Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2005., 22:08   #81
Quote:
margarita kaže:
lilo
pusti ih

i meni stalno to seru - sve je to u glavi

pa naravno da je u glavu mamu im nabijem - neche valjda bit u peti

depresija i anxiety su vrlo chesto izazvani kemijskom neravnotezhom u mozgu (tj nervnom sustavu)

ja sam se udebljala prije nego sam pochela piti effexor - jer ja kad sam u depresiji jedem ko slon

istina je da fizichka aktivnost pomazhe u borbi s depresijom...ali nije jedino rjeshenje

nadji neshto shto tebe opushta...npr ja radim pilates i bavim se bashtom..to mi jako pomazhe da ostanem fokusirana i ne predam se depresiji...posebno sad kad sam bez tableta...teshko mi je ...puno tezhe nego kad sam an terapiji - ali gura se nekako

shanse su 90% da kad rodim dijete da chu morati natrag na terapiju lijekovima - jednostavno je to chinjenica - zbog nivoa seratonina - ali to je vech duga pricha

samo ne razumijem zashto ljudi kojima lijekovi nisu pomogli misle da je svima tako - i zashto se od lijekova kao zoloft radi bauk

ako che mi pomochi da normalno funkcioniram, da ustanem iz kreveta svaki dan puna elana za zhivot - zashto ne...toliko ljudi ima koji piju lijekove za mnoge kronichne bolesti i ovo je jedna
i ja samo mogu rechi - hvala Bogu pa su napravili neshto shtio pomazhe ljudima kao ja

i josh neshto - tableta pomazhe ali ne nije chudo i neche jednostavno uchiniti da svi simptomi nestanu - zato mi je komichno kad kazhu - e najlakshe je popit tabletu - kao da eto popijesh tabletu i onda mozak na pashu jer je zhivot bajka onda - e malo morgen..tableta je samo pomoch pri terapiji - ona samo pomazhe da se lakshe nosimo sa svojim kosturima



a oni koji si mogu pomochi i bez kemije - more power to you!...svaka chast - ali pustite nas "kemichare" nashim nachinima terapije

ni mi vas ne nagovoramo da pochnete piti tablete - zar ne?
ljudi ni ne kuze da su onakvi komentari u neku ruku bezobrazni jer omalovažavaju moj problem, al nema veze.. whatever..

nisam glupa i znam da sport pomaze al ...pusti ljude, neka postaju



oh, itekako znam da popit tabletu nije nista, mozda ih zato oduvijek izbjegavam, al to me dovelo na jos goru poziciju,



i kod mene se ne radi o depresiji samo...tak da mi hodanje od 30 minuta nece donjet nov život



ako sam pitala, lijepo , ljubazno da mi netko kaze da li se udebljo kad je pio zoloft, zasto mi odgovaraju na nepostavljenja pitanja, zasto
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 08:53   #82
LUXETA

Pije li netko Luxetu zbog anksioznosti ili slično i ima li kakvih nuspojava? Ja pijem 50 mg već 8 dana i zadnjioh 3 dana me boli glava, pa sad ne znam da li je to nuspojava ili od lošeg vremena?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 16:42   #83
Upravo pijem Luxetu(ili Zoloft-drugi proizvođač) zbog OKP-a(strah od bakterija,strah od starog namjestaja),a koji se razvio iz vec postojece anksiozne depresije,jer kako mi je psihijatrica rekla: Strah rada strah!
I,zaista mi je bolje,tako sam brzo oprala suđe(inace to razvlacim po sto godina),no nekakva me jos veća ansioznost hvata,pa se nadam da su to nuspojave i cekam da se jos naviknem na lijek
nerea11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:24   #84
Quote:
nerea11111 kaže: Pogledaj post
Upravo pijem Luxetu(ili Zoloft-drugi proizvođač) zbog OKP-a(strah od bakterija,strah od starog namjestaja),a koji se razvio iz vec postojece anksiozne depresije,jer kako mi je psihijatrica rekla: Strah rada strah!
I,zaista mi je bolje,tako sam brzo oprala suđe(inace to razvlacim po sto godina),no nekakva me jos veća ansioznost hvata,pa se nadam da su to nuspojave i cekam da se jos naviknem na lijek
trba malo vremena da lijek počme pravo djelovat
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 14:45   #85
dali netko koristi ZOLOFT (Sonalia,Helea),kakva su vam iskustva? ja sam ga počeo piti prije tri dana pa me zanima kako je utjecalo na vas...
dinamozg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 20:24   #86
danas sam počela piti zoloft, i to pola tablete (oko 17,17,30), i nakon 45min dobila takav proljev da sam se skoro osramotila, trčala sam do doma ali nisam uspijela,pobjeglo mi...to su sada prvi simpomi, ali nadam se da će pomoć jer stvarno sam sjebana. nadam se samo da mi neće poremetiti želju za seksom, jer i ovako je slabo imam, i još da mi to nestane do kraja, e onda...
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 20:36   #87
Quote:
Bubač85 kaže: Pogledaj post
danas sam počela piti zoloft, i to pola tablete (oko 17,17,30), i nakon 45min dobila takav proljev da sam se skoro osramotila, trčala sam do doma ali nisam uspijela,pobjeglo mi...to su sada prvi simpomi, ali nadam se da će pomoć jer stvarno sam sjebana. nadam se samo da mi neće poremetiti želju za seksom, jer i ovako je slabo imam, i još da mi to nestane do kraja, e onda...
Moguće.
Serotoninergički zna tako izgledati.
Premda, trebalo bi isključiti ostale moguće uzroke proljeva.
Probaj sutra sa 1/4 tbl pa kroz 4 dana tako podijeliš jednu tbl. i onda nastaviš sa 1/2 tbl kako je preporučeno od nadležnog ordinarijusa.

A, seks... Pa, to zna biti individualno... Čekaj bar 6-8 tjedana terapije, onda ćeš znati
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 03:25   #88
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Moguće.
Serotoninergički zna tako izgledati.
Premda, trebalo bi isključiti ostale moguće uzroke proljeva.
Probaj sutra sa 1/4 tbl pa kroz 4 dana tako podijeliš jednu tbl. i onda nastaviš sa 1/2 tbl kako je preporučeno od nadležnog ordinarijusa.

A, seks... Pa, to zna biti individualno... Čekaj bar 6-8 tjedana terapije, onda ćeš znati
budem ovako probala još danas i sutra pa ako se i dalje bude javljao proljev smanjit ću je, a i nisam sigurna hoće li mi 1/4 tablete išta pomoći.
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 18:11   #89
do sada sam popila određenu količinu zolofta, i eto želim vam reći svoje mišljenje....um mi se smirio kompletno, smirenija sam, više ne skaćem sa teme na temu kad sa nekim razg (to mi je posljedica nelječenja adhda), ne jedem toliko puno (oću reći da se više ne prežderavam), stvari koje su me prije izbacile iz takta više ne mogu, što se tiče seksa još nisam ništa primjetila. no primjetila sam i par negativnih - pišanje usred noći po par puta, ako ga navečer popijem, zamućeni vid mi se dogodio samo jednom, i crijevni problemi kao šo je gore navedeno. ne osjećam se sretnom, nego sasvim normalno, čak mogu i realnije razmišljati a da mi se emocije ne petljaju, prije sam na svaki k... (od reklama do videa) se rasplakala i sad više ne. imam osjećaj kao da su mi se kockice posložile u glavi, e sad da budem iskrena, neznam da li je to djelovanje zolofta ili placebo efekt.
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 14:45   #90
želim nadodati još jednu negativnu stavku zolofta, definitivno utječe na libido, nakon pola sata m. i ja samo odustali i crkavali od smjeha. ne mogu se uzbuditi, a jadan sve je pokušavao..fakat mi ga je bilo žao. neznam kaj da napravim. e da i ne mogu plakati više, kao da nema emocija, kao da su izostale...baš sam gledala jedan video na koji bi suze ronila da testiram se i fakat ne mogu.
Bubač85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:26   #91
Zoloft

Za mene odlican lijek,u pocetku nuspojave znaju biti izrazene,ali kada imamo cilj,onda se mora nesto i zrtvovati
kosgoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 18:54   #92
Kako vama Luxeta (iliti Zoloft) djeluju na koncentraciju?
Počela sam pit prije 3 dana i osim što se par sati nakon što popijem tabletu osjećam nadrogirano, ne mogu se koncentrirat nikako na ono što radim
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 23:27   #93
Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
Kako vama Luxeta (iliti Zoloft) djeluju na koncentraciju?
Počela sam pit prije 3 dana i osim što se par sati nakon što popijem tabletu osjećam nadrogirano, ne mogu se koncentrirat nikako na ono što radim
To su nuspojave koje prođu nakon 2- 3 tjedna.
Da se izbjegnu jake nuspojave, AD se u početku pije u malim količinama.
Prva 3 dana 1/4 lijeka, pa 3 dana pola tablete, pa 3 dana pola + 1/4 i tek potom cijela tableta. I piti uz to B vitamine.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:18   #94
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
To su nuspojave koje prođu nakon 2- 3 tjedna.
Da se izbjegnu jake nuspojave, AD se u početku pije u malim količinama.
Prva 3 dana 1/4 lijeka, pa 3 dana pola tablete, pa 3 dana pola + 1/4 i tek potom cijela tableta. I piti uz to B vitamine.
ja sam pila pola tablete, tak mi je doktorica rekla. a tableta je tak mala da ni ne znam kako bih j na 4 prepolovila počela sam ih pit prije spavanja da prespavam tu nadrogiranost, trenutno si ne mogu dopustiti nemogućnost koncentracije
a ovo za b vitamine prvi put čujem... može pojašnenje?
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:20   #95
dali neko zna dali Zoloft ima u Austriji , mozda pod drugim nazivom?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:44   #96
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
dali neko zna dali Zoloft ima u Austriji , mozda pod drugim nazivom?
imaš hrpu ''paralela''

djelatna tvar je sertralin
ima 13 registriranih lijekova sa tim nazivom, npr. Sertralin Krka, Sertralin Accord...itd
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.