Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 22:25   #41
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
supruga Azema Vllasija je iz BiH, isto komunjare ha?
muslimanka?
gubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:28   #42
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
supruga Azema Vllasija je iz BiH, isto komunjare ha?

Irfan Mensur, on je neki miks iz sarajeva, a po Beogradu (i ostatku bivše države)su žene masovno padale u trans

i ona LJiljana Tica?
Za Azema znam da je studirao u Beogradu, verovatno je tu maznuo neku domacu To je onda bilo i po partijskoj liniji, esalonsko jebanje u strukturama partije
Cim je Cobe viknuo "uhapsite Vlasija" mislim da je zavrsio sa sexom na internacionalnoj osnovi

Irfan je bosandzeros, ali skolovan u Beogradu, to ne moze da se poredi sa Albancima, bosanski muslimani sigurno nisu na glasu, ali je barijera kudikamo manja nego sa Sipcima.

Ne znam za Ticu...
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:28   #43
Quote:
amareda kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla: što je bilo, bilo je....
Pa tek će da bude !

Sad će uskoro da stasa generacija Hrvata čiji su se roditelji zigovali uz mile zvuke srpskih narodnjaka i njih napravili uz Mileta Kitića! , a oboje su zakleti katolici i Hrvati!

Jbt to je gora bruka nego da im se deca udaju ili ožene Srpkinje ili udaju se za Srbe!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:28   #44
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
mene su na faksu učili (Paverloče, a tebe?)
Za vrijeme tog predavanja meni je u Palicu teta u "Borosanama" donosila Pelinkovac i kavu
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:29   #45
Quote:
gubica kaže: Pogledaj post
čudi me da se je to obrađivalo. kako to da nije bilo informacija za srbiju? koji ste zaključak izvodili iz tih brojki? jesu li se muslimanke udavale za srbe/hrvate?
ne sjećam se sad više, ali mislim da su u BiH (u vrijeme sfrj) na najvećoj etničkoj distanci bili Srbi prema drugima, a da su se Hrvati i Muslimanke rjeđe ženili od Muslimana i Hrvatica ili Muslimana muškarca u nekoj drugoj kombinaciji

ali nisam sad više ziher, no čini mi se da je to i odgovor na tvoje pitanje, s obzirom da islam totalno zabranjuje Muslimanki ulazak u brak sa inovjercem, no islam u ono vrijeme nije bio presudan, već očito ima neko drugo objašnjenje etničke distance u slučaju žena (Muslimanki)
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:30   #46
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Za Azema znam da je studirao u Beogradu, verovatno je tu maznuo neku domacu To je onda bilo i po partijskoj liniji, esalonsko jebanje u strukturama partije
Cim je Cobe viknuo "uhapsite Vlasija" mislim da je zavrsio sa sexom na internacionalnoj osnovi

Irfan je bosandzeros, ali skolovan u Beogradu, to ne moze da se poredi sa Albancima, bosanski muslimani sigurno nisu na glasu, ali je barijera kudikamo manja nego sa Sipcima.

Ne znam za Ticu...
Irfan Mensur je neka kombinacija albansko turskog kova -a rođen u Sarajevu. Ljiljana Tica, beogradska manekenka mu je bila žena. ili jedna od njih koje su se nanizale. zapamtila sam ju jer sam ju mrzila
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:34   #47
Quote:
gubica kaže: Pogledaj post
muslimanka?
hmm..moguće, ali opet nije Albanka
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:35   #48
tema ko stvorena da se revka raspameti..

Dajte joj nekog Srbina..ma dajte bilo koga,.. Albanca..ma može sve..
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:36   #49
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Irfan Mensur je neka kombinacija albansko turskog kova -a rođen u Sarajevu. Ljiljana Tica, beogradska manekenka mu je bila žena. ili jedna od njih koje su se nanizale. zapamtila sam ju jer sam ju mrzila
Sad je dovatio neku glumicu/manekenku Srnu Lango, neverovatno odbojno i narcisoidno stvorenje, izgleda da ni on nije bolji

Cim se srozao da igra u Karicevim sapunicama(i to lose glumi) znaci da je dotakao patos
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:37   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kod nas na Balkanu je većinom žena uzimala nacionalnost muža,no ima primjera poput onoga Ive ANdrića da je ženino bilo zadnje...
Nije to samo slucaj na Balkanu nego svugdje, osim kod Zidova. Jedino oni uzimaju nacionalnost majke.

Ivo Andric nije bio Srbin, vec Hrvat katolicke vjere. Kako se on osjecao boli me ona s....r. Najgore mi je kad tipovi poput Borisa Novkovica ili Ace Petrovice glume nekakve Hrvate, a ocevi im Srbi. Ili da bi se recimo Milutin Dedic, brat Arsenija Dedica izjasnio kao Hrvat. Hrvat Milutin.

Djeca iz mjesovotog braka uzimaju nacionalnost oca i tocka. Obicaj je bio da i zena radi isto.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:37   #51
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ali nisam sad više ziher, no čini mi se da je to i odgovor na tvoje pitanje, s obzirom da islam totalno zabranjuje Muslimanki ulazak u brak sa inovjercem, no islam u ono vrijeme nije bio presudan, već očito ima neko drugo objašnjenje etničke distance u slučaju žena (Muslimanki)
kako da ne Igrom slučaja sam dobro upućen (iako je nikada nisam vidio) u neke elemente ljubavnog života neke konkretne Muslimanke koja se je rodila i odrasla u Hrvatskoj u doba SFRJ. Ta je djevojka imala barem 10 mladića s kojima je hodala; dvojica nisu bili muslimani. Udala se je za Albanca iz Hrvatske.
gubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:39   #52
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Sad je dovatio neku glumicu/manekenku Srnu Lango, neverovatno odbojno i narcisoidno stvorenje, izgleda da ni on nije bolji

Cim se srozao da igra u Karicevim sapunicama(i to lose glumi) znaci da je dotakao patos
Srna Lango je kćer Dunje Figenwald Lango Puletić? ispričavam se ako sam izostavila neko prezime

Dunjica je inače Osječanka (Figenwald)
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:43   #53
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
tema ko stvorena da se revka raspameti..

Dajte joj nekog Srbina..ma dajte bilo koga,.. Albanca..ma može sve..
Srbi kao muškarci mi nisu baš -kak bi rekli u Dalmaciji - napeti to sam se uvijek prepucavala sa frendicama kojima su frajeri iz Srbije ono, padanje u trans

Turaka ima jako zgodnih, Albanci iz Albanije ili Crne Gore su ok
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:48   #54
Apatrid, ovde si promasio!

Covek je ono sto sam odluci, ciju kulturu prihvati za svoj identitet. Hipoteticki da te neko odnese iz jasli u Ameriku i kaze ti da ti je matori bio John Smith ti bi bio ubedjen da si Amer. To je ekstremni primer, ali na ovim prostorima presudnu ulogu igra gde odrastas, u kom duhu te vaspitaju roditelji, sa kim se druzis. Srbi u Hrvatskoj mogu zadrzati identitet u manjim sredinama, selima, ili gradovima gde ih ima brojcano dosta... u Rijeci, Zagrebu, Splitu, oni ce se u dogledno vreme asimilirati i ostace ih neznatno, isto kao Hrvati u Srbiji, to je neminovni proces...

Nije problem sto se Aca Petrovic ili taj Milutin deklarisu kao Hrvati, problem je ako mrze Srbe i preziru ili negiraju ko su im bili preci(Arijan Komazec), identitet stvoren na lazi je bedan, posteno je reci - preci su mi bili Srbi, ja sam danas Hrvat i vaspitacu decu u tom duhu...tu nema sta da se prigovori...
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:49   #55
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Srbi kao muškarci mi nisu baš -kak bi rekli u Dalmaciji - napeti to sam se uvijek prepucavala sa frendicama kojima su frajeri iz Srbije ono, padanje u trans

Turaka ima jako zgodnih, Albanci iz Albanije ili Crne Gore su ok
A Kurdi..Kurdi ništa..

Ti da si prava jugoslavenka ti bi već promjenila 5 muževa narodnih i 2 muža narodnosna..

gle..
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:00   #56
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Srbi kao muškarci mi nisu baš -kak bi rekli u Dalmaciji - napeti to sam se uvijek prepucavala sa frendicama kojima su frajeri iz Srbije ono, padanje u trans

Turaka ima jako zgodnih, Albanci iz Albanije ili Crne Gore su ok
A koji Srbi su tebi parametar, na koga pomislis kad se spomene taj narod?

Srba ima od plavih do crnih, od dinaroida do okruglih Vojvodjana, lepeza likova u kojima ja ne mogu odrediti kako bi to izgledao prosecan Srbin, a da to nije plod nekih steretopa o sumadijskim gedzama i umisljenim beogradjanima...
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:05   #57
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Ti da si prava jugoslavenka ti bi već promjenila 5 muževa narodnih i 2 muža narodnosna..

gle..

što znaš, možda je...
gubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:06   #58
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
A koji Srbi su tebi parametar, na koga pomislis kad se spomene taj narod?

Srba ima od plavih do crnih, od dinaroida do okruglih Vojvodjana, lepeza likova u kojima ja ne mogu odrediti kako bi to izgledao prosecan Srbin, a da to nije plod nekih steretopa o sumadijskim gedzama i umisljenim beogradjanima...
nemam ja nikakve stereotipe ili predrasude, meni su Srbi drugovi (kao i Kurdi) i razni drugi, ali kao muškarci me još nisu do sada privlačili u mom revolucionarnom životu, ono nisu mi -meso-

iako ja mislim da me odbija govor, isto kao kod Bosanca ili Zagoraca, pa nemrem si zamislit da to slušam u krevetu

ono, posve subjektivan moj mali stav
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:09   #59
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Apatrid, ovde si promasio!

Covek je ono sto sam odluci, ciju kulturu prihvati za svoj identitet. Hipoteticki da te neko odnese iz jasli u Ameriku i kaze ti da ti je matori bio John Smith ti bi bio ubedjen da si Amer. To je ekstremni primer, ali na ovim prostorima presudnu ulogu igra gde odrastas, u kom duhu te vaspitaju roditelji, sa kim se druzis. Srbi u Hrvatskoj mogu zadrzati identitet u manjim sredinama, selima, ili gradovima gde ih ima brojcano dosta... u Rijeci, Zagrebu, Splitu, oni ce se u dogledno vreme asimilirati i ostace ih neznatno, isto kao Hrvati u Srbiji, to je neminovni proces...

Nije problem sto se Aca Petrovic ili taj Milutin deklarisu kao Hrvati, problem je ako mrze Srbe i preziru ili negiraju ko su im bili preci(Arijan Komazec), identitet stvoren na lazi je bedan, posteno je reci - preci su mi bili Srbi, ja sam danas Hrvat i vaspitacu decu u tom duhu...tu nema sta da se prigovori...
Sa ovim se u potpunosti slazem.
I vezano uz ovo... sto meni smeta je, na primjer, da kada dijete iz mijesanog braka ponese nacionalno ime roditelja "dosljaka" u sredinu u kojoj dijete odrasta odnosno iz koje mu potjece drugi roditelj. Ako dodjes u vecinski ovu ili onu sredinu te u njoj zasnivas obitelj sa bastinikom te iste sredine, fer bi bilo da dijete nosi ime, ali i vjeroispovjest, te iste sredine. Ovo se ne odnosi na mijesane sredine tipa Sarajevo ili na slucajeve gdje su oba roditelja druge/iste nacionalnosti.
Ja imam prijatelja koji je po jednom roditelju(po drugom Hrvat) musliman i jednog koji je Srbin. I jedan i drugi nose srpsko i/ili muslimansko ime. I to mi je banana.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:13   #60
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
nemam ja nikakve stereotipe ili predrasude, meni su Srbi drugovi (kao i Kurdi) i razni drugi, ali kao muškarci me još nisu do sada privlačili u mom revolucionarnom životu, ono nisu mi -meso-

iako ja mislim da me odbija govor, isto kao kod Bosanca ili Zagoraca, pa nemrem si zamislit da to slušam u krevetu

ono, posve subjektivan moj mali stav
U krevetu se manje slusa, a vise radi

Jedino ako frajer pusta medvedje zvukove, ali to opet nije patentiran srpski nacin izrazavanja divljenja ulaskom u topli bazen
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.