Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 15:13   #61
kaj vam nisu dobre kokice iz mikrovalne?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:42   #62
najbolje....al mikrovalna je broke ....+ ponekad se zaželim domaćih kokica pa kupim kod tog čovjeka na dolcu...al sad ga više nema...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:05   #63
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
gdje ih kupuješ? ja sam prije kupovala na dolcu od jednog čovjeka koji je dolazio iz siska, no prije 3 mj. je nestao, više ne dolazi i nigdje više nisam našla tako odlične kokice....ove njegove budu skroz žute kad se naprave, a ne onako bijele kao kupovne ili od ovih preprodavača na tržnicama...
ja sam iz karlovca,pa onda tamo na placu kupujem...nema mi do tih kokica to su prave domaće a ne ono smeće za mikrovalnu,od kupovnih jedino Šafram/n su malo bolje
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:48   #64
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
kaj vam nisu dobre kokice iz mikrovalne?
Obožavam ih. Najboolje su mi one ARO s maslacem i moram vam priznat da su me jako ugodno iznenadile naše Franckove
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 00:26   #65
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Obožavam ih. Najboolje su mi one ARO s maslacem i moram vam priznat da su me jako ugodno iznenadile naše Franckove:s
koje proizvode Česi!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:51   #66
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
koje proizvode Česi!
Pa kaj, i Česi kažu za Jadransko more "Naše more". Meni su fine
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:49   #67
Kokice baš i ne jedem u zadnje dvije godine...nekak mi ne pašu više..
Al doma imam kokičar...u njemu mi super ispadnu, isto ko i u padeli...
Kad ispucaju stavim ih u zdjelu, istopim maslac, polijem po njima i još dodam soli ili vegete, promiješam i zakon su...
Doma me stalno traže da ih radim, a kad mi se neda onda im sam dobacim one za mikrovalku...
__________________
What it meant to me will eventually be a memory of a time when I tried so hard... and got so far... but in the end, it doesn't even matter...
_MaZa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:55   #68
Joooj,nisam dugo već radila kokice,ali su mi najbolje na placu od bakica...Baš bi ih mogla napraviti
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 17:23   #69
Sol za kokice

Jel zna neko di ima kod nas u HR za kupit ona zuta sol za kokice sa maslacom?
vidio sam to kod par kokicara po ljeti da imaju, ali nikad nisam nasao.

http://en.wikipedia.org/wiki/Butter_salt

ovo tu.
perica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 23:10   #70
za kokice tavu koristim
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:12   #71
koristim kokičar za kokice
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:37   #72
obožavam kokice...nekad kupim gotove,nekad sama ih spravim...
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:20   #73
ja kupujem one za mikrovalnu - gotove su za 3 minute!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 16:01   #74
Kako napraviti slatke kokice ?

Bok ekipa,
Mene zanima dali itko zna kako napravit slatke kokice ?! Prije nekog vremena jos ste ih mogli kupit u cinestaru a sad ih vise nema ;(

LP
hvar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:44   #75
u zadnje vrijeme stalno nalijecem na lose kokice, nikako ne pucaju, inace radim ih u zdjeli na seljacki oduvijek, sve puno spuraka pa zube polomis... a prije sam bio najbolji kokicar za kokice, sad mi pada rejting
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:10   #76
nikako ne volim te iz mikrovalne, skroz su mi umjetne, najbolje u loncu na masti
__________________
I watched Titanic when I got back home from the hospital, and cried. I knew that my IQ had been damaged.
Anana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:06   #77
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Obožavam ih. Najboolje su mi one ARO s maslacem i moram vam priznat da su me jako ugodno iznenadile naše Franckove
najbolja fora je da na kartonu piše kupujmo Hrvatsko a kokice se proizvode u ceskoj od kuruze iz amerike
Ja ih juce probala mislila sam da cu umrijeti Osjecaj je bio nakon sat vremena ko da mi netko nozem reze zeludac Najbolje su mi kellys nakon nnih Lidlove i nakon njih Spar
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 01:06   #78
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
najbolja fora je da na kartonu piše kupujmo Hrvatsko a kokice se proizvode u ceskoj od kuruze iz amerike
Ja ih juce probala mislila sam da cu umrijeti Osjecaj je bio nakon sat vremena ko da mi netko nozem reze zeludac Najbolje su mi kellys nakon nnih Lidlove i nakon njih Spar
da, one za mikrovalnu! faakt su najbolje
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 01:32   #79
Budući da sam u društvu poznat kao dobar "kokičar", iznijet ću ovdje par svojih iskustava i preferencija:
Kako volim malo masnije i slanije kokice, one za mikrovalnu koristim tek u krajnjoj nuždi. Budu mi presuhe...

Da bi kokice bile ravnomjerno osoljene, potrebno je posoliti ulje na kojem će se kokice peći. Jedna od češćih pogrešaka koju rade i moji ukućani prilikom pečenja kokica je sipanje kukuruza na hladno ulje. Iz iskustva znam da kokice puno bolje pucaju kad ih se uspe iz vrećice u vruće ulje, a ne kad se kukuruz grije zajedno sa uljem. Naravno, ulje ne smije biti niti prevruće, jer u tom slučaju kukuruz neće ispucati koliko treba - zrna se otvore samo do pola. Također, kukuruz je potrebno poklopiti čim ga se uspe u padelu za pečenje, a ne čekati da počne pucati (ako ste pogodili temperaturu ulja, s ovim nećete imati problema jer će početi pucati praktički odmah nakon što ga uspete).

Iskustvo kaže da je najbolji kukuruz za kokice onaj Franckov. Najmanje kukuruza ostane neispucanog. Kanaanov kukuruz (narančasta vrećica, Kaufland) također dobro ispuca, ali ljuskice ostanu čvrste i na jeziku se odvajaju od same kokice, pa se lijepe za nepce, uđu ispod jezika (tamo gdje jedva prstom mogu dosegnuti), između zuba i desni...

Tko voli jače pečene kokice (da ne kažem "zagorene"), ako ih peče sa više ulja, neka pazi jezik - na zagoreni dio se lako opeći. Ako na jeziku imate više sline, vruće ulje iz blago zagorene kokice počet će prskati, stvarajući u ustima osjećaj kao kad jedete one žvake "Peta zetas" šta pucketaju.

I još nešto: ovakva kombinacija kakvu ja preferiram - masnija, slanija, jače pečena - nije nimalo zdrava!
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:32   #80
Quote:
margarita kaže: Pogledaj post
nisu sve

imash i bez dodataka

puter dodje u zasebnoj vrechici

ne morash ga staviti ako necesh
jel itko čuo da li se ovakve kokice za mikrovalnu u prodaju u ZG?
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.