Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2016., 10:53   #81
Etogac Pelle, otvorio si kantu crva.

Ovo će postat topic ispovjedi o korištenju margarina i vegete.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 11:36   #82
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ovo nema veze s uvjerenjem u istinitost reklamne poruke.
Ako kupiš paket margarina onda imaš na njemu recept po kojemu pripremiš kolač. Recept vrhunske slastičarke.
Dakle - koristiš upravo taj proizvod.
Nekako mi ne zvuči vjerojatno da kupiš margarin pa skineš omot i frkneš "plastično smeće" kamo i spada i pripremiš kolač s maslacem.
Možda samo u dućanu poslika recept a kupi maslac i onda pravi kolač. Ako ne, eto mu ideje. :klap:
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:19   #83
U svemu tome ima nešto pozitivno: neka ženska koja inače ne radi kolače će kupiti margarin zbog recepta na omotu, po njemu će napraviti kolač (kojeg inače nebi napravila),
a možda jednom umjesto margarina stavi i putar...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:07   #84
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
U svemu tome ima nešto pozitivno: neka ženska koja inače ne radi kolače će kupiti margarin zbog recepta na omotu, po njemu će napraviti kolač (kojeg inače nebi napravila),
a možda jednom umjesto margarina stavi i putar...
Vidiš tiš reć da ima nešto pozitivno, ja ću reć da ima i nešto protuzakonito.
Tzv. false advertising bi da smo uređena država vrlo lako mogao proći.

Naime, da dotična ženska koja ne radi kolače napravi po tom receptu i s tim sastojkom (margarin) i da nakon toga ode probati isti taj kolač u Esplanadu ili di već, vrlo lako bi se ustvrdilo da to nije isti kolač i da je posrijedi lažno oglašavanje koje šteti krajnjem potrošaču.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:12   #85
Tvrdi li tekst na margarinu da se recept odnosi na kolac iz Esplanade? Kupac mozda ni pojma nema da se radi o kuharici/kolacu iz Esplanade...niti je to sugerirano. Ili je?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:13   #86
ali recept nije za iste kolače kao u Esplanadi valjda
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:36   #87
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Možda samo u dućanu poslika recept a kupi maslac i onda pravi kolač. Ako ne, eto mu ideje. :klap:
ak imaju mozga recept bu nutra.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:48   #88
a u današnje vrijeme je to potpuno irelevantno, vjerojatno se taj recept već sad može pronaći na bespućima interneta
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:51   #89
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ak imaju mozga recept bu nutra.
Nisam ziher. Prvo što mi pada na pamet su čaše od vrhnja na kojima su recepti, vrećice od pzp, vanil šećera, suhog kvasca, tako da ne bi ni u ovom slučaju očekivala čuda.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:52   #90
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Nisam ziher. Prvo što mi pada na pamet su čaše od vrhnja na kojima su recepti, vrećice od pzp, vanil šećera, suhog kvasca, tako da ne bi ni u ovom slučaju očekivala čuda.
šala
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:04   #91
Ni u linku Pelleovog uvodnog posta ni u mom linku s Večernjaka
http://www.vecernji.hr/zg-zivot/kola...iticar-1059695

ne navodi se Esplanade. Pa su se valjda tamo ogradili u tom smislu da ih se direktno ne spominje vezano uz novu Miss Margarin.
Iako i Esplanade posrće u svojim težnjama vrhunskim dometima (ili ostanku na vrhu kod nas, kakogod)- pa me ne bi čudilo da su i oni dobili svotu za podmazivanje svog budžeta od Zvijezde.

Nije mi draga gastroprostitucija, ali svako si bira put. Nekad neko pogazi principe i pojača šuškanje sadržaja novčanika.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:13   #92
Kako svaka roba ima svog kupca, tako i svaki proizvod (ili kuhar) ima svoju cijenu.

Kakava je razlika između ovakvog prostituiranja ili onoga "Jamie Oliver" ili "Gordon Ramsay" koji nalijepe svoje ime na proizvod pa jedan lonac košta kao set WMF ili Fissler?

Realnost vremena u kojem živimo, ostaje samo slijedećim generacijama usaditi drugačije vrijednosti.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:50   #93
Tema ima 90ak postova, a preko 4.000 čitanja.

Glede omota i recepata..
U novinama je bio članak neki dan, naslov Slatka remek djela ili tako nešto.. Da poznata i nagrađivana slastičarka Mirjana Špoljar, koja je pekla za poznate zvijezde, postaje ambasadorica Zvijezda margarina i da će na omotima margarina biti njeni recepti. Koliko se sjećam, Esplanada se ne spominje.


EDIT
Link na članak o suradnji sa Zvijezdom - zena.hr/clanak/kuhanje/mirjana_spoljar_zvijezda_hrvatske_slastistike_nova _je_ambasadorica_zvijezde/15820

Zadnje uređivanje Gipsyqueen : 17.02.2016. at 17:06.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 18:45   #94
Kog ste se vraga digli na zadnje noge zbog uporabe margarina. Radi se od biljnih ulja, a nisam primijetil da se netko buni zbog njihove upotrebe.( hint: omega-6)
Muljuzator is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 20:49   #95
Poanta teme utjecaj margarina na zdravlje već nešto sasvim drugo...

Mada se u člancima ne spominje Esplanada, teško da poslodavci nisu bili upoznati sa poslovnim izletom slastičarke. To što prešutno odobravaju valjda znači da su svjesno preuzeli rizik moguće loše reklame i za esplanadu.

Možda se ponašaju po onoj: i loša reklama je - reklama
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 21:30   #96
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
ma nije u tomu stvar. vegeta npr. preuzme okus svakom jelu i, u gastronomskom smislu, jela s vegetom su očajna. naprosto su sva istog okusa. po vegeti
i onda, kad vrhunski, proslavljeni kuhar za kojeg se otimaju restorani i hoteli reklamira začin koji daje takav okus jelima... khm...kompromitira ponajprije svoje ime.
ali, kao što se kaže, svatko ima svoju cijenu
Ma razumijem, samo ne volim to širenje dezinformacija. Nisam ni ja ljubitelj Vegete, ali općenito nisam ljubitelj jakih začinskih smjesa koje preuzmu svako jelo, poput garam masale i slično. Ne znači da su zato otrovi.
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Kog ste se vraga digli na zadnje noge zbog uporabe margarina. Radi se od biljnih ulja, a nisam primijetil da se netko buni zbog njihove upotrebe.( hint: omega-6)
Problem su transmasne kiseline u margarinu i biljnom šlagu, koje su dokazano štetne za zdravlje, te zbog toga zabranjene ili strogo regulirane u mnogo država. Znam da je ovo tema na kojoj se raspravlja o gastronomskom aspektu reklamiranja proizvoda koje dotični kuhari ne koriste u svom opusu, ali po meni nije zanemariva razlika da li reklamiraš neki benigni začin (koliko god bio "fuj") ili dokazano štetnu namirnicu.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 02:25   #97
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Tema ima 90ak postova, a preko 4.000 čitanja.
Vjerojatno zato što brišu postove kako im se sprdne.

Inače, fascinantno mi je kako je margarin postao takva babaroga, a radi se o najobičnijoj emulziji biljnog ulja.
Zašto onda i majoneza nije tabu?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 02:32   #98
Zato jer se margarin agresivno reklamira kao zamjena za maslac, po cijeni se bome dosta približio a troškovi proizvodnje su nekoliko puta manji
pa je nekome u korporaciji pala na um ideja da se to krene reklamirati, neš ti par miliona kuna troškova kad se na povećanju prodaje to nadoknadi u nekoliko tjedana
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 03:31   #99
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato što brišu postove kako im se sprdne.

Inače, fascinantno mi je kako je margarin postao takva babaroga, a radi se o najobičnijoj emulziji biljnog ulja.
Zašto onda i majoneza nije tabu?
Ja ne volim i ne koristim majonezu. Niti kečap.

Margarin mi pored svega ostalog nije fin. Ne sviđa mi se miris, okus i ne koristim ga nikad, kao ni biljna vrhnja za šlag, pudinge za kreme.. Tko voli, nek' izvoli, ali meni je razlika u okusu stvarno nebo i zemlja i nezamislivo mi je da s time radim kolače ili da na margarinu pečem meso.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 07:25   #100
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato što brišu postove kako im se sprdne.

Inače, fascinantno mi je kako je margarin postao takva babaroga, a radi se o najobičnijoj emulziji biljnog ulja.
Zašto onda i majoneza nije tabu?

250g margarina košta 3-4 kune. što misliš od kakvih ulja je napravljen? kvalitetnih, hladno prešanih?
margarin je, gastronomski gledano, smeće. a mi tu pričamo prvenstveno o gastronomiji i okusima pa tek onda o svemu ostalom.
nikad, baš nikad, margarin nije potisnuo maslac u gastronomiji. s pravom.
sjećam se, u doba najveće propagande margarina i preporuke liječnika da se maslac zamijeni margarinom, moja obitelj (a i mnogi drugi) ga nisu kupovali jer nam je bio oduran i nije mogao zamijeniti maslac.
btw, tad je zaista i bio pun trans masnih kiselina (što se danas nastoji izbjeći načinom proizvodnje). ostaje problem loših ulja i lošeg okusa.
iz istog razloga nisam kao dijete htjela jesti šećernu tablu jer sam prije toga jela čokolade i radije nisam jela ništa nego to zamjensko smeće.
nitko nikomu ne brani da jede što god želi, ali ovo je gastronomija i pričamo o nečem drugom.
ili stvarno mislite da bi jedan francuski slastičar radio croissante od margarina?
OK, nakon što se pojavila ekipa koja samo čeka da s visoka neukim priučenim kuharima ovdje objasni što je MSG (ne znam samo kako je ovaj put izbjegnuto spominjanje dihidrogen monoksida ) sad očekujem predavanja o snobizmu
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.