Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2005., 01:11   #21
mmm one koje se rade u mikrovalnoj

ne trebam ih ni u tanjur stavljat, jedem iz skarnicla
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 08:27   #22
hvala hana_, sad konachno znam shto je shkarnicl
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 15:05   #23
škarnicl je škartoc, jel'?


Mljac, kokice, nisam ih dugo radila.

Radim samo s kukuruzom, po starinski. U padelu, malo ulja i piči Jedino šta mi moraju bit dosta slane.
One za mikrovalnu nisam ni probala nikad, pogotovo ne s putrom. Dal to šta valja i kako uopće izgleda?

Kupovne, već napravljene, mi ne valjaju.
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 15:55   #24
Quote:
LadyInRed kaže:
ja imam odnedavno onaj "kokičar" i najbolji dio je to što je super trupper fora kad on izbacuje van te kokice, ma sve radi sam

kokice starog kova su bile odlične. ali moram priznati da ovima ništa ne fali.

maslac rastopim i prelijem preko ali prije toga solim. dobro protresem i voila
To su i meni kupili, ali u uputama pise da se ne smije solit kukuruz, a poslje kad solim, to nije to
Iako, imaju lijep oblik iz te sprave.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 15:59   #25
Quote:
d@d@ kaže:
To su i meni kupili, ali u uputama pise da se ne smije solit kukuruz, a poslje kad solim, to nije to
Prije soli dodaš malo ulja i sve promijesas i onda je to to
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 19:19   #26
Quote:
Ava Adore kaže:
Prije soli dodaš malo ulja i sve promijesas i onda je to to
može tako a možeš dodati i soli u maslac s kojim ćeš sve fino preliti na kraju
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 21:28   #27
ja stavim sol u ulje pa se fino vec raspuknu slane i sve su isto slane, i ne padne mi na dno sol previse (samo ona extra sol koju namjerno stavim da malo padne da je mogu lizat na kraju)
__________________
[color=dark red]Karmageddon: It's, like, when everybody is sending off all those really bad vibes, right? And then, like, the earth explodes and it's, like, a serious bummer.[/color]

Borger King: Have it our way, your way is irrelevant.
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:00   #28
Evo ja baš otkrio kako mi je najbolje radit u mikrovalnoj. Kupim pola kile kokica za 5 kn od baba na placu što je najpovoljnije najpovoljnije (inače par kn dođe 100 grama u trgovini), i onda ih stavim (naravno ne pola kile :-) već šaku - dve) u onu vrećicu za pečenje (koja služi inače za pečenje mesa i sl. u rolu) zajedno sa malo soli i može koja kap ulja ili malo maslaca ili oba dvoje i stavim na 800W 4min, odnosno kad već počnu jako sporo pucketati i super su. Zavežem vrećicu kao i kad ide u rol i jednu rupicu na vrhu sa čačkalicom napravim prije stavljanja u mikrovalnu.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:23   #29
probat cu ovo sutra napravit. najebo si ak mi se sve zapali
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:25   #30
pečem ih na maslinovom ulju ( kad nema tog onda obično), ispucaju zavisi od zrnja, nekad popucaju sve a nekada 10 zrna. Začinim ih obavezno s vegetom
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:08   #31
Quote:
dobardan kaže:
Začinim ih obavezno s vegetom
probao sam ovo, zanimljiv okus
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 11:53   #32
pa je, meni su baš fine tako, isprva mi je to bila užasna kombinacija ali kad sam probala.....

sad više ne mogu ni zamisliti da ih samo posolim, bile bi mi preobične
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 13:23   #33
Quote:
52X32X52 kaže:
probat cu ovo sutra napravit. najebo si ak mi se sve zapali
Nebi se smjele zapalit. Pogotovo jer su te vrećice namjenjene za temperature preko 200°C a u miktovalnoj se u biti ne zagrijavaju uopće već ih zagrije jedino nešto para koja se stvori i toplina zrna kokica. Samo nemoj zaboravit rupicu probušit da može malko para izlazit da ne pukne vrećica. Ineč proizvođač vrećica koje koristim je ALu Pack i ima ih 12komada u pakiranju. Veličina vrećice je 25x38cm. Kad stavim u njih kokic zavečem pri vrhu sa onom vezicom šta dođe uz vrećice i malo podrežem vrh da mi ne zapinje za stjenke u mikrovalnoj dok se vrti na tanjuru.

Ja nakraju i vegetom malo zasolim i okus je super. Zanima me jel ko doma radi i ako da na koji način da su s okusom sira? Parmezanom možda malo posipate ili?
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 18:41   #34
@chome ispalo je OK
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:10   #35
kokice od slanutka?

jučer je bilo u 24 sata nešto o slanutku, kao da se može peći kao kokice, čak su i na fotki bile prikazane isto tako raspuknute, baš kao kokice, pa sam ja to doma lijepo probala, kupila slanutak, stavila u mikrovalku i --- niš, onda sam stavila u kokičar i - isto niš jel ko zna kako se to pravi?
katarinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:19   #36
Quote:
katarinčica kaže: Pogledaj post
jučer je bilo u 24 sata nešto o slanutku, kao da se može peći kao kokice, čak su i na fotki bile prikazane isto tako raspuknute, baš kao kokice, pa sam ja to doma lijepo probala, kupila slanutak, stavila u mikrovalku i --- niš, onda sam stavila u kokičar i - isto niš jel ko zna kako se to pravi?
Možda je neka posebna vrsta slanutka Znam da se proso ispuca u male mini kokice. Jednom sam ih morala popržiti na vatri kad mi je papiga bila bolesna, pa su se ispucale
Sad sam malo proguglala i u kontekstu s kokicama se spominju kako su poprženi i posoljeni slanutak odličan surogat kokicama i puno zdraviji. Ne ispucaju se, nego su samo surogat grickalica kokicama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:48   #37
navodno se namoci preko noci i onda przi. nisam probala pa ne znam tocno kako.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:08   #38
nema kokica u smislu raspuknuto, rahlo sa slanutkom to su leblebije.

Slanutak se namoči kao grah 12-24 sata, pa se posuši na krpi i onda se spži na tavi sa vrlo malo masnoće (najčešće maslinovog ulja), zrno ti naklija nakon 24 sati pa se malko rapukne da ga možeš pregrist, ali ja to ne bi radila sa kupovnim sjemenkama (ili ih moraš močit duže, ako uspije). Naravno sjemenke se moraju posolit, ali to nije kokica, da bi to pojela moraš imat zdrave i dobre zube.

Radije ti slanutak namoći, pa ga skuhaj 40-tak minuta u ekspres loncu. Onda ga začini uljem, octom, soli i lukom i ohladi u frižidru pa imaš finu salatu ili ga kuhaj 50-tak minuta i prevrni ga na bijelom zafrigu pa uz hladnu govedinu iz juhe sa hrenom, tako je puno bolji.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:51   #39
imate za kupit u limenkama već pripremljen za grickanje, ko kikiriki ili pistać
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 08:56   #40
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
navodno se namoci preko noci i onda przi. nisam probala pa ne znam tocno kako.

al to ne može bit "kokica".

ovo bi bilo ko onaj prženi kukuruz, obični slani ili sa čilijem.... ima u Marcatoru.
nije mi nešto.
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.