Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2013., 07:15   #7001
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Pa piše gore...
Prosječni rezultat je 62,364 boda. Tad je bio, sad ću dodati s novima koji su se prijavili.
sorry. bila sam umorna pa nisam vidjela. sada sam odmorna i malo mi se sve sleglo. zadovoljna sam sa svojih 64 boda-to je 80%. jedino eto u tolikoj masi prijavljenih neće biti teško naći njih 300 sa boljim bodovima, no svejedno se nadam jer sam se puno trudila za ad natjecaj.

hvala drotu što je pobrisao dupliće lol

Zadnje uređivanje FIRST : 12.01.2013. at 07:26.
FIRST is offline  
Old 12.01.2013., 08:29   #7002
imam 60 bodova. rezultati verbalnog su me šokirali, a mislila sam da će mi to biti najveći izvor bodova. Apstraktni sam na kraju rasturila, i numerički puno bolje od očekivanog, a isto tako i situacijski, kojeg me bilo najviše strah jer je to neka siva zona.
__________________
misli su mi čisti spleen
novi.krampus is offline  
Old 12.01.2013., 09:43   #7003
Quote:
bue kaže: Pogledaj post
Između redaka možete iščitati da sam zapravo frustriran što SJT nosi tako veliki udio bodova, a zapravo je dosta crno i mistično područje na koje nemaš pojma kako možeš utjecat.
svatko od nas ima neka "crna i mistična" područja testa koja su drugima sasvim, sasvim jasna
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 12.01.2013., 09:52   #7004
Quote:
Mostly_Harmless kaže: Pogledaj post
Točno. Ima ih vjerojatno dosta koji su svjesni da su loše prošli i ne zanimaju se više previše za ovaj natječaj.

Vjerojatno ih je najviše eliminirano na verbal testu, recimo ja već nekih 5 godina svakodnevno čitam i pišem na engleskom i sporazumijevam se sa native speakerima bez problema, i napravio sam 12/20 (?!).

Ono, nemojte me zezat. Jednostavno neka od pitanja su krajnje nejasno postavljena i taj dio testa je loš. BTW to se može vidjeti i na primjerima pitanja koja su dostupna na službenom sajtu (da ne govorimo da jedno od matematičkih pitanja ima ponuđena 4 netočna rješenja kao odgovore).

Također, ljudi koji nisu pripremili matematiku nisu imali šanse proći taj dio zbog trikova sadržanih u pitanjima.
Apstraktni test je bio klasika, većinom lagana pitanja i par nezgodnih za gradaciju.

Situacijski test nije bio toliko težak osim ako je netko bio umoran od prethodnih testova.

P.S. Govorim o prolaznosti pojedinih dijelova, znači mislim da je najviše ljudi propalo na verbalnom i matematičkom dijelu (ali tu je apstraktni dio mogao pomoći do linije prolaza).
meni se ovo čini jedna odlična analiza

plus bih još dodala ono o čemu sam već pisala, kao savjet za one koji idu na test za asistente.. osobito se ovim putem obraćam DALMATINCIMA

dakle, kad vam naiđe zadatak kojega niste uspjeli riješiti iz prve, ne budite tvrdoglava magarad, zanemarite izgubljeno vrijeme i nastavite s rješavanjem ostalih zadataka. Inače će vam se dogoditi isto što i meni i Ivaniševiću i nizu drugih idiota zbog kojih i postoji ona slavna "Parce mihi Domine quia Dalmata sum" Vratite se poslije lijepo na njih i mirne duše izaberite jedan broj, element sreće u testovima na klikanje nije zanemariv.

svi su ti testovi za ljude prosječne inteligencije, ako niste baš posve netalentirani za neko od područja i zalutali na testiranje ni ne znajući od čega se sastoji, a engleski zadnji put čitali u srednjoj, par neriješenih zadataka ne znači ništa i svrstava vas sasvim sigurno u top 8% koji idu u drugi krug... najvažnije je ne izgubiti živce.

Potvrdite da ste ovo pročitali
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 12.01.2013., 10:39   #7005
Evo male reminiscencije na impresije s evaluacije.
19.11.2012., 13:28

Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
A onda je krenuo juriš. Ko za vraga, prvih 5-6 zadataka na VR su bili strahovito komplicirani - dugi tekst i duga rješenja, skoro pola vremena sam potrošio na njih.
...
Ako nisam strašno podbacio na VR ili SJT, vjerujem da imam šanse za prolazak.
Dakle, u prvih 7 zadataka na VR imao sam 4 netočna! I onda posljedica pomanjkanja vremena: za zadnjih 5 sam imao u prosjeku 70 sekundi - i svih 5 bilo je netočno! Za ne povjerovati!?! Jedino me tješi u cijelom procesu što sam vrlo objektivno procjenjivao situaciju, pa uz dodatne pripreme za neko novo testiranje mogu upravljati svojim šansama.
amarkulin is offline  
Old 12.01.2013., 11:12   #7006
Ljudi, ova statistika vam ne može puno pomoći, jer se prijavljuju samo ljudi na ovome forumu. Oni svakako ne predstavljaju prosječan uzorak. Netko je već rekao kako oni koji su podbacili neće to oglašavati na forumu već će se vjerojatno suzdržati...Kako raste broj bodova - proporcionalno raste i interes za ovakvim statistikama. Zato ne računajte prosjeke. Ja se njima sigurno ne zamaram, iako smatram da će moji bodovi (55.5 ako to ikome nešto znači) biti svakako premalo za sljedeći krug.
luciole_furieux is offline  
Old 12.01.2013., 11:23   #7007
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
svatko od nas ima neka "crna i mistična" područja testa koja su drugima sasvim, sasvim jasna
A ne znam. I dalje vjerujem da su rješenja ostala tri testa egzaktna i jednoznačna, i uvijek se mogu opravdat i obrazložit logički ili računski. Pa čak i ako je na nekoj mjestu rješenje krivo, to možeš detektirat i izignorirat.

Kolko sam skužio, kod SJT-a ti Baneth kaže da ne smiješ ostat poslije pet, dok ova druga stranica kaže da napišeš da ćeš ostat do osam navečer dovršit šta imaš.
Bilo bi lijepo da iz EU kadrovski kažu "cijenimo ufurguze", ili "cijenimo borce za svoja prava", ili "oćemo da takeaš one for the team kad god nešto iskrsne", pa da onda otprilike znaš u kojem smjeru žele odgovore.

I tak
bue is offline  
Old 12.01.2013., 12:08   #7008
e

Quote:
acidophilus kaže: Pogledaj post
Isto.
i ja isto. ??? sta im to znaci?
Inace, nisam prosla.
Najbolji rezultat mi bio na SJT koji uopce nisam vjezbala.
Ubivala se od vjezbe na numerical, dobila 4/10.

U verbalu sam inace jako dobra, bar sam mislila, ali sam i tu totalno podbacila

Abstract sam puno vjezbala, i napredovala, bila sam zadovoljna, ali kad sam dosla na test i vidjela zadatke smo sto me nije strefilo!

Bye, bye Briselske kise... oh well, nije bas ni da sam bila odusevljena idejom da ostatak zivota provedem u toj klimi, ali eto, ipak bi bilo lijepo da sam polozila test...
__________________
Dan bez smijeha ko cevap bez kajmaka. Moze proci, al' nije to to...
merri_t is offline  
Old 12.01.2013., 12:10   #7009
Quote:
luciole_furieux kaže: Pogledaj post
Ljudi, ova statistika vam ne može puno pomoći, jer se prijavljuju samo ljudi na ovome forumu. Oni svakako ne predstavljaju prosječan uzorak. Netko je već rekao kako oni koji su podbacili neće to oglašavati na forumu već će se vjerojatno suzdržati...Kako raste broj bodova - proporcionalno raste i interes za ovakvim statistikama. Zato ne računajte prosjeke. Ja se njima sigurno ne zamaram, iako smatram da će moji bodovi (55.5 ako to ikome nešto znači) biti svakako premalo za sljedeći krug.
Hmmm, mozda je ipak skupina koja ovdje tipka reprezentativan uzorak jer su rezultati cak pomalo ispod prosjeka od kojih 70ak koliko je to inace. Dakle, postoji mogucnost da se oni koji su rasturili isto ne javljaju i postave svoje rezultate tu kako bismo izracunali na koliko ce bodova biti prag.

Moj rezultat:

Test a) Verbal reasoning: 10/20 (pass mark: 10)
Test b) Numerical reasoning: 6/10
Test c) Abstract reasoning: 7/10
Total for tests b) and c): 13/20 (aggregate pass mark: 10)
Test d) Situational Judgement Test: 33.5/40 (pass mark: 24)

Total: 56.5/80

The results of test d) (Situational Judgement Test) break down in five different single scores. More specifically, five core competencies are tested in the SJT with each of them generating a single score (from 0 to 10 points). Your results for test d) are as follows:
Resilience: 9.375
Prioritising and Organising: 8.75
Analysis and Problem Solving: 9.375
Working with Others: 8.125
Delivering Quality and Results: 6.25

Zalio sam se odmah isti dan kad sam pisao test zato jer je moje ispitno mjesto bilo ispred vrata koja su se stalno otvarala i ispred mene je svake minute Prometric djelatnica usmeno davala instrukcije novopridoslim kandidatima. To je utjecalo na moj rezultat buduci da sam za Interpretere AD7 imao VR15/20, NR10/10 i AR9/10 bodova koji je bio tezi od ovog za Admine. Napisao sam prigovor u predvidjenom roku ali do donosenja rezultata nisam dobio odgovor. E sad bi li iz toga mogli zakljuciti da EPSO administracija pati od istih problema kao i domaca administracija to nek bude na svakome da sam zakljuci. Nadao sam se da su ipak oni malo azurniji i da se drze zakonski predvidjenih rokova, mozda sam bio pretjerani optimist. Ali eto, sve je to za neko bolje valjda, ko ce to znati...

Cestitam svim kolegicama i kolegama ovdje na rezultatima, keep up the good work.
dangerz0ne is offline  
Old 12.01.2013., 12:30   #7010
Prijavio sam se iz znatiželje, nisam se spremao, malo sam pogledao kako uopće izgledaju ti testovi, a i rezultat je u skladu s time:
Your marks are as follows:

Test (a) Verbal reasoning: 5/20 (pass mark: 10)
Test (b) Numerical reasoning: 2/10
Test (c) Abstract reasoning: 4/10
Total for tests (b) and (c): 6/20 (aggregate pass mark: 10)
Test (d) Situational Judgement Test: 31/40 (pass mark: 24)

Total: 42/80
optimistkao is offline  
Old 12.01.2013., 13:32   #7011
Nakon prospavane noći nakon rezultata i nakon pročitanih dojmova ostalih na ovom forumu želim podijeliti i svoja iskustva jer sam i nakon prospavane noći i dalje u najmanju ruku zbunjen.
Test (a) Verbal reasoning: 3/20 (pass mark: 10)
Test (b) Numerical reasoning: 7/10
Test (c) Abstract reasoning: 9/10
Total for tests (b) and (c): 16/20 (aggregate pass mark: 10)
Test (d) Situational Judgement Test: 32/40 (pass mark: 24)

Total: 51/80.

Verbal 3/20 ?!?!?. Svi ostali rezultati očekivano. Redovno koristim engleski jezik i nisam imao nekih problema sa tekstom. Bio sam zadovoljan sam sa svojom koncentracijom na ispitu, isplaniranim vremenom... Na otprilike 12 pitanja sam dvojio imeđu 2 odgovora, 5-6 pitanja bio siguran, a ostalih 2-3 pogađao.
Vježbao sam dosta, uglavom po Banethu i to ponajviše verbal, serije po 10 pitanja uz štopericu. Uglavnom riješavao 6-8/10, uz manje probleme sa vremenom/štopericom. Tekstovi na testu su bili kraći nego po Banethu tako da sa vremenom na testu nije bilo problema.
Moj glavni problem i zbunjenost je što sam prilično siguran da sam na prvih 5 pitanja verbala sve odgovorio A, a u CBT details to ne piše tako (3 od 5 odgovorenih su A). U tom slučaju bi u prvih 5 pitanja imao 4 točnih. A ja imam ukupno 3/20.
I dalje vjerujem da je EPSO jedan od najpravednijih izbora kadrova i da informatička potpora tu ne bi trebala biti problem. A meni i dalje nešto kopa po glavi i ne da mi mira.
Zvuči mi nevjerojatno da se dogodila neka greška. Da li ima smisla kontaktirati ih...
amalnar3 is offline  
Old 12.01.2013., 14:52   #7012
Quote:
luciole_furieux kaže: Pogledaj post
Ljudi, ova statistika vam ne može puno pomoći, jer se prijavljuju samo ljudi na ovome forumu. Oni svakako ne predstavljaju prosječan uzorak. Netko je već rekao kako oni koji su podbacili neće to oglašavati na forumu već će se vjerojatno suzdržati...Kako raste broj bodova - proporcionalno raste i interes za ovakvim statistikama. Zato ne računajte prosjeke. Ja se njima sigurno ne zamaram, iako smatram da će moji bodovi (55.5 ako to ikome nešto znači) biti svakako premalo za sljedeći krug.
Tvoje mišljenje je legitimno, jer i ranije je bio mali broj onih koji nisu prošli - a ovamo su stavili rezultate. No, činjenica je da se i unatoč ovih par zadnjih upisa tebe i ostalih korektnih kolega postotak prolaznosti čak i povećao s 81,8% na 82%. Ipak, prosječni rezultat onih koji su prošli se s tih 5 novih upisa smanjio sa 62,262 na 61,999.

Time se pomiču i granice:
- ako je 3000 ljudi prošlo prag: 66,96 bodova
- ako je 2000 ljudi prošlo prag: 65,99 bodova
- ako je 1000 ljudi prošlo prag: 63,94 boda
- ako je 620 ljudi prošlo prag: 61,99 bodova

Svima nama šanse rastu ako se javi još ljudi koji nisu uspjeli prikupiti više od 62 boda.

Zadnje uređivanje amarkulin : 12.01.2013. at 15:04.
amarkulin is offline  
Old 12.01.2013., 14:53   #7013
Forumska rang-lista AD 244/12

71,0 Cordell
70,0 frks
69,5 Maple Leaf
69,5 payingsafer
68,0 Johny
67,5 Neira
67,5 z_k
67,0 Rainalcar
66,5 terugBetalen
66,5 veganomicon
66,0 Gallagher
66,0 kandidat1
66,0 ribichka
65,5 Mostly_Harmless
65,0 Jelchi
65,0 srceko25
65,0 stype
64,5 joshkorepete
64,5 marko3012
64,5 zara.zna
64,0 dra80
64,0 kimikaza
64,0 FIRST
63,0 cool hand luke
63,0 ft. by ribichka
63,0 Magali_B
63,0 Pandza
62,5 Adriaan
62,5 ante21000
62,5 bue
62,5 leonbobby
62,0 amarkulin
62,0 DeeDee01
62,0 mrs2b
62,0 Mucca
61,5 acidophilus
61,5 Anida
61,5 Parlamentarium
61,5 sadevi
61,0 equals
61,0 lakonoga13
61,0 Mali Juju
61,0 pahuljasta
60,5 Storm13
60,0 barbaraXS
60,0 JoseManBarosso
60,0 novi.krampus
60,0 TamaraSplit
59,9 placebo
59,5 AwkwardNoise
59,0 sinus45m
59,0 siscanin
58,5 Ancien
58,5 chicofelipe
58,5 elodie hay
58,5 Luna7
58,5 siscanka
58,0 marty81
58,0 parademann
58,0 ryker88
57,0 njuferica
56,5 dangerz0ne
56,5 gigi
56,5 Tammy
55,5 dobra-vila
55,5 luciole_furieux
54,0 rolacity
53,0 staljin
--------------------------
59,5 kavali
59,0 Eager
58,0 Maple
55,0 APStudent
53,0 NeceLola
52,0 nadomak smisla
51,5 netko
51,0 amalnar3
51,0 ft. by z_k
50,5 trigger11
50,0 drugi čitatelj foruma
48,0 Berlinzove
48,0 myrra
43,0 dalija 33
42,0 optimistkao
41,5 kikec
xx,x merri_t
xx,x baby-blue-nails 1
xx,x baby-blue-nails 2

Zadnje uređivanje amarkulin : 12.01.2013. at 15:24.
amarkulin is offline  
Old 12.01.2013., 15:12   #7014
racunaj mene i jos jednu curu
nismo prosle

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
baby-blue-nails is offline  
Old 12.01.2013., 15:25   #7015
Cure, žao mi je. Hvala na javljanju. Siguran sam da ćete od onih koji prođu u Bruxelles dobiti vrijedne informacije za neki budući natječaj.
amarkulin is offline  
Old 12.01.2013., 15:44   #7016
Ipak mi jedna stvar upada u oči kod ljudi koji ovdje postaju - relativno dobri numericali. Čini mi se da se ipak radi o ljudima koji su ipak malo više vježbali. Jer meni se činilo da su numericali bili dosta komplicirani, odnosno trebalo je dosta prakse za riješavanje (često čisto zbog dužine). Tako da očekujem da ipak postoji dosta ljudi koji su pali zbog numericala i abstracta. Onaj skup ljudi sa npr. rezultatima 9 - 12 verbal i 7-9 num+abs. Baš i nema puno forumaša sa takvim skorovima...

Zanimljivo je i gledati svoje statistike, npr. verbale sam bio jako zadovoljan kako mi idu prije testa, a ispali su mi skoro najteži. Imao sam 4 kriva i sva 4 su bili oni sa kraćim vremenima riješavanja (60 - 70s), a točni su mi bili oni oko kojih sam "beskonačno" razbijao glavu (rekorder je bio 212s!!!).

EDIT: sad ponovno gledam rezultate, pa jel itko pao zbog SJTa? Ipak je prolaz 60%

EDIT2: NITKO (od prijavljenih 70-80 ljudi) nije pao zbog SJTa, samo 4 ispod 75%! Velika većina u niskim 30ima..

Zadnje uređivanje z_k : 12.01.2013. at 15:59.
z_k is online now  
Old 12.01.2013., 15:58   #7017
Ja sam se pripremao ukupno oko 1 dan, od toga efektive možda 5-6 sati. Skoro isključivo matematiku.

Glavni dio je bio shvatiti da su zadaci puni zamki za neoprezne i koje sheme koriste za postavljanje zadataka.
Mostly_Harmless is offline  
Old 12.01.2013., 15:58   #7018
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ipak mi jedna stvar upada u oči kod ljudi koji ovdje postaju - relativno dobri numericali. Čini mi se da se ipak radi o ljudima koji su ipak malo više vježbali. Jer meni se činilo da su numericali bili dosta komplicirani, odnosno trebalo je dosta prakse za riješavanje (često čisto zbog dužine). Tako da očekujem da ipak postoji dosta ljudi koji su pali zbog numericala i abstracta. Onaj skup ljudi sa npr. rezultatima 9 - 12 verbal i 7-9 num+abs. Baš i nema puno forumaša sa takvim skorovima...

Zanimljivo je i gledati svoje statistike, npr. verbale sam bio jako zadovoljan kako mi idu prije testa, a ispali su mi skoro najteži. Imao sam 4 kriva i sva 4 su bili oni sa kraćim vremenima riješavanja (60 - 70s), a točni su mi bili oni oko kojih sam "beskonačno" razbijao glavu (rekorder je bio 212s!!!).

EDIT: sad ponovno gledam rezultate, pa jel itko pao zbog SJTa? Ipak je prolaz 60%
Sve je to invidiualno. Ja sam numerical najmanje vježbao, a imao 10/10 i bio mi je lagan. Sve ti je to kakve afinitete imaš u životu. Ja sam inženjerski tip pa mi logika i brojevi leže. Oba testa sam zatvorio prije isteka vremena, ali zato u verbalu nisam stigao sve koje sam označio pregledati (a kad gledam rezultate, 4 od 5 koje sam fulao sam stigao pregledati - zeznule me alergije i širina pruge među ostalim)
Johny is offline  
Old 12.01.2013., 16:15   #7019
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Cure, žao mi je. Hvala na javljanju. Siguran sam da ćete od onih koji prođu u Bruxelles dobiti vrijedne informacije za neki budući natječaj.
valjda! sretno vama koji idete dalje :thumbup:

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
baby-blue-nails is offline  
Old 12.01.2013., 16:41   #7020
Da se i ja javim (pohvalim):

Test a) Verbal reasoning: 14/20 (pass mark: 10)
Test b) Numerical reasoning: 9/10
Test c) Abstract reasoning: 8/10
Total for tests b) and c): 17/20 (aggregate pass mark: 10)
Test d) Situational Judgement Test: 35.5/40 (pass mark: 24)

Total: 66.5/80

i zapravo se priključujem onima koji grizu nokte jer vjerujem da će granica biti baš oko 66/67.

Osvrt na pitanja - verbali teški (nekoliko dvojbi), numerički lagani (ja sam lgičko-matematički tip) iako mi je prvi oduzeo hrpu vremena zbog puno zbrajanja, abstract dosta težak s obzirom na ogledne primjere. I ja sam iznenađena jako dobrim SJT kod svih (pa i sebe).
Uz vježbanje samo onog što sam besplatno našla na netu i malu bebu sam prezadovoljna. Sretno svima i stvarno ste veliki i vrijedan izvor informacija.
Pahuljica82 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.