Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 21:35   #21
Ono što zagrijava kontakte je struja a na napon, a iz osnova elektrotehnike koje bi btw trebao poznavati i tvoj "majstor" tj. P=U*I odnosno ako imamo isti potrošač (konstantna snaga) onda nam je stuja veća kod nižeg napona ....
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:29   #22
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Ono što zagrijava kontakte je struja a na napon, a iz osnova elektrotehnike koje bi btw trebao poznavati i tvoj "majstor" tj. P=U*I odnosno ako imamo isti potrošač (konstantna snaga) onda nam je stuja veća kod nižeg napona ....
Ono šta zagrijava kontakte je otpor ali nebitno......
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 09:24   #23
Pa recimo da je bitno.... otpor bez razlike potencijala tj. struje koja kroz njega ide ne bih rekao da zagrijava išta.... dakle otpor je karakteristika materijala kojega ne mijenjaš a napon i struja su očigledno u ovoj priči promjenjivi...
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 11:29   #24
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
I to je kao veliki problem .
Da to je veliki problem jer za to treba vremena i strpljenja , da bi n kraju to izgledalo kak spada a ne kao da si ti to radio !
A ti bi ivices trebao reći gdje si pa da se može nabaciti koja preporuka
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa

Zadnje uređivanje glupko : 29.08.2010. at 11:32. Reason: Uređivanje
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:28   #25
Quote:
ivicas kaže: Pogledaj post
Pričao ja danas s jednim električarom i kaže mi on da nije siguran hoće li bakar u tim utičnicima izdržat 220 V... jel zna mi tko reći nešto više o ovome?
Ako je američki standard napon od 110 V, onda za istu snagu kroz te kontakte u američkim utičnicama teku duplo jače struje. Prema tome, prije bi izolacija mogla biti problem, nego kontakti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 22:15   #26
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I sad bum ja opet bezobrazan.......
Možeš ti staviti američke utičnice ali bez adaptera bu ti sve zgorilo zato ne radite takve gluposti......
On samo stavlja američke maske a napon ostaje isti europski, da bi ti radili američki uređaji trebaš adapter........
Ne lupetaj gluposti. Taj adapter je običan konverter kontakata i ništa više. Uređaji rade na 110/220V 50/60Hz i nema tu šta izgoriti. U adapteru koji košta 16kn nema apsolutno ništa osim plastike i bakra.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 22:18   #27
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ako je američki standard napon od 110 V, onda za istu snagu kroz te kontakte u američkim utičnicama teku duplo jače struje. Prema tome, prije bi izolacija mogla biti problem, nego kontakti.
Što bi značilo da pri 220V teku duplo manje struje za istu snagu pa to ne bi trebao biti baš nikakav problem.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 23:45   #28
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Da to je veliki problem jer za to treba vremena i strpljenja , da bi n kraju to izgledalo kak spada a ne kao da si ti to radio !
A ti bi ivices trebao reći gdje si pa da se može nabaciti koja preporuka
Čuj ako nemaš spretnosti, onda će to biti strava i užas za postaviti. Jednu utičnicu postaviš za minutu, ako su žice već oguljene. Gdje vidiš problem
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 00:44   #29
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Ne lupetaj gluposti. Taj adapter je običan konverter kontakata i ništa više. Uređaji rade na 110/220V 50/60Hz i nema tu šta izgoriti. U adapteru koji košta 16kn nema apsolutno ništa osim plastike i bakra.
eto svašta čovjek naući, aparati napravljeni za 110 V i 60 Hz bez problema rade na 220 i 50 Hz....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 07:46   #30
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
eto svašta čovjek naući, aparati napravljeni za 110 V i 60 Hz bez problema rade na 220 i 50 Hz....
A da ti probaš još jednom (s razumijevanjem) pročitati barem prvu rečenicu na početku teme?

Quote:
Jel zna itko da li je moguće u cijeloj kući postaviti američki tip utičnica, ali da rade po našem standardu (50 Hz, 220V)...
Znači, osim drugačijeg rasporeda konataka, utičnice će biti spojene na 220 V/50 Hz
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 09:30   #31
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
eto svašta čovjek naući, aparati napravljeni za 110 V i 60 Hz bez problema rade na 220 i 50 Hz....
Vidiš da ipak nešto naučiš :-), a za početak trebaš naučiti čitati jer ja nisam napisao da uređaji za 110 rade na 220.
Svi (čitaj svi) uređaji koje ja imam iz US mogu raditi i na 110 i na 220 i, barem ja, nisam do sada vidio niti imao ijedan koji radi samo na 110.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 09:56   #32
Quote:
the_ripper kaže: Pogledaj post
Vidiš da ipak nešto naučiš :-), a za početak trebaš naučiti čitati jer ja nisam napisao da uređaji za 110 rade na 220.
Svi (čitaj svi) uređaji koje ja imam iz US mogu raditi i na 110 i na 220 i, barem ja, nisam do sada vidio niti imao ijedan koji radi samo na 110.
Dobro jutro, da se i ja malo uključim
A onda si ili jako mlad ili si tek odnedavno krenuo u korištenje uređaja "preko bare"

Uglavnom - ja bi sugerirao da si čovjek radije kupi adapter Euro na USA pa da može "američki" uređaj uštekati u "klasičnu" europsku utičnicu. Mislim da je glupo preuređivati svoju kučnu instalaciju u europi na tako nešto.

Druga je varijanta kupiti kabele za uređaje koje misliš koristiti ovdje (jer obično su kabeli "detachable" pa možeš imati jednoga sa USA plug na drugom kraju a drugoga sa šuko

Ali naravno - to sam samo ja koji misli unaprijed da ne spali uređaje i instalacije

Zadnje uređivanje jawahell : 30.08.2010. at 10:03.
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 17:03   #33
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
A da ti probaš još jednom (s razumijevanjem) pročitati barem prvu rečenicu na početku teme?



Znači, osim drugačijeg rasporeda konataka, utičnice će biti spojene na 220 V/50 Hz
A da ti pročitaš na koji post sam se ja referirao prije neg počmeš srati....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.08.2010., 17:23   #34
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A da ti pročitaš na koji post sam se ja referirao prije neg počmeš srati....
Ovakvu "kulturu" razgovora možeš slobodno ostaviti za svoju kuću i ukućane, ona samo govori o tvojem osobnom "bogatstvu".

U uvodnom tekstu čovjek je postavio pitanje o američkim utičnicama koje bi spojio na 220 V i 50 Hz. Uređaji uopće nisu tema ove rasprave, i kao takvi nas ne zanimaju.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 19:50   #35
Prvi put ću podržati dragog kolegu jer je u pravu !
Bravo champ!
Čovjek "želi" preurediti komplet instalaciju (čitaj staviti američke utičnice) bez obzira kaj bu priključival imat će ono što on želi i odgovor je da moguće je i nije problem ali treba pažljivo pristupiti tom problemu zbog mogućih neželjenih situacija s aparatima koji nisu u rasponu 110/220 nego samo 110 ili samo 220 pa bi sve utičnice (tj izvori ) trebale biti štićene staklenim osiguračima .....
Tako ćemo pomoći čovjeku , a ako se mi budemo prepirali ne bu on niš delal niti nam rekel kak je prošel...
Tak to ja vidim
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:24   #36
Da je pokretač teme (ivicas) postavio pitanje nekakvih američkih uređaja spojenih na 220 V, onda bi smo raspravljali o tome. Čovjek je pitao da li američke utičnice i "krajevi kabela" (američki utikači) mogu raditi na našoj mreži.

Mogu raditi, a za uređaje - ne znamo kakvi su planovi, niti o kakvim se točno uređajima radi, ni za kakvu struju su oni planirani.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:43   #37
U jednoj prostoriji, uz "naše" imam i američke, koje se napajaju iz jednog transformatora 230/120 V.
Imam američki mikser, fen, tavu....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.