Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 09:34   #1
Liberalni fašizam i neoliberali

Dakle kao što sam naslov kaže, ovaj sinonim "neo-liberalizam" bi trebao označavati i označava jedan ekvivalent neo-fašizmu, znaci ona obrnuta krajnost fašizmu, komunizmu, vjerskom fundamentalizmu i slicno, ne podupirem liberalizam i zgrožavam se nad njim (svatko ima pravo na svoje misljenje).

Sa pojmom "LIBERALNI FAŠIZAM" sam se susreo dosta puta u nekim intelektualnim razglabanjima i debatama, potpuni sam pobornik toga naziva, a pobornik sam i zgrožavanju na te radikalne liberale i sam liberalizam kao takav.

Ovu temu otvaram kao sociolosku, a pošto nema pdf-a za sociologiju kao zaseban pdf onda je evo otvaram ovdje. Tema se može shvatiti i kao filozofska, filozofsko-sociološka...Dakle, što bi pojam "liberalni fašist" označavao? Označavao bi osobu/osobe koja/koje nemaju nikakve granice niti mjere u davanju prava svima i svakome u ime tobožnjeg liberalizma i "demokracije", ja se nekad zapitam dal mi živimo u vremenu i mjestu (zapadni svijet) "sodome i gomore" 21-og stoljeća i dal to itko uopće primjeti?

Arapski šerijatski svijet je jedna konzervativna krajnost nad kojom se zgrožavamo, ali mi, mi zapadnjaci (kršćani i oni koji živimo u zapadnom svijetu) smo ona druga obrnuta krajnost od one konzervativne krajnosti, možda mi hrvati to jos nismo u potpunosti ali pošto su nam uzori "liberalno-fašisticke" ustanove poput Europske unije, rekao bi da smo na putu da to postanemo i postajemo.

Dakle, što nam to sve jedan "neo-liberalizam" nudi i sto nam on to prodaje pod "normalno" i prava za sve u Europi? Pa dakle, nudi nam: homoseksualne brakove, muškarci homoseksualci kao i žene lezbijke se vode za ruke po ulicama i ljubakaju se, posvajaju djecu i odgajaju ih u homoseksualnom ozračju, pedofili dobijaju prava u saboru (nizozemska, gdje pedofil brani prava pedofila uz objasnjenje da "nisu oni krivi" sto vole djecu), razne medijske emisije poput "big brother" gdje se osobnost, tijelo i sex pojedinca prodaje u kapitalne/kapitalisticke zarade i "zabavu", djeca odrastaju sa uzorima tih istih na tv, multukulturalizam koji se NASILNO nameće ljudima i doslovno nasilno se primjenjuje, forsira se po medijima medju-religijski i medju-rasni brakovi kao nešto poželjno i kao ako to napravite onda pokazujete da ste osoba 21-og stoljeća bez predrasuda itd itd itd...

Svaki pokusaj da se upozori na sve ovo od neke osobe ili od neke grupe ljudi zavrsi sa označavanjem tih osoba ili te grupe ljudi kao: "nacisti, rasisti" i što sve ne... Dakle, liberalisticko drustvo dopušta onima koji razmisljaju kao oni da su moderni i inteligentni al svi oni koji ne razmisljaju u duhu "liberalnog-fašizma" su oznaceni kao "neprijatelji modernog drustva, rasisti i nacisti"...

Jel moguće da sam ja jedini tu na forumu koji ovako razmislja (ne bi me začudilo u naletu svih ovih "produhovljenih" liberalista i njihovog "diversity" naivnog stanja uma), jel moguće da ja kao osoba koji se protivim ekstremnom liberalizmu (liberalnom-fašizmu) mogu biti oznacen kao "nacist" (što nisam niti ću ikad biti) i zanima me gdje je to granica liberalizma da kažemo: "e ovo je bolesno, ovo je neprihvatljivo" i ima li uopce liberalizam te granice?

Kako je krenulo, ne bi se začudio da u doglednoj budućnosti u europi i americi, cak i ubojice dobiju neka prava sa objasnjenjem: "nisu oni krivi sto vole ubijati" ....

Ima li kraja Liberalizaciji i što kažu filozofi na sve ovo a posebno me zanima sto kazu sociolozi kako se ovo sve odražava na obicnog covjeka kojemu se takva SMEĆA serviraju 24 h dnevno u medijima?

Mislim da smo u nastojanjima da nadiđemo vjerski, nacionalni i rasni fundamentalizam proslosti (krajnosti te vrste) se osudili kao društvo na onu drugu krajnost koja vodi ka istome a možda jos i goremu društvu nego od onoga od kojeg smo pobjegli u proslosti, a zlatne sredine nigdje ne naziremo.

P.S: Ne bi me zacudilo da dobijem i karton zbog ovog posta jer "ovako se ne smije razmisljati" u duhu liberalizma.

Zadnje uređivanje Caesar_Augustus : 31.05.2011. at 09:53.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:44   #2
Da, slažem se uglavnom. Velika većina tzv. "liberala" je liberalna samo prema istomišljenicima. Primjetio sam to već. Iako, razlika je između npr. radikalnih konzervativaca i liberalnih ljudi što će potonji uvijek dozvoliti ovima postojanje, naravno, sve dok ne ugrožavaju nečiju (njihovu) slobodu. Međutim, tu nastaje problem, jer radikalni konzervativizam vrlo često funkcionira upravo na taj način - ne dozvoljavajući drugačijima da javno djeluju, iznose svoje stavove ili čak ni da postoje kao takvi. Primjer su homoseksualci, koji za jednog radikalnog desničara nisu normalna pojava i kao takve treba ih mijenjati, ubiti, protjerati...
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:49   #3
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Da, slažem se uglavnom. Velika većina tzv. "liberala" je liberalna samo prema istomišljenicima. Primjetio sam to već. Iako, razlika je između npr. radikalnih konzervativaca i liberalnih ljudi što će potonji uvijek dozvoliti ovima postojanje, naravno, sve dok ne ugrožavaju nečiju (njihovu) slobodu. Međutim, tu nastaje problem, jer radikalni konzervativizam vrlo često funkcionira upravo na taj način - ne dozvoljavajući drugačijima da javno djeluju, iznose svoje stavove ili čak ni da postoje kao takvi. Primjer su homoseksualci, koji za jednog radikalnog desničara nisu normalna pojava i kao takve treba ih mijenjati, ubiti, protjerati...
Ja nisam radikalni desničar ali za mene su homoseksualni brakovi a ponajvise posvajanje djece u tim brakovima nenormalna pojava, ja priznajem, jesam desničar u razmisljanju ali ne i radikalni desničar, jer niti jedna krajnost nije zdrava za društvo, al ono što ja želim napomenuti ovdje jest to da ova druga lijeva (liberalna) krajnost očito da se želi nametnuti kao "zdravo" društvo a po meni je to društvo BOLESNO, pa sad kako god ovo netko primio.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:55   #4
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
jer niti jedna krajnost nije zdrava za društvo, al ono što ja želim napomenuti ovdje jest to da ova druga lijeva (liberalna) krajnost očito da se želi nametnuti kao "zdravo" društvo a po meni je to društvo BOLESNO, pa sad kako god ovo netko primio.
U redu, nitko ti ne uskraćuje pravo da tako gledaš na istospolne brakove ili posvajanje djece. Međutim, ići nekoga prebiti, ubiti ili izopačiti iz društva zbog toga je upravo taj krajnji ekstremizam. To je kao da ja idem nekoga prebiti jer ne podržava legalizaciju marihuane, a ja ju podržavam. Različitosti moraju postojati u svakom demokratskom društvu i ne smiju biti razlog prebijanja ili mržnje. I ne bih se složio da je liberalizam lijeva krajnost. Lijeva krajnost je ono što je Staljin sprovodio u Rusiji ili Mao Ce Tung u Kini. A to nema veze s liberalizmom.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:03   #5
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
U redu, nitko ti ne uskraćuje pravo da tako gledaš na istospolne brakove ili posvajanje djece. Međutim, ići nekoga prebiti, ubiti ili izopačiti iz društva zbog toga je upravo taj krajnji ekstremizam. To je kao da ja idem nekoga prebiti jer ne podržava legalizaciju marihuane, a ja ju podržavam. Različitosti moraju postojati u svakom demokratskom društvu i ne smiju biti razlog prebijanja ili mržnje.
Apsolutno se slažem, protiv sam bilo kakvog oblika nasilja prema ikome.

Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
I ne bih se složio da je liberalizam lijeva krajnost. Lijeva krajnost je ono što je Staljin sprovodio u Rusiji ili Mao Ce Tung u Kini. A to nema veze s liberalizmom.
Lijeva krajnost u obliku staljinistickog režima (komunizma) je mrtva i ta ideologija više ne može zaprijetiti društvu u globalu, ali liberalizam se uvukao na mala vrata baš u tim lijevo orijentiranim smijerovima (ex-komunistickim), jer što si ako nisi desničar, što si ako nisi ljevicar? Liberalni centar? haha... ma daj... Liberalizam je sve samo ne centar ičega osim centar za sodomu i gomoru i bolest društva, toga centar definitivno jest.

Spomenuo si demokraciju, trebalo bi razlikovat termin demokracije i liberalizma jer jedno s drugim veze nemaju u suštini, vjerujem da si upoznat sa načelima prve demokracije antičke Grčke i na kakvim je ona stavovima počivala, naravno ja ne podupirem Aristotelovu tvrdnju njegovog viđenja demokracije da postoje "prirodni robovi", daleko od toga, ali ja ne vjerujem u ovu demokraciju struktuiranu po liberalnim načelima jer to je masakr pojma demokracije koji bi trebao znati svoje granice i dati prava onima koji ih zaslužuju a ne djeliti "demokraciju" i prava kao bombone iz vrećice bilo kome i bilo kada i u bilo koje svrhe samo da bi se pokazala "liberalna naprednost" i multikulturalnost (multikulturalnost je mit koji svoju propast tek ocekuje u europi).

To je eto moje misljenje

Zadnje uređivanje Caesar_Augustus : 31.05.2011. at 10:12.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:17   #6
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Liberalizam je sve samo ne centar ičega osim centar za sodomu i gomoru toga centar definitivno jest.
Ako otvorimo knjigu iz povijesti, vidimo da su upravo ideologije po svojoj strukturi potpuno različite od liberalizma uzrokovale najviše "Sodome i Gomore". Nacizam (koji nije prihvaćao različitosti), Komunizam (koji isto tako nije prihvaćao različitosti), pa i 90-ih ekstremni konzervatizam i desničarstvo.

Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
... ja ne vjerujem u ovu demokraciju struktuiranu po liberalnim načelima jer to je masakr pojma demokracije koji bi trebao znati svoje granice i dati prava onima koji ih zaslužuju
Tko zaslužuje prava, a tko ne? I tko to određuje? Papa? Biblija? Predsjednik? Ili treba osnovati povjerenstvo koje bi se bavilo tim pitanjima? Demokracija je društveno uređenje koje garantira potpunu slobodu pojedinca sve dok taj isti ne ugrožava tuđu slobodu. Prosječnom konzervativcu niti jedan homoseksualac ne ugrožava slobodu: i dalje može normalno šetati ulicama, odgajati djecu kako on hoće, ići u crkvu na misu, pjevati domoljubne pjesme itd. Međutim, prosječni radikalni desničar se jako voli petljati u privatni život jednog homoseksualca, određivati mu što će raditi, s kime, kako, što će govoriti... Tu nastaje problem, jer je to sve samo ne demokracija.

Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
a ne djeliti "demokraciju" i prava kao bombone iz vrećice bilo kome i bilo kada i u bilo koje svrhe samo da bi se pokazala "liberalna naprednost" i multikulturalnost (multikulturalnost je mit koji svoju propast tek ocekuje u europi).
Demokracija je ustavno pravo svakog građanina Hrvatske. Ne znam tko si ti da određuješ tko ima pravo na demokraciju, a tko nema. Sloboda pojedinca ni na koji način ne smije biti ugrožena, sve dok taj pojedinac ne ugrožava slobodu ostalih. To je moje mišljenje.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:21   #7
Ali mislim da će još dosta vremena proći da demokracija u Hrvatskoj zaživi punim plućima. Nekima to jednostavno ne odgovara i ne prihvaćaju pomisao da bi se to ikada moglo i ostvariti, jer zapravo Hrvati nikada i nisu živjeli u demokraciji. Za nas je to nešto novo, nepozanto i kao takvo nepoželjno, koliko god se mi uvjeravali da smo demokratsko društvo.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:37   #8
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Ako otvorimo knjigu iz povijesti, vidimo da su upravo ideologije po svojoj strukturi potpuno različite od liberalizma uzrokovale najviše "Sodome i Gomore". Nacizam (koji nije prihvaćao različitosti), Komunizam (koji isto tako nije prihvaćao različitosti), pa i 90-ih ekstremni konzervatizam i desničarstvo.
Moja struktura ideologije nije Nacizam niti Komunizam a samim time sto me poistovjećuješ sa to dvoje navedenim ideologijama potvđuješ ono sto sam napisao u uvodnom postu.

Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Tko zaslužuje prava, a tko ne? I tko to određuje? Papa? Biblija? Predsjednik?
Određuje ih zdrav razum na kojima bi (barem po mome misljenju) trebalo počivati društvo koje će davati prava svima građanima dok se ti građani ne sukobljavaju sa sistemom zakona i društva u kojem egzistiraju. Na žalost u našem (kad kazem nasem mislim na drustvo cijele europe i zapadnog svijeta), društvu kao "normalno" se provodi samo put radikalne liberalizacije i svega sto je liberalnog uma, dok one osobe koje počmu postavljati pitanja dal je liberalizam uistinu jedini i pravi put, takve osobe odjednom nisu prihvaćene u tome "nevjerovatno naprednom" društvu, naprednom koliko i razvratna golotinja, homoseksualnost i kapitalizam koji ti se prikaziva 24 h dnevno na tv.

Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Demokracija je ustavno pravo svakog građanina Hrvatske. Ne znam tko si ti da određuješ tko ima pravo na demokraciju, a tko nema. Sloboda pojedinca ni na koji način ne smije biti ugrožena, sve dok taj pojedinac ne ugrožava slobodu ostalih. To je moje mišljenje.
Ja nikome ne branim nikakvo pravo na egizstenciju, sačuvaj Bože, ako se neki homoseksualac izjasni da je homoseksualac, neka je, ali zasto radi parade po gradu zajedno sa ostalima doslovno nabijajući u oči svima koji nisu kao oni da su oni u pravu... Zamisli kad bi mi heteroseksualci poceli raditi naše hetero-parade sa slikama pamele anderson iz 90-ih i bacati snimke sirovih strasti slucajnim prolaznicima, nama to ocito nije potrebno. Ako su oni homoseksualci, neka su to za sebe, neka to ne nabijaju nikome u oci da ih se mora pošto i poto prihvatiti, zasto bi ih se prihvatilo u statusu da se žene i imaju djecu? Da mogu imati djecu prirodnim putem onda ne bi tražili pravo da ih posvajaju, naravno svi znamo zasto ne mogu imati djecu prirodnim putem, ocito da nisu u skladu s prirodom, ali i bez obzira na to, neka oni slobodno spavaju jedno s drugima u svojim domovima i neka tamo rade sto žele, ali tražiti da posvajaju djecu i što sve ne... to je već granica preko koje ako smo mi kao društvo spremni prijeći, onda slobodno možemo dati i pedofilima da odgajaju djecu.

Toliko od mene.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:57   #9
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Moja struktura ideologije nije Nacizam niti Komunizam a samim time sto me poistovjećuješ sa to dvoje navedenim ideologijama potvđuješ ono sto sam napisao u uvodnom postu.
Gdje sam ja to tebe poistovjetio sa nacizmom i komunizmom? O čemu ti to stari? Šta si jeo?
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Određuje ih zdrav razum na kojima bi (barem po mome misljenju) trebalo počivati društvo koje će davati prava svima građanima dok se ti građani ne sukobljavaju sa sistemom zakona i društva u kojem egzistiraju.
Gledaj, zdrav razum meni nalaže da nemam pravo ograničavati bilo čiju slobodu, sve dok netko ne ugrozi moju slobodu. E onda je najebo. Ali to sam već napisao. I u tom smislu, sloboda mnogih manjina je ugrožena i oni imaju pravo za tu slobodu se izboriti. Naravno, na legalan način koji isključuje ugrožavanje slobode većine.
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Na žalost u našem (kad kazem nasem mislim na drustvo cijele europe i zapadnog svijeta), društvu kao "normalno" se provodi samo put radikalne liberalizacije i svega sto je liberalnog uma, dok one osobe koje počmu postavljati pitanja dal je liberalizam uistinu jedini i pravi put, takve osobe odjednom nisu prihvaćene u tome "nevjerovatno naprednom" društvu, naprednom koliko i razvratna golotinja, homoseksualnost i kapitalizam koji ti se prikaziva 24 h dnevno na tv.
Gledaj, ekstremni desničari se u Zagrebu okupljaju na razno-raznim mjestima. Homoseksualci ne (odnosno ne bez snažne zaštite interventne policije), jer bi ih isti ovi isprebijali i izvrijeđali. I sad mi govorimo o tome da osobe koje se ne slažu sa liberalnim idejama nisu prihvaćene. Daj molim te, pa tko je ovdje lud?
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Ja nikome ne branim nikakvo pravo na egizstenciju, sačuvaj Bože, ako se neki homoseksualac izjasni da je homoseksualac, neka je, ali zasto radi parade po gradu zajedno sa ostalima doslovno nabijajući u oči svima koji nisu kao oni da su oni u pravu... Zamisli kad bi mi heteroseksualci poceli raditi naše hetero-parade sa slikama pamele anderson iz 90-ih i bacati snimke sirovih strasti slucajnim prolaznicima, nama to ocito nije potrebno. Ako su oni homoseksualci, neka su to za sebe, neka to ne nabijaju nikome u oci da ih se mora pošto i poto prihvatiti, zasto bi ih se prihvatilo u statusu da se žene i imaju djecu? Da mogu imati djecu prirodnim putem onda ne bi tražili pravo da ih posvajaju, naravno svi znamo zasto ne mogu imati djecu prirodnim putem, ocito da nisu u skladu s prirodom, ali i bez obzira na to, neka oni slobodno spavaju jedno s drugima u svojim domovima i neka tamo rade sto žele, ali tražiti da posvajaju djecu i što sve ne... to je već granica preko koje ako smo mi kao društvo spremni prijeći, onda slobodno možemo dati i pedofilima da odgajaju djecu.
Evo još jednom: Zdrav razum mi nalaže da nemam pravo ograničavati bilo čiju slobodu, sve dok netko ne ugrozi moju slobodu. E onda je najebo. Ali to sam već napisao. I u tom smislu, sloboda mnogih manjina je ugrožena i oni imaju pravo za tu slobodu se izboriti. U Zagrebu je održan gay pride nekoliko puta, i koliko sam vidio po slikama iz medija nitko nije bio gol, mahao kitom ispred prolaznika ili na bilo koji način ugrožavao javni red i mir. S druge strane, pojavila se nekolicina ultra desničara koji su bacali Molotovljeve koktele na njih, planirali postavljanje nekih bombi ili šta ti ja znam što sve nisu. Meni kao prosječnom građaninu, slobodu je više ugrozio taj ultra desničar nego neki homić. Ja isto tako ne želim gledati primitivne pripadnike desničarskih stranaka kako pjevaju ustaške pjesme i viču svašta, zaista ne želim, ali moram jer je to njihovo pravo. Pravo na okupljanje, prosvjed itd. Nemam problema s tim ljudima, iako ne podržavam njihove stavove. Ako ću se na bilo koji način boriti protiv njih, to će biti argumentima i činjenicama, nikako šakama ili oružjem.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:17   #10
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja to tebe poistovjetio sa nacizmom i komunizmom? O čemu ti to stari? Šta si jeo?
Ispricavam ti se stvarno, prebrzo sam ti išao odgovoriti na onaj post, pa mi se ucinilo bilo da si u rečenici: "Ako otvorimo knjigu iz povijesti, vidimo da su upravo ideologije po svojoj strukturi potpuno" ovo umjesto "svojoj" napisao "tvojoj" ... uglavnom sorry
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:37   #11
Najlakše je okrivit liberalizam za sve. Čini mi se da u vrime bez komunizma ljudi moraju imati neki drugi -izam kao protivnika.

Iako je žutilo i estrada stara stoljećima (uvijek mi pada na pamet A.Šenoa i njegova borba protiv tadašnjih njemačkih šund ljubića), ovdje se eto BB veže baš za liberalizam. Nitko se nepita zašto je privatnoj televiziji u interesu tu seriju puštat. Možda je problem i u hrvatima, možda oni vole takve stvari.
Kao što su svojedobno volili i njemačke šund romane, u vrime katoličke i carske k.u.k.

Ono što mene najviše zanima je kako to autor vidi demokraciju i liberalizam ?
Konkretno ako hrvati (putem svojih izabranih predstavnika u saboru) odluče dati pederima djecu, tko je tu "kriv" ? Liberalizam ili ipak hrvati ?
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:46   #12
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Ono što mene najviše zanima je kako to autor vidi demokraciju i liberalizam ?
Konkretno ako hrvati (putem svojih izabranih predstavnika u saboru) odluče dati pederima djecu, tko je tu "kriv" ? Liberalizam ili ipak hrvati ?
Autor (a to valjda mislis na mene) vidi demokraciju onako kako je demokracija zamisljena u svojoj osnovi kao takva, da svim svojim građanima omogući pravo glasa i građanska prava, ali to ne znači da svaki od tih građana može svoj "fetiš" prodavat pod zahtjev za zakonsku odredbu u cijeloj zajednici te iste demokracije, a to je upravo ono što liberalizam omogućuje u demokraciji tim pojedincima.

Ja sam uvijek bio pobornik demokracije ali one demokracije kakva će imati svoje granice preko kojih neće prijeći, ovo čemu svjedočimo u zapadnim zemljama (a sad se kao kunemo u to i želimo to i u hrvatskoj) je dame i gospodo: ARMAGEDON, armagedon i pad društva na svim moralnim i etičkim osnovama ma koliko vi sad tu zazivali pravo glasa nekoga, jer ono što liberalizam (ili kako ga ja volim nazivat liberalni-fašizam) omogućuje svim tim pojedincima s pravom glasa jest to da oni svoje osobne (poremećene ili barem upitno-zdrave) sklonosti tretiraju i predstavljaju većini građana kao nesto sto bi drugi trebali prihvatiti, e to već nije demokracija to je BOLEST društva i lijepo procitaj ovu izreku što je imam u potpisu pa ako je shvatiš znat ces jako dobro o čemu se radi a ako poznaješ povijest moći ćeš je i primjeniti na bezbroj slucajeva.

Ja sam uvjerenja da hrvatski narod na bilo kojem referendumu da se provede, da u većini ne bi dao pravo homoseksualcima da posvajaju djecu, ne zato jer je nas narod "primitivan" nego nije moralno BOLESTAN kao zapadni, gdje nam se iz zapadnih zemalja hoće predstaviti kao nešto sto mi "MORAMO" prihvatiti kao etiku ponasanja, a ako se tebi ili nekim drugim korisnicima ovog foruma toliko dopada to multi-kulti-diversitiy-KUMBAYA društvo onda lijepo preseli tamo negdje u Amsterdam AKA Gomoru, a Sodomu izaberite po vlastitom izboru, imate EU liberalnih prijestolnica na pretek.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:55   #13
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Ja sam uvjerenja da hrvatski narod na bilo kojem referendumu da se provede, da u većini ne bi dao pravo homoseksualcima da posvajaju djecu, ne zato jer je nas narod "primitivan" nego nije moralno BOLESTAN kao zapadni, gdje nam se iz zapadnih zemalja hoće predstaviti kao nešto sto mi "MORAMO" prihvatiti kao etiku ponasanja, a ako se tebi ili nekim drugim korisnicima ovog foruma toliko dopada to multi-kulti-diversitiy-KUMBAYA društvo onda lijepo preseli tamo negdje u Amsterdam AKA Gomoru, a Sodomu izaberite po vlastitom izboru, imate EU liberalnih prijestolnica na pretek.
Cijelo vrijeme si razmišljam jesi li ti jedan od NJIH, ali sad mi je jasno da jesi. Da se odselimo u državu za bolesne, grešne i nenormalne? Nebu išlo! Koliko puta mi se desilo da mi nazadnjaci kažu "Ako ti se ne sviđa u Hrvatskoj, idi odavde." Ja odgovaram parafrazom M. Moorea: "U ovakvoj Hrvatskoj nemam namjeru živjeti. A ne planiram otići." Ovakvim nazadnim idejama treba stati na kraj što prije. Da se razumijemo, stati na kraj argumentima i činjenicama, ne nasiljem ili cenzurom kako to ONI rade. Jer stavovi tih ljudi da nisu opasni za društvo, bili bi smiješni. I onda se još takvi ljudi usuđuju prodavati moralne prodike o Sodomi i Gomori, zdravom razumu i predstavljati se u društvu kao moralna vertikala i uzor. C'mon! Zemljo, otvori se! Mislim, ako pakao postoji (a nadam se da postoji), ti likovi imaju rezerviranu kartu i to u prvim redovima.

Zadnje uređivanje Jim32 : 31.05.2011. at 13:02.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:07   #14
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme si razmišljam jesi li ti jedan od NJIH, ali sad mi je jasno da jesi. Da se odselimo u državu za bolesne, grešne i nenormalne? Nebu išlo! Koliko puta mi se desilo da mi nazadnjaci kažu "Ako ti se ne sviđa u Hrvatskoj, idi odavde." Ja odgovaram parafrazom M. Moorea: "U ovakvoj Hrvatskoj nemam namjeru živjeti. A ne planiram otići." Ovakvim nazadnim idejama treba stati na kraj što prije. Da se razumijemo, stati na kraj argumentima i činjenicama, ne nasiljem ili cenzurom kako to ONI rade. Jer stavovi tih ljudi da nisu opasni za društvo, bili bi smiješni. I onda se još takvi ljudi usuđuju prodavati moralne prodike o Sodomi i Gomori, zdravom razumu i predtavljaju se djeci kao moralna vertikala i uzor. C'mon! Zemljo, otvori se!
Oprosti što ću te morat razočarat ali ja nisam jedan od "NJIH" (ma tko to oni bili iako znam na koga mislis), priznajem da možda neke moje rečenice su te mogle podsjetiti na "NJIH" ali u konačnici i suštini daleko sam ja od "NJIH" i žao mi je što si me klasificirao među "NJIH".

"ONI" imaju sasvim jedno drugo viđenje Hrvatske i kako Hrvatska treba izgledati, a to je izolirana Hrvatska, Hrvatska po ideji: "tuć ću se u prsa, vikat da sam hrvatina i što ce mi dobar standard života", a ja hvala Bogu nikad nisam bio dio takvih Hrvata. Ja jesam za bolju Hrvatsku, Hrvatsku bez ovolike korupcije i kriminala i svime onim dobrim što možemo uzet recimo iz skandinavskih zemalja gledano glede EU-a, ali ono loše što ne želim iz tih skandinavskih zemalja i opcenito glede EU-a je baš ta NAMETNUTA multikulturalnost i forsirani liberalizam, jednostavno ti ne ostavlja prostora za nikakvu drugu ideju već to mora biti po njima tako i to je "jedini put", a po meni je to daleko od "pravog puta".

Nadam se da si me bar sad bolje shvatio i da me nećeš držati djelom "NJIH"
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:08   #15
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post

Ja sam uvijek bio pobornik demokracije ali one demokracije kakva će imati svoje granice preko kojih neće prijeći, ovo čemu svjedočimo u zapadnim zemljama (a sad se kao kunemo u to i želimo to i u hrvatskoj) je dame i gospodo: ARMAGEDON, armagedon i pad društva na svim moralnim i etičkim osnovama ma koliko vi sad tu zazivali pravo glasa nekoga, jer ono što liberalizam (ili kako ga ja volim nazivat liberalni-fašizam) omogućuje svim tim pojedincima s pravom glasa jest to da oni svoje osobne (poremećene ili barem upitno-zdrave) sklonosti tretiraju i predstavljaju većini građana kao nesto sto bi drugi trebali prihvatiti, e to već nije demokracija to je BOLEST društva i lijepo procitaj ovu izreku što je imam u potpisu pa ako je shvatiš znat ces jako dobro o čemu se radi a ako poznaješ povijest moći ćeš je i primjeniti na bezbroj slucajeva.
Ti pobornik demokracije? U jednakoj mjeri kao i Tuđman i Milošević. ARMAGEDON u zapadnim zemljama? Armagedon se događa u Hrvatskoj, ne u Finskoj, Norveškoj, Švedskoj, Nizozemskoj ili Francuskoj. Te zemlje su uređene do savršenstva, standard nikada nije bio viši i ljudi su zadovoljni životom. Kod nas je to slučaj? Ne bih rekao. Ali to nam je sigurno zato jer smo se udaljili od majke Crkve i njenih moralnih načela, jelda?
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:10   #16
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
opcenito glede EU-a je baš ta NAMETNUTA multikulturalnost i forsirani liberalizam, jednostavno ti ne ostavlja prostora za nikakvu drugu ideju već to mora biti po njima tako i to je "jedini put", a po meni je to daleko od "pravog puta".
Ok, a po tebi je pravi put koji?
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:14   #17
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Armagedon se događa u Hrvatskoj, ne u Finskoj, Norveškoj, Švedskoj, Nizozemskoj ili Francuskoj. Te zemlje su uređene do savršenstva, standard nikada nije bio viši i ljudi su zadovoljni životom.
Jedino ako je tebi pojam savršenstva (recimo kad bi bio Šveđanin) da od 1000 djece u osnovnoj skoli u centru Stockholma ih je samo četvoro Šveđana a ostatak arapskih imigranata od čijih 50% roditelja ne zna ni 10% riječi švedskoga, ako je po tebi savšenstvo činjenica da 90% svih kriminalnih aktivnosti (silovanje, ubojstva, krađe, pljačke itd) Nizozemske, Švedske, Francuske, Norveške, Finske (itd) čine imigranti u tim državama (provjerene statistike) onda ""

Dio takvog "tvog" savršenstva (nemoj se ljutit ) ja ne bi htio biti.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:21   #18
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Jedino ako je tebi pojam savršenstva (recimo kad bi bio Šveđanin) da od 1000 djece u osnovnoj skoli u centru Stockholma ih je samo četvoro Šveđana a ostatak arapskih imigranata od čijih 50% roditelja ne zna ni 10% riječi švedskoga, ako je po tebi savšenstvo činjenica da 90% svih kriminalnih aktivnosti (silovanje, ubojstva, krađe, pljačke itd) Nizozemske, Švedske, Francuske, Norveške, Finske (itd) čine imigranti u tim državama (provjerene statistike) onda ""

Dio takvog "tvog" savršenstva (nemoj se ljutit ) ja ne bi htio biti.
Nedavno je izdan posljedni podatak za 2011 godinu, tzv. Global Peace Index. Ne znam jesi li čuo za to, uglavnom podatak se temelji na broju razbojstava, pljački, ubojstava, ratova i sl. Zemlje sa najmanjim indexom imaju najbolje uvjete za život u miru. Pogledaj podatke slobodno: http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Peace_Index

HDI ili Human Development Index (hrv. ljudski razvojni indeks) je uveden početkom devedesetih godina 20. stoljeća od strane UN-a, a svakoj državi daje bodove u rasponu od 0.001 do 1.0 temeljene na očekivanoj životnoj dobi, obrazovanju i dohotku, a na temelju bodova rangiraju se države. Prema UN-u države sa HDI-om većim od 0,8 smatraju se razvijenima. Pogledaj si podatke o državama: http://hr.wikipedia.org/wiki/HDI

Dakle, u tim zemljama ima daleko najmanje kriminala, ubojstava, samoubojstava, korupcije, nasilja, a životni standard im je daleko iznad našega. I sad govoriti da se njima sprema kraj, mislim da nema smisla. Jer ako se njima sprema ARMAGEDON, onda smo mi mrtvi i to već 10 godina.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:23   #19
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Ok, a po tebi je pravi put koji?
Po meni je pravi put onaj da se ne moramo pošto poto riješavati sveg našeg kulturnog identiteta (ovo sad ne govorim samo za hrv. nego i za EU) i nasljeđa u svrhu neke tobožnje tolerancije (tolerancije bez granica) prema onima poštovanja prema toj i takvoj toleranciji imaju koliko ja prema liberalizmu (a to je zero percent), EU se i dan danas bori sa vjerojatno pitanjem stoljeća glede ove multi-kulti-kumbaya UTOPIJE a pitanje glasi: kako biti tolerantan prema netolerantnom?

Jako dobro sam upoznat sa problemima drzava EU-a, ono sto ti ne serviraju u medijima kad ti pokazivaju sve prednosti EU-a, ne pokazivaju ti ona ilegalna imigrantska naselja u juznoj Italiji (legla kriminala prema kojoj je talijanska Camorra i Cosa Nostra Bog bogova), ne pokazuju ti da skoro 90% svih kriminalnih akata Francuske su pocinili imigranti u toj drzavi bilo da je rijec o ilegalcima ili onim koji su dobili papire zbog rođaka koji su isto ilegalci u toj drzavi, ne pokazuju ti da svaki francuz (nizozemac, belgijanac, finac itd) koji otvoreno iznese u medijima da 90% (znaci iznese cinjenicu) kriminalnih aktivnosti cine imigranti bude proglasen u sekundi za "rasista", a sve u svrhu liberalnog-fašizma i multi-kulti tolerancije kojoj uopce "ne smijes" postaviti pitanje jel ona pravična, jer ako postavis to pitanje... odmah si "rasist, nacist, KKK" i što li sve ne... eto to ti je ta EU... Odi pa pitaj prosjecne talijane, nijemce, nizozemce, šveđane, reći ce ti ovo sto i ja... ako ne i puno drasticnije primjere.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:27   #20
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Jako dobro sam upoznat sa problemima drzava EU-a, ono sto ti ne serviraju u medijima kad ti pokazivaju sve prednosti EU-a, ne pokazivaju ti ona ilegalna imigrantska naselja u juznoj Italiji (legla kriminala prema kojoj je talijanska Camorra i Cosa Nostra Bog bogova), ne pokazuju ti da skoro 90% svih kriminalnih akata Francuske su pocinili imigranti u toj drzavi bilo da je rijec o ilegalcima ili onim koji su dobili papire zbog rođaka koji su isto ilegalci u toj drzavi, ne pokazuju ti da svaki francuz (nizozemac, belgijanac, finac itd) koji otvoreno iznese u medijima da 90% (znaci iznese cinjenicu) kriminalnih aktivnosti cine imigranti bude proglasen u sekundi za "rasista", a sve u svrhu liberalnog-fašizma i multi-kulti tolerancije kojoj uopce "ne smijes" postaviti pitanje jel ona pravična, jer ako postavis to pitanje... odmah si "rasist, nacist, KKK" i što li sve ne... eto to ti je ta EU... Odi pa pitaj prosjecne talijane, nijemce, nizozemce, šveđane, reći ce ti ovo sto i ja... ako ne i puno drasticnije primjere.
Prijatelju, dolazak imigranata je neizbježna (ili vrlo teško izbježna) pojava koju donosi globalizacija. Ljudi se sele s jednog mjesta na drugo, ništa nova. Ta pojava je u zadnjim godinama još zastupljenija jer Schengen omogućava lakše migracije. Ipak, vidimo da države EU-a uočavaju nedostatke i bore se protiv imigranata koliko je u njihovoj moći. Sarkozy je najbolji primjer. Sa ovim se dijelom o imigrantima uglavnom slažem. Međutim, ti ljudi ulaze u EU uglavnom ilegalno i naravno da je to daleko od demokracije i nešto protiv čega se treba boriti.
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.