Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2004., 14:24   #41
sve se svodi na frekvencije...
__________________
I don't believe in a god that i need to worship.
buletov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 14:26   #42
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
A kak je onda neki vide???

A kak je "vidi" aparat za snimanje..???
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 14:37   #43
Quote:
mrkenangelo kaže:
ovo samo potvrđuje ono što sam gore napisala - svako djete može biti indigo djete uz "pravog" roditelja.
Svaka generacija može biti naprednija od svojih roditelja ali i ne mora. Pod naprednije ne znači bolja. Progresija ili regresija zakoni se mijenjaju.... ali misao je uvijek živa a svijest se mijenja. Ona je prežitka masa za se učahuri na jendom mjestu dugo vremena..

Postavljam pitanje da li postoji dovoljni broj činjenica da se stvori teorija koja govori o načinu stvaranja, izmjene, promjene kolektivne ljudske svijesti ???

Razmišljamo li mi kao naši djedovi ili razmišljamo li uopće na način da će nas naši unuci kad dođe vrijeme shvatiti?

Biti indigo dijete, ne znači biti dijete roditelja koji inzistiraju, već da se na neki način sama priroda trudi da prati promjenu svijesti na širem nivou, a to se odražava na pojavu novih klinaca koji su posve drugačiji i spremniji prihvatiti ovaj svijet u velikim promjenama.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 15:01   #44
...a svijet ih treba prihvatiti i osluškivati, a ne drogirati...
__________________
I don't believe in a god that i need to worship.
buletov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2004., 03:30   #45
Surfujući netom slučajno naiđoh na jedan forum koji nekom može biti interesantan: Indigo Svijet utoliko što i nas sa ovog foruma na njemu spominju u jednom topicu: Everybody vs indigo.
 
Odgovori s citatom
Old 25.12.2004., 03:49   #46
Ok, mislim, čovjek može vjerovat da je neznam što, al kad se počnu pravit bolji, kad počnu letjet "ubermensch" spike okolo, onda se treba zapitat o čemu se tu zapravo radi. Odite malo prošvrljat po tom forumu... tek 113 članova a već se javljaju mladi neonaciji.

Indigo new age crap. Can't even make shit in the same color as everyone else.

Svijet nije njihov, niti su oni nešto posebniji od drugih. Ja sam uvijek spustio na zemlju mališane koji su pričali po otherkin forumima o "običnim" ljudima kao da su neka inferiorna bića. Kakve aure. Možeš ti sjati u 256 VGA rezoluciji, oću rezultate prije nego što nekog počastim titulom "poseban". Da vidimo neke nove filozofske probitke, nove lijekove, reaktore, matematičke formule. Da vidimo remek djela umjetnosti. Da vidimo izuzetnu kreativnu moć. Tek onda bi zaslužni *individualci* imali pravo da kažu da su zbilja nadareni i posebni, a ne zato jer se netko napušio pa "vidi" indigo aure...

Ok, nisu svi na tom forumu mali zadojenci, ali nažalost, dotični su se brzo pojavili s obzirom na starost foruma... takvi članovi ostavljaju vrlo negativnu sliku cijele ideje. To samo pokazuje koliko je sama ideja bazirana na neuhvatljivim temeljima... svaka šuša se može proglasit "indigo"... bah, ja ne volim MENSU baš zbog neproduktivnog elitizma koji samo razdvaja, ali oni barem mogu reć da imaju inteligentne članove...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2004., 10:46   #47
Lijepo sročeno Gaudrath.

Ja sam osobno dugo član Indigo foruma, i osobno također mislim da je previše duhovne brije...

Ukratko, Indigo fenomen ne govori o boljim ljudima, nego od tome da su potrebne izmjene u pedagoškom odgoju djece, koja imaju malo drugačije afinitete od onih na koje smo kao društveno ustrojstvo navikli.

Naravno da ima pojedinaca koji žele izvuć osobnu korist iz dotičnog, ali na nama (i vama) je da takve uočimo, i eliminiramo njihov utjecaj iz cjelokupne slike, zar ne?
__________________
I don't believe in a god that i need to worship.
buletov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2004., 19:50   #48
Quote:
buletov kaže:
Ukratko, Indigo fenomen ne govori o boljim ljudima, nego od tome da su potrebne izmjene u pedagoškom odgoju djece, koja imaju malo drugačije afinitete od onih na koje smo kao društveno ustrojstvo navikli.
Mislim da svako dete zahteva specifičan odgoj, jer je svako dete posebno na svoj način. Na žalost, škole i druge ustanove obrazovanja su tako ustrojene da retko kome zaista odgovaraju, te svi iz njih izlazimo manje ili više za nešto uskraćeni. Da ne govorim o različitim sredinama - ako neko odrasta u manjem gradu ili čak selu ima mnogo manje mogućnosti da razvije neke svoje sklonosti i interesovanja od deteta koje raste u velegradu.
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 07:38   #49
Quote:
Enchantress kaže:
ako neko odrasta u manjem gradu ili čak selu ima mnogo manje mogućnosti da razvije neke svoje sklonosti i interesovanja od deteta koje raste u velegradu.
oprosti, ali ova ti je opaska (predrasuda) zaista nepotrebna i glupa. geni će odrediti sklonosti, a odgoj interese... mjesto stanovanja zbilja nema baš nikakve veze s tim.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 10:02   #50
Imaveze ima.. geni sudjeluju samo djelomično
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 10:06   #51
Quote:
grizli kaže:
Imaveze ima.. geni sudjeluju samo djelomično
ima kokoši i u velegradu, i visokoobrazovanih na selu.

ili ne?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 10:57   #52
Joj pa nije čovjek kokoš
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 11:09   #53
želiš reći ŠTO zapravo?

ja ću ipak probati i po treći put: DAKLE: ima na selima izuzetno kvalitetnih (pritom mislim ZDRAVIH a pritom mislim mentalno, duhovno, emocionalno razvijenih i usklađenih individua) U ISTOM BROJU kao i u velegradu.

osim toga, ako niste primijetili ja ću vam reći da ljudi željni mira i tišine i zdravlja već godinama bježe iz velegradova u ruralnu okolicu.

mjeriti osobu isključivo i samo prema onome što je na INTELEKTUALNOJ razni postigao, po meni je ne samo ograničeno (što je sasvim očito) nego i glupavo.

eto.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 11:26   #54
Zelim raci da i okolina oblikuje covjeka...

I nista drugo..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 11:30   #55
Quote:
mrkenangelo kaže:
geni će odrediti sklonosti, a odgoj interese ... mjesto stanovanja zbilja nema baš nikakve veze s tim.

pročitao si to i prije ili...?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 12:07   #56
Quote:
oprosti, ali ova ti je opaska (predrasuda) zaista nepotrebna i glupa. geni će odrediti sklonosti, a odgoj interese... mjesto stanovanja zbilja nema baš nikakve veze s tim.
Nebi to nazvala predrasudom. Ja živim na selu (35 km od Zg), izvanškolske aktivnosti u selu su prilično ograničene: nogomet, tekvando, vatrogasci i tamburaši, ako želiš nešto drugo put pod noge i vozi klinca u Zg. U školi se uči samo jedan jezik (Njemački), profesorski kadar nije ujednačen (vozi djete u Zg u školu).
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 12:38   #57
Quote:
mrkenangelo kaže:
oprosti, ali ova ti je opaska (predrasuda) zaista nepotrebna i glupa. geni će odrediti sklonosti, a odgoj interese... mjesto stanovanja zbilja nema baš nikakve veze s tim.
Ne bih se složila. Enchantress dobro kaže. Onaj tko ne živi u mjestima gdje ima mogućnosti neće možda razviti svoje potencijale. Npr; dijete može biti glazbeni genije, ali ako živi u nekom lijevom selu, nema mogućnosti ići u glazbenu školu, a roditelji mu nisu dovoljno bogati da mu kupe nekakav instrument. Može dijete biti jezični genije, ali ako u njegovom selu nema škole stranih jezika, nekoga tko bi ga učio, ili su jednostavno roditelji presiromašni da djetetu pruže nešto, dijete neće uspjeti razviti svoj talent kako treba. Isto tako, može netko biti i gimnastički ili sl. sposoban. Ako živi u negdje bogu iza leđa, i ne razvija se u tom smijeru, ništa od toga. Nažalost istina je da nemaju svi jednake mogućnosti. Pri tome ne mislim da su djeca koja žive u provinciji manje pametna, inteligentna, sposobna, samo imaju otežane ili nikakve mogućnosti razviti ono što imaju. Neki se probiju, neki ne, ali to opet ovisi o njihovim roditeljima. OK, kad odrastu ovisi o njima, ali ovdje govorimo o maloj djeci.

P.S. Prema najnovijim znanstvenim istraživanjima, geni određuju i sklonosti i interese. Naravno, i odgoj ima djelovanje, samo ne u toj mjeri da odredi interese. Ili jednostavnije, ako netko ima sklonosti prema umjetnosti (a onda i interesa), a nema prema matematici, mogu ga odgajati kao matematičara ali time apsolutno ništa neće postići. Osim stvoriti frustriranog umjetnika.


Quote:
mrkenangelo kaže:
želiš reći ŠTO zapravo?

ja ću ipak probati i po treći put: DAKLE: ima na selima izuzetno kvalitetnih (pritom mislim ZDRAVIH a pritom mislim mentalno, duhovno, emocionalno razvijenih i usklađenih individua) U ISTOM BROJU kao i u velegradu.

osim toga, ako niste primijetili ja ću vam reći da ljudi željni mira i tišine i zdravlja već godinama bježe iz velegradova u ruralnu okolicu.

mjeriti osobu isključivo i samo prema onome što je na INTELEKTUALNOJ razni postigao, po meni je ne samo ograničeno (što je sasvim očito) nego i glupavo.

eto.
Apsolutno. Slažem se

Ali nitko ne kaže da su ljudi koji žive u selima inferiorni, samo da je onima koji žele razvijati nešto što imaju, otežan posao. I ovdje ne mislim na sela i mjesta oko Zagreba, u Hrvatskoj postoji puno malih sela i puno malih gradova, koji ne pružaju ni 10%mogućnosti kakve pruža Zagreb. E da samo znate kakavi su neki hrvatski gradovi jad i bijeda što se tiče kulture i znanosti
Npr u gradu jednih mojih rođaka do prošle godine nije bilo ni jedne knjižare. Ni jednog mjesta gdje si mogao doći i kupiti knjigu.
(Ne mislim na papirnice za školski pribor)
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 13:43   #58
Quote:
Oleander kaže:
kulture i znanosti
ništa drugo nego snobovska mjerila.


svi vi mjerite čovjeka po gore navedenim kriterijima i postignućima u istima. smatraš se nadmoćnom u odnosu na jadnog malog seljačića koji ide u razred sa još (jedva) 4 suseljana? ili smatraš da ništa osim knjige čovjeku ne daje mogućnost izbora?
misliš da je djete kojeg je mama upisala na balet, klasičnu gitaru i 3 strana jezika u prednosti pred onim koji neuk skače bos po livadama, zna kako izgleda vuk, ustaje u pol 6 ujutro i hrani domaće životinje i ne pere ruke prije jela?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 13:51   #59
Quote:
mrkenangelo kaže:
ništa drugo nego snobovska mjerila.


jadnog malog seljačića koji ide u razred sa još (jedva) 4 suseljana? ... onim koji neuk skače bos po livadama, zna kako izgleda vuk, ustaje u pol 6 ujutro i hrani domaće životinje i ne pere ruke prije jela?
A di toga ima?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 13:56   #60
na selu.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.