Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2014., 18:47   #1
(Inter)spar - ponuda hrane i pića

Skupi su, ali iz nekog čudnog razloga, te trgovine me privlače. Imaju despar i spar, budget i mislim još neke premium proizvode s spar oznakom. Uglavnom, mislim da imaju 4 grupe robne marke, plus još naturpur, freeform i vege proizvode za alternativce. Spar i budget proizvodi bi trebali biti jeftiniji, dok su despar i premium skuplji.

Kupujete li u sparu/intersparu? Ako kupujete, možete li preporučiti dobre proizvode? Kakve su kvalitete njihove jeftinije robne marke? Da li se isplati probati njihove premium džemove (ja nisam od onih kojima smeta puno šečera...)?


Čime ste bili nezadovoljni u sparu? Cijenom (vjerojatno), kvalitetom, uslugom?

Ono čime su me u sparu ugodno iznenadili je to da vraćaju ostatak do zadnje lipe. Ako kojim slučajem trebaju vratiti 1 lipu, vrate 5 lipa. Oni to uopće ne trebaju raditi (po meni), i ja sam prije par godina svađala se na forumu da nitko ne treba očekivati, pri izlasku iz trgovine, da će mu se vratiti više od ostatka na računu, ali ovo je baš lijepo.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:16   #2
dobar izbor vina iz uvoza..30-40kn pristojno za popt'.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:25   #3
Loše: Sparovo pakiranje gorgonzole od 200g - datum je bio u redu, gorgonzola pokvarena, gnjecava i kisela (liznula sam prije kuhanja).
Ok - tjestenine u zelenom kartonskom pakiranju, umaci za tjesteninu arabiatta i pesto.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 23:25   #4
Naturpur veze linija je super, bolja od dm-a u jeftinija što se tjestenine tiče. Tamo kupujem jedino to, osim ako se nađem u blizini i nešto je posebno na akciji. Aha, da, kod njih sam zasad jedino našla griz od pira i odličan je.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:05   #5
oni eko jogurti su mrak! predobri
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:37   #6
meni je prihvatljiv njihov pesto, oni pelati i ostali prozvodi od rajčice.
nije im loše ni smrznuto povrće i smrznuti špinat s vrhnjem.

uglavnom, njihova robna marka mi je deset puta bolja od konzumove i billine.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:25   #7
Quote:
Imoen kaže: Pogledaj post
Loše: Sparovo pakiranje gorgonzole od 200g - datum je bio u redu, gorgonzola pokvarena, gnjecava i kisela (liznula sam prije kuhanja).
Sad sam se sjetila. Kupila sam buttermilk na sniženju (još 4 dana je trebao valjati) i bio je kiseo i smrdio je. Ali svjež ima predobar okus!
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:26   #8
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Naturpur veze linija je super, bolja od dm-a u jeftinija što se tjestenine tiče. Tamo kupujem jedino to, osim ako se nađem u blizini i nešto je posebno na akciji. Aha, da, kod njih sam zasad jedino našla griz od pira i odličan je.
Naturpur i slične eko linije su često subotom na akciji i do 20-25% sniženi.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:50   #9
Naturpur linija: neki proizvodi koje kupujem jeftiniji nego u DM-u, a o Bio&Bio da i ne pričam. Tofu odličan, kao i vege namazi.
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:00   #10
Hvala, znam, ali rijetko mi je usput, zato kad znam da smo tamo i potrefi se akcija nakupujemo za mjesec dva.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 11:58   #11
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Naturpur veze linija je super, bolja od dm-a u jeftinija što se tjestenine tiče. Tamo kupujem jedino to, osim ako se nađem u blizini i nešto je posebno na akciji. Aha, da, kod njih sam zasad jedino našla griz od pira i odličan je.
Imaš griz od pira i u dm-u, ja kupila nedavno Alnaturin. Jedino se ne mogu sjetiti cijene.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 12:01   #12
Ma da??? Super, hvala na informaciji, ući ću pogledati ovih dana.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 12:35   #13
Ima i Eko Sever. Osim ako se nije promijenilo štogod u zadnjih par mjeseci od kad nisam u griz-fazi. Bilo je integralnog pšeničnog, pirovog i ječmenog. I raženog.

Hmmm... sad sam sama sebe zbunila. Nisam više sigurna jel bilo pirovog ili sam ga pobrkala s raženim.

Teeeeški offtopic...

On: SPAR mi djeluje privlačno, ali nekako nikad ne završim tamo u nekoj velikoj kupovini. Imaju zanimljiv izbor raznih "specijalnih" vrsta sladoleda i čini mi se da je zrnati sir povoljniji od Dikatovog (Sirelinog?).
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:13   #14
Meni se ne čini da su oni posebno skupi. Prije bih rekao da spadaju u nekakav srednji cjenovni razred. Ono što mi je kod njih plus su dosta kvalitetne robne marke, posebno talijanski proizvodi pod brandom DeSpar (tuna, kava, umaci, konzervirani proizvodi i sl.). Ostale robne marke su isto uglavnom OK (recimo, S-budget gauda mi je odlična, a povoljna, za razliku od npr. K-plus koja nema baš nikakav okus) i čini mi se da imaju dosta široku paletu proizvoda.

Ne mogu se sjetiti nijednog minusa, osim što na blagajnama (barem u Intersparu u koji ja idem) nemaju pult na kojem se možeš potpisati ako plaćaš karticom nego moraš to raditi na pokretnoj traci koja mi je baš nedavno skoro "progutala" karticu dok sam se potpisivao.
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:48   #15
Zadnji put sam u sparu bio prije 5 godina, u Beču, jer mi je bilo svejedno u koju ću trgovinu.

Nije mi jasno zašto ljudi tamo kupuju.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 17:10   #16
Spar u Beču i nekim stranim zemljama izgleda ko kod nas Union, prastare male, prljave, kvartovske trgovine. Kod nas su tek novi i pucaju na velike supermarkete pa imamo drugaciju sliku.

Kolko mi je teško reći da volim nekakvi supermarket, definitivno od sveg ponuđenog, daleko preferiram Interspar. Ja neku veću cijenu iskreno nisam ni primjetio, imaju najbolji izbor stvari, odlični su im svi kučni proizvodi koje sam probao, pogotovo sve od onog vege djela i NIKAD ne čekam na blagajni max dvije osobe ispred, a idem u razna vremena (u konzumu POPIZDIM! cekam pola sata na red!!)

Jedini mozda downside je da nisu jako revni u popunjavanju polica ili ne prate dobro skladiste jer mi se cesto desi da neki proizvod fali, pogotovo ako ides rano u jutro (to se odnosi na spar u arena centru)

Edit: da, i valjda su jedini koji me ne dave s glupim karticama za popuste.
monkeywrench is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 17:27   #17
volim interspar ,imaju veliku ponudu . Ali prečesto naletim na pokvareno , ne znam kako si to mogu dopustiti. Recimo,sa gastro odjela kad je hrana na 50% popusta -dva puta sam neletio na usmrđenu rižu sa piletinom,pa pokvareni sir, grah na salatu čudnog okusa. Takve stvari mi se nisu dešavale u niti jednom drugom lancu. mogli bi pripaziti na to
Deck_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 18:20   #18
Quote:
monkeywrench kaže: Pogledaj post
Spar u Beču i nekim stranim zemljama izgleda ko kod nas Union, prastare male, prljave, kvartovske trgovine. Kod nas su tek novi i pucaju na velike supermarkete pa imamo drugaciju sliku.
Šta pričaš ti?
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 23:55   #19
mali off ali je u pitanju AUT trgovina - zanimljivo da je Billa zatvorila sve svoje trgovina u Italiji i napustila ju. Očito kriza jako pogodila ITA
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 10:17   #20
Quote:
monkeywrench kaže: Pogledaj post
Edit: da, i valjda su jedini koji me ne dave s glupim karticama za popuste.
to je dosta veliki minus i jedan od razloga zasto svoj shopping obavljam u sloveniji (vecinom u intersparu). imaju jako dobre popuste i dosta se free eura skupi kroz godinu...
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.