Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 01:05   #81
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Postavljam si jedno pitanje već nekoliko godina. Tko su ti Dinarci? Djeluju vrlo posebni. Ljudi iz Dalmatinske Zagore, Hercegovine i Crne Gore izgledaju prilično identično. Ono, izrazito su visoki, koštunjavi, plavooki, imaju naboranu kožu, mekanu bradu, a i svugdje uspješno posluju.
Objašnjenje,od a do ž,o izgledu i nastanku dinarskog tipa imaš na ,,Europski geni kod europskih naroda ,, stranica 26.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 01:07   #82
Zamolio bih vas da se vratite na izvornu temu, ovo već polako spada u neku drugu koja je također aktualna. Hvala.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 01:08   #83
Quote:
Scotsman kaže: Pogledaj post
Zamolio bih vas da se vratite na izvornu temu, ovo već spada u neku drugu koja je također aktualna. Hvala.
U tu svrhu sam ga i uputio na mjesto gdje će naći objašnjenje za ono što ga zanima,da se ne bi ovdje raspravljalo o nečemu što nije tema.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 01:13   #84
Nisam odmah vidio tvoj zadnji post, no u svakom slučaju pohvalno. Tako da ajmo na Tatare i Mongole i njihove razlike a svakako su dobrodošle i zanimljive povijesne činjenice o njima. A ove razlike među europskim narodima već imaju svoju temu pa sve o tome zaista pišite tamo. Jer ovako možemo svaku božju temu na ovom podforumu svesti na isto, a to se u zadnje vrijeme počelo često događati. Pa ajmo to izbjeći u najvećoj mogućoj mjeri.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 03:06   #85
Quote:
Scotsman kaže: Pogledaj post
Nisam odmah vidio tvoj zadnji post, no u svakom slučaju pohvalno. Tako da ajmo na Tatare i Mongole i njihove razlike a svakako su dobrodošle i zanimljive povijesne činjenice o njima. A ove razlike među europskim narodima već imaju svoju temu pa sve o tome zaista pišite tamo. Jer ovako možemo svaku božju temu na ovom podforumu svesti na isto, a to se u zadnje vrijeme počelo često događati. Pa ajmo to izbjeći u najvećoj mogućoj mjeri.
Čini mi se da je moje otvaranje teme i neki postovi određenih korisnika za pohvalu. Odavno skrenusmo s teme. Tako se to radi u našem kratkom životu.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 08:17   #86
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Postavljam si jedno pitanje već nekoliko godina. Tko su ti Dinarci? Djeluju vrlo posebni. Ljudi iz Dalmatinske Zagore, Hercegovine i Crne Gore izgledaju prilično identično. Ono, izrazito su visoki, koštunjavi, plavooki, imaju naboranu kožu, mekanu bradu, a i svugdje uspješno posluju.
oni nisu slavenskog podrijetla,oni su zateceno stanovnistvo po dolasku slovena na balkan
i nebi se moglo rec da su plavooki.....no,dinarac i inace postoji kao rasa...dinaroidni covjek...poput nordijskog,afganskog,slovenskog tipa
sto je cist dokaz da su drugoggenetskog sustava od nas koji smo poslije dosli na ove prostore
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 08:18   #87
ooop,skuzajte,sad vidjeh upozorbu!!!!!
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 18:29   #88
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
oni nisu slavenskog podrijetla,oni su zateceno stanovnistvo po dolasku slovena na balkan
i nebi se moglo rec da su plavooki.....no,dinarac i inace postoji kao rasa...dinaroidni covjek...poput nordijskog,afganskog,slovenskog tipa
sto je cist dokaz da su drugoggenetskog sustava od nas koji smo poslije dosli na ove prostore
Oprosti, kao što je reče jedan korisnik nekoliko postova iznad, skrenuli smo s teme, a i dobio sam objašnjenje. Uglavnom, tema je o Mongolima i Tatarima.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:56   #89
Pa da se vratimo na temu ovog topika.

Namece se utisak da ja glavni motiv svih osvajanja i napada Mongola i Tatara na Slavene bila jednostavno zelja za "white pussy". Mladi Tatari su hrabro i bezglavo jurasili na ruske i poljske gradove jer su znali tko ih ceka kad osvoje neki grad. Arapi rade nesto slicno i danas kad obecavaju 70 djevica u raju svakom jihadisti koji pogine za pravednu stvar.

Toga su ocigledno bili svjesni i sovjetski generali kad su izdali dozvolu vojnicima da siluju sve zivo. To je bila mrkva za sovjetskog vojnika, a batina je naravno bio komesarov metak u potiljak ako se je pokusao povuci ili predati.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 10:32   #90
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pa da se vratimo na temu ovog topika.

Namece se utisak da ja glavni motiv svih osvajanja i napada Mongola i Tatara na Slavene bila jednostavno zelja za "white pussy". Mladi Tatari su hrabro i bezglavo jurasili na ruske i poljske gradove jer su znali tko ih ceka kad osvoje neki grad. Arapi rade nesto slicno i danas kad obecavaju 70 djevica u raju svakom jihadisti koji pogine za pravednu stvar.

Toga su ocigledno bili svjesni i sovjetski generali kad su izdali dozvolu vojnicima da siluju sve zivo. To je bila mrkva za sovjetskog vojnika, a batina je naravno bio komesarov metak u potiljak ako se je pokusao povuci ili predati.
Mislis da bijelcima nije bio motiv,tom logikom,chocolate pussy kas su templari oslobadjali jerusalem,ili bijeli robovlasnici dovodili robove,to kolonizirali pola svijeta
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:26   #91
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
Mislis da bijelcima nije bio motiv,tom logikom,chocolate pussy kas su templari oslobadjali jerusalem,ili bijeli robovlasnici dovodili robove,to kolonizirali pola svijeta
Oh Boze!
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 21:31   #92
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Mongole i Tatare 13-og stoljeca ne mozes usporedjivati sa Otomanskim Turcima. Osmanlije su dosli kao kulturan narod, a sad sto mi tu kulturu ne "begenišemo", to nije njihov problem. Medju nama su ostavili bezbroj kulturnih spomenika (a tu ne mislim samo na kamen) za koje cesto nismo ni svjesni da su turski i mi mislimo da su "nasi". Koliko je njihova kultura bila pod uplivom perzijske ili arapske, to i nije vazno. Vazno je da su je kao kulturan narod i dalje prenosili. Uostalom sto je "hrvatska" kultura? Nije li to sve vise manje kopija talijanske i njemacke kulture?

Kad su Mongoli dosli u nase krajeve vec su vladali dobrim dijelom Kine. Sto su nam oni donesli iz Kine? Cak nite jedan par usranih patika.
osmanlije jesu bili civiliziran narod, ali i džihad-država, tako da je ista uglavnom donjela hrpu rušenja spomenika.
naravno, negdje u zaleđu, daleko od ratišta, imali su kulturu i stvarali igradili. ali za naše krajeve, prevladava rušenje, pljačkanje i ubijanje.
osim toga, u vrijeme kad osmanlije prodiru na naš prostor, tamošnja kultura upravo počinje bljedeti iza uznapredovale europske. baš smo popušili.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 21:35   #93
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pa da se vratimo na temu ovog topika.

Namece se utisak da ja glavni motiv svih osvajanja i napada Mongola i Tatara na Slavene bila jednostavno zelja za "white pussy". Mladi Tatari su hrabro i bezglavo jurasili na ruske i poljske gradove jer su znali tko ih ceka kad osvoje neki grad. Arapi rade nesto slicno i danas kad obecavaju 70 djevica u raju svakom jihadisti koji pogine za pravednu stvar.

Toga su ocigledno bili svjesni i sovjetski generali kad su izdali dozvolu vojnicima da siluju sve zivo. To je bila mrkva za sovjetskog vojnika, a batina je naravno bio komesarov metak u potiljak ako se je pokusao povuci ili predati.
rista, svi ratovi u povijesti s ena kraju svedu na "pussy". direktnim ili indirektnim putem.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 03:11   #94
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
osmanlije jesu bili civiliziran narod, ali i džihad-država, tako da je ista uglavnom donjela hrpu rušenja spomenika.
naravno, negdje u zaleđu, daleko od ratišta, imali su kulturu i stvarali igradili. ali za naše krajeve, prevladava rušenje, pljačkanje i ubijanje.
osim toga, u vrijeme kad osmanlije prodiru na naš prostor, tamošnja kultura upravo počinje bljedeti iza uznapredovale europske. baš smo popušili.
Koliko su Osmanlije gradili a koliko razarali, to je topik za sebe. Ja sam samo htio reci da glede kulture, ni Mongoli niti Tatari nisu donijeli Europi bas nista.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:19   #95
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Koliko su Osmanlije gradili a koliko razarali, to je topik za sebe. Ja sam samo htio reci da glede kulture, ni Mongoli niti Tatari nisu donijeli Europi bas nista.
Normalno kad su samo prošli kroz nju.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:28   #96
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Normalno kad su samo prošli kroz nju.
A koliko bi dugo trebali sjediti u Europi da nesto donesu?

U Rusiji su sjedili stotinama godina. Pretpostavljam da imas popis kulturnih dostignuca koje su "normalno" tamo ostavili?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:36   #97
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
A
U Rusiji su sjedili stotinama godina. Pretpostavljam da imas popis kulturnih dostignuca koje su "normalno" tamo ostavili?
Vjersku toleranciju u Kazanskom kanatu,mnogo veću nego kasnije pod Rusima
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:08   #98
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Vjersku toleranciju u Kazanskom kanatu,mnogo veću nego kasnije pod Rusima
Ovo je interesantno. Gdje si to cuo? Pretpostavljam kad su im Rusi svake godine morali slati danak u krvi, po nekoliko tisuca mladica i djevojaka, da su im kazanski Tatari velikodusno dali slobodu vjeroispovjesti? Nisu se ni najmanje ljutili dok su silovali djevojke i kad bi one zapomagale i zazivale krscanskog Boga?

Da li mozes navesti jos koje kulturno dostignuce sto su Tatari i Mongoli ostavili u Rusiji?

Zadnje uređivanje Dilberth : 09.07.2010. at 18:43.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 06:00   #99
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ovo je interesantno. Gdje si to cuo? Pretpostavljam kad su im Rusi svake godine morali slati danak u krvi, po nekoliko tisuca mladica i djevojaka, da su im kazanski Tatari velikodusno dali slobodu vjeroispovjesti? Nisu se ni najmanje ljutili dok su silovali djevojke i kad bi one zapomagale i zazivale krscanskog Boga?
Aj ne lupetaj,po već tko zna koji put.Ja za te tisuće ruskih djevica ,,koje su slali Tatarima svake godine,, prvi put čujem.Ne znam je li to istina ili nije,samo kažem,to mi je sasvim novi podatak. Kad sam spomenio slobodu vjeroispovjesti u Kazanskom kanatu,mislio sam na tolerantne zakone prema paganskih religijama Čuvaša i finskih naroda s Volge,tada vazala Tatara.Čim je Kazanski kanat pao pod Ruse,počelo je pokrštavanje navedenih naroda ognjem i mačem,do te mjere da je stare religije zadržala samo šačica ljudi,a i ti samo zato što su prebjegli Tatarima u male susjedne kanate koji će pasti pod Ruse kasnije od kazanskog,kad se situacija mrvicu smirila,tj. kad su se Rusi umorili od nasilnog pokrštavanja.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 06:55   #100
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Aj ne lupetaj,po već tko zna koji put.Ja za te tisuće ruskih djevica ,,koje su slali Tatarima svake godine,, prvi put čujem.Ne znam je li to istina ili nije,samo kažem,to mi je sasvim novi podatak. Kad sam spomenio slobodu vjeroispovjesti u Kazanskom kanatu,mislio sam na tolerantne zakone prema paganskih religijama Čuvaša i finskih naroda s Volge,tada vazala Tatara.Čim je Kazanski kanat pao pod Ruse,počelo je pokrštavanje navedenih naroda ognjem i mačem,do te mjere da je stare religije zadržala samo šačica ljudi,a i ti samo zato što su prebjegli Tatarima u male susjedne kanate koji će pasti pod Ruse kasnije od kazanskog,kad se situacija mrvicu smirila,tj. kad su se Rusi umorili od nasilnog pokrštavanja.
Ako mozes nadji i procitaj "March of Barbarians" od Harold Lamb.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.