Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2014., 17:38   #381
Danas sam skuhala prvo jelo
Juneći šnicli u saftu najbolje skuhani ikad.
Biti će puuuuuno u uporabi!
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 12:58   #382
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Mali me zivcira kaj dugo treba da pocne kuhati.
Evo ubacila cca 1,5 kg krumpira i vode da ih pokrije, i trebalo mu je 20 min da zakuha! Kuham na plinu.
Ne treba voda pokriti krumpire, ta kuhaju se u pari !
Bit će brže, smanji vodu na pola.
Eto.
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 15:56   #383
jel expres lonac od 4,5 litre dovoljan za 4-članu obitelj? Prodavačica me uvjerava da je, a meni se čini pošto se ne smije uliti do kraja vode da je ipak premali npr. za juhe kad uvalim veći komad mesa i povrće... da je ipak premal.
E sad muči me je li od 6,5 litara prevelik?
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 16:54   #384
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
jel expres lonac od 4,5 litre dovoljan za 4-članu obitelj? Prodavačica me uvjerava da je, a meni se čini pošto se ne smije uliti do kraja vode da je ipak premali npr. za juhe kad uvalim veći komad mesa i povrće... da je ipak premal.
E sad muči me je li od 6,5 litara prevelik?
Isomiki di je ta prodavačica i jel ikad kuhala u expres loncu za ijednu osobu?! 4,5 l je niš od expres lonca

Nas je dvoje i imamo komplet tavu od 4,5 l (niski široki lonac) i lonac od 8 l sa zajedničkim poklopcem od Fisslera. Ta "tava" mi je super za npr. šnicle, saftove, sekeli i sl., lonac za juhu i sl. Ovo su široke posude i to mi je prednost Fisslerovih bluepoint lonaca koje imam jer imaš veću površinu tave pa možeš zapeć sve šnicle istovremeno i ne moraš ih slagat u redove.

Imamo i mali 4,5 l lonac od WMF jer je puno uži pa samim tim i dublji od Fisslerove tave pa mi je dobar za npr. malo juhe, povrće i sl.

Hoću reći, ne kupuj niš ispod 6 ili 8 l jer ti neće biti dosta. Ne znam gdje misliš kupovati, Bella Forma i Diona znaju imati popuste na Fissler i to se onda lakše podnese.
Najbolje je kupovati vani, npr. u Grazu u K&O ili Klammerthu koji imaju sezonske popuste i popuste na nove modele.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:59   #385
Danas sam u IKEI vidio solidnu neskupu ekspres lončinu...
Oko 6l, a bijo je i manji oko 4l...400 ili tako nešta kn.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 07:58   #386
Poslije sam skužila da taj veći ni nemaju u dućanu pa me vjerojatno zato nagovorila na taj manji. Navodno ima u drugim dućanima pa će mi povuć paket za zamjenu. Baš sam ljuta... HVala na odgovoru. nadam se da ću uspjet zamjenit za veći taj od 6,5 litara.

Ovo je wmf komplet, jedan lonac 3 l drugi ili 4,5 ili 6,5. Dala sam se nagovorit na taj manji, nije mi čak tamo prodavačica ni rekla da ga se puni pola il 2/3.
Zanima me taj iz Ikee, možda nije loš...
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 08:18   #387
iz ikeje je skroz ok. 6 l 399 kn, 4 l 299 kn.
ovaj od 6 l koristim za juhe, manji za gulaše, bolognjez i sl.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 09:01   #388
Evo ga ovdje:
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50286745/
držao sam ga u rukama, djeluje robustan. A stvarno je jeftin.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 15:23   #389
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
jel expres lonac od 4,5 litre dovoljan za 4-članu obitelj? Prodavačica me uvjerava da je, a meni se čini pošto se ne smije uliti do kraja vode da je ipak premali npr. za juhe kad uvalim veći komad mesa i povrće... da je ipak premal.
E sad muči me je li od 6,5 litara prevelik?
Ovaj od 4 l je premali, a ovaj od 6 nije preveliki.

Lakše je napunit ga na "minimum" nego poslije plakat kak bi ti baš dobro došlo da stane još malo više...


A mene zanima kak često čistite ventil i s čime? Kod mene se svaki tjedan kuha neka mahunarka i to se dosta pjeni, onak, do poklopca, al još nisam našla metodu čišćenja s kojom bih bila sto posto zadovoljna.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 15:53   #390
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
Poslije sam skužila da taj veći ni nemaju u dućanu pa me vjerojatno zato nagovorila na taj manji. Navodno ima u drugim dućanima pa će mi povuć paket za zamjenu. Baš sam ljuta... HVala na odgovoru. nadam se da ću uspjet zamjenit za veći taj od 6,5 litara.

Ovo je wmf komplet, jedan lonac 3 l drugi ili 4,5 ili 6,5. Dala sam se nagovorit na taj manji, nije mi čak tamo prodavačica ni rekla da ga se puni pola il 2/3.
Zanima me taj iz Ikee, možda nije loš...
Preporučila bih ti da svakako zamijeniš za veći komplet. Ne znam kaj bi se uopće moglo skuhati u 3l obzirom da ga ne smiješ napuniti. Prevelik ti ne može biti - bez obzira na veličinu, kuhaš unutra koliko ti treba. Samo je problem ako ti ne stane onoliko koliko ti treba...

Mislim, očito ima potražnje i za malim loncima jer vidim u prodaji stvarno minijaturne expres lončiće, al tko to i za koje svrhe kupuje, fakat ne kužim...

Što se marki tiče, Fissler mi je puno kvalitetniji od WMFa - pričam o loncima koje imam.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:15   #391
Hvala vam, definitivno mijenjam za lonac od 6,5 litara. Sad me ovo s Ikeom i Fisslerom pokolebalo.
Onda mi je puno preskup taj Wmf ak nije bitno bolji od Ikee i još k tome ako je od njega bolji Fissler a čini mi se da slično koštaju..

fakat taj od 3 l... Pa možda može neki saft se skuhat... Ispada da sam trebala samo jedan lonac dobar kupiti.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:22   #392
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
...

fakat taj od 3 l... Pa možda može neki saft se skuhat... Ispada da sam trebala samo jedan lonac dobar kupiti.
ja ti imam taj od 3 ali je bio u kompletu s loncem od 6 ili 7 litara, poklopac je jedan
taj od 3 ti je fakat samo za saft i slično za četvero članu obitelj,bome niš drugo nemreš skuhat u dovoljnoj količini
ajd možda rižu i tak nekaj
na juhu, grahove, sarme,....zaboravi jer to se nikada niti ne kuha samo 4 tanjura i bok
zamijeni ga svakako
samo ponesi i pozitivan stav sa sobom i ne daj da ti ga ne zamijene
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:19   #393
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Preporučila bih ti da svakako zamijeniš za veći komplet. Ne znam kaj bi se uopće moglo skuhati u 3l obzirom da ga ne smiješ napuniti. Prevelik ti ne može biti - bez obzira na veličinu, kuhaš unutra koliko ti treba. Samo je problem ako ti ne stane onoliko koliko ti treba...

Mislim, očito ima potražnje i za malim loncima jer vidim u prodaji stvarno minijaturne expres lončiće, al tko to i za koje svrhe kupuje, fakat ne kužim...

Što se marki tiče, Fissler mi je puno kvalitetniji od WMFa - pričam o loncima koje imam.
Uopće nije problem naći "mušterije" za manji lonac. Kod mene je Kelomatov komplet 6l + 2,7 l s zajedničkim poklopcem. U većem se rade čušpajzi i juhe a u manjem gusti saftovi, dinstani krumpir, šnicli pa čak pečem komad carskog ili lopatice.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 21:43   #394
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Uopće nije problem naći "mušterije" za manji lonac. Kod mene je Kelomatov komplet 6l + 2,7 l s zajedničkim poklopcem. U većem se rade čušpajzi i juhe a u manjem gusti saftovi, dinstani krumpir, šnicli pa čak pečem komad carskog ili lopatice.
Svaka čast, nemrem si zamislit da imam tak malecni lonac valjda sam se navikla na ove moje grdosije
Mojih 4,5 l u obje verzije (lonac i tava) mi je minimum minimuma koji bi mi palo na pamet kupiti, a bome njima za 4 osobe također mislim da treba najmanje toliko u manjoj verziji, uz obavezan komplet s najmanje 6,5l da bude praktično za obitelj.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 21:59   #395
@panorama dede molim te podijeli kako pečeš meso?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 07:01   #396
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@panorama dede molim te podijeli kako pečeš meso?
Trebaš komad carskog koji na knap stane u lonac ( poslije se stisne), narežeš kožu na kockice, osoliš po želji s obje strane, u lonac žlicu masti, ubaciš meso s kožom prema dolje, zatvoriš, vatru na najjače dok ne dosegne ful pritisak, smanjiš na pola i za 15 min otvoriš. Okreneš na drugu stranu.
Dosta ovisi od mesa no, najčešće još ima tekućine na dnu lonca tako da ne treba podlijati. Probaš nožem jel' mekano i po potrebi još dopečeš uz eventualno podlijevanje.
U pravilu ne bi trebalo podlijevati dok je carsko s kožom prema dolje jer se koža rado raspekmezi i počne lijepiti.
Sve ostalo je stvar prakse, pokušaja i pogrešaka tijekom 40 godina korištenja ekspres lonca.

Usput, u tom malom loncu, bolje reći ekspres tavi, spravljam sve ostale vrste mesa. Moram jedan dan probati KFC stil prženja piletine u ekspres loncu.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 08:32   #397
KFC prženje u expresu? Kak to ide?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 10:35   #398
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
KFC prženje u expresu? Kak to ide?
Dokumentarac o KFC-u kaže da je inovativni vlasnik u samim počecima odlučio peći piletinu pod pritiskom a sve ostalo je povijest. U filmiću kaže da treba 9 minuta prženja pod tlakom i par minuta "počivanja" prije serviranja. Tko prvi proba nek' napiše dojmove.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:26   #399
panorama, hvala na receptu za meso!
Moram isprobat...jedino me frka da mi se ne zaljepi, da ne unistim lonac, a skupo sam ga platila

Imam Fisslerov 10 l, Vitafit premium i super mi je. Kupljen na preporuku forumasa
I nis nije prevelik.
Za sad sam kuhala sarmu, punjenu papriku, saftove, hobotnicu,...i cini mi se davno neko meso ali nisam bila odusevljena-djelovalo kuhano a lonac jedva oprala.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:21   #400
Mala mi je povrsina dna, al crk'o bih da ne probam ispeci carsko
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.