Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 09:50   #1781
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
Katar kupuje te helikoptere i avione, ne Kuvajt.
pomješalo mi se, sad moram sam sebi
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 13:05   #1782
Sve pet, desi se!
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 17:06   #1783
Quote:
Naime, tvrtka je uspostavila strateško partnerstvo sa vrhunskim svjetskim proizvođačima vojne opreme i naoružanja, finskom Patrijom i norveškim Kongsbergom. U suradnji sa prvom tvrtkom, Đuro Đaković proizvodi borbena oklopna vozila AMV 8X8. O kakvim je vozilima riječ možda najbolje govori podatak kako su na nedavnim ispitivanjima u Kuvajtu pomela konkurenciju sa Zapada i trenutno se čeka konačna odluka o pobjedniku. Najbolje od svega vozilo AMV, koje je sudjelovalo na ispitivanjima, proizvedeno je u Slavonskom Brodu, Također, na istom projektu zajedno sa Patrijom i Đurom Đakovićem u Kuvajtu je sudjelovala i norveška tvrtka Kongsberg koja je najbolji svjetski proizvođač između ostalog, daljinski upravljanih oružanih stanica 12,7mm, a od nedavno i 30mm. Upravo je svjetska prezentacija oružanih stanica 30mm održana prošle godine u Slavonskom Brodu što govori o povjerenju Skandinavaca u hrvatsku tvrtku. Nigdje na svijetu nećemo naći na jednom mjestu proizvodnju borbenih oklopnih vozila 8X8 i integraciju daljinski upravljanih oružanih stanica 30mm osim u Slavonskom Brodu.
http://www.defender.hr/republika-hrv...hs-produkt.php
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:40   #1784
Ameri oduševljeni, čini mi se da na Stryker sigurno ide Kongsbergova vatrena stanica. Njena svjetska premijera je bila u Đuri. Ima li ikakve šanse da se mi nešto ogrebemo u tom poslu?

Quote:
FORT BENNING, Ga. (Feb. 26, 2014) -- The Capabilities Development and Integration Directorate's Mounted Requirements Division demonstrated the potential for increased lethality on the Stryker Infantry Carrier Vehicle Feb. 19 during a live demonstration at Coolidge Range. The increased lethality was provided by a medium caliber 30 mm weapon system, which was demonstrated side by side with a Stryker firing a .50-caliber weapon. The demonstration vehicle was equipped with a Kongsberg medium caliber remote weapon station, which was fired by Kongsberg contractors. During the live fire, the 30 mm system demonstrated an ability to hit targets with precision from 800 meters to 1,525 meters.
http://www.army.mil/article/120848/S...sed_lethality/

Zadnje uređivanje Hollow Point : 11.04.2014. at 17:48.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:52   #1785
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Ameri oduševljeni, čini mi se da na Stryker sigurno ide Kongsbergova vatrena stanica. Njena svjetska premijera je bila u Đuri. Ima li ikakve šanse da se mi nešto ogrebemo u tom poslu?

http://www.army.mil/article/120848/S...sed_lethality/
Možda kad ih Amerikanci budu povlačili iz uporabe, pa ako nam ih tada doniraju, da konačno možemo opremiti svoje Patrie AMV.
Šala!

Malo vjerojatno, ali ovisi kakav je ugovoreni aranžman između ĐĐSV i Kongberga oko tih stanica.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:05   #1786
Zanima me baš da li Patria mogucnost ugradnje ovako necega???

http://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Fi...ntermeasure%29
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:17   #1787
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Zanima me baš da li Patria mogucnost ugradnje ovako necega???

http://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Fi...ntermeasure%29
Mislim da je netko spomenuo da je postojala namjera ugradnje tako nečega i na naše Patrie. Mislim da se radilo o ovom sistemu:
http://youtu.be/vTmas41tVhY
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:55   #1788
Na nase AMV-ove ide pasivna zastita IBD-a ne aktivna, aktivna za sada nije u planu. Iron Fist i Trophy su najbolje u klasi i vrlo lako se mogu ugraditi na bilo koji BOV 8x8.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:19   #1789
Može li netko tamo objsniti više onima istočno i onima zapadno od nas što se radi u ĐĐ....
Jer po njihovom mi nemamo pojma ...a tek o HS što pišu...
http://www.mycity-military.com/Oklop...MV-8x8_77.html
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:30   #1790
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Može li netko tamo objsniti više onima istočno i onima zapadno od nas što se radi u ĐĐ....
Jer po njihovom mi nemamo pojma ...a tek o HS što pišu...
http://www.mycity-military.com/Oklop...MV-8x8_77.html
Radi se u ĐĐ, sve više i više, na kotačima, kupolama i pomalo gusjeničarima a ni vbr-ovi nisu strani. Domaći udio ovisno o čemu se radi je od 40 do 60%

Zašto bi njima itko bilo što objašnjavao? Što se njih tiče BOV iz ĐĐ je sklopljen od dijelova zaostalih od JNA? Za kekece je priča da je njima nuđeno, al oni kao nisu htjeli jer gorenje samo što ne dovrši battlestar kekec 3.

Jedini razlog zašto je naš BOV pomeo sve u Kuvajtu je valjda taj što su u cara lazara prokišnjavale knauf ploče jer zbog štednje nisu stavlili zeleni knauf. Da su metli zeleni knauf, lazar jedandva bi po zaštiti debelo premašio leoparda dva, a fabrika mnogobresloženih borbenih sistema bi morala da udupla proizvodnju jer jedan lazar više ne bi bio dovoljan da utaži glad i požudu tržišta za sistemima iz velike plane .

50 na sat i na 2 km 100% u metu, znaju to i u velikoj plani i po palankama . Na kotačima slično. Al dok je knaufa biće i složenih sistema. Čujem da za idući prototip cara lazara prelaze na novi proizvodni proces sa šperpločom, a uskoro će da osvoje i iveral.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:00   #1791
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Može li netko tamo objsniti više onima istočno i onima zapadno od nas što se radi u ĐĐ....
Jer po njihovom mi nemamo pojma ...a tek o HS što pišu...
http://www.mycity-military.com/Oklop...MV-8x8_77.html
Čekaj ja tebe držim vrlo ozbiljnim čovjekom.Odgovarati kome?
Koga boli ona stvar što piše na tom forumu.Ako je to njima veselje zašto ih rastuživati. Oni imaju svoje Lazare,Slavice i Milice, svoje M-21 i CZ99 i nek narodna predaja ide. Ne smiješ biti okrutan ni prema sebi ,ni prema njima.
Koja korist da im sada napišem imenom 67 kooperantskih poduzeća i bitnih pozicija koje rade za ĐĐSV za izgradnju baznog vozila.
Ako njih veseli da je zrak u gumama jedino što Hrvati ugrađuju u BOV-zašto biti okrutan?
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:05   #1792
Ma što se uopće zamarate sa glupostima koje tove na otažbinskom forumu. Pucaju ih kompleksi jer im se cijela vojna industrija zasniva na tehnologiji drugog svjetskog rata, pa bi onda miješali konje i magarce samo da sačuvaju ego. Samo kad se sjetim onih baljezgaranja još im ona kutija od švasanih šporet ploča zvana Lazar nije ni bila izložena, a već je bila najbolja na svijetu koja može potpuno da "konkuriše" Patriji. Kompleksi su gadna stvar. Majstor Mile istokari i zavari neku Milicu u kućnoj radioni i odmah osvaja ceo svet...meni je to smiješno. Bolje da se drže pjevanja narodnjaka i Cece, nego da se bave vojnom analitikom i vojnom industrijom, nije to za svakog.
MBT202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:09   #1793
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Čekaj ja tebe držim vrlo ozbiljnim čovjekom.Odgovarati kome?
Koga boli ona stvar što piše na tom forumu.Ako je to njima veselje zašto ih rastuživati. Oni imaju svoje Lazare,Slavice i Milice, svoje M-21 i CZ99 i nek narodna predaja ide. Ne smiješ biti okrutan ni prema sebi ,ni prema njima.
Koja korist da im sada napišem imenom 67 kooperantskih poduzeća i bitnih pozicija koje rade za ĐĐSV za izgradnju baznog vozila.
Ako njih veseli da je zrak u gumama jedino što Hrvati ugrađuju u BOV-zašto biti okrutan?
U pravu si..nek misle što hoće samo znaju i oni dobro što se radi u ĐĐ...
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:24   #1794
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
U pravu si..nek misle što hoće samo znaju i oni dobro što se radi u ĐĐ...
svaki dan gledam te pogone u ĐĐ SV i uvijek sam ponosan na ono što vidim, kad potjeraju patriu do kraja pa na kočnicu :::.staje u tri metra i svaki put se iznenadim i čudim kako je dobra a svi ostali BOV-ovi izgledaj smiješno pokraj nje
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 01:07   #1795
Quote:
darkos kaže: Pogledaj post
svaki dan gledam te pogone u ĐĐ SV i uvijek sam ponosan na ono što vidim, kad potjeraju patriu do kraja pa na kočnicu :::.staje u tri metra i svaki put se iznenadim i čudim kako je dobra a svi ostali BOV-ovi izgledaj smiješno pokraj nje
Kad čemo vidjeti 6x6
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 01:02   #1796
Thumbs up

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Kad čemo vidjeti 6x6
Nadam se vrlo brzo čim uhvatim priliku slikam je
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 06:06   #1797
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Radi se u ĐĐ, sve više i više, na kotačima, kupolama i pomalo gusjeničarima a ni vbr-ovi nisu strani. Domaći udio ovisno o čemu se radi je od 40 do 60%

Zašto bi njima itko bilo što objašnjavao? Što se njih tiče BOV iz ĐĐ je sklopljen od dijelova zaostalih od JNA? Za kekece je priča da je njima nuđeno, al oni kao nisu htjeli jer gorenje samo što ne dovrši battlestar kekec 3.

Jedini razlog zašto je naš BOV pomeo sve u Kuvajtu je valjda taj što su u cara lazara prokišnjavale knauf ploče jer zbog štednje nisu stavlili zeleni knauf. Da su metli zeleni knauf, lazar jedandva bi po zaštiti debelo premašio leoparda dva, a fabrika mnogobresloženih borbenih sistema bi morala da udupla proizvodnju jer jedan lazar više ne bi bio dovoljan da utaži glad i požudu tržišta za sistemima iz velike plane .

50 na sat i na 2 km 100% u metu, znaju to i u velikoj plani i po palankama . Na kotačima slično. Al dok je knaufa biće i složenih sistema. Čujem da za idući prototip cara lazara prelaze na novi proizvodni proces sa šperpločom, a uskoro će da osvoje i iveral.
dobar X
fidelisergapatr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 10:53   #1798
evo upravo 6x6 ode na poligon ali je prošla sigurno 80km/h i nisam je uspio slikati pa je čekam na povratku, dosta je kraća od 8x8 i ima staklo na zadnjim vratima, to je sve što sam uspio vidjet
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 14:08   #1799
@ darkos

Ajmo, življe to malo, nemoj se osramotiti i ovaj put, ugledaj se na one ukrajinske spotere (dežuraj na putu sa uključenim fotoaparatom)
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:31   #1800
Smile

Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
@ darkos

Ajmo, življe to malo, nemoj se osramotiti i ovaj put, ugledaj se na one ukrajinske spotere (dežuraj na putu sa uključenim fotoaparatom)
ništa danas se nije vratila za radnog vremena ali je zato 8x8 sa 12,7 stanicom prošao najmanje deset puta, čekao bih ja ali dobiću otkaz ako budem više gledao van nego u posao,hhehehe
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.