Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2004., 21:57   #1
Zračenje repetitora (baznih stanica)

Nešto se priča da bi HT Mobile postavio repetitor (baznu stanicu) na našu zgradu, naravno uz potpise svih vlasnika stanova. Međutim, ja sam nekako skeptična prema tome, zbog zračenja i utjecaja na ljude. Ne kužim čemu uopće to na stambenoj zgradi (nismo u centru, ima dosta mjesta i na nestambenim površinama). Koja su vaša iskustva i što mislite o tome? Ja sam u principu protiv toga, ali sam jedini stanar u ulazu protiv.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 09:16   #2
Ivsa, nemas straha od utjecaja zracenja.

Kao prvo vjerojatno koristiš mobitel. Mobitel koji koristiš ti uzrokuje daleko veća zračenja od dotične bazne stanice. Dakle ljudi se bune protiv baznih stanica, a ne smeta im što im mobitel "prži" mozak. Inače i zračenja mobitela su napravljena premastandardima i ne bi trebala uzrokovati nikakve posljedice.

Razlog tome je što razina zračenja vrlo brzo opada s udljenosti. To faktički znači ako se nalaziš barem 10 metara o glavnog snopa zračenja ne bi trebalo biti nikakvih opasnosti.

Drugo koje je isto tako važno je što antena koja zrači usmjerava elektromagnetsk zračenja u željenom smjeru. To znači da je zračenje prema zgradi i do 10000 puta manje od zračenja u glavnom smjeru.

Dakle Ivsha bez straha i ne koristi mobitel previše ....
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 14:15   #3
Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
Ivsha kaže:
Ne kužim čemu uopće to na stambenoj zgradi
kao i za većinu antenu...na što višem položaju to bolje radi
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 14:17   #4
Quote:
Pokućarac kaže:
Drugo koje je isto tako važno je što antena koja zrači usmjerava elektromagnetsk zračenja u željenom smjeru. To znači da je zračenje prema zgradi i do 10000 puta manje od zračenja u glavnom smjeru
vjerujem da ovakve antene jednako odašiljaju u svim smjerovima. jer kad si na pločniku u podnožju zgrade s antenom isto ima signala, što bi značilo da je zraka prošla kroz sve stanove od vrha do dole....a možda i griješim....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 12:27   #5
Oni koji su dugo u blizini baznih stanica, rade zensku djecu.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 00:05   #6
Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
Ivsha kaže:
Nešto se priča da bi HT Mobile postavio repetitor (baznu stanicu) na našu zgradu, naravno uz potpise svih vlasnika stanova. Međutim, ja sam nekako skeptična prema tome, zbog zračenja i utjecaja na ljude. Ne kužim čemu uopće to na stambenoj zgradi (nismo u centru, ima dosta mjesta i na nestambenim površinama). Koja su vaša iskustva i što mislite o tome? Ja sam u principu protiv toga, ali sam jedini stanar u ulazu protiv.
Mislim da ne bi nikad stanovala ispod jedne takve antene.
U Italiji je cila frka oko toga. Ljudi se masovno bune, ambientalisti ih konstantno pale, potpisuju se peticije....
Da nadodam da do sada jos nisam ni jednu vidila na krovu od zgrade.
Uostalom s tom antenom pada vam i cijena stanova jer nisu bas svi voljni ziviti ispod toga. Ja prva!
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 15:59   #7
Quote:
brzi kaže:
vjerujem da ovakve antene jednako odašiljaju u svim smjerovima. jer kad si na pločniku u podnožju zgrade s antenom isto ima signala, što bi značilo da je zraka prošla kroz sve stanove od vrha do dole....a možda i griješim....
Nije baš, odašiljanje "prema dolje" ti je gubljenje korisnog signala i izbjegava se.

Inače su ti odašiljači dosta slabi, a i moraju proći prilično testova, imamo vrlo stroge propise o tome.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 16:01   #8
Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
Denys kaže:
Mislim da ne bi nikad stanovala ispod jedne takve antene.
U Italiji je cila frka oko toga. Ljudi se masovno bune, ambientalisti ih konstantno pale, potpisuju se peticije....
Da nadodam da do sada jos nisam ni jednu vidila na krovu od zgrade.
Uostalom s tom antenom pada vam i cijena stanova jer nisu bas svi voljni ziviti ispod toga. Ja prva!
a mobitel bez beda drzis na uhu? Zracenje jednog mobitela na 2 cm od tvog mozga je par miliona puta jace od bazne stanice na nekoliko desetaka ili stotina metara...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2004., 23:16   #9
cijena zgrade pada zbog toga, ma da? a koliko onda HT (mjesečno) plaća zgradi za takav jedan repetitor?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 01:34   #10
Re: Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
kemik kaže:
a mobitel bez beda drzis na uhu? Zracenje jednog mobitela na 2 cm od tvog mozga je par miliona puta jace od bazne stanice na nekoliko desetaka ili stotina metara...
A otkud tebi to da ga ja drzim na uhu?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 01:36   #11
Quote:
el Duderino kaže:
a koliko onda HT (mjesečno) plaća zgradi za takav jedan repetitor?
Ne znam....bas i mene zanima.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 09:38   #12
rekli mi za zgradu u zvonimirovoj ulicu u gorici da je u najmu nekih 6 kvadrata na vrhu zgrade i da se plaća oko 1.000,00 kn mjesečno
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 09:49   #13
Re: Re: Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
Denys kaže:
A otkud tebi to da ga ja drzim na uhu?
Gle, ak mi hoces rec da nikad u zivotu nisi drzao mobitel na uhu, onda fakat nemamo o cem pricati. A ak ga ne drzis na uhu, gdje ti stoji dok razgovaras? Udobno smjesten u dzepu hlaca, ili jakne/kosulje? Onda je 2-3 cm od testisa ili pluca...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 17:16   #14
Re: Re: Re: Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
kemik kaže:
Gle, ak mi hoces rec da nikad u zivotu nisi drzao mobitel na uhu, onda fakat nemamo o cem pricati. A ak ga ne drzis na uhu, gdje ti stoji dok razgovaras? Udobno smjesten u dzepu hlaca, ili jakne/kosulje? Onda je 2-3 cm od testisa ili pluca...
Daleko od toga da mobitel nikad nisam drzala na uhu ali otkad znam koliko steti pricam iskljucivo sa slusalicom u uhu a ako sam doma stavim ga sto dalje od sebe.
Sto se tice repetitora jednostavno ne bi mi bilo ugodno da se nalazi iznad moje i glava moje djece.
Dobro, kad su tako bezopasni, zasto u drugim zemljama ih nitko ne zeli u blizini stambenih objekata.
Sto su u Hrvatskoj mozda repetitori manje stetni?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 17:18   #15
Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
brzi kaže:
kao i za većinu antenu...na što višem položaju to bolje radi
pa nek ju onda nataknu na banderu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 17:21   #16
Quote:
brzi kaže:
rekli mi za zgradu u zvonimirovoj ulicu u gorici da je u najmu nekih 6 kvadrata na vrhu zgrade i da se plaća oko 1.000,00 kn mjesečno
ne slazem se, bolje da placaju stanarima isto kao kad ti nataknu one jumbo plakate na kucu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 08:59   #17
Quote:
magic blue kaže:
ne slazem se, bolje da placaju stanarima isto kao kad ti nataknu one jumbo plakate na kucu
s čim se točno ne slažeš, nekako mi je uletilo tupilo s ovim odgovorom.

pa plaćaju stanarima, kome bi drugom
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2004., 11:49   #18
Ljudi ne budalite, više vam elektromagentskog zračenja ima jedan hladnjak ili TV u kući nego jedna gsm stanica!


A i ono sa mobilnim je true!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 01:53   #19
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
Denys kaže:
Daleko od toga da mobitel nikad nisam drzala na uhu ali otkad znam koliko steti pricam iskljucivo sa slusalicom u uhu a ako sam doma stavim ga sto dalje od sebe.
Sto se tice repetitora jednostavno ne bi mi bilo ugodno da se nalazi iznad moje i glava moje djece.
Dobro, kad su tako bezopasni, zasto u drugim zemljama ih nitko ne zeli u blizini stambenih objekata.
Sto su u Hrvatskoj mozda repetitori manje stetni?
Pa, ako imaš nekih dvojbi, uzmi mjerač elektromagentskog polja (dosta jednostavan uređaj inače, sastavi se od dijelova iz Chipoteke), i lijepo izmjeriš. Elektromagnetsko polje je egzaktno mjerljivo...

Inače, imamo izrazito stroge propise u tom području.

A, ako ideš s tom filozofijom "joj kak je sve to opasno", nemoj ni slučajno više voditi djecu na Sljeme - tamošnji RTV odašiljači su tisućama puta jači od GSM odašiljača... Isijavaju se doslovno megavati snage.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 12:02   #20
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zračenje HT Mobile repetitora (baznih stanica)

Quote:
Vojky kaže:
Pa, ako imaš nekih dvojbi, uzmi mjerač elektromagentskog polja (dosta jednostavan uređaj inače, sastavi se od dijelova iz Chipoteke), i lijepo izmjeriš. Elektromagnetsko polje je egzaktno mjerljivo...
Malo ljudi ce uzeti mjerac u ruku i poci mjeriti elektromagnetsko zracenje.
Kad bi jednog dana trebala kupovati stan, sigurno bi imao prednost onaj u kojem mi ne bi bio odasiljac iznad glave.
Po vasim tvrdnjama vjerovatno ne opravdano, ali po kampanjama protiv odasiljaca, koje sam imala prilike vidjeti i doziviti, za mene opravdano.
Isto tako mislim da postoje i drugi ljudi koji djele moje misljenje, u tom slucaju, jednog dana kad bi isla prodavati taj isti stan vjerovatno bi ga teze prodala nego onaj bez odasiljaca.
Quote:
Vojky kaže:

Inače, imamo izrazito stroge propise u tom području.
To mi je drago cuti.
Inace uz stroge propise se i GMO kukuruz zasadio po njivama
Da li si vidio listu najkorumpiranijih zemalja u svjetu?
Tako da ni hrvatski "najstrozi" propisi kod mene i ne drze bas vodu.
Quote:
Vojky kaže:

A, ako ideš s tom filozofijom "joj kak je sve to opasno", nemoj ni slučajno više voditi djecu na Sljeme - tamošnji RTV odašiljači su tisućama puta jači od GSM odašiljača... Isijavaju se doslovno megavati snage.
Hvala Gospodinu, Sljeme mi je daleko.

Napominjem, ja sam laik sto se tice elektromagnetskog zracenja odasiljaca i ne kazem da niste u pravu ako kazete da nije stetno za ljudsko zdravlje, vec samo iznosim moje misljenje.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.