Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 16:06   #41
Quote:
Evil Cookie kaže: Pogledaj post
p.p.s. ja ozbiljno predlažem da ubuduće kad itko vidi da se neko maltretiranje dešava nekome drugom, da se uključi. da se bar ne pravi ovca i ne okrene glavu. jelte, to bi bio kakti društveni pritisak, signaliziranje da tako nešto nije prihvatljivo i tako te stvari. iz mog iskustva takve stvari pale jer su ti idioti klasični iskompleksirani bully tipovi koji bi i govno lizali samo da ispadnu face u društvu.
Nažalost, danas se ne događa često da će netko pristati reagirati.
Naime, nije se lijepo petljati i "što me briga" je stav koji je baš super cool.
Sve više i više.

S obzirom na priče o premlaćivanju, ova scena s pljeskanjem po guzi mi ne izgleda baš strašno.
Zezancija je bila ponižavajuća za curu i dečki su ispali priglupi.

Ne pada mi uopće na pamet što bi ona u takvoj situaciji mogla učiniti, a da ne ispadne još gore.
Potrčati za njima? Vikati?
Ništa od toga mi ne djeluje kako treba.

Eventualno tužiti.
Ili poslati nabildanog prijatelja da obavi jedan odgojni razgovor.
Naravno, postoji i "oko za oko metoda", što je meni, priznajem, ponekad baš drago( znam, ne bih se smjela naslađivati, ali ne mogu si pomoći da ne zamislim kako bi bilo testirati smisao za humor tim dečkima u jednoj obrnutoj situaciji i kako bi baš bilo zgodno da se nađu kratkotrajno i iznenadno bez hlača u središtu nekog shoping centra(po mogućnosti ispred kafića u kojem sjedi 80 posto ženske populacije), pa da ih neki lik par puta pljesne po guzi, otrči umirući od smijeha i snimajući sve skupa.
okruglica is offline  
Old 15.01.2011., 16:43   #42
ovisno o situaciji različito reagiram, nekada se maknem, nekada pokušavam dozvati "svijesti i razumu" apelirajući na zdrav razum, empatiju i ljudskost, nekada skrenem temu, nekada zastrašujem, nekada vičem, a znam i pokoji dobar udarac ako je frka

uglavnom, često se uspijevam ne dati isprovocirati i povući na istu razinu, već gledam što je najpametnije u tom trenu za mene.
glora's bastard is offline  
Old 15.01.2011., 16:58   #43
Quote:
Evil Cookie kaže:
p.p.s. ja ozbiljno predlažem da ubuduće kad itko vidi da se neko maltretiranje dešava nekome drugom, da se uključi. da se bar ne pravi ovca i ne okrene glavu.
pa, ne preporučam baš. sinoć situacija u noćnom tramvaju, bila sam s dragim. oslobodilo se mjesto i sjela sam dragom u krilo.
uglavnom, 2 sjedala ispred nas pijani skinjara od kojih 25-30 g., maltretira curu, gužva u tramvaju, urla za njom: "Dođi pičko, k***ino, j*** ti pas m***" i sve po spisku, navlači je za jaknu, udara. tramvaj pun, stoji na semaforu minutu-dvije, nitko ne reagira. svi samo okreću glavu.
reagirala sam. upitala sam ga zašto ne pusti jadnu curu na miru. e, tada je krenulo. zamalo sam dobila nunčake u lice, a moj dečko šaku u glavu. dalje smo samo šutjeli i ignorirali, okrenuli glavu. kadli - osjetim nešto ponovno ide prema mojoj glavi. šaka tog skinjare. moj dečko je zaustavlja dlanom. skinjara urla da će nas pobiti (s druge strane tramvaja je čuo da netko spominje murju i zabrijao da smo to rekli dečko ili ja) dotična cura plače, mi u šoku.
s drugog kraja tramvaja dojure četvorica mladića, ispostavilo se da poznaju dotičnog, jedan ga je zgrabio i opalio mu šamarčinu, ostala trojica ga drže. ovaj i dalje urla i prijeti da će zgrabiti i ubiti i mene i dečka. dečko i ja ustajemo i probijamo se do druge strane tramvaja. do nas dolazi maltretirana djevojka, sva u suzama... ispostavilo se da je ona njegova cura već godinama (nama sastrane to nikad ne bi palo na pamet, izgledalo je kao da je našao random žrtvu za maltretiranje). ispričala nam se u njegovo ime i rekla da je lud, da često ima agresivne napade i da se nismo trebali miješati. a da ga je spominjanje murje s druge strane tramvaja još više razljutilo, već je bio uhićivan zbog zloupotrebe droga i nasilja i da je na uvjetnoj te da mu takvi problemi najmanje trebaju, a i ona ga voli i ne želi da opet upadne u probleme. mhm. da sam znala da si je sama kriva što trpi takvog uberkretena, ne bih ni glavu okrenula. a ovako... nisam znala, ježiga, a zbog toga smo i dragi i ja mogli završiti na hitnoj.
do nas dolazi i jedan od dečki koji su ga smirili, također se ispričava. na sljedećoj stanici su ga izvukli nasilu iz tramvaja. cura je sišla s njima, a mi nastavili prema Dupcu. na kraju je policija nakon nekoliko stanica zaustavila tramvaj, izgleda da je netko ipak prijavio što se dogodilo, al mogu mu staviti soli na rep. ovi su ga već odavno odvukli i vjerojatno je već ležao negdje doma u krevetu, mogli su mu staviti soli na rep.

pouka: jedan jedini put sam reagirala sinoć i mogla sam završiti u traumi ili na hitnoj s tko zna kakvim ozljedama, dragi također. neću se više miješati, nažalost ova je država puna luđaka i neuračunjivih ljudi, tko zna kako će tko reagirati... žalosno ali istinito: ignore i točka.
aibreann is offline  
Old 15.01.2011., 18:00   #44
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Jadna cura.
Da su ovo napravili meni, moj dragi bi ih našao i ubio boga u njima.
Ne, ne šalim se.
Vidiš, ovo je meni dodatna kočnica.
Čak i kad sam bila mlađa, uvijek sam u muškom društvu pazila na jezičinu kad bih naletjela na budalu i trudila se ne dolijevati ulje na vatru.
Jer sam uvijek znala da će uletjeti dečko ili frendovi.
Jednostavno nisam željela da zbog notorne budaletine i moje jezičine zarade prijavu ili popuše batine/metak.
Jebiga, ja sam rasla u osamdesetima koje su bile benigne i devedesetima koje nisu bile benigne.
Na Jarunu, u sred bijela dana, frajer je repetirao gan na mog dečka koji je ustao braniti moju čast, a kojem sam kurčevito prije toga skinula te uparila cijelu rodbinu.

Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Naročito ako sa sobom imaš neko (legalno) obrambeno sredstvo. Većina ovdje opisanih situacija bi svakome ostavile dovoljno vremena da to sredstvo stavi u stand by.
Ne znam kako da ti to opišem.
Nisam paničar, nisam pekmez, nisam nesnalažljiva, a opet...
Kad me ovaj debil u tramvaju počeo udarati, najprije sam stajala i gledala ga.
U potpunom šoku. Nisam čak ni ruke digla da se zaštitim.
Jer je 9 ujutro. Jer ideš na posao. Jer su ljudi oko tebe. Jer ne vjeruješ da ti se to događa.
Braniti i tući sam se počela tek kad sam izašla iz šoka, a do tada sam već dobila toliko udaraca da od toga nije bilo neke koristi.
Čak i da sam imala ikakvo obrambeno sredstvo, ne vjerujem da bih ga izvadila na vrijeme.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 15.01.2011., 19:21   #45
Konkretno u ovoj situaciji- tužila bi ih.
Najozbiljnije.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 15.01.2011., 19:56   #46
Ovakve stvari mi je jednostavo strašno i za čitati makar sam svjesna da svakakvih budala ima.
Takve luđake je trebalo pospremiti u zatvor, to je jedini način obračuna s njima. Još kad bi živjele u pravnoj državi...
mala kovrčava is offline  
Old 15.01.2011., 20:46   #47
Quote:
aibreann kaže: Pogledaj post
2 sjedala ispred nas pijani skinjara
To se samo metkom u bulju rješava...
NewWorldOrder is offline  
Old 15.01.2011., 21:52   #48
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Jadna cura.
Da su ovo napravili meni, moj dragi bi ih našao i ubio boga u njima.
Ne, ne šalim se.
Vidiš, ovo je meni dodatna kočnica.
Čak i kad sam bila mlađa, uvijek sam u muškom društvu pazila na jezičinu kad bih naletjela na budalu i trudila se ne dolijevati ulje na vatru.
Jer sam uvijek znala da će uletjeti dečko ili frendovi.
Jednostavno nisam željela da zbog notorne budaletine i moje jezičine zarade prijavu ili popuše batine/metak.
Također.

Vidjela sam tih obrana časti koje su završile na sudu, pa su časni plaćali odštete za uništavanje tuđe imovine i/ili nanošenje tjelesnih ozljeda.


Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ovisno o situaciji različito reagiram, nekada se maknem, nekada pokušavam dozvati "svijesti i razumu" apelirajući na zdrav razum, empatiju i ljudskost, nekada skrenem temu, nekada zastrašujem, nekada vičem, a znam i pokoji dobar udarac ako je frka

uglavnom, često se uspijevam ne dati isprovocirati i povući na istu razinu, već gledam što je najpametnije u tom trenu za mene.
Meni reakcija ovisi o raspoloženju.
Da, često imam neku kočnicu srećom, no jebatga nekad sam i ja već raspižđena pa reagiram, što i nije baš pametno jer bi mi se moglo desiti ono što se desilo nekima na ovoj temi, a desilo mi se i nešto slično sljedećem...

Quote:
aibreann kaže: Pogledaj post
pa, ne preporučam baš. sinoć situacija u noćnom tramvaju, bila sam s dragim...
.. Lik me je tlačio u tramvaju, dok su svi ostali okretali glavu.
Moglo bi se reći da sam na kraju dobro prošla, a štaš' čovo me je samo malo tlačio sa svojom tužnom pričom, zastrašivao bacanjem boce u vrata tramvaja, a za kraj me je i prisilno poljubilo.
Bilo je prekrasno- mirišalo je po ustajalom siru i mirogojčeku .
Tad bi mi dobro došlo da je netko reagirao

Makar u potpunosti razumijem autoricu napisanog, ja sam jednom samo htjela pomoći smiriti situaciju, pa sam letila preko stepenica.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Konkretno u ovoj situaciji- tužila bi ih.
Najozbiljnije.
Također mi se na prvu ovo čini kao najbolje rješenje, no kako bi to izgledalo u Hrvatskoj.
Po kojoj osnovi, za šta? Ako ima neki pravnik nek' nam kaže.

Btw. nosim sprej, zakonski je pokriveno i uzdam se u brzinu (bjež' kolko te noge nose)
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Old 15.01.2011., 22:39   #49
Quote:
aibreann kaže: Pogledaj post
reagirala sam. upitala sam ga zašto ne pusti jadnu curu na miru. e, tada je krenulo. zamalo sam dobila nunčake u lice, a moj dečko šaku u glavu. dalje smo samo šutjeli i ignorirali,
sama si si kriva. mogla si kao i ostali ignorirati. ne maltretira tebe.

Quote:
aibreann kaže: Pogledaj post
ispostavilo se da je ona njegova cura već godinama (nama sastrane to nikad ne bi palo na pamet, izgledalo je kao da je našao random žrtvu za maltretiranje). ispričala nam se u njegovo ime i rekla da je lud, da često ima agresivne napade i da se nismo trebali miješati.
eto.zamalo ste nastradali zbog glupače. malo je agresivan al nema veze, on nju voli takve glupače koje ostaju i dalje s nasilnicima nisu ništa drugo ni zaslužile
pandora_5 is offline  
Old 15.01.2011., 22:55   #50
ne znam šta bih mislila- s jedne strane da si sam u nevolji teško možeš računati na neku pomoć i zašto igrati ulogu junaka za druge. s druge strane takvo rezoniranje vodi do toga da ne pomažeš nekom u nevolji. ono indiferentnost na tuđe muke. s treće strane možeš dobiti po glavi zbog nekoga kao što je ova cura iz tramvaja.

kad su šake u igri to sam vidjela kako reagiram- preplašim se, ukipim se i u nevjerici gledam kakva brutalnost postoji.

jednom me je netko u tramvaju uhavatio za guzu, instinktivno sam se okrenula i nabila nogu u cjevanicu dečku koji je stajao iza mene. ostao je zaprepašten i pitao me koji mi je... mislim da sam fulala vlasnika pipkajuće ruke.
mmmila is offline  
Old 16.01.2011., 00:02   #51
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
jednom me je netko u tramvaju uhavatio za guzu, instinktivno sam se okrenula i nabila nogu u cjevanicu dečku koji je stajao iza mene. ostao je zaprepašten i pitao me koji mi je... mislim da sam fulala vlasnika pipkajuće ruke.
se ispricala liku?

predlazem curama nekakve tecajeve samoobrane + soker/sprej,ili prst u oko jbg
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Old 16.01.2011., 00:38   #52
Quote:
Exploited kaže: Pogledaj post
se ispricala liku?

predlazem curama nekakve tecajeve samoobrane + soker/sprej,ili prst u oko jbg
ne, gledala sam ga blesavo i izletila van na stanici, ma nisam se snašla. u ovoj situaciji će morati biti dovoljno to što mi je žao.

a postoji i ta mogucnost da je on samo dobar glumac jer tramvaj je bio prilično prazan....
mmmila is offline  
Old 16.01.2011., 02:11   #53
a kako se borite na forumu sa primitivnim forumašima? ja nebih znao pošto, jel, ja nisam jedan od njih
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 16.01.2011., 14:09   #54
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
sama si si kriva. mogla si kao i ostali ignorirati. ne maltretira tebe.
Mene to maltretira.
Iako ne dobivam ja udarce i ružne riječi, ako se to događa preda mnom- da, maltretira i mene.
Nije mi uopće jasno kako je društvo došlo do toga da se netko uopće usudi ispred gomile ljudi raditi takve stvari bilo kome- curi, dečku, mami...
Taman da ta cura na kraju krajeva i ima neki mazohistički poremećaj i svršava dok ju on udara, ja ne smatram da itko to smije raditi kraj mene.
Pali li ih, neka to rade u diskreciji svojih plahtica.
Ako ona to trpi, neka trpi tamo gdje ja to ne moram gledati.

Dobro, priznajem da nije uvijek uputno reagirati na fizički ili verbalni način, pogotovo ako će to proći bez rješavanja situacije, već s pogoršavanjem svega i s još jednom žrtvom.
Ali najmanje, baš najmanje što se može učiniti je pozvati policiju, a ako je situacija jako alarmantna- potražiti pomoć od nekoga(pa taman i slučajnog prolaznika) tko bi ga mogao svladati.

Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
eto.zamalo ste nastradali zbog glupače. malo je agresivan al nema veze, on nju voli takve glupače koje ostaju i dalje s nasilnicima nisu ništa drugo ni zaslužile
aibreann nije mogla znati je li mu to cura koja na batine pristaje, sestra, susjeda ili netko sasvim treći.
Što da je bila riječ o nekoj curi koju je jednostavno iz čistog mira napao, a na kraju i usmrtio zato što nitko nije reagirao?
Zar normalan čovjek koji baš ništa nije učinio da pokuša pomoći ne bi nakon toga doživotno imao problema s mirnim snom?
okruglica is offline  
Old 16.01.2011., 14:25   #55
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post

eto.zamalo ste nastradali zbog glupače. malo je agresivan al nema veze, on nju voli takve glupače koje ostaju i dalje s nasilnicima nisu ništa drugo ni zaslužile
Ovakav površan stav samo pokazuje jaz neznanja prema stanju u kojem se takve nesretnice nalaze. Njima treba pomoć, osvješćivanje, ne pljuvež.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 16.01.2011., 14:25   #56
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Što da je bila riječ o nekoj curi koju je jednostavno iz čistog mira napao, a na kraju i usmrtio zato što nitko nije reagirao?
Zar normalan čovjek koji baš ništa nije učinio da pokuša pomoći ne bi nakon toga doživotno imao problema s mirnim snom?
Mene također smeta pasivnost ljudi koji promatraju kad se nešto ružno događa, a nitko ne želi pomoći. No, moram priznati-licemjerno, da se ne bi usudila priskočiti u pomoć u većini situacija. S obzirom na tjelesnu građu i krhkost, svatko mrvicu jači bi mogao napraviti palačinku od mene. To što mogu lajat puno je drugi par opanaka.
Ali, opet, ako je više ljudi koji su spremni pomoći, onda bi se zlostavljača trebalo moći savladati. No, ako sam sama...?
Sumnjam da bih se išla "kurčit".

Zadnje uređivanje jajanka : 16.01.2011. at 15:42.
jajanka is offline  
Old 16.01.2011., 14:42   #57
Quote:
jajanka kaže: Pogledaj post
Mene također smeta pasivnost ljudi koji promatraju kad se nešto ružno događa, a nitko ne želi pomoći. No, moram priznati-licemjerno, da se ne bi usudila prskočiti u pomoć u većini situacija. S obzirom na tjelesnu građu i krhkost, svatko mrvicu jači bi mogao napraviti palačinku od mene. To što mogu lajat puno je drugi par opanaka.
Ali, opet, ako je više ljudi koji su spremni pomoći, onda bi se zlostavljača trebalo moći savladati. No, ako sam sama...?
Sumnjam da bih se išla "kurčit".
Da, smeta i meni. S jedne strane razumijem da se ne žele mješat da još i onu ne poberu batina, al ako vide da se u tramvaju tako nešto dešava, jbmu pa više vas je od jednog kretena krenite svi skupa na njega

Meni se nešto slično desilo na ljeto kada sam išla sa faksa, a u tramvaju gužva, svi natiskani ko sardine, sparina kad ja osjetim da me netko dira za ruku. Ja mislila prvo slučajno me netko dotako. Kad se to ponovi, ja pogledam koji k...i imam šta za vidjet. Majmun od 50-60 god dira me za ruku i drka. Ostala sam u šoku, počela sam psovat odma, a ljudi u tramvaju samo stoje i gledaju. Izašla sam odmah na sljedećoj stanici moleći boga da ne ide zamnom. Koma dan.
*Barbie* is offline  
Old 16.01.2011., 15:00   #58
Quote:
*Barbie* kaže: Pogledaj post
Majmun od 50-60 god dira me za ruku i drka. Ostala sam u šoku, počela sam psovat odma, a ljudi u tramvaju samo stoje i gledaju. Izašla sam odmah na sljedećoj stanici moleći boga da ne ide zamnom. Koma dan.
Kad pročitam ovako nešto, jebeno me sram što sam muško
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Old 16.01.2011., 15:40   #59
Užas,užas čega svega ima i kakvih sve idiota...,nažalost naše lijepo društvo rado okreće glavu na drugu stranu i ignore.I šta da onda mi žene da radimo?,nakon što sam sve ovo pročitala majke mi da ima kakav tečaj samoobrane ovdje kod mene išla bih učiti kako prebiti Boga u takvim idiotima.Doduše i sama sam bila na meti takvima,jednom sam zviznula šamarčinu nakon što me je uhvatio di nije trebalo,drugom sočno opsovala.Jednostavnno nikad ne znate kako ćete reagirati,u dr.situaciji sam pobjegla,jednostavno da sam se išla obračunati izvukla bih deblji kraj...Žalosno je to sve,kad te neki tretiraju kao komad mesa.Ma treba imati šoker u torbi,da dobro je netko to rekao.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Old 16.01.2011., 15:42   #60
pokupila sam jednom udarac jer sam išla otrgnuti curu od 2-3 frajera.
bila sam mlađa, i ona je vrištala ali očito su joj nečim začepili usta, tako da se moglo čuti samo ako si dovoljno blizu. bilo je to u maksimiru, odmah do ceste, ali i tamo je mrak. frajeri su umirali od smijeha.
došla sam do njih derući se kao krava, i nadajući se da ću probuditi ljude u okolnim kućama, a i taksisti su tik do, 25 metara dalje. ne znam da li stvarno nisu čuli ili nisu htjeli čuti.
i ništa, dobro je prošlo, mogla sam i ja najebat, ovako su se zbunili i ona se uspjela iskoprcat a mene je samo dohvatila šaka, nedovoljno jako da ne bi i sama uspjela pobjeći.

i sada mislim da sam, objektivno sagledavajući opasnost, idiot što sam to napravila, trebala sam pozvati policiju, a ne glumit ramba.
ne vjerujem da se mene ne tiče ako netko nekog maltretira, to mi je katastrofalan način razmišljanja, ali policija je bolja opcija.
ovako samo mogu biti dovoljno zahvalna što sam ih ili uspila zbunit, ili sam digla dovoljnu buku ili što god da nisu i mene ulovili.
ali opet je pitanje kada bi policija došla, i što bi se curi do tada dogodilo.

uglavnom, mislim da se treba pomoći ako je netko ugrožen.

što se mene tiče, uvijek izbjegavam konfliktne situacije, moto mi je "makni se od budale", ne pada mi napamet odgovoriti nešto frajeru za kojeg procjenim da je lud
Megalodona is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.