Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 16:25   #701
Quote:
BelaMine kaže: Pogledaj post
Imam i ja. Živimo složno već dugi niz godina .
Pisala sam na temi o duhovima, mrzi me ponovo. Nešto vrlo slično tvom iskustvu.
To ti je kao neka vrsta kućnih ljubimaca, prednost je u tome što ne traže da ih nahraniš
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:19   #702
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
Ovako - doselili smo se u stari stan prije kojih mjesec dana za nevjerojatno nisku cijenu. Zgrada je iz 17.st.

Od kada smo doslli pocela je sprdnja da imamo duhove u kuci a onda su se pocele desavati cudne stvari.

Kablovi iz lopova za kompjutor jedno jutro bili su svi iskopcani. Od nas 3oje nitko ih nije dirao.

Optički miš reagira i svjetli kada je kompjuter ugašen (osjetljiv na dodir)

Zatvoreni prozori ujutro su otvoreni. (100% čvrsto zatvoreni)

Najčudnija stvar koja se dešava je da se odjednom stvori strani miris, prostorije brzo mijenjaju miris npr. odem na wc i hodnik neobjašnjivo miriši, izadjem iz njega, ko da niceg nije bilo. Sobe isto. (susjedi ne peku ništa niti ikako mogu doći mirisi od nekuda).

O snovima dok smo došli tu, bolje ne pisati.

Molim da netko normalno odgovori, ako se želite sprdati radite to na drugom mjestu.

Pozdrav,
dr.karamela
Ako misliš da stan ima duhove udomi neku mačku ili mačka i to od 6 mjeseci pa na više kada nije potpuno mala jer tada nema razvijena osjetila. Bez zajebancije. Duhovi ne vole mačke, a mačke osjećaju njihovu prisutnost pa i ako se nešto pojavi, vidjet ćeš po njezinoj reakciji. Ako mi ne vjeruješ pronađi na internetu i vidjet ćeš da te ne sprdam.
A napravit ćeš i ugodno s korisnim: imati ćeš kućnog ljubimca i spasit ćeš njezin život ako je uzmeš iz azila, a ona će ti biti čuvar i uvijek zahvalna.

p.s. ja imam mačka iz azila i to sam ga uzela mjesec dana nakon što sam uselila u novi stan. Uselila se u 10-om, uzela ga u 11-om mjesecu prošle godine. I obožavam ga. Svaki dan me dočeka na prozoru kada dolazim s posla i onda mijauče ko lud kada me vidi izdaleka.. moja slatka beštija..

Zadnje uređivanje Bat Kol : 12.05.2011. at 15:07.
sponzorusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:40   #703
Quote:
vikypavic22 kaže: Pogledaj post
Postoji nekakva sila ili je to duh,imam dvoje djece koja imaju period kad ne mogu zaspati ili se po noći bude ,čuju razne zvukove,pisanje olovkom po papiru,škripanje stolice nemir u samoj sobi nekakav strah,nešto čudno čak sam i ja imala jedno vrijeme strah jednostavno me bilo strah ići spavati,ladice od ormara su se točno čule kako ih netko zatvara ,kuckanje škripanje i u sobi se točno osjećala nelagoda nešto neobjašnjivo.Ni sama neznam šta je to ,ali vjerujte nije ugodno,djete starije je 20 godina i ne vjerujem da bi lagala,a i sama sam se u to uvjerila.
IMa jedna interesantna stara knjiga o ovome od osmana hasanpasica..ne znam kako se zove...ali isto opisuje neko selo i duha koji je radio dar mar po kuci. Zena je imala dvoje djece i ispostavilo se da se radi o poltergeistu koji je poludio zbog jednog djeteta u kući.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:50   #704
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Eto me opet.

Dakle, počelo je tako da bismo navečer kad bi sjeli u dnevni boravak gledati tv SVI čuli topot koraka u hodniku - objašnjenje je bilo - to se čuje iz susjedne kuće s kojom smo dvojni - imamo jedan zajednički zid.

Nakon toga bih JA nalazila upaljena svjetla po stepeništu, hodniku - svjetla za koja znam da sam ih ugasila, povremeno sam nalazila otvorene slavine u kupatilu - muž mi je objasnio da je to kriza srednjih godina.

Povremeno se čulo otvaranje ulaznih vratiju - a nije bilo nigdje nikoga - tako da sam bila gotovo sigurna da sam pukla...

I onda je sve prestalo nekoliko mjeseci.

Onda su našli novu žrtvu - mog sina.

Usred noći upalio bi se kompjuter u njegovoj sobi, počela bi podrhtavati stolica ili bi se čuo metalni zvuk struganja po radijatoru. Jadan mali bio je sav van sebe i jedno vrijeme spavao s nama. No, muž je imao logična objašnjenja da je sasvim normalno da se kompjuter sam uključi a za stolicu i radijator mu je objasnio da je to sanjao. I tako smo oboje proglašeni ludima!

I opet je sve stalo nekoliko mjeseci.

A onda je i muž došao na red.

U dnevnom boravku imam radni stol koji uglavnom ja koristim. Vrlo često se, dok sam tamo, osjeti prolaz hladnog zraka, kao propuh, iako je stol u kutu. I to sam, naravno, ja "umislila", sve dok jednog dana muž nije sjeo za taj stol.

Pala je na pod plastična pernica. U redu, on ju je digao i stavio dalje od ruba. Nakon nekoliko minuta PALA JE PONOVO! Maknuo ju je na drugi kraj stola.
Drugi dan je ponovo sjeo za taj stol, pala je metalna pernica - i to se ponavljalo svaki put kad bi sjeo za stol!

Onda je maknuo i metalnu pernicu.

I dok je radio za kompjuterom, po stolu mu se počeo, sam od sebe pomicati mobitel.

E sada nismo više bili ludi samo mali i ja!

Onda sam ja jedan dan otišla do grada nešto kupiti, a on i mali su ostali doma.
Oboje su vrlo jasno čuli kucanje po ulaznim vratima - do kojih nitko nije mogao doći jer su vrata na stepeništu bila zaključana. Muž je, naravno mislio da sam ja, otvorio vrata - kad tamo nikoga.

Trenutno je zatišje. Ne spominjem ono da se povremeno osjeti prolazak hladnog zraka, nepoznati parfem ili da povremeno, krajičkom oka vidim neku sjenu - to se sve može pripisati halucinacijama...

E sad. Ja osobno ne mislim da se radi o duhovima - ne vjerujem da baš netko mrtav šeta meni po stanu. Nešto nas zafrkava, ali po meni mogla bi biti nekakva paralelna dimenzija. Ako mi nešto ne vidimo, ne znači da nije tu...

E pa vi prosudite.

Mi smo se na to navikli. Ne tjeramo "to" ali se više niti ne obaziremo. Kad se dogodi nešto, jedini komentar je "opet Casper"!
Dakle da ponovimo gradivo - UDOMITE MAČKU! Vjerujte mi kraj mojeg mačka niti muha ne može proći jer je on hvata.. kao i leptire, komarce itd.. Svaki zvuk koji čuje primjetit ćete po njegovom/njezinom ponašanju. Ja obožavam svog mačka. Razmišljam da udomim još jednu ali ženku da mu radi društvo.
sponzorusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 10:46   #705
Ja kad osjetim neku hladnoću koda prolazi pored mene ili miris, samo kažem: Gubi se , nije mi do igranja, vidiš da sam na kompu . I prođe....
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 11:14   #706
Quote:
NAJBOLJA kaže: Pogledaj post
Ja kad osjetim neku hladnoću koda prolazi pored mene ili miris, samo kažem: Gubi se , nije mi do igranja, vidiš da sam na kompu . I prođe....
Zasto tako prema svom muzu?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 12:56   #707
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
Zasto tako prema svom muzu?
ne svatam?
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 13:25   #708
Quote:
NAJBOLJA kaže: Pogledaj post
ne svatam?
Ma kazem da kao tvoj dragi prodje pored tebe a ne nekakav duh ili nesto takvo
Bez uvrede samo se salim

Inace moji starci su jednom vidjeli nesto.Mama je gledala tv a iznad njega se odjedanput stvorio kao nekakav bijeli dim.Tv je radio i cijelo vrijeme je to stajalo iznad njega.Kad ga je ugasila to se pocelo kretat i islo prema izlazu a dok je doslo do hodnika bas je stari naletio i gleda koji je to bog.Na kraju je nestalo to ali kazu da sigurno nema nikakve veze sa tv-om tj nije nista izgorjelo ili tako nesto

Zadnje uređivanje danijel0 : 14.05.2011. at 13:46.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 22:23   #709
Quote:
sponzorusa kaže: Pogledaj post
Ako misliš da stan ima duhove udomi neku mačku ili mačka i to od 6 mjeseci pa na više kada nije potpuno mala jer tada nema razvijena osjetila. Bez zajebancije. Duhovi ne vole mačke, a mačke osjećaju njihovu prisutnost pa i ako se nešto pojavi, vidjet ćeš po njezinoj reakciji. Ako mi ne vjeruješ pronađi na internetu i vidjet ćeš da te ne sprdam.
A napravit ćeš i ugodno s korisnim: imati ćeš kućnog ljubimca i spasit ćeš njezin život ako je uzmeš iz azila, a ona će ti biti čuvar i uvijek zahvalna.

p.s. ja imam mačka iz azila i to sam ga uzela mjesec dana nakon što sam uselila u novi stan. Uselila se u 10-om, uzela ga u 11-om mjesecu prošle godine. I obožavam ga. Svaki dan me dočeka na prozoru kada dolazim s posla i onda mijauče ko lud kada me vidi izdaleka.. moja slatka beštija..
mi isto imali mačku u dva stana gdje smo bili i maca (mačak op.a.) se sasvim smireno i cool ponašao - dakle duhova nije bilo.

a poruka onima koji misle da imaju duha: snimajte - videokamera, zvučni zapis, fotić, aktiviranje na pokret...bilo što samo dajte dokaza!!!

ne znam zašto svi misle da duhovi oće naudit živima ljdima?? ako nešto nije materijalno (projekcija, hologram) kako može onda doći u fizički kontakt sa materijanim???
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 14:02   #710
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
IMa jedna interesantna stara knjiga o ovome od osmana hasanpasica..ne znam kako se zove...ali isto opisuje neko selo i duha koji je radio dar mar po kuci. Zena je imala dvoje djece i ispostavilo se da se radi o poltergeistu koji je poludio zbog jednog djeteta u kući.

Nije dovoljno što je poltergeist,još uz to ludi poltergeist...

Mogu li duhovi poludjeti....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 15:00   #711
Quote:
sponzorusa kaže: Pogledaj post
Dakle da ponovimo gradivo - UDOMITE MAČKU! Vjerujte mi kraj mojeg mačka niti muha ne može proći jer je on hvata.. kao i leptire, komarce itd.. Svaki zvuk koji čuje primjetit ćete po njegovom/njezinom ponašanju. Ja obožavam svog mačka. Razmišljam da udomim još jednu ali ženku da mu radi društvo.
potpisujem. definitivno.
iako mislim da isto vrijedi i za pse.
jednostavno osjete ako nešto nije u redu , i reagiraju na zvukove koje mi ne čujemo. ja recimo sad sam sigurna da nema duhova u mom stanu. živim na katu i ne čujem kad netko ide po stepenicama k meni dok se mačak trzne iz sna kao da je netko upiknuo. i ako je poznata osoba mama/tata/dečko ostane ležati ali s oprezom ako je netko nepoznat odmah skoči i pred vrata stane.
dok smo s frendičinim pesom išle u šetnju (veliki retriver) i zove nas druga da nas je vidla da skočimo k njoj, i mi ajde uđemo u stan a pas ni makac neće preko praga. i nekako ga uguramo unutra on jadan prestrašen gleda oko sebe u prazno sav se sklupčo od straha. ja reko iz zezancije da nemaš duhove, a ona onak hladno: idemo u kafić...
inače stvarno nije neki strašljivac
ninocka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:51   #712
vi znate da i životinje mogu bolovati od psihičkih bolesti i imati npr.halucinacije?!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 22:16   #713
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
vi znate da i životinje mogu bolovati od psihičkih bolesti i imati npr.halucinacije?!
ja takvu životinju još nisam sreo. možda zato jer se odmah "uspavaju".
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 22:40   #714
bok ljudi, evo ja vas čitam taman prije spavanja , do jutra ću biti sad i ja razmišljam i moram priznat (a i bila sam se žalila ukućanima) ponekad ali vrlo rijetko ( možda 1x u 2-3 mjeseca znam osjetit miris ljubičice,a u stanu mi ništa ne cvate takvo a i nema nitko takav parfem i baš je jak miris, i desilo mi se par puta da vidim maglu kao od cigarete dim a nitko ne puši u toj prostoriji ili sam sama u njoj (pa protrljam oči pa je nema više, mislim da umišljavam ili me vid zeza) i da, imam psa u kući i par puta se desilo da se pas zagledao u prazan kut sobe i počeo režat i lajat... da, to mi nije jasno, to mi se počelo dešavati kad mi je baka preminula (prije nikad) al moram priznat da je ne pamtim po mirisu ljubičica (možda je to volila kao mlada).... danas se pas samo zna "čudno zagledat" ali ne reagira (ili mu osoba već poznata, ili je samo neko u prolazu ili nema ničega) no za sad mi ne nestaju stvari ni ništa takvo...

Zadnje uređivanje wing : 23.05.2011. at 22:50.
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 08:25   #715
Quote:
sponzorusa kaže: Pogledaj post
Dakle da ponovimo gradivo - UDOMITE MAČKU!
Ok, macka i pes nije isto, ali..
Ja sam udomila peseka, nakon nekog vremena poceo je rezati i buljiti u plafon. Na plafonu nije bilo nikakvih zivina.
Naravno da nam nije bilo svejedno, kao sesto culo i te sprehe.
Nakon par dana skuzimo mi da gleda sjene na plafonu
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:39   #716
"
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
Ovako - doselili smo se u stari stan prije kojih mjesec dana za nevjerojatno nisku cijenu. Zgrada je iz 17.st.
Od kada smo doslli pocela je sprdnja da imamo duhove u kuci a onda su se pocele desavati cudne stvari.
Kablovi iz lopova za kompjutor jedno jutro bili su svi iskopcani. Od nas 3oje nitko ih nije dirao.
Optički miš reagira i svjetli kada je kompjuter ugašen (osjetljiv na dodir)
Zatvoreni prozori ujutro su otvoreni. (100% čvrsto zatvoreni)
Najčudnija stvar koja se dešava je da se odjednom stvori strani miris, prostorije brzo mijenjaju miris npr. odem na wc i hodnik neobjašnjivo miriši, izadjem iz njega, ko da niceg nije bilo. Sobe isto. (susjedi ne peku ništa niti ikako mogu doći mirisi od nekuda).
O snovima dok smo došli tu, bolje ne pisati.
Molim da netko normalno odgovori, ako se želite sprdati radite to na drugom mjestu. "
amm...prvo, nova sam na forumu, pa ne znam el ja to dobro pišem il ne.. ugl.. meni se dešavaju svakave stvari... ja sam jednom osjetila miris koji je bio nepoznat.. kojeg nitko nije imao u kući... al to sa mirisom je bilo jednom... ne bih dalje pisala da me ne proglasite luđakinjom jer imam 15 godina.. al vjerujte mi da mi več puno toga desilo...
preporučam ti da se seliš ili pozovi nekoga ko se time bavi da ti pomogne...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 20.08.2011. at 03:23. Reason: q
Lina1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 03:24   #717
Quote:
Lina1996 kaže: Pogledaj post
"

amm...prvo, nova sam na forumu, pa ne znam el ja to dobro pišem il ne.. ugl.. meni se dešavaju svakave stvari... ja sam jednom osjetila miris koji je bio nepoznat.. kojeg nitko nije imao u kući... al to sa mirisom je bilo jednom... ne bih dalje pisala da me ne proglasite luđakinjom jer imam 15 godina.. al vjerujte mi da mi več puno toga desilo...
preporučam ti da se seliš ili pozovi nekoga ko se time bavi da ti pomogne...
Otvarač teme je zadnji x na forumu bio prije 3 godine, tako da sumnjam da će ti odgovoriti
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 17:14   #718
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Otvarač teme je zadnji x na forumu bio prije 3 godine, tako da sumnjam da će ti odgovoriti
a znam.. haha... a možda vidi..
Lina1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:36   #719
http://friendly-ghosts.com/hhg.html
dbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 09:26   #720
Jedna činjenica iz neurolologije: mirisi koje samo vi osjećate, zvukovi koje samo vi čujete, pojave koje samo vi vidite, a ne i ostali ukućani, prijatelji, životinje... pa recimo da je moguće da imate neki tumor na mozgu koji se nalazi baš na centrima za sluh, njuh, vid...
Naravno, možete imati i halucinacije od Schizophrenije... Ne govorim ja da vi imate tumor ili Sch, jer ja vjerujem da se sve te stvari mogu desiti, ali ako ste samo vi imali taj doživljaj, a nitko drugi u kući, može se razmisliti i o medicinskim uzrocima.
Molim da se oko ovoga ne poteže rasprava, jer to je samo jedna kratka napomena, svatko zna je li u svom slučaju imao svjedoka ili nije, pa prema tome neka sam zaključi bez daljnjih rasprava o tome.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.