Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 21:45   #1101
Balon

Predjelo - jako dobro (uvijek su svugdje predjela najbolja, čini se ), osobito tartar od tune.

Glavno jelo - loše zbog katastrofalnih priloga.
Uz losos (fin i dobro pripremljen) dobije se pet tvrdih, užasno masnih i gotovo nejestivih kroketa - ispod razine najgore prčvarnice.
Krumpiri uz ribs nisu bili toliko očajni, ali nisu bili ni dobri, ni svježi.

Desert - srednja žalost. Svaki od tri deserta bio je jestiv, ali bezličan i bezukusan - na razini kakve anonimne kvartovske slatičarnice.

Sve je bilo posluženo na iritantno pretenciozan način, iritantno jer je s takvom hranom pretencioznost bez ikakva pokrića.

Didov san (Gornji grad)

Osim užasno tvrdog mesa u pašticadi, sve je bilo prilično fino.
Ali to je "domaća hrana" kakva se i doma kuha, a ako si vješt u kuhinji, onda i bolja.

Najbolji nam je još bio restoran Pod zidom kod Dolca. Tamo nam je sve, osim deserata, bilo super - zanimljivo i jako fino. Deserti nisu bili fini.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 09:36   #1102
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
E da... dosao sam i ovdje pohvaliti Doriinu prezentaciju. Super!
Hvala Deedy, hvala . Tko sa mnom nesto jede vani vec zna da ne smiju dirnut tanjur dok ne pofotkam .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 10:32   #1103
Lateral fine food u Strojarskoj.

Ugodan ambijent, restoran skoro skroz popunjen, hrana ukusna.

Jela sam flan od plavog sira na pireu od pečene kruške, pileći stracceti s bukovačama i pireom od celera, pitu od jabuka s umakom od vanilije.

Predjelo i glavno jelo odlični, desert prosječan. Funny moment je što jako pate od prezentacije i vole "kreativno" posuđe pa tako pileći stracceti dođe na dasci na kojoj je mala tavica s mesom i umakom, a sa strane je keramička posudica s poklopcem u kojoj je pire. A najsmješniji je način na koji su poslužili desertod skute - "tanjur" izgleda kao keramička modificirana mini verzija tacne za posluživanje npr. doručka u krevet. Pa tako daj desert stoji poprilično odmaknut od stola. Presmiješno izgleda.

Ali sve u svemu, nemam zamjerki i planiram se vratiti i van tjedna restorana.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:26   #1104
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
Stickers, baš ovo predjelo koje je tebi bilo tako loše je mom momku bilo najbolji dio menija, a za glavno jelo je rekao da mu se meso topilo u ustima, samo je krumpir bio pomalo bezličan. možda je do komada mesa?
ja sam probala njegovo predjelo i meni je taj griz bio jako, jako super, a inaÄŤe ne volim i ne jedem teletinu...

no, sad kad gledam malo s odmakom, iskreno nisu ni mene baš dobili da se ponovno vraćam. sve je bilo vrlo korektno, al to je to. no, momak je baš bio sretan s tim mesnim menijem pa mislim da možda i budemo otišli još jednom izvan tjedna restorana, čisto da vidimo...
Moguce je da je do komada mesa,ali zar ne bi restoranu trebali iz tog mesa izvuci malo vise od "jebiga pogodilo se"?
Raznoraznim marinadama,odlezavanjem i cime sve ne se i od loseg komada mogu napraviti cuda,bar mislim
Ali neovisno o mesu,neslani krumpiri iz vode uz oba jela su minus samo takav...

Ako odes izvan tjedna restorana stavi na temu Gdje ste zadnje jeli.. bas me zanima hoce li biti bolje ili jednako

Sent od Hrcka
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 14:37   #1105
da, slažem se posebno ovaj dio za krumpire

može, ako se vratimo, javim dojmove!

Doria
, super osvrt
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 17:15   #1106
Cro.K, korejski restoran

Predjela:

Bulgogi krastavac - krastavac punjen pečenom mariniranom teletinom

Hladno predjelo, zanimljiva i ukusna kombinacija okusa, zadovoljavajuća količina

Juha od mandu - juha od knedli punjenih povrćem s ukuhanim jajem

Bezokusno, neslano, neatraktivno, rižini "nokleci" gumeni

Glavna jela:

Japchae - rezanci od slatkog krumpira u soja sosu, s pirjanim povrćem i komadićima teletine

Na oko malena porcija, no zapravo dovoljno velika. Rezanci odlični, povrće ništa posebno, 2 komadića teletine koji se negdje ispod skrivaju nikako dovoljno i neprihvatljivo

Bulgogi Ssam - tanko narezana teletina u slatko-slanoj marinadi

Atraktivna prezentacija, prvo se donese stalak u kojem je lučica (svijeća), na to se stavi tanjur s mesom. Slijedi 5 priloga: riža, patlidžani, korejsko zelje s čilijem, kuhano jaje u soja umaku i veliki listovi salate. Jede se tako da se list salate napuni mesom i prilozima, zamota i jede poput tortilje. Dodatan tanjur bi bio poželjan, no ovo jelo je jedino na koje nismo imali zamjerki te je spasilo večeru. Količinski dovoljno, dio mesa sam udijelio prethodnom jelu da ne bude prazno.

Deserti:

Medeni kolačić-kolačići od prhkog tijesta s glazurom od meda

Tvrdo tijesto, nikako prhko. Slatko, poput medenjaka. Niti loše niti izvandredno. Samo OK.

Korejska palačinka punjena šećerom i orasima

Podsjeća na štrudlu, no tijesto je tvrđe. Punjeno rastopljenim šećerom, odozgo nešto malo usitnjenog oraha. Bezveze.

Zaključak:

Definitivno sam imao velika očekivanja, no na žalost nisu došli niti blizu da ih ispune. Uređenje je lijepo, nema puno stolova te su međusobno dovoljno odmaknuti. U pozadini lagana muzika, ugodna atmosfera. Porcije osrednje, hrana osrednja, standardne cijene dosta velike. Bilo je OK doći i isprobati korejsku kuhinju u sklopu Tjedna restorana, no nikako nas više neće vidjeti. Šteta.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 23:02   #1107
Didov san, Kajzerica
- ustipci - zbog njih sam isla - nikad ne razocaraju
- babina tava - klasika al cini mi se nesto manja porcija nego prijasnjih godina
- tufahija i rozata - ok al jela sam i puno bolje na raznim mjestima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 09:58   #1108
mala hiža, Mačkovec, Čakovec

ne znam kaj je bilo finije (bilo nas je nekoliko pa sam probal sve)

predjela - pretepena juha, marinirani goveđi jezik, kruheta - osobno mi se najviše sviđal jezik zbog jako zanimljivog umaka
glavna jela - smuđ, pržolica, kašoto - smuđ nadmoćno pobjeđuje zbog općenitog dojma i spoja sa gljivama, kašoto od heljdine i prosene kaše otkriće za i odma češće pojesti, pržolica jako ukusna i mekana
deserti - sladoled, palačinke, međimurska baklava - meni osobno baklava sa sladoledom sa strane 8pojeo dvije)

pilo se 'vino kuće' po preporuci konobara, gemišti

opća ocjena je da je hrana spremljena jednostavno i vrlo ukusno i da bi po mojem sudu takva trebala biti u bilo kojem restoranu, nema filozofiranja sa 'redukcijama i posteljicama' i nerazumljivim natpisima koji na kraju ispadnu niš'

kad god budem u tom kraju navratiti ću obavezno!
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 11:06   #1109
Ok Korejski me nece vidjeti iako mi je bio zanimljiv dok sam prolazio proslih tjedana kraj njega Pod zidom. Ne izgleda lose, al bogme i nista specijalno (kkad pogledam opet blize je losem nego dobrom).

Zizo kako vam je bilo kolicinski u Maloj hizi? Dovoljno hrane ili premalo?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 12:17   #1110
Waves denim bar & restaurant, Zagreb

Usli smo u prazan restoran, to nikako ne volim, no nije njihova krivica. Prostor je uredjen jako pomno, sve je puno detalja (mozda cak natrpano hmhm), vrlo je fancy u svakom slucaju. No za restoran nije to bas najbolje rjesenje. Jako je mracno i pozicija svijetla je za ledjima tako da si cijelo vrijeme radis sjenu nad tanjurom. Sto eto mene smeta, volim vidjeti sto jedem.
Vidi se na fotkama kakvo je svijetlo (nista nisam flash-ala, bas je takvo).
Nadalje, imaju prozor u kuhinju koji ujedno sluzi i da konobarica (tj. cura koja posluzuje, nije vjerovatno nikad prije konobarila) uzima i vraca tanjure. Taj prozor je smjesten taman izmedju dva stola. Da smo tamo sjeli bi totalno izludila s tanjurima iznad glave. Fotka.
Pribor se nalazi u ladici ispod stola, fancy opet . Tanjuri su isto fancy, krasni za vidjeti, ali ako hrana nije centirana se prevrcu (ne dovoljno da ti zavrsi u krilo, ali dovoljno da iritira) .

No da se vratim na pocetak, sjeli u prazan prostor, ja bi Colu Zero - nemaju. Fantu? Nemaju. Ok, Cola. Da nam jelovnike, odlucujemo se za Mesni menu 1 i 2 tj. pardon - trebala bi napisati Meet Menu 1 i 2 , fotka. Ovo je link na menu na TR btw. Decko bi dakle Menu 2, kaze ona "joj, ostali smo bez rebarca jucer", naravno da smo ovo odabrali da on pojede ta faking rebarca. No dobro, oboje cemo Menu 1 i nek ih voda nosi.
Kanapea dobrodoslice naravno nema, no do tad sam vec napeta i ne da mi se propitkivati (vjerovatno su i bez njih ostali lol).
Kad je kasnije jos ljudi doslo sam cula (mali je prostor, cujes...) da nisu ni dio mogucih aperitiva imali kaze konoborica "znate, kraj tjedna je, rasprodali smo puno stvari" ili nesto slicno u takvom znacenju.
Do kraja su osim nas jos tri para bila i svi muski su naravno htjeli taj meni s rebarcima .

Hrana konacno: fina. Eto to cu reci, bas je bilo ukusno. Menu bi se bas cinio promisljen, okusi predjela i glavnog jela su lijepo nadovezali jedan na drugi. Heljda na salatu super s tim komoracem, njega inace nisam fan, ali se okus zapravo utopio s heljdom i pruzio krasnu teksturu u ustima :masterchef:. Glavno jelo odlicno, volim crveni kupus, patkicu nisam dugo jela, pa me bas veselila. Meso je bilo mekano, kesteni hladni doduse, ali bas su pasali okusom. Desert, iznimno fotogenican, not - ali ukusan, pasala je ta kiselost nakon relativno slatkog glavnog jela. Zamjerka jelima sto je jako brzo jedno za drugim dolazilo, ni to ne volim .



I na kraju wc. Ne bas uredan i bez wc papira .


Sve u svemu, isla isprobati nepoznato mjesto i eto mi na. Hrana je bila dobra, ali ne dovoljno da mi prevagne sve ostalo. Necu se vracat.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 13:45   #1111
@Deedy hrane je bilo dovoljno da potkrepljene sa dva gemišta i kasnije kavom (uz koju dobiješ malu toblerone čokoladu) budeš zadovoljan (piće za nas četvero i kava su došli 80 kn, što me je iznenadilo s obzirom kakv glas o cijenama prati mlau hižu, zato velim da se budem uvijek navratil kad budem u prilici)
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 14:38   #1112
Hvala i well.. hvala. Dvaput je dvaput

Ti si ocito blize tome nego ja koji nikad nisam u blizini. Meni se vise isplati dati 62 kn za deci i pol vina u Esplanadi kako sam i dao puta 2 za nas dvoje (s osvrta na stranici ispred) nego zapaliti do okolice Čakovca na povoljnu kavu. Kvragu cak i ne pijem kavu
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 14:45   #1113
hehe, i ja sam potegnul cca 80 km u jednom smjeru samo da vidim tu kvalitetu o kojoj se toliko priča, i nije mi žal (pusti kavu, u tih 80 kuna je i pola litre vina)
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 16:52   #1114
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Zaključak:

Definitivno sam imao velika očekivanja, no na žalost nisu došli niti blizu da ih ispune. Uređenje je lijepo, nema puno stolova te su međusobno dovoljno odmaknuti. U pozadini lagana muzika, ugodna atmosfera. Porcije osrednje, hrana osrednja, standardne cijene dosta velike. Bilo je OK doći i isprobati korejsku kuhinju u sklopu Tjedna restorana, no nikako nas više neće vidjeti. Šteta.
Otprilike tako smo i mi bili zaključili na prošlom TR kod njih.
Bili su novootvoren restoran, konobar klinac pojma nije imao o konobarenju, ophođenju s gostima, ni o čemu, al se pokušavao truditi, prilično neuspješno.
Hrana nije bila dobro pripremljena, a bome nam nije bila ni ukusna da bi se vratili ponoviti. Bilo nas je četvero pa smo isprobali svu ponudu za TR i hrana ni sa jednog menua nam nije bila fina.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 17:07   #1115
Quote:
Zizo kaže: Pogledaj post
mala hiža, Mačkovec, Čakovec

ne znam kaj je bilo finije (bilo nas je nekoliko pa sam probal sve)

opća ocjena je da je hrana spremljena jednostavno i vrlo ukusno i da bi po mojem sudu takva trebala biti u bilo kojem restoranu, nema filozofiranja sa 'redukcijama i posteljicama' i nerazumljivim natpisima koji na kraju ispadnu niš'

kad god budem u tom kraju navratiti ću obavezno!
Nisam bila kod njih na ovom TR, ali iz prijašnjeg iskustva bih rekla da hrana kod njih nije spremljena jednostavno jer sam u Maloj hiži na svakom tanjuru uvijek dobila izuzetne kombinacije savršeno osmišljenog i balansiranog većeg broja sastojaka i aroma, uvijek odlične izvedbe.

Možda se čini jednostavno jer je rezultat tako dobar, no mislim da nije jednostavno

Npr. u Rougemarinu sam jela heljdoto i to nije imalo nikakve sličnosti sa savršenim Hižinim izvedbama s heljdom.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:35   #1116
Od sutra u podne se mogu rezervirati stolovi u novom Tjednu restorana. Traje od 07.10. do 16.10.

Na prvi pogled, najviše me privlače

Le Bistro
Voncimer
Apetit City
Asia T House
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:32   #1117
ne znam jel' to samo meni šteka ili još nemaju jelovnike nekih restorana (npr. Balon i Didov san, nisam sad baš svaki otvarala), a rezervacije počinju sutra...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:42   #1118
Nije do tebe. Fale neki jelovnici, obično se pojave kroz nekoliko dana.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:48   #1119
Voncimer, ikakvi dojmovi? Googlanjem sam nasla samo postove od prosle godine tj. pocetka ove dok se nisu zatvorili. Po menu-i bi rekla da su nakon ponovnog otvaranja promijenili koncept .

Inace, idem s curama u Brewbites sljedeci tjedan. Nekako im se to najvise dopalo . A pikiram jos taj Voncimer ili Westin jer mi je prosli put tamo bas bilo dobro .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:39   #1120
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Voncimer, ikakvi dojmovi? Googlanjem sam nasla samo postove od prosle godine tj. pocetka ove dok se nisu zatvorili. Po menu-i bi rekla da su nakon ponovnog otvaranja promijenili koncept .

Inace, idem s curama u Brewbites sljedeci tjedan. Nekako im se to najvise dopalo . A pikiram jos taj Voncimer ili Westin jer mi je prosli put tamo bas bilo dobro .
Voncimer je sad ukrajinski restoran. Neki dan bili moji poznati Ukrajinci, ali nisam još čuo kako im je bilo.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.