Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 20:52   #121
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Da, jednu stvar moramo priznati svim Turkijcima. Kad se radi o seksu i otimanju i zarobljavanju zena, nisu uopce bili rasisti.

Kad nije bilo white pussy, yellow je bila OK.
Rasisti po tom pitanju su globalno vrlo rijetki.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:56   #122
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Sve je to prekrasno, no je li carstvo Džingis-kanovih nasljednika bilo najveće ikad u dosadašnjoj povijesti čovječanstva?

P.S. Je li Kublaj-kan bio u izravnom srodstvu s Džingis-kanom?

Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 07:13   #123
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Džingis-kan je dobio ime Temudžin po vođi susjednog mongolskog plemena, koji je umro/poginuo baš na dan njegovog rođenja. Davanje njegovog imena je proizišlo iz vjerovanja da snaga tog ratnika ulazi u duh tog djeteta. Kada je Džingis-kan umro, njegovi podanici su u njegovu čast ubili veliki broj ropkinja (ne znam radi li se o tisućama ili stotinama) ukrašenih zlatom i konja.
njegov grob je i do danas ostao ne otkriven,te izazov sa sve arheologe
vele da je u njemu sahranjeno golemo bogatstvo,te fore sa ubijanjem posluge,po smrti vladara,imali su i Egipcani,koliko se sjecam
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 16:41   #124
I za kraj (barem od mene), koja je bila razlika između Osmanlija i Turaka? Samo u imenu i vremenu "prije Atatürka i nakon Atatürka" ili...?
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:14   #125
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
I za kraj (barem od mene), koja je bila razlika između Osmanlija i Turaka? Samo u imenu i vremenu "prije Atatürka i nakon Atatürka" ili...?
Ja bih rekao ista kao izmedju Jugoslavena i Srba ili Sovjetskog Saveza i Rusije.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 22:56   #126
Jasno je da su Tatari turkijskog porijekla, ali su i oni, kao i ostali turkijski narodi koji su se kretali prema Zapadu i mješali sa ostalim narodima, u mnogome izgubili svoje prvobitne fizičke karakteristike. Evo jednog Tatarina koji i izgleda kao Tatarin. To je Ilhan Mansiz turski nogometni reprezentaticac ( mnogi ga se sjećaju po tome što je predriblao Roberta Carlosa na SP 2002 k'o malo dijete)
Ilhan Mansiz je, inače, porijeklom Krimski Tatar.




__________________
Ja sam samo kaplja krvi koja govori.
avalon amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 00:12   #127
Ovaj je svima malo poznatiji.

Quote:
...was one of 15 children born to a Lithuanian immigrant father of Lipka Tatar ancestry and a Lithuanian mother. His father was from the town of Druskininkai. His mother, Mary Valinsky, whose parents were born in Lithuania, was born in the anthracite coal mining town of Tamaqua, Pennsylvania in northeastern Pennsylvania....


http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Bronson
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 15:29   #128
Evo Tatara i kod nas !

http://www.nacional.hr/clanak/60214/...tatarskog-srca
__________________
Ja sam samo kaplja krvi koja govori.
avalon amelie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.