Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 20:53   #201
ta.ja a koje su namirnice poskupile 50 centi??
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:00   #202
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ma znam znam, i meni je drazi Mercator gdje je sve lijepo poslozeno i osvijetljeno. Zar nisi znala kakav je Hofer prije nego si otisla tamo?

Po smradu je ipak najgori Konzum,
I mi smo nakon Hofera završili u Mercatoru

Nismo znali kakav je Hofer. A ne bi ni išli tamo da suprugu kolege s posla nisu pričale o super jeftinim namirnicama. U Konzum ne idem - najskuplji su od svih trgovačkih centara u Rijeci

Quote:
revo kaže: Pogledaj post
ta.ja a koje su namirnice poskupile 50 centi??
Sve je mrvicu skuplje nego zadnji put kad smo bili. Ne kupujem standardne namirnice koje nabraja većina na ovom forumu, tako da mi je glupo pisati, ali npr. Grana padano se nije mogao naći ispod 10 eura, a zadnji put je bio 8,60
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 12:06   #203
Ne znam da li je itko spomenuo...žestice su jeftinije (i to dosta) u Italiji.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:57   #204
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
I mi smo nakon Hofera završili u Mercatoru

Nismo znali kakav je Hofer. A ne bi ni išli tamo da suprugu kolege s posla nisu pričale o super jeftinim namirnicama. U Konzum ne idem - najskuplji su od svih trgovačkih centara u Rijeci



Sve je mrvicu skuplje nego zadnji put kad smo bili. Ne kupujem standardne namirnice koje nabraja većina na ovom forumu, tako da mi je glupo pisati, ali npr. Grana padano se nije mogao naći ispod 10 eura, a zadnji put je bio 8,60
Grana padano (komadi nešto manji od kile) U Famiglii je 6-7 eura. Pola kile pašte sasvim solidne kvalitete u talijanskom Lidlu je 0,25 eura.
Upravo je fascinantno kako iste stvari u hrvatskom Lidlu koštaju 30-50% više nego u talijanskom. Nekada je razlika i veća. Prave nas teškim budalama.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:09   #205
pozdrav .Ide li tko po špežu u TEDESCO u Doline.
novčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 01:14   #206
To sam baš ja mislio pitati,preduhitrio si me... gdje je to točno,i jel veći dućan? čitam danas u novom listu cijene su jako niske
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:08   #207
Quote:
novčić kaže: Pogledaj post
pozdrav .Ide li tko po špežu u TEDESCO u Doline.
mi bili jednom tamo, al smo odustali od kupnje i vratili se u Gigi..
cijene u usporedbi s Gigijem mi nisu bile niš bolje, a nekih stvari nisu ni imali koje inače uzmem u Gigiju..

al opet,mi smo navikli na Gigi, pa nam niš drugo sad ne paše

al znam da dosta ljudi tamo kupuje. i dućan je manji od Gigija
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 10:22   #208
ola....
e planiram prid bozić ići do coopa u tori...mozemo li mi netko reci dali tamo vracaju ivu i koji je nacin povrata????...
vidija san da je netko vec pisa da je moguce dobiti ivu u coopu...pa ako moze reci kako....
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:21   #209
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
ola....
e planiram prid bozić ići do coopa u tori...mozemo li mi netko reci dali tamo vracaju ivu i koji je nacin povrata????...
vidija san da je netko vec pisa da je moguce dobiti ivu u coopu...pa ako moze reci kako....
Ja idem u ipercoop montedoro - veci, ljepsi, besplatan parking, bolje akcije, letak na netu, ... platis na kasi vise od 156 EUR, odes na info pult sa putovnicom i racunom, dobijes drugi veliki racun koji potvrdis na granici - izlazu iz EU (slovenije), i u roku od 3 mjeseca se vratis u isti ducan na info pult po IVU.
vumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:24   #210
novčić kaže: Pogledaj post
pozdrav .Ide li tko po špežu u TEDESCO u Doline.


Mi uvijek kupujemo u Tedescu.Jako smo zadovoljni i moram reći da se itekako isplati.Cijene su upola manje nego kod nas tako da mi znamo otići svaka 2 mj.i napravimo spežu u vrijednosti 130 eura i na miru smo 2 mj..eventualno ovdje kupim voće i povrće ako ponestane i to je to.. Tamo kupujem i proizvode za čišćenje s kojima sam isto tako zadovoljna.. Tako da moj savjet je da slobodno odeš tamo,i vidi ako ti odgovara.
stella25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 14:23   #211
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Barilla je samo najpoznatija, imaju jaku reklamu (k tome su obiteljski vođeno poduzeće radi čega su mi simpatični) i uglavnom sam ovisna o njihovim špagetima br 5 i bavettama, ali ruku na srce, probala sam jako mnogo vrsta tjestenine i jedina koja mi nikako nije sjela je Amato. .........
................

Čokolade Novi su jako dobre čokolade, Milka je meni nejestiva radi masnoće i šećera, pokušajte barem jednom za promjenu čokoladu Novi. Tko peče kolače obavezno neka kupi tablu od kile tamne čokolade Perugina, u vrlo skromnom je pakiranju, pa i radi toga nije jako skupa, kad je na ponudi nađe se za 5 euro.


Granični prijelaz prema Sežani, odavno nisam tuda prošla, netko drugi će ti reći što ima
ako ti nije problem,pitao bi te još nekih stvari vezano za shopping,ali bolje preko pp-a ili maila....tj.preko pp ne možeš primati poruke

Zadnje uređivanje Deedy : 16.01.2011. at 15:12.
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:33   #212
Sada mogu
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 08:43   #213
Za sve koji idu u redovni šoping preko granice, evo jedna stranica gdje mogu pregledati trenutačne ponude po lancima trgovina, ne samo supermarketa, već i trgovina s elektronikom, odjećom itd.
tutti prezzi - ovo je stranica koja prikazuje sve ponude u Rimu, ali u donjem dijelu stranice su linkani svi lanci na čijim stranicama možete pronaći ponude za pojedine regije. Trst spada pod Friuli Venezia Giulia.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:37   #214
Ovako piše na carina.hr http://www.carina.hr/Putnici/PutniciInfo.aspx#P6

citiram:
Živežne namirnice, neovisno o količini koje se unose, moraju udovoljavati propisima o hrani i podliježu pregledu veterinarskog inspektora na graničnim prijelazima ulaska, dok je unos proizvoda životinjskog podrijetla (mesa i mesnih prerađevina i svih drugih proizvoda koji sadrže meso, jaja, mlijeka, sira i drugih mliječnih proizvoda, te hrane za životinje životinjskog podrijetla), slobodan do količina navedenih u Tablici - Količine proizvoda životinjskog podrijetla koje putnici mogu nositi u osobnoj prtljazi kada ulaze u Republiku Hrvatsku, po putniku ovisno o državi iz koje se unosi, dok je unos veće količine moguć samo uz posjedovanje propisanog certifikata veterinarske službe zemlje iz koje se roba unosi i obvezatni veterinarski pregled. Svi proizvodi koji ne udovoljavaju navedenim uvjetima biti će oduzeti putniku i uklonjeni od strane veterinarske inspekcije.

Koli-čina / kg DRŽAVA PROIZVOD OPASKA

10 Europska unija, Andora, * meso * mlijeko * ne moraju biti
Lihtenštajn, Norveška * mesni proizvodi zadovoljeni nikakvi uvjeti
San Marino, Švicarska, * proizvodi od mlijeka
Farski otoci, Grenland,
Island

..........i sad dođem ja na granicu na Pasjaku i pitam jel ovo gore vrijedi i pitam carinika jel ovo navedno vrijedi i da sam to provjerio na internetu on meni kaže da to bas i nije tako i da ako želim to nosit preko garnice u toj kolicini do 10 kg da moram ic na Rupu i da treba to provjerit neka veterinarska služba...vise ne znam sta vrijedi, a sta ne vrijedi!!!!!!
Jel može netko reći sta onda ovo gore znaci????
marin.vip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 18:22   #215
Nije ti baš najjasniji post? Šta si htio prenositi preko granice? Normalna špeža iz Italije ili
Ako je to u pitanju, to ti nitko ne prijavljuje niti pregledava
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:59   #216
mislio sam po normalnu špežu, ali ono sta zanci normalnu sa mnogo mesnih i mliječnih prerađevina. Inače vrlo često idem preko granice u kupovinu sa svim i svačim, i mesom i sirom, i više od nekoliko kila, ali nisam uopće upoznat s pravnom regulativom, nekoliko puta su me znali pri ulasku u RH pregledat (pa i na uslasku u SLO), ali srećom nisam onda imao takvih stvari uopće (sreća). Ako na stranici piše da je ipak do 10 kila dozvoljeno , onda ne znam o cemu carinik muti????? Inaćče često kupujem u eurospinu i ima jako dobrih stvari. Mislim da o cijenama necu raspravljat jer su bezobrazno male, vrlo bezobrazno male. Na poduljem računu su mi artikli ispod eura s puno nula, a na kraju uvijek dođe iznos oko 70-80 eura.
marin.vip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:43   #217
Mi meso ne kupujemo preko jer imamo nešto svoga mesa doma (pa ga čak i ovdje rijetko kupujemo), ali mortadela je obavezna, a ona se na kilometre nanjuši
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:47   #218
Dali hofer radi nedjeljom?
R36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:48   #219
Ne, ni u Sloveniji, ni u Austriji.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:16   #220
Hvala
R36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.