Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 20:27   #2101
spirulina i vitamini i tak

E evo mene nakon sto godina, jel ima neko iskustva s tim vražjim vitaminima. željezo mi je okej, al mi je nešto malo niži eritrociti, trombociti, limfociti, hemoglobin i nešto još s h sad se nemrem sjetit...a malo povišeni leukociti. is ad nemam ja nikakvih problema super se osjećam, u urinu nema bakterija i tako...al mi dala doktorca da pijem željezo dva puta na dan heferol. prije tog sma pila prenatal..e sad nikak mi baš en paše to željezo pa sam mislila preći an spirulinu..da li je itko koristio koristi, samostalno ili s prenatalom?

Jer me pati da se A vitamini prenatala ne spoje sa spirulinom pa naprave krš
telence is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 09:55   #2102
Poz, iman jedno pitanje. Narucila i dobila solgarov prenatal. Na njemu pise da je preporuka 4 tablete dnevno, na nekoj nasoj online apoteci pise 2 tablete dnevno, sta mi i odgovara. Medjutim, jedino me buni jesan li dobro svatila sta pise na originalnom pakiranju tj. pise "serving size 4 tablets... amount per serving...." Pitanje: da li se ova kolicina po serviranju odnosi na pojedinu tabletu ili na cjelokupnu dnevnu kolicinu? Malo san blekasta u trudnoci postala pa da pitan vas iskusne. Najvise mi je bitno radi kolicine joda jer san hashimotovka.
Posto nema omega 3 razmisljam o kupovini nekog ribljeg ulja u kapsulama za 3. tromjesjecje. Imate koju preporuku?
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:13   #2103
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
pise "serving size 4 tablets... amount per serving...." Pitanje: da li se ova kolicina po serviranju odnosi na pojedinu tabletu ili na cjelokupnu dnevnu kolicinu?
da, dovoljne su 2 tablete solgara dnevno, ali ako je "serving size" 4 tablete, a u "amount per serving" ima 150 mcg joda onda to znači da se u dnevnoj dozi od 4 tablete nalazi ukupno 150 mcg joda, odnosno 37,5 mcg po jednoj tableti. solgar - prenatal

Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
Posto nema omega 3 razmisljam o kupovini nekog ribljeg ulja u kapsulama za 3. tromjesjecje. Imate koju preporuku?
ja po preporuci sa nekog foruma pijem twinlab - omega 3 fish oil. koliko sam vidila, i po našim apotekama ih nude trudnicama u trećem tromjesečju. dovoljna je jedna kapsula dnevno. osobno pijem jednu kapsulu svako drugi dan jer uzimam previše drugih tableta i dodataka prehrani.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:27   #2104
Hvala ti na odgovoru. Sad san u nedoumici. Da li da nastavin pit po 2 ili da nekako rasporedin te 4 tablete, s tin da pijen eutirox pa moran napravit bar 4 ure pauze. U ponediljak san u doktorice pa cu nju pitat. Citala san da se sada dosta razvija mozak i da je jod bitan, a meni bebica ima cistu na mozgu koja bi tribala nestat za nekih misec dana pa se pitan koliko je bitan taj jod da eventualno poboljsan taj proces. Kad se samo sitin kako se u prvoj trudnoci nisan opterecivala tim vitaminima nego bi lipo uzela 1 twinlabov prenatal...
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:12   #2105
ne znam, provjeri sa doktorima iako ni oni nekad ne znaju šta bi rekli, svak ima svoju filozofiju. osobno bi na tvom mistu uzimala dvi tablete dnevno. već sam napisala da amerikanci pretjeruju sa svime, pa tako i sa doziranjem. ako se hraniš zdravo i raznoliko onda je manja potreba za dodacima prehrani. šta se joda tiče, pazi da u prehrani koristiš jodiranu sol, a štitnjaču bi euthyrox triba dovest u red.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:55   #2106
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Sad san u nedoumici. Da li da nastavin pit po 2 ili da nekako rasporedin te 4 tablete, s tin da pijen eutirox pa moran napravit bar 4 ure pauze. U ponediljak san u doktorice pa cu nju pitat. Citala san da se sada dosta razvija mozak i da je jod bitan, a meni bebica ima cistu na mozgu koja bi tribala nestat za nekih misec dana pa se pitan koliko je bitan taj jod da eventualno poboljsan taj proces. Kad se samo sitin kako se u prvoj trudnoci nisan opterecivala tim vitaminima nego bi lipo uzela 1 twinlabov prenatal...
Ajde baš javi šta ti kaže dokotrica.
I ja sam naručila taj Solgarov prenatal sa iHerba, pa sam na čudu sa preporučenih 4 tablete dnevno. Gledala sam na našem webu i uspoređivala sa vrijednostima na boci, i ispada da ameri sve uduplo preporučuju.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 00:03   #2107
Ocu, javit cu. Kad san pila twinlabov, vidila san tu razliku u preporucenim kolicinama ali nisan gledala detalje koliko cega ima. Ovo mi je ipak previse, 4 tablete
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 20:22   #2108
Ja solgarov prenatal kupujem u nasim ljekarna i pise da se uzimaju 2 tablete dnevno.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 09:59   #2109
Zvala sam kumu, ona radi u ljekarni.
Rekla mi je da ameri pretjeruju sa preporučenim količinama i nek pijem 2 dnevno, pa ja tako i radim.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 10:26   #2110
Kaze mi jutros doktorica da je dosta i jedna bilo kojih vitamina, da se ostalo unese prehranom. Tako da cu nastavit pit 2 dnevno
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:11   #2111
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
Kaze mi jutros doktorica da je dosta i jedna bilo kojih vitamina, da se ostalo unese prehranom. Tako da cu nastavit pit 2 dnevno
pa, dobro, ne bi se složila da je "dosta i jedna bilo kojih vitamina" jer to ovisi o sastavu same tablete. možda nisu dovoljne ni 4, a možda je dovoljno samo pola tablete, i to svaki drugi dan. ali, kad gledam sastav solgar prenatala stvarno se čini dovoljno uzimat dvi tablete dnevno.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:26   #2112
Ma istina. Moja vjerojatno misli da ima i vaznijih stvari od tih vitamina, nije neki panicar, a i u prosloj mi nije preporucavala posebnog proizvodjaca. Za razliku od ginicke od kume mi, njoj je preporucila elevit kao najbolje, kao one imaju status lijeka blabla. A zapravo su oni jedini platili i prosli taj proces koje ostali proizvodjaci ne prolaze. I to sta elevit dokazano omogucuje pravilan razvoj neuralne cijevi u odredjenom visokom postotku, koliko san ja svatila, povezano je da visokim udjelom folne kiseline (800 mcg), sta ima vecina prenatala, bar ovih mainstream marki. Od sad cu opustenije, mozak na pasu koliko je moguce nego se stresirat oko svega. Ionako cu brzo na provjeru kks
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:30   #2113
ja sam, izgleda, podvojena ličnost, jer se istodobno trudim sve držat pod kontrolom i pokušavam bit što opuštenija. na kraju mi ne ide ni jedno ni drugo. najbitnije je uključit mozak, jest zdravo, kvalitetno i raznoliko, tu i tamo popit koji vitamin - i to je sve.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 19:33   #2114
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nemoj to cuclati, ni žvakati kak piše na kutiji zato kaj si fakat možeš uništiti zube, a isti ti je učinak i ak ih samo progutaš al s nekom hranom obavezno da ti ne sjedne na želudac
Barem ja tak radim, tak mi je dr rekao
Nisam, samo sam jednom-dvaput to pocuclala i požvakala i fuj, kasnije sam samo gutala sa malo vode i to je to...ne znam, preodvratne su mi bile, strašno!

Pila sam ih mjesec dana i više ne, tj.nisam ni pitala ginićku jel moram pit i dalje ili ne...valjda ne, kad mi nije ništ rekla


Ja pijem Pregnital, neke maslinaste kapsule, u tamno rozoj kutiji. Ima ih 60 kapsula, i svaki dan po jednu poslije jela. Te mi je dala ginićka i samo sam te, dobila sam od Natural W., one neke di ima oko 30 kapsula sa vitaminima i 30 mislim Omega 3, ali ne pijem te kad niti znm jel smijem mješat, a i ne bih previše...
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:16   #2115
Inace, puno je povoljnije narucit Solgar Prenatal s iHerba a kome treba moze se javit i meni u inbox jer prodajem 240 tbl, ja ih nazalost nisam stigla popiti.
Sssnena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:24   #2116
Da li Solgar pijete prije jela ili poslije jela?
Piše na webu uz obrok
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:08   #2117
ja popijem poslije jela, ma to tak svejedno...al mislim da je bolje na puniji želudac da možda ne sjedne teško...

sssnena pa ako i nisi stigla popiti za vrijeme trudnoće, pij ih i dalje ako si rodila vitamini trebaju i poslije poroda....
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 21:46   #2118
Smile

Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
Poz, iman jedno pitanje. Narucila i dobila solgarov prenatal. Na njemu pise da je preporuka 4 tablete dnevno, na nekoj nasoj online apoteci pise 2 tablete dnevno, sta mi i odgovara. Medjutim, jedino me buni jesan li dobro svatila sta pise na originalnom pakiranju tj. pise "serving size 4 tablets... amount per serving...." Pitanje: da li se ova kolicina po serviranju odnosi na pojedinu tabletu ili na cjelokupnu dnevnu kolicinu? Malo san blekasta u trudnoci postala pa da pitan vas iskusne. Najvise mi je bitno radi kolicine joda jer san hashimotovka.
Posto nema omega 3 razmisljam o kupovini nekog ribljeg ulja u kapsulama za 3. tromjesjecje. Imate koju preporuku?
Imam, opet Solgar
MAKIMAKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:59   #2119
Magnezij

Cure/žene jel se mora magnezij piti do kraja trudnoće?
Meni je ginekologica rekla da ga pijem do kraja, a frendica od svoje dobila savjet da pije do 9. mjeseca.

Kako god, ja ću ga piti do kraja. Cijelu trudnoću sam pila Twinlabov, al sad bi uzela neko manje pakovanje jer mi treba za dvadesetak dana samo.
Imate kakvu preporuku uz uvjet da je dostupan u ljekarni jer ne stignem čekati da stigne narudžba s neta?
Kolko mg da uzmem? Do sad sam pila 375mg.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:08   #2120
hooly, ja sam prije 2-3 dana odustala od magnezija. navodno ga nema potribe uzimat u zadnjem misecu, dapače. ali, ako baš želiš ili moraš, zbog npr. grčeva u nogama, onda uzimaj manju dozu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.