Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2008., 11:43   #2641
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
"Hrvatska liga protiv raka je odlučila pokrenuti nacionalnu informativno-edukativnu akciju Spriječite mučninu i povraćanje uzrokovane kemoterapijom s ciljem podizanja svijesti o postojanju učinkovitog liječenja za sprečavanje mučnina, povraćanja i drugih tegoba koje imaju bolesnici podvrgnuti kemoterapiji i drugim vidovima liječenja zloćudne bolesti. Akcija je namijenjena prije svega bolesnicima sa zloćudnim bolestima i njihovim obiteljima, ali i medicinskoj i široj društvenoj zajednici.
Za više informacija o sprečavanju mučnine i povraćanja uzrokovanih kemoterapijom posjetite ovdje."

Ja ču samo nadodati - konačno.
Ja da nas ne idem vani. Mislim da će me pogoditi motorna pila s neba ravno u glavu
Pitam se, imamo li mi kakve veze s tom akcijom?!

Bit će interesantno kad naše brošure izađu
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.03.2008., 22:24   #2642
Thumbs up hy

[QUOTE=Bani;7174846]hvala ti . cuj ti si stvarno jedna vrlo hrabra mlada osoba i ja uvijek velim da postoji razlog za sve sto nam se desava i da u zivotu dobijemo uvijek tocno onoliko s koliko se mozemo nositi. To ti ukazuje koliko si jaka a vjerojatno ni sama nisi bila svjesna dok ti se to nije dogodilo. [/QUOTEBok svima!Treba organizirat i udruzit snage da skupimo novac i provedemo akciju da se sto prije moguce nadju maticne stanice koje mogu tesko bolesnoj djeci omogucit normalan zivot .To se moze ali trebamo udruzit snage!
dididi is offline  
Old 11.03.2008., 22:56   #2643
Smile malo brige

[QUOTE=dididi;13039341]
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
hvala ti . cuj ti si stvarno jedna vrlo hrabra mlada osoba i ja uvijek velim da postoji razlog za sve sto nam se desava i da u zivotu dobijemo uvijek tocno onoliko s koliko se mozemo nositi. To ti ukazuje koliko si jaka a vjerojatno ni sama nisi bila svjesna dok ti se to nije dogodilo. [/QUOTEBok svima!Treba organizirat i udruzit snage da skupimo novac i provedemo akciju da se sto prije moguce nadju maticne stanice koje mogu tesko bolesnoj djeci omogucit normalan zivot .To se moze ali trebamo udruzit snage!
ja bi se nadovezala.Proucavajuci stanja u bolnicama koja su jako losa,mnogo bahatih ,losi aparati i uvjeti..osim brige zaista treba poraditi na tome ,aparati u privat.klinikama su jako dobri , medjutim kod drzavnika losi ,treba ugodne preglede i dobre aparate omogucit i kod drzavnika ,tako da svima bude ugodno ,pogotovo djeci koja imaju neku tesku bolest,npr. maligna ostecenja.njima je jako bitno kako se osjecaju u bolnicama.Treba i takvu vrstu akcija provest, kao sto npr. je bilo za petrovu bolnicu.To ce jako puno pomoc djeci.
dididi is offline  
Old 12.03.2008., 09:59   #2644
Ništa od deksća ili Medrola..mama je otišla kod neurologinje koja ga je vodila dok je bio u bolnici i nakon "recite brzo, nemam vremena" rekla je da je on bio u bolnici na dexameth. ali da nisu primjetli nikakvog pozitivnog učinka kod njega i da su oni ocijenili da s tim ne treba više nastaviti.
Pa ti sad budi pametan...Jučer ujuutro je opet bio jako uspavan i nisam ga mogla probuditi dok je poslijepodne bio jako raspoložen, pričljiv, pričao viceve,pun energije...
Mi još čekamo da se popravi aparat za zračenje, jednostavno je nevjerojatno da u jednoj bolnici, odkoje ovisi cijela istočna i zapadna Slavonija i Baranja aparat za zračenje bude tako dugo izvan funkcije.

S obzirom da jako vjerujem u sve što radi udruga "Za novi dan" i skidam svima kapu do poda zbog inicijative, želim reći jednu stvar koja mi je čudna a na kojoj će se možda moći raditi u budućnost- ja, naime, kad sam htjela uzeti bolovanje u smislu skrbi za oca dr. mi je rekla da se prema zakonu, može dobiti bolovanje samu za njegu i skrb supružnika ili djeteta a mislim da bi svakako i njega za roditelja trebala biti uključena.
Lindsay is offline  
Old 12.03.2008., 10:41   #2645
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
S obzirom da jako vjerujem u sve što radi udruga "Za novi dan" i skidam svima kapu do poda zbog inicijative, želim reći jednu stvar koja mi je čudna a na kojoj će se možda moći raditi u budućnost- ja, naime, kad sam htjela uzeti bolovanje u smislu skrbi za oca dr. mi je rekla da se prema zakonu, može dobiti bolovanje samu za njegu i skrb supružnika ili djeteta a mislim da bi svakako i njega za roditelja trebala biti uključena.
Upravo to pitanje smo i postavili u Saboru. Inače pitanja koja smo postavili bila su (pisala sam na našem forumu o ovome):

1. Zašto KBC Rebro ne izdaje original slike od CT-a na zahtjev pacijenata i time uskraćuje pravo pacijentu na drugo mišljenje (nijedan liječnik neće dati drugo mišljenje bez original slike)?
2. Kada će se uvesti palijativna skrb u obvezno zdravstveno osiguranje?
3. Ako već nije rješena palijativna skrb i hospicij, zašto se ne omogući nesmetano korišštenje bolovanja njegovatelja - osobe koja vodi brigu i njegu oko oboljelog, npr. bračni partner, roditelj maloljetne djece, kćer/sin odrasle osobe oboljele od raka itd.

I to su pitanja koja će naša Udruga nastojati riješiti... To će nam biti fiksacija! Da oprostite na izrazu - silovat ćemo i :2up: vladu i državu i sabor i kogagod treba da se ta pitanja riješe!

Zato ćemo i trebati Vašu pomoć i zato se odazovite akcijama koje provodimo. I zaista tkogod misli da može i želi nekako pomoći, neka se javi.

Zadnje uređivanje fajterica : 12.03.2008. at 10:42. Reason: Gramatička pogreška
fajterica is offline  
Old 12.03.2008., 10:49   #2646
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
Ništa od deksća ili Medrola..mama je otišla kod neurologinje koja ga je vodila dok je bio u bolnici i nakon "recite brzo, nemam vremena" rekla je da je on bio u bolnici na dexameth. ali da nisu primjetli nikakvog pozitivnog učinka kod njega i da su oni ocijenili da s tim ne treba više nastaviti.
Pa ti sad budi pametan...Jučer ujuutro je opet bio jako uspavan i nisam ga mogla probuditi dok je poslijepodne bio jako raspoložen, pričljiv, pričao viceve,pun energije...
Mi još čekamo da se popravi aparat za zračenje, jednostavno je nevjerojatno da u jednoj bolnici, odkoje ovisi cijela istočna i zapadna Slavonija i Baranja aparat za zračenje bude tako dugo izvan funkcije.

S obzirom da jako vjerujem u sve što radi udruga "Za novi dan" i skidam svima kapu do poda zbog inicijative, želim reći jednu stvar koja mi je čudna a na kojoj će se možda moći raditi u budućnost- ja, naime, kad sam htjela uzeti bolovanje u smislu skrbi za oca dr. mi je rekla da se prema zakonu, može dobiti bolovanje samu za njegu i skrb supružnika ili djeteta a mislim da bi svakako i njega za roditelja trebala biti uključena.
Lindsay, da se radi o mojoj mami, otišla bih u privatnu apoteku i kupila tabletice Deksića te bi joj dala dozu od barem 12 mg. Ako bi uočila poboljšanje, nastavila bih s tim. Gledaj, tvome tati ne može ništa štetiti. To je takva bolest i jasno je svima u kom smjeru to ide, ali da mu se može olakšati, može, pa ako neće oni, učini sama. Eto to ti je ta naša palijativna skrb na nivou koje su puna usta političara kada brane eutanaziju kao opciju.
Ja ne bih otišla od te dr. dok mu ne da Manitol. Majku mu, pa valjda vi koji ste s njim znate kakvo je stanje i da je naglo zapao u njega. Više je nego evidentno da mu divlja edem. Probajte ga odvesti na hitnu neurološku i ako treba vrištite tamo dok mu se nešto ne napravi da mu se bar malo olakša.
Ljudi, morate biti direktni i odlučni kada nešto tražite i nema mrdanja doma dok mu se ne pomogne.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.03.2008., 12:16   #2647
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Lindsay, da se radi o mojoj mami, otišla bih u privatnu apoteku i kupila tabletice Deksića te bi joj dala dozu od barem 12 mg. Ako bi uočila poboljšanje, nastavila bih s tim. Gledaj, tvome tati ne može ništa štetiti. To je takva bolest i jasno je svima u kom smjeru to ide, ali da mu se može olakšati, može, pa ako neće oni, učini sama. Eto to ti je ta naša palijativna skrb na nivou koje su puna usta političara kada brane eutanaziju kao opciju.
Ja ne bih otišla od te dr. dok mu ne da Manitol. Majku mu, pa valjda vi koji ste s njim znate kakvo je stanje i da je naglo zapao u njega. Više je nego evidentno da mu divlja edem. Probajte ga odvesti na hitnu neurološku i ako treba vrištite tamo dok mu se nešto ne napravi da mu se bar malo olakša.
Ljudi, morate biti direktni i odlučni kada nešto tražite i nema mrdanja doma dok mu se ne pomogne.
OK, hvala, napravit ćemo tako! stvar je u tome da ja, i svi članovi moje obitelji, totalni mo laici kada je riječ o medicini i tako, da nisam došla ovdje gdje zapravo jedino mogu saznati ono što me zanima, ne bi mu znala ni kako pomoći ni u kojem pravcu djelovati, jer jedino što smo mi od doktora čuli je sve u stilu " pa šta vi očekujete, znate da je teško bolestan" ili "ne smije vas ništa iznenaditi, sve su to normalna stanja". Molim?! Pa šta to znači, da se oko nekoga tko je teško bolestan ne treba truditi?! pa onda se oko nikoga ne treba uopće truditi, jer svi ćemo umrijeti ovako il onako. Mislim stvarno!!


Hvala svima na savjetima jer bez Vaših iskustava , bili bi apsolutno izgubljeni!
Lindsay is offline  
Old 12.03.2008., 13:13   #2648
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
OK, hvala, napravit ćemo tako! stvar je u tome da ja, i svi članovi moje obitelji, totalni mo laici kada je riječ o medicini i tako, da nisam došla ovdje gdje zapravo jedino mogu saznati ono što me zanima, ne bi mu znala ni kako pomoći ni u kojem pravcu djelovati, jer jedino što smo mi od doktora čuli je sve u stilu " pa šta vi očekujete, znate da je teško bolestan" ili "ne smije vas ništa iznenaditi, sve su to normalna stanja". Molim?! Pa šta to znači, da se oko nekoga tko je teško bolestan ne treba truditi?! pa onda se oko nikoga ne treba uopće truditi, jer svi ćemo umrijeti ovako il onako. Mislim stvarno!!


Hvala svima na savjetima jer bez Vaših iskustava , bili bi apsolutno izgubljeni!
Lindsay,mi danas prolazimo kroz isto i baš sam Ivanicipeci na PM govorila kako bih vjerojatno šiznula da nije ovog foruma.
Ovdje sam se barem pripremila na sve što nas čeka tako da nisam oduzeta od šoka, što bih inače 100% bio slučaj.
Sestra je upravo s mamom na hitnoj, čeka se da joj nekako pomognu. Od jučer je u groznom stanju, samo kunja i jedva stoji na nogama...
Ved is offline  
Old 12.03.2008., 18:46   #2649
karcinom jajnika

Dragi svi,

čitam već neko vrijeme postove na forumu, te sam se odlučila pridružiti. Mama mi boluje od karcinoma jajnika koji je otkriven prije dvije godine u predzadnjoj fazi i proširio se na potrbušnicu. Prošla je dvije operacije, devet kemoterapija, te 6 doza citostatika. Neko vrijeme bilo je dobro, a onda joj se nedavno nakupio ascites u trbuhu. Bili smo na Rebru kod dr. Majerovića, u ponedjeljak ide u bolnicu i drugi tjedan na operaciju Hipec, koja navodno traje cijeli dan. Drugi dr. kod kojeg smo ugovarali termin, rekao je da je po nalazu CT-a operabilno, a da se može dogoditi kad je otvore da nije. Tata mi je umro prije 3 g. od infarkta, tako da mi je jako sad teško kad mislim da je i mami možda kraj. Da li netko ima iskustva sa ovom vrstom raka?
FIŽA is offline  
Old 12.03.2008., 19:11   #2650
sanitet

Moj otac ide redovno na kemoterapiju jer ima rak pluća, a ja sam ga dosada vozio u bolnicu i iz bolnice na udaljenost od 100 km. Jednom prilikom je on osjećao bolove u kuku prilikom povratka iz bolnice, pa sam zamolio službu saniteta u lokalnom Domu zdravlja da ga oni odnesu do stana u kojem moj otac živi, a koji se nalazi na 4. spratu. Međutim, oni su mi samo posudili nosila i rekli da ga sam odnesem na 4. kat.

Moje pitanje glasi: Da li je Sanitet u lokalnom Domu zdravlja dužan prenijeti tako teškog bolesnika na 4. sprat ili to mora raditi njegova rodbina i susjedi ?

(Ovo je dio pitanja koje sam uputio u Ministarstvo zdravstva, pa i vi recite što mislite o tome)
K.G. is offline  
Old 12.03.2008., 20:44   #2651
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Dragi svi,

čitam već neko vrijeme postove na forumu, te sam se odlučila pridružiti. Mama mi boluje od karcinoma jajnika koji je otkriven prije dvije godine u predzadnjoj fazi i proširio se na potrbušnicu. Prošla je dvije operacije, devet kemoterapija, te 6 doza citostatika. Neko vrijeme bilo je dobro, a onda joj se nedavno nakupio ascites u trbuhu. Bili smo na Rebru kod dr. Majerovića, u ponedjeljak ide u bolnicu i drugi tjedan na operaciju Hipec, koja navodno traje cijeli dan. Drugi dr. kod kojeg smo ugovarali termin, rekao je da je po nalazu CT-a operabilno, a da se može dogoditi kad je otvore da nije. Tata mi je umro prije 3 g. od infarkta, tako da mi je jako sad teško kad mislim da je i mami možda kraj. Da li netko ima iskustva sa ovom vrstom raka?
dina9 ti se vrlo uspješno bori protiv njega. Sigurno će ti se i sama javiti. jesi bila na stranicama Udruge? Imaš cijeli topic posvećen isključivo karcinomu jajnika.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.03.2008., 20:45   #2652
Quote:
K.G. kaže: Pogledaj post
Moj otac ide redovno na kemoterapiju jer ima rak pluća, a ja sam ga dosada vozio u bolnicu i iz bolnice na udaljenost od 100 km. Jednom prilikom je on osjećao bolove u kuku prilikom povratka iz bolnice, pa sam zamolio službu saniteta u lokalnom Domu zdravlja da ga oni odnesu do stana u kojem moj otac živi, a koji se nalazi na 4. spratu. Međutim, oni su mi samo posudili nosila i rekli da ga sam odnesem na 4. kat.

Moje pitanje glasi: Da li je Sanitet u lokalnom Domu zdravlja dužan prenijeti tako teškog bolesnika na 4. sprat ili to mora raditi njegova rodbina i susjedi ?

(Ovo je dio pitanja koje sam uputio u Ministarstvo zdravstva, pa i vi recite što mislite o tome)
Pa ja mislim da je to definitivno njihov posaoU buduće kad se nađeš opet u takvoj nekoj situaciji, traži da napišu na papiru kako nisu za nešto kompetentni i da to potpišu svojim imenom i prezimenom, pa da vidimo onda kako će reagirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.03.2008., 21:02   #2653
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Dragi svi,

čitam već neko vrijeme postove na forumu, te sam se odlučila pridružiti. Mama mi boluje od karcinoma jajnika koji je otkriven prije dvije godine u predzadnjoj fazi i proširio se na potrbušnicu. Prošla je dvije operacije, devet kemoterapija, te 6 doza citostatika. Neko vrijeme bilo je dobro, a onda joj se nedavno nakupio ascites u trbuhu. Bili smo na Rebru kod dr. Majerovića, u ponedjeljak ide u bolnicu i drugi tjedan na operaciju Hipec, koja navodno traje cijeli dan. Drugi dr. kod kojeg smo ugovarali termin, rekao je da je po nalazu CT-a operabilno, a da se može dogoditi kad je otvore da nije. Tata mi je umro prije 3 g. od infarkta, tako da mi je jako sad teško kad mislim da je i mami možda kraj. Da li netko ima iskustva sa ovom vrstom raka?
Pozdrav !!!!
Prije svega zelim te pozdraviti i da cemo ti svi mi na ovom topicu pokusati pomoci savjetom i podrskom. Niti u jednoj zivotnoj situaciji vise nerabim i nezelim cuti rijec "konacno i sl." da je situacija ozbiljna kod tvoje mame, jeste no nisa nije konacno, ok!! i meni su osobno prognoze u vise navrata bile porazne no ipak sam jos tu ...:-)) Molim te napisi mi koje linije kema je mama vec primila. Za sve ostale podatke saljem ti mail na pm.Budi hrabra jer karcinom nije boleste oboljelog nego je u trenutku dijagnoze cijela obitelj involvirana te je iznimono vazno da pokusate pobijediti strah i tugu.
Saljem ti puno pozitivne energije i stojim ti na raspolaganju za sve informaciji sa kojima ti eventualno mogu pomoci.
Dina
dina9 is offline  
Old 13.03.2008., 07:14   #2654
Quote:
dina9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav !!!!
Prije svega zelim te pozdraviti i da cemo ti svi mi na ovom topicu pokusati pomoci savjetom i podrskom. Niti u jednoj zivotnoj situaciji vise nerabim i nezelim cuti rijec "konacno i sl." da je situacija ozbiljna kod tvoje mame, jeste no nisa nije konacno, ok!! i meni su osobno prognoze u vise navrata bile porazne no ipak sam jos tu ...:-)) Molim te napisi mi koje linije kema je mama vec primila. Za sve ostale podatke saljem ti mail na pm.Budi hrabra jer karcinom nije boleste oboljelog nego je u trenutku dijagnoze cijela obitelj involvirana te je iznimono vazno da pokusate pobijediti strah i tugu.
Saljem ti puno pozitivne energije i stojim ti na raspolaganju za sve informaciji sa kojima ti eventualno mogu pomoci.
Dina
Mama je dobivala od kemoterapije taxol, a od citostatika Vepesid.
Sad je još sinoć kao za peh dobila temperaturu 38,3. Samo nam je još to falilo pred operaciju. Ganuo me jutros tvoj odgovor i odmah mi je malo lakše.
FIŽA is offline  
Old 13.03.2008., 07:19   #2655
Smile

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
dina9 ti se vrlo uspješno bori protiv njega. Sigurno će ti se i sama javiti. jesi bila na stranicama Udruge? Imaš cijeli topic posvećen isključivo karcinomu jajnika.
nisam još bila na stranicama, ali ću sada pogledati. Nekako se uvijek bojim što ću sve pročitati tamo. Već mi je lakše što postoji ovaj topic, koji me malo smirio.
FIŽA is offline  
Old 13.03.2008., 08:32   #2656
Hej ljudi, stigao PHD iz Njemacke - negativno na melanom. Dva tjedna su se trudili pronac jednu jedinu tumorsku stanicu i nisu uspjeli. To su, pretpostavljam, dobre vijesti. Zapravo, bila sam toliko sretna da bi se najradje bila popela na krov i vristala od uzbudjenja pa da me svi cuju i proglase ludom valjda :-)

Ali svjesna sam da jedan dobar nalaz _danas_ ne znaci nuzno i dobar nalaz _sutra_ isto. Osim toga, ima i losi(ji)h vijesti - Njemci sada misle da nasi kirurzi nisu izvadili pravi limfni cvor, iako je bio prepoznat na UZV, markiran pomocu radioaktivnih izotopa, a operaciju je radio doktor u kojeg imamo puno povjerenja. Vele da bi trebao sto prije opet na PET/CT, a mene je iskreno receno strah tolikih zracenja. Osim toga, do sada smo tu pretragu obavljali vani jer smo culi da se kod nas to sve jos nije uhodalo, sto znaci da su i znacajni troskovi u igri - ako netko ima informacija o PET/CTu kod nas u Zagrebu (u smislu kvalitete), molim vas javite se!
Dandelion_seed is offline  
Old 13.03.2008., 14:16   #2657
Pomoć molim!

Čitam vas otprilike mjesec dana od kada nas je zatekla bolest, radi se o tumoru mozga.
Pokušat ću navesti redom kako se odvijalo. Radi se o mom svekru, 64 godine.
Prije mjesec i po dana je utvrđeno na CT-u da se radi o tumoru na mozgu. Tada se mislilo da je metastaza te je odmah napravljen RTG pluća, nalaz je bio dobar. Doktor je odučio operirati te je napravljena operacija 07.02.2008., operacija je prošla uspješno i svekar se odlično oporavio. Ponovno nakon sedam dana je napravljen CT. Nalaz je dobar. Još uvijek nije bila postavljena dijagnoza, čekao se PHD nalaz... i čekao... Nakon mjesec dana dobili smo ga . Dijagnoza je gliosarcoma cerebri IV! Ponovno smo svi u strci, kopamo po netu i zaključujemo da je poprilično gadno. Svekar je i dalje dobro bez ikakve terapije. Prošli ponedjeljak 10.03. napokon odlazi onkologu sa svim nalazima, preporučeno mu je zračenje za otprilike mjesec dana?!.
Da li je predugo čekati dva mjeseca, a vjerovatno i duže? Kakva je situacija u Zagrebu sa čekanjem? Odakle krenuti?
Da naglasim da smo iz Splita.
keka is offline  
Old 13.03.2008., 14:53   #2658
Quote:
keka kaže: Pogledaj post
Čitam vas otprilike mjesec dana od kada nas je zatekla bolest, radi se o tumoru mozga.
Pokušat ću navesti redom kako se odvijalo. Radi se o mom svekru, 64 godine.
Prije mjesec i po dana je utvrđeno na CT-u da se radi o tumoru na mozgu. Tada se mislilo da je metastaza te je odmah napravljen RTG pluća, nalaz je bio dobar. Doktor je odučio operirati te je napravljena operacija 07.02.2008., operacija je prošla uspješno i svekar se odlično oporavio. Ponovno nakon sedam dana je napravljen CT. Nalaz je dobar. Još uvijek nije bila postavljena dijagnoza, čekao se PHD nalaz... i čekao... Nakon mjesec dana dobili smo ga . Dijagnoza je gliosarcoma cerebri IV! Ponovno smo svi u strci, kopamo po netu i zaključujemo da je poprilično gadno. Svekar je i dalje dobro bez ikakve terapije. Prošli ponedjeljak 10.03. napokon odlazi onkologu sa svim nalazima, preporučeno mu je zračenje za otprilike mjesec dana?!.
Da li je predugo čekati dva mjeseca, a vjerovatno i duže? Kakva je situacija u Zagrebu sa čekanjem? Odakle krenuti?
Da naglasim da smo iz Splita.
Draga keka, moram priznati da do ovog tvog posta niti ja niti fajterica nismo čule za ovaj tip tumora na mozgu, koji je zapravo sarkom.
Proguglali smo i pronašli da je za ovaj tip tumora pristup liječenju jednak kao i za glioblastom, dakle: operacija ako je moguće (a operiran je), zračenje i citostatik. Kod glioblastoma se daje Temodal.
http://path.upmc.edu/cases/case367/dx.html
Evo ovdje sam naišla na mnoge kliničke studije koje su u tijeku u USA npr. Vidim da ima mnogih koji uključuju imunoterapiju. Ovdje na forumu imamo dinu9 sa rakom jajnika i dandelion seed čiji suprug ima melanom i koji su išli na imunoterapije za svoje vrste raka i jako dobri rezultati su za sada. Probajte proguglati možda i u Europi ima nešto slično u tijeku.
Što se tiče odgađanja zračenja, baš mi se i ne čini dobrim, s obzirom na to da je friško operiran, po meni bi trebalo čekati taman toliko da zaraste rana i odmah početi sa zračenjem da se one zaostale stanice što prije unište i uspori novi rast i njihova dioba maksimalno moguće.

Evo, baš se paralelno dopisujem s fajtericom koja mi je rekla da će se raspitati malo na Rebru o konkretno ovom tipu raka i kakav je gore protokol. Javimo se čim nešto više saznamo.
Držite se

p.s.pliz, ako ti nije teško, možeš li na forumu udruge otvoriti topic na temu gliosarcoma? Možda netko naiđe sa konkretnim odgovorom ili iskustvom, pošto se zaista radi o rijetkom tipu tumora na mozgu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 13.03.2008., 15:35   #2659
Gdje je bibobu???

dina9 i d_seed, drago mi je što čujem dobre vijesti!

Mama je jučer dobila manitol tako da je do popodne ipak malo živnula, čak je odigrala sa sestrom i sa mnom partiju "čovječe ne ljuti se"
Nije joj baš bilo jasno čemu služe figure, a čemu kockica,ali uspjeh je što se uopće zainteresirala za nešto.
Nastavljamo dalje u revijalnom tonu...
Ved is offline  
Old 13.03.2008., 16:38   #2660
Quote:
Ved kaže: Pogledaj post
Gdje je bibobu???

dina9 i d_seed, drago mi je što čujem dobre vijesti!

Mama je jučer dobila manitol tako da je do popodne ipak malo živnula, čak je odigrala sa sestrom i sa mnom partiju "čovječe ne ljuti se"
Nije joj baš bilo jasno čemu služe figure, a čemu kockica,ali uspjeh je što se uopće zainteresirala za nešto.
Nastavljamo dalje u revijalnom tonu...
O hvala ti bože na manitolu! Prima li deksiće?
Daj molim te objasni kako su mamu na kraju primili, što ste rekli, što su vam rekli, ono, da ljudi dobiju uzorak nastupa kad stvar zagusti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.