Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 23:43   #7101
Quote:
elimshwal kaže: Pogledaj post
RADA REPORT:

Parliament votes for ceasefire

MPs approved resolution aiming calling for ceasefire and the return of all security forces to barracks.
The resolution was voted for, including amendments by Lytvyn and Poroshenko, by 236 deputies.
The bill requires a cease-fire, and equipment and troops have to return to their bases. The bill prohibits the use of weapons.
The bill also prohibits the blocking of transport links, and restrictions on the movement of vehicles.
The cabinet and national authorities are ordered to carry out a program to ban anti-terrorism measures .
In addition, the bill states that a state of emergency can only be declared by parliament .
MPs voted while standing.
After the adoption of the bill, still standing, they sang the Ukrainian national anthem.
Ukrainska Pravda
Mislim da se tu radi o oporbenim politicarima, doduse izgleda da im prelaze
i neki iz vladajuce stranke.

I u politici je kaoticna situacija, ovo mi izgleda kao bitka za "legalitet".

@contrero
Ma nekako smo se ipak tu dogovorili da u Ukrajini zapravo zive 2 naroda, i da je to uzrok problema, i da treba rijesenje (neke autonomije, decentralizacije...) koje ce zadovoljiti oba naroda.

Ako predsjednik ima prevelike ovlasti uvijek ce se jedan narod buniti.


@Revenger20
Sad me strah, ostaju ti postovi sa Zidovima, a brisu se oni s Kinezima.

Ako ovo sve skupa zavrsi OK, najveca steta ce biti upravo u odnosima izmedu zapada i Rusije. Rusija koja se klima izmedu Kine i Zapada, a ja bi je rado vidi na nasoj, a ne kineskoj strani.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 20.02.2014., 23:44   #7102
stvar je gotova. 34 zastupnika vladajuće stranke su prešla na stranu oporbe.

parlament će se vjerojatno raspustit sustra.

ide se na nove izbore.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:45   #7103
Quote:
Kakve to veze ima? Koja to drzava nije ratovala sa svojim susjedima? Amerikanci su imali dva rata sa Britancima.

Zasto ne kazes zbog cega su imali rat? Zato jer je Rusija bila ta koja je iskoristila slab polozaj Kine. Zato. Ne zato jer je Kina bila neprijatelj Rusiji nego obratno.

A i taj rat Kine i Rusije je bio jako ogranicen i psiholoskog tipa, tipicni rat kakav su vodili Kinezi zadnjih 50 godina.
Kinezi su prije toga počeli naseljavati ilegalno Sibir.

Quote:
Ma daj, te tvoje procjene kineskog mentaliteta su tocno iste kao i propaganda CNNa i ostalih americkih medija. I nemaju nikakve veze sa povijescu i sadasnjoscu.

Rusija uostalom ima nuklearno naoruzanje, a ako toliko potone da vise ne bude ni rusa ni nuklearki onda je Sibir free-for-all.

Jel mozemo sad normalno pricati u realnim okvirima?
Kina sasvim susjedima ima neke sporove. Teritorijalne ili političke.
Kažem Kina je većini Europljana nepoznata država, jako zatvorena u sebe, ali zajebana i nepovjerljiva. Njima se ne može vjerovati nikako. Plus to Azijati ne pate od kompleksa ''političke korektnost'' već reagiraju brzo i nemilosrdno.

Quote:
Je, mislim da je ovdje najbolje zavrsiti raspravu.
Možeš se smijati koliko hoćeš, ali ti kažem da su Kina i Amerika saveznici veći nego što itko to misli. Zašto nema takve histerije na Zapadu u vezi Kine, nego samo u vezi Irana i Rusije?

Quote:
Nije americki kapital uzdigao Kinu, nego je americki kapital ulozen radi profita americkih kompanija. To se zove biznis. Nenamjerni nusprodukt je uzdizanje Kine. Da nije americki kapital neciji drugi kapital bi to napravio.
Američke kompanije su ušle u Kinu nakon ovoga:

http://en.wikipedia.org/wiki/1972_Nixon_visit_to_China

10 godina nakon toga dolazi privredno čudo, Sovjeti u Afganistanu i jačanje Kine na granicama Rusije kako bi se Sovjeti dobili novog velikog rivala. Ipak je politika ta koja je dovela američki kapital u Kinu.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:45   #7104
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Cionisti su ruski i ukrajinski oligarsi- odreda Židovi. Protiv njih se bore ljudi poput Oleha Tjahnjiboka. Podupri njegovu Svobodu.
Alternativa i David Icke je ispod politike. Tamo se mogu govoriti ovakve ideje.
krena is offline  
Old 20.02.2014., 23:47   #7105
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
@contrero
Ma nekako smo se ipak tu dogovorili da u Ukrajini zapravo zive 2 naroda, i da je to uzrok problema, i da treba rijesenje (neke autonomije, decentralizacije...) koje ce zadovoljiti oba naroda.

Ako predsjednik ima prevelike ovlasti uvijek ce se jedan narod buniti..
Naravno. Ali evo, ipak će se stvari legalno rješiti. 34 zastupnika vladajuće stranke popustila su pod pritiskom javnosti i prešli na stranu oporbe.

PROMIJENILA SE PARALAMENTARNA VEĆINA. vlast je faktički pala.

Čak i ako Janukovič sada ne da ostavku, parlament mu, bude li imao većinu, može oduzeti ovlasti.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:47   #7106
Razvoj situacije u Ukrajini je tipičan primjer one vatrogasne....

U prvoj minuti, požar se može ugasiti čašom vode.
U drugoj minuti vam već treba vjedro vode i pomoć druge osobe.
U trećoj minuti već trebaju uvježbani i opremljeni vatrogasci.


A u Ukrajini gori već o-ho-ho.
Pilatus is offline  
Old 20.02.2014., 23:48   #7107
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Cionisti su ruski i ukrajinski oligarsi- odreda Židovi. Protiv njih se bore ljudi poput Oleha Tjahnjiboka. Podupri njegovu Svobodu.
Ja sam anticionist i znam kliko mrze Europu i bijelu rasu te smatram Hazare - umjetne Židove (Soroš, Rotschild mafiju i ostale) odgovornima za puno zločina po svijetu koje su pokrenuli, ali ova Svoboda je jednostavno preradikalna.

Sve i da dođu na vlast, zapadni cionisti bi ih uništili.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:48   #7108
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Opet nisi objasnio ništa.

Pitka voda je novi veliki problem čovječanstva. Što ti tu nije jasno? Računa se da će do polovice stoljeća biti oko 9 milijardi ljudi.
Da i? Gdje je to problem? U Americi? Ne! U Kanadi? Ne. U Africi! Dakle daj malo razmisli prije nego što lupiš.
The Gipper is offline  
Old 20.02.2014., 23:48   #7109
ako se sad kroz par dana raspišu izbori samo bih htio da krivci za ova ubojstva dobiju zasluženu kaznu...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 20.02.2014., 23:49   #7110
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu radi o oporbenim politicarima...
to je potrebna većina,tako da sve što je doneseno večeras je validno i kao takvo se mora poštovati i vrijedi za čitavu državu
elimshwal is offline  
Old 20.02.2014., 23:49   #7111
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Američke kompanije su ušle u Kinu nakon ovoga:

http://en.wikipedia.org/wiki/1972_Nixon_visit_to_China

10 godina nakon toga dolazi privredno čudo, Sovjeti u Afganistanu i jačanje Kine na granicama Rusije kako bi se Sovjeti dobili novog velikog rivala. Ipak je politika ta koja je dovela američki kapital u Kinu.
u offtopicu ste, ali jedna stvar- druga vremena, i drukčija Kina.

Kina je tada tražila Američko sponzorstvo da ojača naspram SSSRa. U međuvremenu, SSSRa nema, Kina je ojačala, i želi se pozicionirati globalno. U tome joj POMAŽE Rusija, blokira ju SAD.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:49   #7112
Quote:
elimshwal kaže: Pogledaj post
RADA REPORT:

Parliament votes for ceasefire
Ovo je najgore što je Janukovič mogao napraviti.
Treba rješavati problem još dok se može spriječiti veće krvoproliće.
svaki puta do sada kada je dogovoren kompromis i korak nazad na obje strane, Policija je ustuknula, a teororisti su napali jače i žešće.
sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 23:51   #7113
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Da i? Gdje je to problem? U Americi? Ne! U Kanadi? Ne. U Africi! Dakle daj malo razmisli prije nego što lupiš.
I u Aziji.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:51   #7114
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Alternativa i David Icke je ispod politike. Tamo se mogu govoriti ovakve ideje.
Nije alternativa, nego činjenice.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:53   #7115
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ovo je najgore što je Janukovič mogao napraviti.
Treba rješavati problem još dok se može spriječiti veće krvoproliće.
svaki puta do sada kada je dogovoren kompromis i korak nazad na obje strane, Policija je ustuknula, a teororisti su napali jače i žešće.
Nije on to napravio, on je izgubio parlamentarnu većinu, napustio ga je dio zastupnika.

Stvar je gotova, Janukovič je poražen, i to legalno, u parlamentu.
Osim ako ne pobjedi na izborima. U što sumnjam.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:53   #7116
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
stvar je gotova. 34 zastupnika vladajuće stranke su prešla na stranu oporbe.

parlament će se vjerojatno raspustit sustra.

ide se na nove izbore.
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali evo, ipak će se stvari legalno rješiti. 34 zastupnika vladajuće stranke popustila su pod pritiskom javnosti i prešli na stranu oporbe.

PROMIJENILA SE PARALAMENTARNA VEĆINA. vlast je faktički pala.

Čak i ako Janukovič sada ne da ostavku, parlament mu, bude li imao većinu, može oduzeti ovlasti.

Čekaj, čekaj što si ti sada naglo promjenio stranu?

Do sada si bio protiv prosvjednika?
Tigrov friend is offline  
Old 20.02.2014., 23:55   #7117
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
stvar je gotova. 34 zastupnika vladajuće stranke su prešla na stranu oporbe.

parlament će se vjerojatno raspustit sustra.

ide se na nove izbore.
Misliš li da će se teroristi razoružati?


sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 23:55   #7118
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Da, kao (nakon 1917.) još jedna osveta Rusima za "Godinu 965." kada je vojvoda od Kijeva, Svjatoslav, potukao Hazare i njihovo carstvo je propalo:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Hazari

Ovaj put djeluju sa zapada (USA gdje kontroliraju FED), i istoka (Rusije gdje kontroliraju ruskog iskompleksiranog patuljka).

Bog nije mrtav - pretvorio se u novac (kojeg Hazari kontroliraju).

Zadnje uređivanje arthura : 21.02.2014. at 00:05.
arthura is offline  
Old 20.02.2014., 23:56   #7119
Quote:
@Revenger20
Sad me strah, ostaju ti postovi sa Zidovima, a brisu se oni s Kinezima.

Ako ovo sve skupa zavrsi OK, najveca steta ce biti upravo u odnosima izmedu zapada i Rusije. Rusija koja se klima izmedu Kine i Zapada, a ja bi je rado vidi na nasoj, a ne kineskoj strani.
Zapad mrzi Rusiju i oni moraju tražiti pa makar i privremene saveznike. I ja bi je na našoj strani.

Najviše od svega bi volio vidjeti osovinu Njemačka-Rusija-Francuska i šutnuti nogom u guzicu Amerikance i Britance.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:56   #7120
Ljanukovič temelji svoj legitimitet i legaalnost na izborima, ne u parlamentu.
sunshinestar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.