Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2024., 15:04   #1
Gradski stan - kako nitko ne vrši kontrolu?

U jednom stanu u zgradi nalazi se mladi par koji ama baš ničim nije hendikepiran - potpuno zdravi mladi ljudi i fizički i psihički. Pred cca 2 godine su dobili dijete.
Žive u gradskom stanu koji uopće ne glasi na njih nego na majku od mladog gospodina koja uopće ne živi u tom stanu. U razgovoru sa starosjediocima u zgradi doznao sam da je njegova majka dobila taj stan od grada na korištenje pred 30 godina kada je bila samohrana majka sa dvoje djece (mladi gosp. i njegov brat).
Mene zanima kako je moguće da nitko ne kontrolira tko živi u gradskim stanovima, kako je moguće da toj gospođi čim su joj djeca postala punoljetna stan nije oduzet i zašto se u stan ne useli neki invalid, penzioner ili netko drugi kome je gradski stan puno potrebniji?
Još da spomenem da se mladi gospodin i njegova žena druže sa raznoraznim sumnjivim tipovima(policija je bila redovan gost u zgradi a prije nego smo se mi doselili bilo je i potezanja pištolja, tučnjave i sl.), u hodniku ispred stana običavaju imati terevenke do ponoći ili kasnije te su nam svoju džukelu (stafforda) uvalili u vrt gdje jadna životinja boravi zavezana na lancu već dvije godine. Gazda ga se sjeti prošetati svaka tri dana u trajanju od 10 minuta.
Mladi gospodin je pred cca 15tak dana navodno otišao raditi negdje van a njegova cura i dijete su išle kod njene majke tako da sada u stanu nema nikog a pas je ostao u vrtu kraj zgrade.
Poznata mi je procedura isključenja suvlasnika iz suvlasničke zajednice ali u ovom slučaju suvlasnik je grad.

Kako postupiti u ovom slučaju i kome se žaliti?
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 11:59   #2
Prijavi ti to rajonskom komesaru.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.