Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 19:26   #1
Kakao

pijete li kakao neprokuhan? (ne misli se na kras express, milka chocho drink, nesquik... neg na onaj kakao bas na kojem pise da je potrebno prokuhavati)
ja inace pijem mlijeko iskljucivo hladno i zanima me zasto bi se morao prokuhavati, sto ako ga ne prokuham?
argh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 19:31   #2
da se rastopi
probaj napravit s hladnim, ak ti paše pij
nema neki specijalni razlog
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 19:49   #3
Quote:
argh kaže: Pogledaj post
pijete li kakao neprokuhan? (ne misli se na kras express, milka chocho drink, nesquik... neg na onaj kakao bas na kojem pise da je potrebno prokuhavati)
ja inace pijem mlijeko iskljucivo hladno i zanima me zasto bi se morao prokuhavati, sto ako ga ne prokuham?
mislim da se kakao bolje "veže" sa vrućim mlijekom. sa hladnim će više "leći" na dno.
na primjer površina tiramisu kolača posipa se kakao prahom i nikom se ništa nije dogodilo
ovo je u 15 riječi rekla i polly, al sam samo htjela potvrditi da se slažem s njom. ja to nemrem reči u manje od 100
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 19:52   #4
Ja kupim onaj "prašnjavi", gorki.
Taj obavezno ide u toplo mlijeko, u hladnom se neće rastopit.

Volim kad je gorkasto i jako, onaj tipa Nesquik mi je presladak i preslabog okusa.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 20:43   #5
he he, pa u tom je i sav stos, obozavam piti kad se ne rastopi pa se stvori gore onaj sam talog, jako glupo zvuci ali to mi je super, npr. kad pijem milka chocho drink, stavljam ga u totalno hladno mlijeko i na vrh mi ispliva talog, polurastopljen, fin je ko cokolada, nije prah, ali nije ni rastopljen, neg onako između, taman najbolje, i kad mi okus u ustima bude presladak onda pijem ispod sa slamkom ono cisto mlijeko ozbiljno
argh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 21:02   #6
Mene su tete u kuhinji, kad sam davnih dana ljeti konobarila u jednom hotelu, naučile da se gorki kakao rastopi u malo vruće vode, uz miješanje, onako da se dobije gusta glatka smjesa i onda se na to nalijevalo toplo ili hladno mlijeko po želji.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 21:54   #7
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Mene su tete u kuhinji, kad sam davnih dana ljeti konobarila u jednom hotelu, naučile da se gorki kakao rastopi u malo vruće vode, uz miješanje, onako da se dobije gusta glatka smjesa i onda se na to nalijevalo toplo ili hladno mlijeko po želji.
...ovo isto i ja radim, s tim da nekad umjesto vode otopim kakao u malo vrelog mlijeka - ucinak je isti i onda gore nalijem hladno mlijeko, jer volim da je hladniji - bude fino gusto, cak lagano kremast (naravno, ovisi i o tome koliko kakaoa stavite, ja stavim dosta)...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:48   #8
Ja kakao rastopim u hladnom mlijeku, te ga ulijem u vruće i kratko prokuham.Sladim ga s medom, tako ga obožavam.

Ponekad, kad poželim više light varijantu, skuham ga na vodi, kao kavu, pa dodajem mlijeko.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 21:31   #9
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Mene su tete u kuhinji, kad sam davnih dana ljeti konobarila u jednom hotelu, naučile da se gorki kakao rastopi u malo vruće vode, uz miješanje, onako da se dobije gusta glatka smjesa i onda se na to nalijevalo toplo ili hladno mlijeko po želji.
ovako i piše na kutiji od kakaa
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 22:26   #10
mene zivcira kad ljudi kras express, nesquick i sl. instant kakao granulice/praske/whatsoever zovu ''kakao''. tu ne mislim na ''kakao'' kao napitak, vec na ''kakao'' kao prasak - e toooo nije kakao.

kakao (ako ne govorimo o napitku) je kakao prah koji je dobiven od theobroma cacao. bez cukra, bez arome, bez dodanih vitamina. cisti kakao.

stavim prst mlijeka u mikrovalnu pa onda u vruce umijesam kakao (prah) onako puuuuuno da bude crno i gusto...mmmmmmm...i malo meda i onda to pomijesam sa hladnim mlijekom, ne volim toplo.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 01:01   #11
hladno mlijeko

i tada dobijem cokoladno hladnooo mlijeko

njami
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:20   #12
Kakao

godinama nisam popila šalicu pristojnog kakaa..brendovi koji nam se stalno guraju pod nos- nesquick, milka i kraš ekspres su mi totalno bez okusa. kaj vi pijete umjesto čaja/kave?
ja volim ječam iliti orzo ali po zimi poželim nekaj "čokoladnije" stoga molim preporuke
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:31   #13
Da, kad imaju malo kakaa na hrpu šećera. Ja to radim od običnog kakaa u prahu, pa tako postižem jačinu slabije čokolade
Ima u Mercatoru jedan nizozemski koji je dobar, a i Kraš je OK
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:02   #14
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da, kad imaju malo kakaa na hrpu šećera. Ja to radim od običnog kakaa u prahu, pa tako postižem jačinu slabije čokolade
Ima u Mercatoru jedan nizozemski koji je dobar, a i Kraš je OK
ja taj krašev kakao prah uvijek stavljam u kolače. nikad mi nije palo na pamet ekčuli napravit napitak od njega
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:31   #15
Kako misliš ječam? Piješ?
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:39   #16
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Kako misliš ječam? Piješ?
to je onaj famozni Orzo, kupujem ga u Italiji..ima ga i kod nas u Ipercoopu. jako fino, blagi okus, bez kofeina ali mi je malo dosadilo
...sad sam in da mood za vruću čokoladu..s brdom šlaga!
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 00:42   #17
a jel ko probo kakao ili vruću čokoladu (al rjeđu, ne onak gustu na puding) pa s domaćim rumom pomiješano? jebenica, ko najbolji i najfiniji kolač z rumom tipa punč kocke, kakao šnite il kaj već...mmmm....skijaška ili ajde, alpska fora inače, vani je to pod "normal", a tu vidim da su naši ljudi slbo upoznati s time.
da viš sam kak te prođe negde tak na hladnom, do malog prsta na capi ga osetiš kak grije, draže mi od onih bombardina, viljamovke i sl. kerefeka jer usput i "ručam", umjesto wein-gulascha...

e, al mora bit baš onaj domaći, narančasto-smeđi, za kolače jer z belim Bacardijem ne valja niš, ko da ga nema, nema one arome.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 00:59   #18
jel ko voli od vas bijelu kavu?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 01:58   #19
meni je ovaj fini

__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:08   #20
pijem s toplim mlijekom...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.