Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 13:16   #4381
Stari moj, nisi skužio, ni sarkazam, ni post ni išta. Ako ti za gotovinske račune izdaješ transakcijske, nema tu pomoći
Bijedna tri računa.. komplicirana fiskalna... vidi se da nemaš pojam o čem pričam nit si servis vidijo. S j namjerno, da ne bi bilo da ne znam niti hrvatski.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 06:50   #4382
Vidim ja da ti nemaš pojma.
A i cijepljena si na realnost.

Kakav gotovinski transakcijski račun, pobogu? Gdje sam to napisao?

Ako imaš BIJEDNA 3 računa u mjesec dana, onda ti ne treba fiskalna blagajna ni fiskalizacija već te račune lijepo pretvoriš u transakcijske.

Kapiši?

Nemaš problema ni s blagajnom, ni s fiskalizacijom, ni s certifikatom...

Ili ti treba malo polaganije napisati?

Vidim i da ti u `rvackom treba pomoć.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:34   #4383
Nije bitan broj računa nego cifra na računima Nadam se da će ti posao krenuti sad kak siječanj završava, malo si nervozan..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 14:18   #4384
Jel još neko ima danas problema sa kasom?
Ne generira mi ni zik ni jir. Piše da je certifikat učitan, ali se ne fiskaliziraju.
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:14   #4385
Quote:
wayra kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

S obzirom da smo i mi paušalci došli na red, proučavam opcije za fiskalizaciju i najvjerojatnije ću odabrati fiskalphone, pa da li mi netko može preporučiti kakav pouzdan bluethooth mobilni printer, a da nije ujedno i najskuplja opcija?

Hvala!
Mislim da na njihovim stranicama preporučuju i printere.
(znam da jedan biksolon radi već 3 i pol godine, bez greske)
Pretpostavljam da pitaš za mobilni printer zato jer ti stvarno treba.
U suprotnom dovoljna je Free aplikacija i kućni printer. (ako se ne varam)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:20   #4386
Bixolon koristi i VIP, tako da mogu nešto reći o njima. Već 2-3 godine, ako ne možda i 4, rade dobro bez problema. 3x Bixolon SRP-150 (ako se ne varam) kao fiksni printeri, i 4 portabilna Bixolon preko bluetootha rade bez greške.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 03:10   #4387
Da li u odluci o visini blagajničkog maksimuma on mora biti definiran po svakoj pojedinoj blagajni, ili je dovoljno da se definira samo na razini obveznika kao cjeline npr. u iznosu 10.000,00 kn bez određivanja iznosa po pojedinačnoj blagajni?

S jedne strane kad gledam razne šprance za odluku o blagajničkom maksimumu vidim da se definira i ukupni iznos za cijelo poduzeće kao i iznos po svakoj pojedinoj blagajni, a s druge strane gledam zakon i nisam siguran da li ima kakva caka zašto se to radi, ako dobro vidim u zakonu je obveza samo definirati iznos na razini cijelog poduzeća, a iznos po pojedinoj blagajni se može (ali i ne mora???) određivati?

Čl. 29. Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom
(4) Blagajnički maksimum određuje se za obveznike fiskalizacije kao cjelinu, a u okviru toga iznosa obveznik fiskalizacije može odrediti blagajnički maksimum svojim organizacijskim dijelovima.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:28   #4388
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Da li u odluci o visini blagajničkog maksimuma on mora biti definiran po svakoj pojedinoj blagajni, ili je dovoljno da se definira samo na razini obveznika kao cjeline npr. u iznosu 10.000,00 kn bez određivanja iznosa po pojedinačnoj blagajni?

S jedne strane kad gledam razne šprance za odluku o blagajničkom maksimumu vidim da se definira i ukupni iznos za cijelo poduzeće kao i iznos po svakoj pojedinoj blagajni, a s druge strane gledam zakon i nisam siguran da li ima kakva caka zašto se to radi, ako dobro vidim u zakonu je obveza samo definirati iznos na razini cijelog poduzeća, a iznos po pojedinoj blagajni se može (ali i ne mora???) određivati?

Čl. 29. Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom
(4) Blagajnički maksimum određuje se za obveznike fiskalizacije kao cjelinu, a u okviru toga iznosa obveznik fiskalizacije može odrediti blagajnički maksimum svojim organizacijskim dijelovima.
Sve si u pravu, , dakle obveza je definirati maksimum na razini poslovnog subjekta, a sve ostalo je slobodno, možeš po blagajni, po poslovnom prostoru ili ne moraš, kako ti odgovara.
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:05   #4389
Izmjena u fiskalizaciji poslovnih prostora
http://www.porezna-uprava.hr/Lists/V...lovnica%2Easpx
Poslovni prostori se od 01.07.2017 budu prijavljivali kroz e - poreznu.
Više se neće prijavljivati kroz modul fiskalizacije u knjigovodstvenim programima (iz tehničke dokumentacije fiskalizacije izbačeni su djelovi vezani za poslovni prostor). Ali će se i dalje morati voditi njihova evidencija u knjigovodstvenim programima jer se oznaka poslovnice i dalje šalje kroz slanje računa.
Također za sada nema nikakvih uputa hoće li se moći išta kopirati iz programa u e-poreznu ili će se morati ručno upisivati u e-poreznu (za sada shema nije objavljena).
Postojeće poslovnice (već prijavljene kroz knjigovodstveni program) moraju se ponovno prijaviti kroz e-poreznu do kraja sedmog mjeseca (ovo mi malo rečeno izgleda blesavo jer ispada da nisu pamtili poslovnice kod fiskalizacije poslovnih prostora, jest da ima dodatnih polja ali ovako ispada da je problem prebaciti u samoj poreznoj upravi ).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:07   #4390
Prekrasno. J..o im p.s m...r
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:21   #4391
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Postojeće poslovnice (već prijavljene kroz knjigovostveni program) moraju se ponovno prijaviti kroz e-poreznu do kraja sedmog mjeseca (ovo mi malo rečeno izgleda blesavo jer ispada da nisu pamtili poslovnice kod fiskalizacije poslovnih prostora, jest da ima dodatnih polja ali ovako ispada da je problem prebaciti u samoj poreznoj upravi ).
Mislim da to nije tehnički problem nego je pravni i praktičan. Ova izmjena prijave poslovnog prostora je nastala, tako sam barem negdje pročitao, zato jer ljudi nisu prijavljivali poslovne prostore u svojim programima za fiskalizaciju. To je stvaralo stanovite probleme. Onda su smislili da će to riješiti tako što će prijava poslovnog prostora postati obrazac poput svih ostalih obrazaca koji se šalju na e-porezna ili pješice donose u porezne uprave. Do sada je prijava poslovnog prostora bila nešto apstraktno. To je neki gumb kojeg moraš pritisnuti. Ako ga ne pritisneš ništa se ne desi, a ništa se ne desi ni ako ga pritisneš. Ne možeš nigdje provjeriti da li si poslovni prostor prijavio ili nisi. To je jednosmjerna komunikacija, kao da sa zidom pričaš.

Ovom izmjenom je prijava poslovnog prostora postala konkretnija. Postoji evidencija u koju imaš uvid i dobiješ neki dokument koji možeš isprintati i staviti u registrator ili objesiti na zid.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:06   #4392
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije tehnički problem nego je pravni i praktičan. Ova izmjena prijave poslovnog prostora je nastala, tako sam barem negdje pročitao, zato jer ljudi nisu prijavljivali poslovne prostore u svojim programima za fiskalizaciju. To je stvaralo stanovite probleme. Onda su smislili da će to riješiti tako što će prijava poslovnog prostora postati obrazac poput svih ostalih obrazaca koji se šalju na e-porezna ili pješice donose u porezne uprave. Do sada je prijava poslovnog prostora bila nešto apstraktno. To je neki gumb kojeg moraš pritisnuti. Ako ga ne pritisneš ništa se ne desi, a ništa se ne desi ni ako ga pritisneš. Ne možeš nigdje provjeriti da li si poslovni prostor prijavio ili nisi. To je jednosmjerna komunikacija, kao da sa zidom pričaš.
Po meni je ovo suludo, ako sam dobro razumio priču. Ukidaju slanje XML poruka te prisiljavaju da se podaci o posl. prostoru šalju kroz e-poreznu. e-poreznu, kolko ja znam imaju knjigovodstveni servisi, što bi moglo značit da ćemo od 1.07. maltretirat knjigovođe sa pizdarijama o oznakama posl. prostora, radnom vremenu, godišnjim odmorima, privremenim zatvaranjima, otvaranjima...., osim ako ne riješe to na način da se svi prijavimo na e-poreznu, no za tu priču treba extra certifikat i ak se ne varam smart card ili usb stick, a ja ga nemam, nit ga mislim plaćat.


EDIT: sve ovo ne bi bilo toliko bitno da poreznici ne kažnjavaju ljude zbog minornih stvari, tipa u XML poruci pošalju oznaku posl. prostora "01", a na računu im npr. izbacuje "02" ili "10", whatever.

EDIT2: na e-građani ne postoji opcija e-porezna, čist da se zna.

https://s1.postimg.org/nelldnqhr/e-mif.png
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 26.05.2017. at 13:41.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:29   #4393
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije tehnički problem nego je pravni i praktičan. Ova izmjena prijave poslovnog prostora je nastala, tako sam barem negdje pročitao, zato jer ljudi nisu prijavljivali poslovne prostore u svojim programima za fiskalizaciju. To je stvaralo stanovite probleme. Onda su smislili da će to riješiti tako što će prijava poslovnog prostora postati obrazac poput svih ostalih obrazaca koji se šalju na e-porezna ili pješice donose u porezne uprave. Do sada je prijava poslovnog prostora bila nešto apstraktno. To je neki gumb kojeg moraš pritisnuti. Ako ga ne pritisneš ništa se ne desi, a ništa se ne desi ni ako ga pritisneš. Ne možeš nigdje provjeriti da li si poslovni prostor prijavio ili nisi. To je jednosmjerna komunikacija, kao da sa zidom pričaš.

Ovom izmjenom je prijava poslovnog prostora postala konkretnija. Postoji evidencija u koju imaš uvid i dobiješ neki dokument koji možeš isprintati i staviti u registrator ili objesiti na zid.
ccc a kako softver uopće dozvoli slanje računa ako nije prostor fiskaliziran (moj ne dozvoli). Također zašto ih porezna ne odbije ako nisu fiskalizirani prostori. Biti će da ni za to nije bilo nikakve kontrole kod prihvata podataka kao i za neke druge kontrole pa sad svako malo šalju probleme da se naknadno riješavaju i to i po tri godine unazad pa si ti misli zašto je nekom na kasi u nekoj pripizdini s stalnim prekidima u struji vezi i sa lošim (starim) računalima kojima baterije ne rade datum dolaska računa u e-poreznu stariji od datuma na računu i slične stvari koje su se događale baš zbog ne postojanja kontrole. I onda uvedu kontrolu ali samo u testnoj fazi . Bitno da postoje kontrole formata broja telefona i slične gluposti kod slanja nekih drugih obrazaca preko e-porezne a ovo gdje znalo biti problema i s iznosima koga briga. Po tebi znači umjesto da uvedu kontrolu kod prihvata podataka oni to prebacuju u modul e-porezne (da ne budem prost ali ono ). Biti će ipak da je u pitanju tehnički problem tj. da bi u slučaju provjera svakog računa odziv servera porezne uprave dramatično pao.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:45   #4394
obrtnik paušalac sam ja i od 1.7 moram imati fiskalnu kasu koju dosad nisam imao...

molim prepruku najjeftinijeg i najjednostavnijeg riješenja za mene...može i rabljenje kase sa njuškala...


hvala
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 09:40   #4395
http://www.tetrada.hr/besplatna-fiskalna-blagajna/

Najjeftinije
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 09:45   #4396
http://www.tetrada.hr/besplatna-fiskalna-blagajna/

Najjeftinije
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 01:18   #4397
Za ex paušalce je najbolje nešto besplatno kad nema puno "artikala". Ostalo je hebena pretplata.
Kad je krenula fiskalizacija uzeo sam program sa doživotnom licencom za 1500kn.
Kako su se s vremenom svi fiskalizirali i kako je svima koji nude kase promet pao uveli su pretplatu, koja je za moj program program evo gledam sada 2000kn godišnje. Prije 2-3 godine je bila čini mi se 1500, znači još su digli.
Meni su zadnje "prisilno" naplatili 600kn + pdv za godišnje održavanje. Inače kade sam kupovao dogovor je bio da se intervencije naplačuju. 2-3 su odradili besplatno. Ali zašto me opet.... sa pretplatom?
Znači fina mijenja certifikate i program rikne, a ovi mi rekoše uplati godišnje održavanje pa čemo apdejtati kasu. A dučan treba raditi, kasa treba raditi!!
Rekao sam sjašiti s njih, ali me veže navika programa za sada, i još traje godina koju sam uplatio. Nije važno koji su a bome ne želim ih ni reklamirati, tko se kuži skužit če po ciframa. Ali su cigani, jer ako sam nešto platio lifetime, onda tako mora i ostati. Al šta kad je i država u banani
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 06:12   #4398
Ma da i ja mislim nesto besplatno...jer je godisnje imam mozda cca 10ak racuna po 10 000 kuna

Koliko sam skuzio opremu mogu nac polovno a u finu moram ici po neki certifikat? To je kao neki racun ili ?

Program bih isto nasao besplatan za android ili nest slicno tako da bih samo moramo kupiti printer
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 18:15   #4399
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Za ex paušalce je najbolje nešto besplatno kad nema puno "artikala". Ostalo je hebena pretplata.
Kad je krenula fiskalizacija uzeo sam program sa doživotnom licencom za 1500kn.
Kako su se s vremenom svi fiskalizirali i kako je svima koji nude kase promet pao uveli su pretplatu, koja je za moj program program evo gledam sada 2000kn godišnje. Prije 2-3 godine je bila čini mi se 1500, znači još su digli.
Meni su zadnje "prisilno" naplatili 600kn + pdv za godišnje održavanje. Inače kade sam kupovao dogovor je bio da se intervencije naplačuju. 2-3 su odradili besplatno. Ali zašto me opet.... sa pretplatom?
Znači fina mijenja certifikate i program rikne, a ovi mi rekoše uplati godišnje održavanje pa čemo apdejtati kasu. A dučan treba raditi, kasa treba raditi!!
Rekao sam sjašiti s njih, ali me veže navika programa za sada, i još traje godina koju sam uplatio. Nije važno koji su a bome ne želim ih ni reklamirati, tko se kuži skužit če po ciframa. Ali su cigani, jer ako sam nešto platio lifetime, onda tako mora i ostati. Al šta kad je i država u banani
Zanemaruješ jako bitnu promjenu koja nastupa 1.7.2017. a to je da ćeš ti i svi obveznici fiskalizacije od 1.7 do 31.7 morati u poreznoj prijaviti svog programera.
Taj isti programer opet po istom zakonu odgovara da program radi ispravno i sad te ja pitam kao programer je li ti misliš da će ijedan normalan programer dati besplatno program ili da će ga dati za neku siću pa da idućih tko zna koliko godina odgovara za sve fiskalizirane račune koje ćeš ti napraviti.

Znaš kako je to kod nas, može greška biti u tko zna kome ili čemu i porezna kaže kriv je programer i onda ajde se ti programeru brani i dokazuj da nije greška u programu.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:33   #4400
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Zanemaruješ jako bitnu promjenu koja nastupa 1.7.2017. a to je da ćeš ti i svi obveznici fiskalizacije od 1.7 do 31.7 morati u poreznoj prijaviti svog programera.
Taj isti programer opet po istom zakonu odgovara da program radi ispravno i sad te ja pitam kao programer je li ti misliš da će ijedan normalan programer dati besplatno program ili da će ga dati za neku siću pa da idućih tko zna koliko godina odgovara za sve fiskalizirane račune koje ćeš ti napraviti.
A što će sad programerske kuće još i naplaćivat kupcima odgovornost koja je nastala zbog inzistiranja porezne uprave da se navedu podaci o programeru!!?? Ja sam isto svojedobno kupio doživotnu licencu, no kad su lani jednostrano ukinuli podršku za Win XP, morao sam platiti nadogradnju fiskalnog softa za Win 7, odnosno za višu razinu enkripcije,pa sad na kraju ni ja nemam više trajnu licencu, tj. imam licencu ali ona radi samo na XP windozama, a koji ne rade sa novim certifikatima. Ak mene pitaš ovo je svjesno i promišljeno iebavanje kupaca po džepu, na kraju ćemo više trošiti na kompove, OS-ove i fiskalni softver nego na repromaterijal. Prilično dobro se kužim u kompove i dobro znam kad se dogodi namjerni udar po džepovima zbog ko fol nove enkripcije, kernela, krca palca... Uhljebi su pronašli novi izvor prisilnog punjenja proračuna.

P.S. Fiskalne blagajne bi morale bit operativne na iebenim kantama od prije 20 godina i k tome još najmanje 20 godina u budućnost. Mislim ono, sve što treba provuć je jebeni 1 Kilobajt hex niza, jel zato treba svemirski kompjuter!!?? neću više, već san se snerva....
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.