Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 21:39   #41
Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
bili mi u balonu i potpisujem ono što kyosaki piše. jeli meni 1 i 3 i bilo sve super. činjenica, količine nisu za nakrkati se ali zato nismo ni bili došli
Balon je i inače odličan uvijek!
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 22:48   #42
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Naravno da se isplati. Za relativno malu lovu možeš ukibiti jel restoran pošten ili ne.
Samo mi nije jasno tko ih tjera na sudjelovanje u ovakvim akcijama ako to ne nemjeravaju odraditi pošteno?
Da ni meni nije jasno zašto sudjelovati u nečemu gdje se ne misliš pozitivno predstaviti.
Evo recimo htjeli smo sutra ići u Kamanjo, jer sam pročitao da imaju divljač (koju, nigdje nije pisalo), ali je ispalo da oni svaki dan mjenjaju meni...i taman kad sam ostao ugodno iznenađen tom vješću, rekli su mi što je na meniju za sutra:
-mesni meni neke domaće kobasice (glavno jelo)
-riblji meni girice ????
-vegetarijanski meni (to me nije ni zanimalo)

Ej ljudi kobasice i girice za 100 kn?

Odmah sam prebacio rezervaciju za Ivicu i Maricu, pa o njoj pišem sutra, a današnja recenzija je za Jadran-Bota Šare:
Dakle bili smo nas četvorica točno u podne na ručku:
-predjelo od morskih plodova
-glavno jelo tuna sa blitvom i krumpirom
-desert rožata

Krenimo od uređenja. Bivši Jadran su pokušali malo urediti, ali se još jako osjeća socijalistički štih...preveliki prostor sa premalo intimnih djelova i premalo dekoracije....na nivou Gastronomada-ocijena 2.
Konobar ljubazan, znanjem podkovan i pomalo duhovit-ocijena 4.
Aperativ Stonska travarica vrlo ukusna...taman da otvori apetit.
Sad ono bitno...hrana. Predjelo raznovrsno i ukusno. Bilo je tu 1 kamenica, salata od hobotnice, pašteta od tune, marinirani komadići ribe (valjda orade) s rikolom-ocijena 4.
Tuna izvrsno pripremljena i to veliki komad...tu nema govora o manjoj porciji. Jedini prigovor malo prekuhanoj blitvi, ali sve u svemu-ocijena 4,5.
Rožata vrlo dobra.
Uz jelo smo tražili neko dobro vino, naravno crno i iznenadili se što je na karti Dubokovićev Medvid i Medvjedica. Vrlo rijetka vina i to po gotovo dućanskoj cijeni. Žao mi je što platiša se nije htio odlučiti za Medvjedicu (Medvida trenutno nije bilo), pa smo pili vino koje je bilo na akciji: Postup iz vinarije Dingač, koji je inače 320 kn, a sada je bio 200 kn.
Jedno vrlo kvalitetno vino sa hvalevrijednom idejom-prodajom u akciji.
Vina-ocijena 5.
Eto, iako u ponudi imaju samo 1 meni, stvarno su se potrudili kvalitetno predstaviti svoj restoran i tko nikad nije bio u Bota Šare, poslje ovakvog predstavljanja će vrlo rado doći na frišku ribu, što je ipak njihov glavni adut.
Ipak preporučam restoran u Novoj Vesi...isključivo zbog ugođaja.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 08:22   #43
Thumbs up Argante (Hotel Antunović)

hm...ovdje sam vidio svakojakih komentara...a neki od njih su u najmanju ruku nelogični, no dobro, suzdržat ću se od komentiranja (tih komentara) i prelazim na temu: KLOPA

Bili preksinoć u restoranu Argante hotela Antunović. Hrana je bila jako fina, usluga izvrsna a atmosfera jako ugodna.
Bilo nas je četvero tako da smo probali više različitih stvari s menua.
Predjelo: skradinski rižoto - mmmm, jako fino , probao sam i mariniranu
tunu, isto fino
Glavno jelo: goveđi rumpsteak u umaku od barikiranog vina, povrće na žaru i
kroketi - fino , probao sam i Admiralovu marendu (račići s
povrćem iz woka) isto jako fino
Desert: rožata - iako ne obožavam ovaj desert, ova rožata je bila korektno spremljena i
super dekorirana

Sve u svemu super provedena večer s prijateljima u jako ugodnom ambijentu i uz izvrsnu hranu, iako meni je definitivno zvijezda večeri: skradinski rižoto
Vino nije bilo uključeno u cijenu, a pili smo Matoševićevu malvaziju albu i crni Bartolovićev Syrah. Poslije otišli na espresso u Vertigo bar i tako super zaokružili večer s pogledom na Zagreb

Sutra idemo u Gastronomade, recenzije slijede...
noa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:05   #44
bio sam sinoć sa ženom u mu.

ja: 1) juneći karpačo - izuzetno tanko narezano meso,
fino aranžirano (okuugodno). uz dodatak soli, papra i
maslinovog ulja, sasvim okusno.
2) ramstek na rikuli - roza pečen (kako treba) uz minimalnu
količinu naribane fete. prilično nemaštovito, ali okusno.
i tu je falilo osnovnih začina.
3) kolač od jabuke i cimeta - definitivno preporučljivo.

u ovome slijedu jedna zamjerka ide meni što sam odabrao dva slična jela zaredom, a druga njima zato što rikulu u oba jela ostavljaju u izvornom obliku umjesto da je malo isjeckaju te time učine prikladnijom za unos (jer rezati rikulu na tanjuru i nije neki doživljaj).

ona: 1) bruskete - dva komada, mocarela i rajčica. klasika.
2) vrhovi bifteka u tartufskom umaku s domaćim zelenim pljukancima -
umak vrlo okusan premda ne preintezivan, a i pljukanci su bili fini i
dobro kuhani, mrvicu al dente - taman. nažalost, komadići bifteka bili
su prepečeni. šteta.
3) tiramisu s kestenom - vrlo finog okusa, efektno servirano u staklenku s
poklopcem.

što se cuge tiče, uz ovaj meni nude 6-7 vrsti butelja vrhunskog crnog
vina po cijeni od 110 kn, tj. 15 kn čaša.
popili smo butelju nagrađivanog beljevog merlota (prvi izbor bio je trapanov shiraz, ali eto, taman nestalo) koji se dobro slagao s klopom.
konobar je bio profi, nenametljiv i uvijek dohvatljiv.
atmosfera je bila intimna, iako smo sjedili za stolom u sredini poveće sale.
svjetlo je bilo prigušeno, neki tip je lagano muzicirao.
sve u svemu - preporučam.
__________________
buža mačićeva
loyzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:07   #45
Totalni, ali totalni zbljuv na PANINO! Bili sinoć, ne znam odakle da krenem s kritikama. Uz rezervaciju čekali vani na hladnom pola sata. Couvert čekali pola sata (hladna pogačica), predjelo čekali sat vremena (3 komadića piletine s valjda žara veličine palca). Pribor za jelo složen prekznatečega, voda stavljena na stol i neotvorena. Odmah nas obaviještavaju da nema jednog od 3 glavna jela. Kad naručujemo, nema više ni pljukanaca. Glavno jelo s pršutom potpuno bezukusno, s kozicama ajde još nekako.

Par pored nas u istom sosu, već im je bilo pun kufer i tražili su račun prije nego su dočekali desert. I gle čuda, desert se stvorio u roku keks!

Jedino što je valjalo, zapravo je bilo fenomenalno je bilo vino - Kozlovićeva Malvazija.

I još su na kraju imali obraza ispričavati se na čekanju (sveskupa smo bili 3 i pol sata!!!), jer to sad tako zbog Tjedna. Onda je poanta za Panino bila - antireklama, jer ne samo da mi se nije svidjelo, nego ću se truditi svima prenijeti da ne bi tamo slučajno otišli.

Koji bezobrazluk, osjećali smo se kao da smo dobili nekakvu poklon večeru, siroti bogčeki s ceste pa eto, možemo čekati, možemo jesti njesra od hrane i tak dalje.

Desert je ajd bio dobar, torta od lješnjaka prefina, ali već nam je bio pun kufer svega, strpali smo još to u usta i pobjegli.
Jelka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:11   #46
Thumbs up

Quote:
Jelka kaže: Pogledaj post
Koji bezobrazluk, osjećali smo se kao da smo dobili nekakvu poklon večeru, siroti bogčeki s ceste pa eto, možemo čekati, možemo jesti njesra od hrane i tak dalje.

.

Ista stvar sa Gastronomadima.
Vidim da Noa ide sutra. Oboružaj se živcima.

BTW ovoga: "hm...ovdje sam vidio svakojakih komentara...a neki od njih su u najmanju ruku nelogični"
-to nije ništa čudno, jer svatko ima svoje mišljenje (kaže se da je mišljenje kao i guzica, svatko ga ima), ali ono što je još bitnije puno ovisi s koje pozicije (ovo sam malo nespretno rekao) dolazite u rest.
Recimo prije desetak godina meni su uredne pizzerije bile vrh ponude i sve iznad toga bi bilo Wau. U međuvremenu sam prošao neke od najboljih HR restorana:
-Marcelino
-Balon
-Kukuriku
-Lovranjska Draga
-Fešta (Žut)
-Martinis Marchi (Šolta)
-Kapetanova kuća itd.
i drastično se podigla ljestvica.

Što se tiče same hrane možda sam i bolje jeo u nekim manje razvikanim restoranima, kao na primjer
-Opat-fantastičan hlap s rižom
-Smokvica-škrpina na brudet s palentom
-La Mandrač-Lica...već nekako
-Korkyra-Popara i sva riba s gradela itd.

Sad sam tek skužio da su mi sva dalmatinska-riblja jela...mislim jeo sam ja i odlične bifteke, lungiće, purice s mlincima...e da odličan pivac ispod peke u jednom malom restoranu kod Biograda...pa skoro sam zaboravio janjetinu u NK Hrašće...e počele su mi sline curiti pa moram brzo završiti.
Uglavnom sada me ne može frapirati neki osrednje uređen rest sa prosječnom hranom. Letvica se digla visoko i primjećujem neke sitnice koje mi razlikuju vrlo dobar od odličnog restorana.
-
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:47   #47
Ja sam bila u Mu i bilo je jako fino. Restoran je bio pun, atmosfera bas vesela, osoblje jako ljubazno. Oba glavna jela koja smo uzeli su bila stvarno fina. Rolice od lungica punjene pancetom i mozzarelom te vrhovi bifteka u umaku od tartufa.Rolice jako fine i nimalo suhe + izvrsne police od krumpira. Vrhovi biteka i umak jako jako ukusni + izvrsni pljukanci, Jedno predjelo su bile mazalice s chillijem i to je bilo jako fino, drugim predjelom- carpaccio na rukoli s gran padanom nisam bila odusevljena. Samo meso je bilo fino ali rukola je nekako bila uvenuta a na gran padanu su zaista stedjeli. Deserti:cokoladni mus sa sumskim vocem- korektan, a kolac od jabuke i cimeta izvrstan.
Za ovaj tjedan napravili su i specijalnu ponudu vina, tako nude jedno 6-7 vina na case po 15 kuna i tri vrste butelja po cijeni od 110 kuna.
Porcije nisu ogromne ali nakon niza od tri jela si i vise nego sit.
Sve u svemu nadasve pozitivno iskustvo

Zadnje uređivanje murtela : 01.10.2010. at 12:52.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 16:20   #48
Bijasmo u Okrugljaku. Hrana je, kao i uvijek, bila odlična, pa o tome nema smisla pričati.

Što se jela tiče od predjela smo naručili štrukle i juhu od buće, od glavnih jela svinjetinu u umaku od šljiva i puretinu pohanu u sezamu s povrćem, a za desert knedle i semifredo.

Uglavnom što se porcija tiče smanjivali su ih, i to dosta. Npr. normalno daju dvije štrukle, a sada sam dobio jednu koja je bila manja od uobičajenih, ali sve u svemu rekao bih da je vrijedno tih 100 kuna.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 18:38   #49
Pa 'bemu sveca, zasto dovraga svi skrtare s menijem od 3 slijeda?! To je uobicajena kolicina slijedova pa bi i velicina porcije morala biti uobicajena a ne manja!
Druga je stvar da su za promociju stavili neki "tasting menu" od recimo pet do devet slijedova pa da je to onda kao neka vrsta degustacije svega sto znaju i umiju pripremiti. Ovo je da oprostite, cisto sranje.

A neko je i spomenuo girice za glavno jelo na meniju od 100 kuna.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 21:34   #50
Evo mene iz Ivice i Marice.

Prvo da ih pohvalim što se tiče rezervacije. Još u ponedjeljak mi je frend rekao da ću teško gdje moći rezervirati, jer je sve zauzeto. I doista su me neki odbili, neki nudili termine koji mi nisu odgovarali i nakon što su me odkantali u Apetitu, pa u Paninu, mislio sam da ću teško dobiti mjesta u Ivici i Marici, naročito što nas je išlo 10 (4 obitelji) i što sam zvao dan prije i to kasno navečer.
G. Željko je prvo rekao da će biti teško naći mjesto, ali da će nešto pokušati napraviti...onda sam mu rekao da nas je 10, pa je samo uzdahnuo...onda je nešto kombinirao, premještao i sve sredio.
Drugo što se tiče veličine porcija, ovdje su valjda veće nego normalne...stvarno obilne, no krenimo redom:
-prostor ugodan, malo kao seoski štih, sve u svemu OK
-konobar Žac simpa, brz, točan
-predjelo juha od kokoši-vrlo dobra.... juha od buće-odlična... lepinjice sa sirom i vrhnjem, stvarno nešto novo-odlično
-glavno jelo pašticada-meso prežilavo, njoki suhi, umak prekisel-jedva 2...ravioli punjeni špinatom na rikoli-lagani, ukusni-vrlo dobri...rižoto od teletine-meso jako fino, riža dobra-4+
-desert-izabereš sam jedan od njihovih izvrsnih 54 kolača-šta drugo nego čista petica

Velika zamjerka je na jako slaboj vinskoj karti. Našlo se tu 3 dobra vina, 3 li-la i 4 sakloni bože...ne, nije to izbor bijelih vina ili izbor crnih vina...to je izbor svih vina.
Sve u svemu vrlo solidno, ali s obzirom da taj restoran ne spada u high class...u srednjem razredu to je blizu vrha.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 10:43   #51
Za Okrugljak same pohvale,nisam bila već neko vrijeme,ali ostali su odlični.

Porcije jesu bile nešto skromnije,ali za nas sasvim dovoljne da se najedemo.Meni je čak ostao dio glavnog jela,ali zato ja kod njih obično ne uzimam predjelo,jer onda ne mogu sve pojesti.

Predjelo- oboje smo uzeli rižoto s gljivama i bio je odličan.

Glavno jelo on-svinjetina sa suhim šljivama,ja- zagrebački popečci u umaku od paprike s kroketima.Oba jela odlična.

Desert on- štrudlu od jabuka,ja- semifredo,također odlično.

Atmosfera standardno ugodna,konobari ljubazni,dolazili su nas provjeravati jel sve u redu i jel nešto još trebamo,znači uobičajno.

Pila sam crebnet sauvignonu,on malvaziju.

Obično ne pijem alkohol,ali ovaj put sam ponovila nekoliko čaša,jer je vino bilo odlično.

Sve u svemu ja sam jako zadovoljna.


Žao mi je kad pročitam da neki restorani nisu ovo shvatili kao vlastitu promociju.Ne odlaze na ovo ljudi koji inače ne idu u restorane,nego oni koji su željeli probati nešto što nisu za nešto skromniji buđet.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:56   #52
evo opet tjedan restorana u gjiru http://www.tjedanrestorana.com/jelovnik.html, ali se za pola njih jos ne moze otvoriti meni. mi smo zadnji put bili kod gastronomada i stvarno je bilo jako fino, ok porcije, bili su ljubazni, samo sto smo mi popile vise no sto smo pojele
sad bi mozda bota sare, ali ima samo jedan meni ili klub književnika ili le bistro ili dubravkin put. vec sam gladna.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:48   #53
Rezervirala sam Didov san na Gornjem gradu, 05.03. Pohani žablji krakovi

Jedva čekam! Recenzija slijedi....
blues_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:08   #54
Rezervirani Turk i Dubravkin put
__________________
Ebay je moj novi dom.
macka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:25   #55
Quote:
blues_cat kaže: Pogledaj post
Rezervirala sam Didov san na Gornjem gradu, 05.03. Pohani žablji krakovi

Jedva čekam! Recenzija slijedi....
Ne bih te želio unaprijed razočarati, ali tek da znaš, žabice nisu naše nego slatke Tajlanđanke.

Mislim da je najbolji izbor Kamanjo i grdobina u kaparama.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:28   #56
nekako imam osjećaj da će opet staviti menije i da se neće moći naručivati nešto sa strane...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:43   #57
i kako ono - balkanski način rezanja porcija na pola i sl. ma zaboravi, ni to za mene. rajše neopterećeno inače u dobar restač i bok, a ne kad navali gužvara mora onih koji inače nemaju običaj posjećivanja restača i razne eno-gastro ponude..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:04   #58
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
i kako ono - balkanski način rezanja porcija na pola i sl. ma zaboravi, ni to za mene. rajše neopterećeno inače u dobar restač i bok, a ne kad navali gužvara mora onih koji inače nemaju običaj posjećivanja restača i razne eno-gastro ponude..
slažem od riječi do riječi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:15   #59
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
i kako ono - balkanski način rezanja porcija na pola i sl. ma zaboravi, ni to za mene. rajše neopterećeno inače u dobar restač i bok, a ne kad navali gužvara mora onih koji inače nemaju običaj posjećivanja restača i razne eno-gastro ponude..
Nemam ništa protiv tog načina promocije restorana, a na samim restoranima je onda da ugoste ljude tako da im se ovi opet vrate, ili ne.

Osobno nisam nazočio (za sad) toj akciji, ali imam iskustvo prijateljice (čijim prohtjevima nije lako ugoditi, kako i treba!) koja je u Klubu književnika u Tjednu restorana jela jako fino, prezadovoljna je (od riblje juhe, preko ribljeg odreska na žaru uz... ne znam što još). Kao i s kvalitetnim crnim vinom, koje je pila.

Neka ljudi malo omirišu kvalitetu. Bog zna da nemaju svi po 300- 400 kuna za neke od boljih restorana.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:30   #60
Bacih oko na neke menije: Kamanjo, Gastronomadi, pa i Balon imaju finu ponudu!

A koja je fora, to traje samo ovaj tjedan, ne?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.