Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2010., 10:39   #61
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Šta sad s tim slikama...Obama i ovaj drugi lik nisu čisti crnci,točno,ali svejedno vidi i malo dijete da su sličniji crncu nego je ijedan Rus bilo kojem čovjeku žute rase,ma koliko taj žuti bio mješan. Mješanjem dviju rasa dobiješ nešto treće,istina,ali uz tolike primjere mješanja bijelih i žutih,bilo u USA,bilo po Aziji u kolonijalno doba,bilo po samoj Rusiji,opet ne možeš nigdje naći mješance bijele i žute rase koji liče na,recimo,Putina i ostalu rusku ekipu.To je suština,kod Obame i sl. ostalo je dovoljno crnačkog u izgledu,ako i ne liče na najgaravijeg crnca s najdebljim ustima,dok u Rusa ne postoji baš ništa mongolsko u izgledu,a znaš zašto-zato jer uopće nisu mješanci s žutima.
Slike ti postavljam s nadom da ces mozda shvatiti o cemu se prica. Mozda bi trebao dodati da ni svi azijski narodi (kao i europski) ne izgledaju jednako. Postoje razlike izmedju japanskih, kineskih, centralno-azijskih i tibetanskih fizionomija. Postavio sam ranije NERETUSIRANU sliku mladog Lenjina. Evo pogledaj i ovog ruskog deliju:




Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Tako je,nizak rast nije nigdje pokazatelj mongolskog porijekla.
Covjek ti lijepo daje dokaz koliko se dva slavenska naroda koja zive jedan pored drugog razlikuju. Jedan narod, generalno govoreci, je rastom visi nego drugi narod koji je izlozen asimilaciji sa azijatskim narodima. Karakteristika azijatskih naroda je nizak rast. Sto je tu komicno i rasisticko? Kakve to veze ima sa Portugalcima?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 11:32   #62
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Ne budi smješan,Putinov nos je europski sigurno,zna se kakve noseve, naročito nozdrave,imaju žuti,a i ovo s visinom nije vrijedno komentara.
Koliko je niskih Talijana,pa Portugalci čiju odjeću iz robnih kuća nitko u
nas ne može obući jer mu je kratka,jesu li i to Azijati...Ukrajinci znaju
biti visoki u odnosu na Ruse,ali Poljaci i Bjelorusi nisu ništa višeg rasta
od Rusa.
2.Da,taj komentar bi bio rasistički kad ne bi bio komičan.
Možda malo defanizvno gledaš na moj komentar koji nije imao neke rasističke namjere. Naprotiv Mongoli ili Tatari su okvirno govoreći ljudi izuzetno dobre duše. Problem je što se na njih gleda isključivo iz povjesne prespektive kada su pustošili Europu. S druge strane, danas nema čistih naroda, nigdje pa ni u Švedskoj ili Norverškoj gdje su upili toliko azijske krvi preko Finaca, s toga probaj moj komentar vidjeti iz druge perspektive, a ne iz zlonamjerne perspektive. Problem koji vlada na našim prostorima je više rasističke naravi s toga se sve gleda s određenom dozom prijezira.

Što se tiče fizionomije, nju je jako teško odrediti i uopće nije bitna. Ukrajinci su poput Rusa također bili izloženi euroazijskim utjecajima, posebno preko Skita i Sarmata. Tom utjecaju su bili izloženi svi Slaveni pa i Hrvati. Kod Ukrajinaca se možda nešto više manifestirala germanska komponenta jer su ukrajinske prostore u srednjem vijeku prije mongolske najezde masovno naseljavali germanski narodi popu Gota i Vikinga. Svi vladari Kijevske Rusi imali su gemrnaske krvi.

U staroj ruskoj državi odnosno srednjovjekovnoj Moskoviji prvi ruski vladari imali su tatarsko porijeklo. Stanovništvo se nešto više mješalo s azijskim narosima jer je bilo u neposrednom kontaktu. Rusija nije danas tolika jer su fini i lijepi Rusi odlučili modernizirati Aziju, moramo biti malo realniji kada pišemo o ruskoj povijesti. Film Mongol - http://www.youtube.com/watch?v=iMQYh5WRo9k ruskog režiser tatarskih korijena Sergeja Bodrova u jednoj mjeri govori o toj povezanosti moderne Rusije i Mongola. Najveći problem ti je u tome što je imperijalna politika često bila u suprotnosti sa ruskim narodom ...

Ovo su ti neki poznatiji Tatari u Ukrajini (gdje ih ima oko 260.000) i Rusiji gdje ih ima nekoliko milijuna;

Rinat Ahmetov - ukrajinski tajkun:


Nikolaj Valujev - ruski boksač:


Assija Ahat - ukrajinska pjevačica:


Sergej Lavrov - ruski političar:


Konačno, na našim balkanskim prostorima imaš azijske krvi na pretek s toga je i moj komentar relativno uravnotežen. Kad bih počeli opisivati izgled naših ljudi gdje bi nam bio kraj, zar ne?
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 11:46   #63
Neke razlike mongolskog utjecaja mogu se vidjeti i u arhitekturi:

Ruska pravoslavna crkva euroazijskih karakteristika koje se masovno susreću u Moskovskom Carstvu:


Ukrajinska pravoslavna crkva europskih i ukrajnskih tradicionalnih karakteristika:


Ovakvih primjera usporedbe ima na pretek ...

Pozdrav!
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 13:45   #64
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ti ocigledno ne mozes shvatiti da mijesanjem dvije rase u krajnjoj liniji dobijes nesto trece! Nitko ne tvrdi da Rusi imaju "kineske" oci. Evo ti primjera mijesanja bijele i crne rase. Koliko ova dvojica izgledaju tocno kao njihovi crnacki predci iz Afrike ili bijeli iz Europe? Da li su na pr. njihove usne "crnacke" ili nesto drugo?




Da i Pigmejci su znatno manji i zato trebamo proglasiti Andrijev post komicnim.
oprostite što se miješam, ali biti crnac ne mora nužno značiti da mora imati debele usne i širok nos, dobar dio ekipe iz kenije, a pogotovo somalije i etiopije spada u crnu rasu, ali su im crte lica jako slične bijelcima, imaju uzak nos i usne. isto tako i bušmani imaju drugačije crte lica.
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 14:54   #65
Quote:
tom_xox kaže: Pogledaj post
oprostite što se miješam, ali biti crnac ne mora nužno značiti da mora imati debele usne i širok nos, dobar dio ekipe iz kenije, a pogotovo somalije i etiopije spada u crnu rasu, ali su im crte lica jako slične bijelcima, imaju uzak nos i usne. isto tako i bušmani imaju drugačije crte lica.
Naravno da se i crnci u Africi razlikuju. Sto mislis zasto oni u Somaliji i Etiopiji imaju uzak nos i usne?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 16:32   #66
Valuev i Lavrov Tatari, otkad to
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:26   #67
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Slike ti postavljam s nadom da ces mozda shvatiti o cemu se prica. Mozda bi trebao dodati da ni svi azijski narodi (kao i europski) ne izgledaju jednako. Postoje razlike izmedju japanskih, kineskih, centralno-azijskih i tibetanskih fizionomija. Postavio sam ranije NERETUSIRANU sliku mladog Lenjina. Evo pogledaj i ovog ruskog deliju:

Ne izgledaju svi azijski narodi jednako,nikad to ja nisam rekao,ali sigurno svi oni,uz sve varijancije koje imaju,ne liče na Ruse.Lenjin je,ako nisi znao,mješavina svega i svačega,od Židova do Čuvaša(razvodnjenih mješanaca bijele i žute rase u prosjeku)i Kalmika(čistih žutih),tako da postavljenje njega kao reprezenta tipičnog Rusa izgleda kao lažiranje dokaza.A Brežnjev,čiju sliku tu postavljaš kao argument ruskog polu-mongolskog izgleda,je porijeklom Ukrajinac.Toliko o eksplicitno azijskom izgledu svakog Rusa u odnosu na europski izgled svakog Ukrajinca.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:31   #68
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Sergej Lavrov - ruski političar:
Sergej Lavrov-otac Armenac,mater Ruskinja. Gdje ti tu vidiš Tatara
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 21:48   #69
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Covjek ti lijepo daje dokaz koliko se dva slavenska naroda koja zive jedan pored drugog razlikuju. Jedan narod, generalno govoreci, je rastom visi nego drugi narod koji je izlozen asimilaciji sa azijatskim narodima. Karakteristika azijatskih naroda je nizak rast. Sto je tu komicno i rasisticko? Kakve to veze ima sa Portugalcima?
1.Razlikuju se,u redu.S tim sam se složio da su različiti.Ukrajinci su u prosjeku viši,u dosta regija,zašto što je u njih dio naroda dinarskog tipa(populacijski utjecaji s Karpata na nizine još od brončanog doba),a kod Rusa nije. Može karakteristika azijatskih naroda biti nizak rast,ali dobro znamo da populacije niskog rasta postoje u baš svakoj rasi,bez ikakve veze s žutom.Imaš čistih bijelaca i čistih crnaca od metar i šezdeset koliko ti duša hoće,a nijedan predak im nije kosook.Komično je to što ti preko niskog rasta ideš dokazivati da su Rusi napola žuti.A realno,Rusi ni u toj nižoj kategoriji nisu tako niski kao žuti narodi niti je visoki Rus neko čudo i rijetkost.
2.Nema neke veze s Portugalcima,nego sam njih naveo kao primjer naroda koji je definitivno nižeg rasta od Rusa,pa bi,idući tvojom logikom,nizak rast-utjecaj genetike mongola,mogli i njih proglasiti za mješance s žutom rasom
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:19   #70
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Sergej Lavrov-otac Armenac,mater Ruskinja. Gdje ti tu vidiš Tatara
OK, moja pogreška ... nisam išao provjeravati Lavrova već sam pretpostavio.

Za Brežnjeva, Hruščova i slične sovjetske lidere su često govorili da su Ukrajinci jer su rođeni u Ukrajini (potomci ruskih doseljenika) no njihovi očevi su etnički Rusi. Njihovo izjašnjavanje Ukrajincima rezultat je poimanja etničke pripadnosti prema državi u kojoj su rođeni a ne prema etnosu što ti je karakteristika specifična za Ruse. Njihova prezimena nemaju nikakve veze sa Ukrajincima. S druge strane sva prezimena koja završavaju sa -KO su definitvno ukrajinskog porijekla. Takvih primjera u Rusiji možeš naći mnoštvo, samo što Rusi često ta prezimena preformuliraju sa završtekom A; tipa Prihodko - Prihodka. Često su znali i nadopunjavati radi ruskog izgovora pa bi Prihodko posato Prihodkov itd. To se dešavalo masovno u Ruskom Carstvu i za vrijeme Sovjetskog Saveza.

Dao sam već jednom na ovom forumu primjer tipičnog ukrajinskog i ruskog lica, ali za različita podneblja Ukrajine i Rusije postoje i različiti tipovi Slavena ili ne-Slavena. U Hrvatskoj imaš sličnu situaciju na punom manjem prostoru: plavooki slavonac okruglastog lica i svjetlije puti nije toliko sličan dalmatincu kod kojeg se često nalazi tamnija put, smeđe oči i duguljasta glava. Znači određivati na taj način nečiju rasu, nacionalnost ili slično je vrlo teško ili bolje reći ne moguće. Kod Ukrajinaca ćeš ćešće naći smeđe ili sive oči i plavu ili svijetlo smeđu kosu. Kod Rusa možeš često naći plave i smeđe oči i više od 50% svijetlu kosu. Kod Rusa postoje prevelika odudaranja u izgledu i to u jednoj mjeri govori o njihovoj rasnoj raznovrsnosti. Također nemožeš zanemariti da u jugoistočnoj Ukrajini danas živi 8 milijuna Rusa pristiglih na prijalezu sa 19. na 20. stoljeće.

Europski narodi danas su poprilično rasno raznovrsni. Negdje sam pročitao da Mađari imaju više slavenskih gena nego Hrvati itd. S toga meni osobno je to zanimljivo iz nekih banalnih razloga a ne kao predmet neke od tema u kojoj se raspravlja čiji je etnos više nagrđen. To je čisti rasizam i neukost. Činjenica je da su Rusi imali puno veći doticaj sa euroazijskim narodima nego njihovi europski susjedi, ali kada gledaš kolonizaciju zapadnih zemalja pa današnje migracije prema zapadnoj Europi pitanje je kako će svijet izgledati za 100 godina a kamoli 300. Stoga o ovim temama pisati iz neke netrpeljive perspektive je smješno i neuko.

Sve najbolje ...
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:28   #71
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ja sve te azijske face u ovoj državi i susjednim koje sam vidio u životu mogu izbrojati na prste jedne ruke i ne potrošiti na to svih pet prsta.
To je tvoja prosudba, ali genetska realnost je nešto drugo.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:39   #72
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ne izgledaju svi azijski narodi jednako,nikad to ja nisam rekao,ali sigurno svi oni,uz sve varijancije koje imaju,ne liče na Ruse.Lenjin je,ako nisi znao,mješavina svega i svačega,od Židova do Čuvaša(razvodnjenih mješanaca bijele i žute rase u prosjeku)i Kalmika(čistih žutih),tako da postavljenje njega kao reprezenta tipičnog Rusa izgleda kao lažiranje dokaza.A Brežnjev,čiju sliku tu postavljaš kao argument ruskog polu-mongolskog izgleda,je porijeklom Ukrajinac.Toliko o eksplicitno azijskom izgledu svakog Rusa u odnosu na europski izgled svakog Ukrajinca.
Pa covjece, ti uopce ili ne citas sto se pise ili ne shvacas. Lenjina sam postavio bas zbog toga jer je produkt svega i svacega, ali je smatran za Rusa. Takvih "Rusa" imas koliko hoces u Rusiji, a mnogi danas niti ne znaju "ciji su".
Za Breznjeva ti je Andrej odgovorio.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:45   #73
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Razlikuju se,u redu.S tim sam se složio da su različiti.Ukrajinci su u prosjeku viši,u dosta regija,zašto što je u njih dio naroda dinarskog tipa(populacijski utjecaji s Karpata na nizine još od brončanog doba),a kod Rusa nije. Može karakteristika azijatskih naroda biti nizak rast,ali dobro znamo da populacije niskog rasta postoje u baš svakoj rasi,bez ikakve veze s žutom.Imaš čistih bijelaca i čistih crnaca od metar i šezdeset koliko ti duša hoće,a nijedan predak im nije kosook.Komično je to što ti preko niskog rasta ideš dokazivati da su Rusi napola žuti.A realno,Rusi ni u toj nižoj kategoriji nisu tako niski kao žuti narodi niti je visoki Rus neko čudo i rijetkost.
2.Nema neke veze s Portugalcima,nego sam njih naveo kao primjer naroda koji je definitivno nižeg rasta od Rusa,pa bi,idući tvojom logikom,nizak rast-utjecaj genetike mongola,mogli i njih proglasiti za mješance s žutom rasom
Drago mi je da nisi opet rekao da poznajes i jednog Kineza koji je visok dva metra.
Ustvari bio je jedan na televiziji prije par godina, navodno je bio dobar kosarkas. Eto po "mojoj logoci" nisam ja u pravu nego ti.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:45   #74
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pa covjece, ti uopce ili ne citas sto se pise ili ne shvacas. Lenjina sam postavio bas zbog toga jer je produkt svega i svacega, ali je smatran za Rusa. Takvih "Rusa" imas koliko hoces u Rusiji, a mnogi danas niti ne znaju "ciji su".
Za Breznjeva ti je Andrej odgovorio.
Ti likovi su "Rusi" samo za gledaoce s naše strane koji su donedavno sve što stiže iz tadašnjeg SSSR-a smatrali za Ruse.Za Brežnjeva vrlo jasno sam pročitao da se smatrao Ukrajincem,a za izjašnjavanje Rusom se opredjelio
tek kad je dospio visoko u Partiji,dakle iz političkih razloga.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 22:53   #75
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ma da...Koliko je takvih po tebi,trećina
Tamnoputih Hrvata sa tamnom kosom je bilo i prije dolaska Turaka na jugoistok Europe s toga zanemari turkijski utjecaj ako si na to mislio.

Hrvati su u povijesti imali doticaja sa iranskim narodima kao i većina Slavena. Postoji tek vjerojatnost da su Slaveni u začetku formiranja doista imali plave oči i svijetliju kosu. Danas ako gledaš, takvih ima možda 50%.

Ruse tu ne ubrajam jer su na njih u velikom omjeru djelovala finska plemena čija kosa je gotovo bijela a ne plava, ali uzmi za primjer Ukrajince, Poljake, Bjeloruse, Čehe, Hrvate, Srbe i druge.

Šta znači imati karakteristike Azijata; to je jako širok pojam. Nisu u pitanju samo djelomično kose oči i te sitne gluposti. Uostalom pogledaj ljepoticu Sonju Kovač, bi li rekao da ta cura ima bar neke ugarske korijene?



Pozdravljam te, imam drugog posla ...
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 23:04   #76
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Šta znači imati karakteristike Azijata; to je jako širok pojam. Nisu u pitanju samo djelomično kose oči i te sitne gluposti. Uostalom pogledaj ljepoticu Sonju Kovač, bi li rekao da ta cura ima bar neke ugarske korijene?

Ugri nisu Azijati niti fizički puno odstupaju od Slavena.Po izgledu,ona te ugarske korijene komodno može imati ili nemati.A ako su ovo u nje karakteristike Azijata,onda sam ja Aboridžin.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 23:16   #77
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ugri nisu Azijati niti fizički puno odstupaju od Slavena.Po izgledu,ona te ugarske korijene komodno može imati ili nemati.A ako su ovo u nje karakteristike Azijata,onda sam ja Aboridžin.
Malo si prepovršan za ovu temu. Prosurfaj malo genologiju na netu, naći ćeš dosta zanimljivih stvari o kojima očito slabo znaš ...
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 23:22   #78
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Malo si prepovršan za ovu temu. Prosurfaj malo genologiju na netu, naći ćeš dosta zanimljivih stvari o kojima očito slabo znaš ...
Ja prepovršan....a ti s tezom o izvornim Slavenima okrugle glave,što na to reći
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 23:57   #79
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Malo si prepovršan za ovu temu. Prosurfaj malo genologiju na netu, naći ćeš dosta zanimljivih stvari o kojima očito slabo znaš ...
slzen se s gusklabon...,a sta se tice 99% tih sajtova,to su smjesni,kvazirasiticki sajtovi,prepuni drustvenih otpadaka koji uglavnom dolaze da bi ljecili svoje komplekse manje vrijednosti sluzivsi se rasom ili narodom od kojeg potjecu.
Blago nakosene oci nisu dokaz azijatstva,vec su normalna pojava i kod bijelaca,i kod crnaca.
duje44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 00:46   #80
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ukrajinci su u prosjeku viši,u dosta regija,zašto što je u njih dio naroda dinarskog tipa(populacijski utjecaji s Karpata na nizine još od brončanog doba)
Postavljam si jedno pitanje već nekoliko godina. Tko su ti Dinarci? Djeluju vrlo posebni. Ljudi iz Dalmatinske Zagore, Hercegovine i Crne Gore izgledaju prilično identično. Ono, izrazito su visoki, koštunjavi, plavooki, imaju naboranu kožu, mekanu bradu, a i svugdje uspješno posluju.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.