Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2012., 14:46   #21
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Od kada Vindija proizvodi sir Brie ?

Od poluzrelih sireva s plemenitim bijelim plijesnima Vindija proizvodi Camebert i Caprilo koji su izvrsne kakvoće, a Camembert niti malo ne zaostaje za Presidentovim.
Možda je bio i Camembert onda. Mada bi ruku u vatru stavila da je bio Brie, ali pošto google ne izbacuje Brie, sad sumnjam u sebe . No, ostaje da je sir jednom bio suh i drobast, drugi put tekuć...

Tko bi popamtio sve čije je što

Inače, ja se ne bih davila s prijavama (čak i kad ne proizvode taj proizvod ). Ako mi se nešto zamjeri, prestanem kupovati i bok.

Da ne spominjem ogavnije stvari koje sam našla i to u kruhu (ne Vindijinom ). Jednom komad neke kobasice, jednom poklopac od Gavrilović paštete ili mesnog doručka. Zaboravih što točno, samo se sjećam Gavrilovića
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 15:09   #22
Quote:
azzie_elbub kaže: Pogledaj post
...Mada bi ruku u vatru stavila da je bio Brie...
Jako bi se opekla.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 15:15   #23
opa, pljuckanje po Vindiji
ja kupio prošli tjedan kiselo čokoladno mlijeko. bljak. sad se jedno vrijeme durim, ali za par tjedana ću opet početi kupovati ga. što ću.
(ne može bit greška dućana jer je to trajno mlijeko)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 15:40   #24
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
opa, pljuckanje po Vindiji
ja kupio prošli tjedan kiselo čokoladno mlijeko. bljak. sad se jedno vrijeme durim, ali za par tjedana ću opet početi kupovati ga. što ću.
Promijeniti proizvođača?
Kakav ti je to stav? Nije da živimo u sj. Koreji pa da nemaš izbora nego kupovati Vindijino čokoladno mlijeko.
Berenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 17:17   #25
Ako je proizvod neispravan, treba ga reklamirati proizvodacu. Proizvodaci uglavnom vode dosta brige o reklamacijama potrosaca vezano uz neispravnost proizvoda.
I moja iskustva su tu uglavnom pozitivna, jedino nisam nikad dobila odogvor na reklamaciju od Stanica koji je bio uvoznik za nesto, ali za ostalo sam uvijek dobil odgovor i uglavnom cak i kompenzaciju, i kod problema u trgovinama i sa restoranom odmoristem na autoputu.

Ne radim u preh ind, ali radim u firmi koja nesto proizvodi, i kod nas se svaka reklamacija pazljivo razmatra jer to je zapravo povratna informacija da je nesto promaklo internom sustavu kontrole i to je bitno proizvodacu,
tako da ja sve sto je neispravno reklamiram.

Druga stvar je nama osobno neodgovarajuca kvaliteta, u tom slucaju ne kupujem to vise.
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 17:37   #26
Quote:
Berenice kaže: Pogledaj post
Promijeniti proizvođača?
Kakav ti je to stav? Nije da živimo u sj. Koreji pa da nemaš izbora nego kupovati Vindijino čokoladno mlijeko.
nakon gutljaja kiselog čokoladnog mlijeka (zapravo 2 gutljaja, jer sam dvaput probao da ne bi bila čudna reakcija okusa od peciva koje sam jeo) mi se sad neko vrijeme neće nikakvo čokoladno mlijeko pit. isto tako kao se Vindiji dogodilo može se bilo kome. i isto tako nije pravilo ni kod Vindije ni kod kojeg drugog proizvođača da pušta kiselo mlijeko. tak da kad ga se ponovo zaželim kupit ću. ionako sam Vindijino uzeo jer je par lipa jeftinije od Dukatovog bilo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:34   #27
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Jako bi se opekla.
A ti radiš u Vindiji da te vrijeđa što nekome nije nešto njihovo dobro? Chill
Nemam ja ništa protiv njih, niti ikojeg proizvođača, ali kad mi se neki proizvod ne sviđa kupujem od drugog. Time ne isključujem ostale proizvode koji su mi kod prvog dobri.
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:42   #28
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nakon gutljaja kiselog čokoladnog mlijeka (zapravo 2 gutljaja, jer sam dvaput probao da ne bi bila čudna reakcija okusa od peciva koje sam jeo) mi se sad neko vrijeme neće nikakvo čokoladno mlijeko pit. isto tako kao se Vindiji dogodilo može se bilo kome. i isto tako nije pravilo ni kod Vindije ni kod kojeg drugog proizvođača da pušta kiselo mlijeko. tak da kad ga se ponovo zaželim kupit ću. ionako sam Vindijino uzeo jer je par lipa jeftinije od Dukatovog bilo.
Vindijino i Dukatovo su meni posve različiti okusom. Dukatovo je izraženije kakaaste/čokoladne arome, Vindijino mi je finije.

Ne vjerujem da je greška Vindijina, već skladištenje do dućana. Nisam jednom vidjela palete mliječnih proizvoda (vrhnje, jogurt i sl.) kako se prže pored Konzuma na +40.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:49   #29
Veronika Zagorski svježi sir

Imam za prijaviti Veronikin sir od ovog ljeta, mislim u 8.mj.
Radila sam palačinke sa sirom i kad sam isprobavala slatkoću, srezao me užasno gorak okus sira. Sve sam bacila (sir je bio itekako u roku trajnosti) i otišla kupiti novi.
Nije bio neki izbor u prvom dućanu i opet sam kupila isti Veronikin, samo drugog roka trajanja. Probala sam ga prije miksanja i bila je ista stvar - užasno gorak. Inače su oba sira bila posve normalnog izgleda i mirisa i nisu bili kiseli, oba daleko od isteka roka trajanja. Bacila sam i taj i u trećem dućanu kupila Dukatov.

Veroniki sam mailom poslala upit, nikad nisu ni slovca odgovorili (a kamoli ikako nadoknadili gubitak/trošak) Bilo bi pristojno barem odgovoriti na mail i ispričati se.

Međutim, mene i dalje jako zanima od čega sir može biti tako užasno gorak jer to još nisam vidjela.
Nekad davno, moji baka i deda u Zagorju su imali krave i znam što i kakav je domaći sir te kako se mijenja kroz vrijeme. Gorčina mi je sasvim nepoznat pojam u kontekstu svježeg sira...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:54   #30
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post

Ne vjerujem da je greška Vindijina, već skladištenje do dućana. Nisam jednom vidjela palete mliječnih proizvoda (vrhnje, jogurt i sl.) kako se prže pored Konzuma na +40.
čokoladno mlijeko je sterilizirano isto kao i trajno te se može držati na sobnoj temperaturi. znači da nije dućan u pitanju.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:14   #31
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
...srezao me užasno gorak okus sira...
Nedavno mi se isto desilo s njihovim "zelenim" 25% kiselim vrhnjem. Bilo je pod rokom još 20 dana.

Tijekom zrenja sira dolazi do raspada jedne bjelančevine mlijeka i nastanka gorkih peptida. Pojava je češća kod zrelih sireva, no moguća u svim. Uzrok je nepravilno hlađenje mlijeka nakon mužnje. Najčešče se dešava tijekom ljeta po velikim vrućinama. Nije opasno za zdravlje, no proizvod je neupotrebljiv.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:33   #32
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Nedavno mi se isto desilo s njihovim "zelenim" 25% kiselim vrhnjem. Bilo je pod rokom još 20 dana.

Tijekom zrenja sira dolazi do raspada jedne bjelančevine mlijeka i nastanka gorkih peptida. Pojava je češća kod zrelih sireva, no moguća u svim. Uzrok je nepravilno hlađenje mlijeka nakon mužnje. Najčešče se dešava tijekom ljeta po velikim vrućinama. Nije opasno za zdravlje, no proizvod je neupotrebljiv.
Ok, ali zar to oni ne bi osjetili u gotovom proizvodu, prije nego ga upakiraju i pošalju nama da popušimo foru? Ili se to razvije u spakiranom proizvodu dok putuje do prodajnog mjesta?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:39   #33
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ok, ali zar to oni ne bi osjetili u gotovom proizvodu, prije nego ga upakiraju i pošalju nama da popušimo foru? Ili se to razvije u spakiranom proizvodu dok putuje do prodajnog mjesta?
Ne, morali bi to prije primijetiti.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:48   #34
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ne, morali bi to prije primijetiti.
To sam si i mislila
Zato ni ne odgovaraju na mail koji sam im bila poslala zbog tog gorkog sira.

Poslije sam rekla i ženi u njihovom kisoku u Travnom gdje volim kupovati pa mi rekla da sam sve mogla donijeti i vratili bi mi lovu, tj. zamijenili proizvod.

Naravno, prvi sam bacila jer je već bio umiksan u nadjev za palačinke, drugi sam bacila čim sam ga probala, a kako sam sve radila u Zagorju nije mi se dalo s tim za*****at ni nosat okolo. Al sam poludila jer sam za jedan nadjev za palačinke potrošila lovu na tri sira, od čega dva nejestiva
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 00:53   #35
ja kad kupim na trešnja placu Veronica mlijeko iako ima ohoho datuma do isteka mlijeko je već drugog dana pokvareno
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 12:02   #36
veronika

mislim da ti je taj svježi sir malo gorkast i inače i da nije bio pokvaren
posni je čak gorkastiji
njihovi se proizvodi brzo kvare, al meni je to znak da nisu 'začinjeni' konzervansima i aditivima, samo moje mišljenje
kad se baš pokvari, onda je nejestiv i smrdi, a i požuti malo

al da su se pokvarili, jesu, ono njihovo slatko vrhnje u bočici je prije par mjeseci bilo gušće, sad je rijetko ko jogurt

a kaj se vindije tiče
nedavno sam reklamirala njihov litreni jogurt, kupljeno 2x u različitim trgovinama s istim plastičnim okusom
rekli su mi prvo da nemreju niš jer nemaju detaljne podatke, kad sam ih dostavila, rečeno je da može biti svašta i da to kaj mi nije bio fin nije razlog da ga više ne kupujem

uz sav taj izbor nema teorije da se vratim na vindijin jogurt mada i dalje kupujem druge proizvode
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:32   #37
Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
mislim da ti je taj svježi sir malo gorkast i inače i da nije bio pokvaren
posni je čak gorkastiji
njihovi se proizvodi brzo kvare, al meni je to znak da nisu 'začinjeni' konzervansima i aditivima, samo moje mišljenje
kad se baš pokvari, onda je nejestiv i smrdi, a i požuti malo

al da su se pokvarili, jesu, ono njihovo slatko vrhnje u bočici je prije par mjeseci bilo gušće, sad je rijetko ko jogurt
Meni do tad sirevi nisu bili gorki, a kupovala sam taj zagorski u okrugloj kutiji ili onaj kilnati u vrećici. Nakon te užasno gorke epizode nisam više kupovala njihove sireve. Jer to jednostavno nije ispravan proizvod.

I meni je draže što njihovi proizvodi nisu tretirani kao što su ostalih velikih mljekarskih industrija, ali i meni se desilo da se mlijeko pokvarilo prije roka. To mi je u neku ruku draže nego kad otvorim Vindijino trajno mlijeko pa može tako stajati jaaako dugo. Nekak mi se to ne čini prirodnim Uostalom, znam da se, npr. u one plastične Dukatove boce najprije ušprica neko sredstvo (ne sjećam se točno čemu služi, mislim za dezinfekciju boce) i odmah potom u to ide mlijeko. Znači, mlijeko se pomiješa s tim sredstvom Uglavnom, svi znamo da to mlijeko zapravo nema puno veze s pravim kravljim domaćim mlijekom...

Slatko vrhnje nisam prije kupovala od Veronike, a nedavno kad sam ga prvi put uzela nisam bila zadovoljna okusom. Istuklo se dobro, ali vuklo mi je na okus kiselog vrhnja, a ne slatkog tučenog vrhnja.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:16   #38
Ajde dobro da se piše o Veroniki. Ja sam jednom kupila njihov, na sve strane, slavljeni maslac i bio je toliko slan da sam u šoku išla provjeravati što je to u paketu - ono da nije sirni namaz.
Jela sam ga klasično na kruh, a probala sam ga i samog. Srećom da mi nije trebao za kolače, kakvi bi to kolači bili
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:31   #39
Quote:
mia.principessa kaže: Pogledaj post
Encian muscovado (smeđi šećer) - koliko sam životinjica u njemu našla Odustala sam nakon nekog kukca veličine pčele
cudno, meni je savrsen. jesi sigurna da su zivotinjice, a ne jednostavno grumencici secera?

ontopicnije:
veronikino mlijeko ne da mi se brzo kvari, nego mi je prek' nekoliko puta bilo pokvareno cim bih ga kupila i otvorila. ono, kupim, doletim doma, odmah otvorim i jako ne valja. ostale njihove proizvode i dalje kupujem (svjezi sir, maslac, stepko, slatko i kiselo vrhnje), ali mlijeko nazalost bojkotiram. a steta, bas mi se svidjalo, punog mirisa i okusa, s malo onog kajmakica odozgo. bas me znalo razljutiti kad dobijem pokvareno, inace kupujem vrlo malo mlijeka, i to najcesce kad trebam za kolace, rijetko pravim zalihe, i onda moram ponovo u ducan kad vidim da se ovo ne moze koristiti. pitam se koliko njihovog mlijeka pliva zagrebackim odvodima. sirote krave, muzu ih za nista.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 15.10.2012. at 13:37.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 23:10   #40
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
MINISTARSTVO poljoprivrede izvijestilo je o hitnom povlačenju i opozivu više vrsta proizvoda "Svježe vučena tijesta - listovi za pite i savijače", ..., proizvođača Clarum d.o.o.
.........koristi aditiv Natamicin E 235,
...
- Listovi za pite i savijače – CLARUM (bez konzervansa)
,,,
Na ovo sam neki dan ispalila na živce. Naravno da kupujem ovaj bez konzervansa (i trenutno imam 1,5 paket doma - naravno da sam baš kupila ovu "kontaminiranu" seriju), i onda me ovako nešto totalno izbaci iz takta (a ni inače ga nemam baš puno).

Tražila sam očitovanje Ministarstva poljoprivrede i Claruma.
Ministarstvo mi nije odgovorilo, ali Clarum je.

Čovjek se kune da ove kore bez konzervansa nemaju ništa od kemije unutra i da su pakirane u kontroliranoj atmosferi (valja s dušikom).
Izgleda da su ljudi iz neznanja koristili Natamicin na ovim običnim korama (netko nije pročitao sva ograničenja - čitam da se u Americi taj koristi i u jogurtima i mlijeku, ne samo za površinsku obradu), a onda ih inspekcija oplela po svim proizvodima.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.