Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 20:37   #441
Vec 15 dana su mi izrazene papile na jeziku,bocne.
Neke su cak toliko velike,2-3 kao male visece bradavice..1 mm velicine.
Doktorica mi je dala antibiotike,kao neka infekcija,medjutim nista mi nije bolje.Nakon ispiranja raznim antisepticima koji su me uzasno pekli kao ihrana..vise me ne bole,al nisu se vratile na svoje mjesto,uvukle u jezik.
Jel netko imao problem s papilama?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:17   #442
Ja isto imam problema s jednom papilom.
Jedom mi je bila iskočila pa se vratila. Sada mi je opet iskočila, ali se ne vraća. Morat ću kod stomatologice ili dr. opće prakse.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 14:46   #443
jel moguće da kao reakcija na neku hranu natekne samo jedna strana jezika? ili jedna strana i vrh jezika?
niki_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:32   #444
Da li itko ima izrazene otiske zuba na ivicama jezika? Zna li itko uzrok? Zubarka mi je samo spomenula da imam atrofije papile,ali kad sam ju pitala od cega su otisci zuba na jeziku rekla je da ne zna.
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:04   #445
Žuti jezik

Pozdrav!

Zadnjih nekoliko dana primjećujem da mi je lijeva i desna polovica jezika po sredini tamnožute boje.
Osim toga, osjećam gorak okus na tom dijelu, a kad nešto pojedem, ostavlja mi čudan osjećaj u želudcu.
Moram napomenut da sam trudna (16 tt) pa me zanima ima li to veze s hormonima ili nečim drugim, jer sam čitala da to može biti znak neke infekcije.
Svakako nije klasična mučnina.
A i dok su me mučile u početku, jezik mi je bio normalne boje.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:57   #446
Čudan jezik

Pozdrav,

imam par pitanja u vezi jezika pa ako je netko imao iskustva sa sličnim problemom/stanjem jezika. U nastavku su linkovi na slike pa ako ima netko stručan da pogleda, možda se može nešto vidjeti na njima. Radi se o tome da mi je jezik bijel, primjetio sam to prije neka 3 mjeseca. Otišao sam kod doktora koji mi je dao Rojazol gel jer je smatrao da se radi o gljivicama. Koristio sam ga tjedan dana i ništa se nije promjenilo što se tiče jezika. Bio sam na brisu za bakterije i ništa nije nađeno, za gljivice mi valjda nisu napravili, a zbog tog sam zapravo išao :/ Kako sam počeo pratiti to sve primjetio sam da se to nešto na jeziku "miče", jedan dan mi je jedan dio bijel, drugi dan drugi. Većinom je sredina uvijek bijela, a ovi rubni dijelovi se izmjenjuju, nekad je bijelo do samog ruba, nekad samo oko sredine itd. I na jednoj od slika se vide kao polukrugovi neki, njih nekad ima, nekad nema. Još jedna stvar koju sam primjetio i koja se vidi na slikama je da se radi kao o neki "dlakama" koje prelaze iz crvene boje u bijelu. Ima više slika na kojima se vidi da je položaj različit. I kao što vidite, jezik je dosta izbrazdan, možda ima veze s tim nekako. Bio sam kod zubara koji je rekao da imam papile i tamo di ne bi trebao imati i da su preizražene, a za ovo da probam četkati pa da vidim hoće nestati.

Moje pitanje je je li moguće da su to gljivice s obzirom na teksturu? Ne mogu to skinuti četkanjem niti ikako, bar ne normalnim. Bio sam par dana onako baš par puta dnevno jako četkao i malo je nestalo, ali tolko sam izribao jezik da sam imao kao okus krvi u ustima iako nije bilo krvi zapravo. Ako nisu gljivice što bi moglo biti? Inače, nikad nisam pušio ni pio.

http://s17.postimg.org/mi6nlbgcv/jezik1.jpg
http://s8.postimg.org/x3s6n4gl1/jezik2.jpg
http://s22.postimg.org/l3rb6rx4x/jezik3.jpg
http://s4.postimg.org/b243qtu19/jezik4.jpg
http://s2.postimg.org/qesmkn1nd/jezik5.jpg
PartyBreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:16   #447
Jesi pio kakav antibiotik u posljednje vrijeme? Meni ovo izgleda kao Kandida, možda je sam Rojazol bio preslab pa ti nije pomogao? Googlaj kandida jezik, slično izgleda, ako ne i isto. Iako, nisam stručnjak.
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:37   #448
U vrijeme kad mi se to pojavilo nisam pio ništa, ni godinama prije toga valjda. Poslije sam pio antibiotike, ali nije se ništa pogoršavalo, čak se popravilo. Bio sam pod velikim stresom zadnjih pola godine, konstantno, pa možda mi je od od toga pao imunitet. Čitao sam već sve moguće o kandidi i jeziku. Sve što sam pročitao o kandidi kaže da bi se ona trebala moći relativno lako sastrugati, a ovo moje se čini kao da je spojeno s jezikom i ne može se nikako maknuti. Taj gel baš ništa nije napravio, to mi je čudno, bar malo da se popravilo. Dok sam pretraživao o tome naišao sam i na geografski jezik, na što isto liči ovo moje pa sam mislio da će naići netko kom je to dijagnosticirano pa da vidi jel to tako izgleda. Neznam što bih dalje poduzeo, doktor nije pomogao, zubar isto.
PartyBreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 16:28   #449
Na stražnjem djelu jezika mi se stvara odvratan, ali zbilja odvratan miris, a ja nemam pojma od čega je to. Da li je netko imao slicnih problema?
vonBraun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 15:07   #450
Quote:
orange tree kaže: Pogledaj post
dobra večer

jeli ovakav jezik normalan? http://i.imgur.com/zPBmj.jpg
dakle bijel s ovim "geografskim" (ako dobro shvacam, tako se nazivaju ove mrljice)
i dolje, blize grlu, kad jako zinem vidim nekakve grudice (isto u bijelo-žutoj boji)


da nije "samo" prljav? hocu ga oprati četkicom, ali me guši/povraće mi se...

unaprijed hvala
Jeste otkrili sto vam je to bilo?
pandaCu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 18:14   #451
Pozdrav!

Ovako, s lijeve strane jezika na rubu na sredini negdje pojavio mi se neki plik koji se osjeti i pod dodirom (kao prišt). Plik se pojavio unazad 3-4 dana, s tim da me prije 5-6 dana počelo peckati na tom mjestu. Osim toga nemam nekih drugih problema, osim što bi naveo možda suha usta i grlo s obzirom da prolazim jedno stresno razdoblje. Također, prije Nove godine imao sam virozu i herpes na usni i u nosu što je očito znak pada imuniteta.

Da li zna netko o čemu bi se moglo raditi i kako to tretirati?

Inače, ne pušim puno (eventualno preko vikenda 10-15 cigareta, preko tjedna ne pušim) te ne pijem puno (petak ili subotu ako odemo van, preko tjedna uopće ništa).

Imam 32 godine.

Unaprijed hvala!
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:08   #452
Cesto mi se naprave na jeziku i pod jezikom mali mjehurici... nelagodno je na dodir,bole kad se dodirnu sa zubima i smetaju mi. Nisu pristevi,vise mehurici. Nisu nakupine mjehura, nego 4-5 na razlicitim mjestima... sto je to i kako lijeciti?
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 07:53   #453
Poštovani,
prije 4 tjedna sam vadila zub, šestu dolje desno. Nakon 2-3 dana osjetila sam trnce u jeziku, koji su kroz nekoliko dana počeli slabljeti, pa čak i nestali ( pila sam, doduše neredovito B komplex). Unazad par dana pojavio mi se osjećaj pečenja jezika tokom cijelog dana (uglavnom vrha jezika, koji je i blago crven), a i neka suhoća usta. Što mi je činiti? Nastavit cu piti B komplex. Da li je to pečenje jezika posljedica vađenja zuba i anestezije ili može biti od nečeg drugog.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:02   #454
Je li ovo normalan izgled jezika ili je pokazatelj nekih oboljenja?
https://s9.postimg.org/pn35kjpbj/20170422_165356.jpg
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:39   #455
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Je li ovo normalan izgled jezika ili je pokazatelj nekih oboljenja?
https://s9.postimg.org/pn35kjpbj/20170422_165356.jpg
varijacija normalnog, ne treba se zabrinjavati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:54   #456
Hvala lijepa, tek nedavno sam skuzio da ljudi okolo mene nemaju jezik sa ovakvim pukotinama.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 03:38   #457
Frenulum jezika

Večer, ovako imam 18 godina i imam taj prokleti skraćeni jezik, mogu ga samo ispružit do donje usnice ni centimetara više.Sad mene zanima koliko je bolna ta operacija s obzirom da imam 18 godina(skoro 19) i dal je to opasno s obzirom da nemam 2 godine jer koliko vidim to se većinom operira u dobi od 2-3 godine?Imam se razloga brinut ili to nije ništa?Nažalost moram to operirat jer imam problema sa govorim pogotvo sa Č,Ć,Š,Ž
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 06:49   #458
nitko ne zna ništa?
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:50   #459
Pozdrav patniče po jeziku! I ja imam taj isti problem a imam 30g i imam iste strahove. Nažalost, baš zbog toga što svi operiraju frenulum u dojenačkoj dobi, nitko nam ne zna reć kako to ide i kakav je oporavak jer su im roditelji skratili muke i obavili to dok su još bili nesvjesni.

Ja svoj frenulum nisam imala namjeru skidat jer sam se saživila s njim ali kako su mi sad u 30-oj po prvi put počeli problemi sa zubima i morala sam na prva popravljanja u životu, pojavio mi se veliki problem a to je da zubarica ne može normalno raditi zbog mog nepomičnog jezika i stalno smo u opasnosti da mi ga bušilicom ozlijedi a da stvar bude još gora, ja se davim vodom kad štrca jer ne mogu zatvoriti grlo kako treba.

I tako sam teška srca odlučila da je došlo vrijeme za cvikanje jezika (23.6 naručena) i moram priznat da me stvarno malo strah, imam glupe fobije da neću znat gutat sa slobodnim jezikom i slično.
Pa eto, stvarno ako ima itko da je to prošao makar u ranoj školskoj dobi i da se sjeća bar nečeg, neka se javi!
__________________
A fine line separates the weary recluse from the fearful hermit.
Finer still is the line between hermit and bitter misanthrope.
Eta-Carinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:29   #460
Koliko se treba čekat dok dođeš na red u bolnici?Ja baš nemam vremena čekat pa sam mislio to ić u privatnu bolnicu riješit, a oni kažu da je kod njih manje bolno jer to otklanjaju laserom.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.