Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2013., 18:41   #141
Hvala!
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 10:56   #142
Da li se može preći na nekog drugog pružatelja usluge (znači preći sa HEPa) bilo gdje u RH, ili je to ograničeno samo na veće gradove?

Znači, da li se može i u nekom malom selu preći na drugog operatera već sada?
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 11:48   #143
da
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 13:00   #144
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Da li se može preći na nekog drugog pružatelja usluge (znači preći sa HEPa) bilo gdje u RH, ili je to ograničeno samo na veće gradove?

Znači, da li se može i u nekom malom selu preći na drugog operatera već sada?
Nema tu ograničenja kao recimo kod telekomunikacijske mreže. Znači, tko god je imao struju do sada može mijenjati distributera. Dakle, HEP je vlasnik mreže i do sada je jedino on i prodavao struju preko te mreže. Od sada se u prodaju struje uključuje više distributera što znači da dio naknada (mrežarina i očitanje) uvijek se plaćaju HEP-u kao vlasniku mreže, a ostalo se plaća ovim tvrtkama za koje se korisnik odluči da će plaćati potrošnju struje.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 17:20   #145
Pozdrav svima. Na HEP-ovoj sam "struji" bio a i ostat ću. Imam problemčić. Kako očitati ovo njihovo novo ultramoderno brojilo? Digitalno.
Ako sam promašio temu,brišite post. Usput - sorry.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 19:30   #146
rezultati govore samo za sebe, nisam hepovac nego sam samo malo više pronjemački orjentiran i ne podnosim ništa slovensko makar bilo zapakirano u celofan i sa mašnicom na sebi. GENI ima 7500 pretplatnika, RWE 12000 do sada, što bi se reklo u narodu na kraju bitke se mrtvi broje...i daleko sam od penzije kako je neko naveo u postu:-))) a mene su u školi učili da je 12% više od 10% popusta ako uzmemo iste uvjete i registrirate se preko neta, jer GENI-jalci vam neće doć na vrata, a ako zovete RWE i pitate agenta makar živjeli u babinoj gredi, sutradan će vam doći na vrata...
dragonfly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 19:34   #147
Koliko je RWE jeftinija od HEP-a?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:51   #148
Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
rezultati govore samo za sebe, nisam hepovac nego sam samo malo više pronjemački orjentiran i ne podnosim ništa slovensko makar bilo zapakirano u celofan i sa mašnicom na sebi. GENI ima 7500 pretplatnika, RWE 12000 do sada, što bi se reklo u narodu na kraju bitke se mrtvi broje...i daleko sam od penzije kako je neko naveo u postu:-))) a mene su u školi učili da je 12% više od 10% popusta ako uzmemo iste uvjete i registrirate se preko neta, jer GENI-jalci vam neće doć na vrata, a ako zovete RWE i pitate agenta makar živjeli u babinoj gredi, sutradan će vam doći na vrata...
Da, ali RWE tih 10+2% popusta nudi samo za prvu godinu ugovora, preostale 2g ugovora popust je samo 5%! Neki naivno ne čitaju sitna slova u ugovorima jer su valjda genetički pronjemački orijentirani pa iste idealiziraju ili samo rade za njih.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 08:22   #149
Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
rezultati govore samo za sebe, nisam hepovac nego sam samo malo više pronjemački orjentiran i ne podnosim ništa slovensko makar bilo zapakirano u celofan i sa mašnicom na sebi. GENI ima 7500 pretplatnika, RWE 12000 do sada, što bi se reklo u narodu na kraju bitke se mrtvi broje...i daleko sam od penzije kako je neko naveo u postu:-))) a mene su u školi učili da je 12% više od 10% popusta ako uzmemo iste uvjete i registrirate se preko neta, jer GENI-jalci vam neće doć na vrata, a ako zovete RWE i pitate agenta makar živjeli u babinoj gredi, sutradan će vam doći na vrata...
svaka tebi cast na orijentaciji.

hrvati su zatucani (jbg, tako je) i dam ruku u vatru da od ti 12000, 11000 misli da je to struja iz njemačke (i samim time kvalitetnija). isti ti misle da imaju 12 % popusta dok su na RWE-u, a zaboravili su cinjenicu da su ugovor potpisali na 36 mjeseci i da taj popust pada svake godine. plus tu su sitna slova. Samo otvori temu na mobilnoj o nekom operateru, 90% ljudi koji su na pretplati i zale se (cak i ne moraju bit na pretplati, i na nekoj tarifi) su u krivu, jer nisu citali kaj potpisuju - to ti je slika hr puka)

"na kraju bitke se broje mrtvi".... hmm, samo pogledaj kaj je taj isti hrvatski narod izabrao u politici od '91 do sad.
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 10:50   #150
Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
a mene su u školi učili da je 12% više od 10% popusta ako uzmemo iste uvjete i registrirate se preko neta
Svi se pozivaju na postotak, a uopće ne gledaju ukupnu cijenu, naravno da prosječnom Hrvatu bolje uzeti 12% nego 7% jel je to jeftinije. RWE koristi vrlo jeftine HT trikove poput cijena koje nude u prvoj godini, koje su identične HEP-ovim cijenama. Nakon toga kad istekne popust su cijene kilovat sata taman na aritmetičkoj sredini između GEN-I-a i HEP. Kakvo je to poštenje ako držiš cijene na istoj HEP razini i najavljuješ popust, a onda ih spuštaš? Zar nije fer držati cijene stalno na istoj razini i na njih obračunati popust, ali ne - bolje izgleda 12% nego 5% jel. Za naivne kakvih u narodu ima to je pravi pogodak. Nažalost, ljudi žele biti naveslani pa neka budu.

Čini mi se da RWE zapravo nema nakon prve godine popust 5% nego 5% niže cijene? jel ako je popust preostali dio ugovora 5% to bi značilo da nakon tri godine oni se sa cijenama vraćaju na razinu HEP-a? To sad zbilja ne znam, ako netko zna neka kaže.

Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
rezultati govore samo za sebe... GENI ima 7500 pretplatnika, RWE 12000... GENI-jalci vam neće doć na vrata, a ako zovete RWE i pitate agenta makar živjeli u babinoj gredi, sutradan će vam doći na vrata...
To da GEN-I možda ima nešto slabiju promociju je istina, nisam skroz upoznat s time, ali po gradu sam vidio RWE više puta i GEN-I samo jednom... volio bi da se aktiviraju

Quote:
dragonfly1 kaže: Pogledaj post
ne podnosim ništa slovensko makar bilo zapakirano u celofan i sa mašnicom na sebi.
Ovo govori o stanju uma, a ne o nekoj realnoj situaciji.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 13:17   #151
Tamo u HEP-u je netko stvarno retardiran. U prošlom obračunskom razdoblju su nam odredili ratu od 250 kuna da bi sad u devetom mjesecu ispalo da imamo preplatu od skoro 300 kuna u šest mjeseci, a netko pametan nam je ratu za iduce razdoblje povisio na 260 kuna. Fakat nisu normalni.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 14:41   #152
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Da li se može preći na nekog drugog pružatelja usluge (znači preći sa HEPa) bilo gdje u RH, ili je to ograničeno samo na veće gradove?

Znači, da li se može i u nekom malom selu preći na drugog operatera već sada?

Ja sam sve nekretnine prebacio na Gen-I, i viksu.

Već ti je dosta malih gradova i sela prešlo na RWE ili GEN-I, tipa javna rasvjeta, to ide još manja cijena nego za građane. Jer imaju ultrastabilnog potrošača na noćnoj tarifi.

Na GEN-I su prešli neki moji prijatelji koji do kuće nemaju ni asvalt, nego blatni put kroz vinograd
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:51   #153
Quote:
C-blok kaže: Pogledaj post
Tamo u HEP-u je netko stvarno retardiran. U prošlom obračunskom razdoblju su nam odredili ratu od 250 kuna da bi sad u devetom mjesecu ispalo da imamo preplatu od skoro 300 kuna u šest mjeseci, a netko pametan nam je ratu za iduce razdoblje povisio na 260 kuna. Fakat nisu normalni.
He he he da to mi je poznato. Ja sam u 11mj. 2012 godine dobio nove uplatnice od 372kn. Reko ok, radila je klima preko ljeta, imali smo stari veliki zamrzivač, stari frižider i još jedan novi frižider, a i tv i pc su radili barem 10h dnevno svaki.

No u međuvremenu i prije toga smo se riješili starog zamrzivača i starog frižidera, klima nije radila (jer je došla jesen/zima), a i počeli smo voditi računa o tome koliko PC i TV rade bez potrebe...

I tako, došao je 5mj i novo očitanje/uplatnice. Ja veseo, reko nema šanse da bude više od 300kn, a kada ono pafff 430kn.

I ništa, nastavili smo i dalje trošiti normalno, pazili smo, a nije ni klima puno radila po ljetu (osim ona cca 2 tjedna kada je bio pakao) i u međuvremenu sam saznao za tu HEP web aplikaciju "Moj račun" i onda sam skužio da smo u debeloj pretplati, tj. da ne trošimo više od cca 270kn/mj.

Sada sam pokušao ugovoriti samoočitanje i plaćanje po potrošnji (nažalost bez uspjeha). No dobro, u 12mj ide novo očitanje i nove uplatnice ako ne bude kako bi trebalo, prelazim na GEN-i kada uvedu svoju aplikaciju i jedinstveni račun (a to bi trebalo uskoro).
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 07:53   #154
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
da
Hvala, super...
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 08:27   #155
Quote:
C-blok kaže: Pogledaj post
Tamo u HEP-u je netko stvarno retardiran. U prošlom obračunskom razdoblju su nam odredili ratu od 250 kuna da bi sad u devetom mjesecu ispalo da imamo preplatu od skoro 300 kuna u šest mjeseci, a netko pametan nam je ratu za iduce razdoblje povisio na 260 kuna. Fakat nisu normalni.
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
He he he da to mi je poznato. Ja sam u 11mj. 2012 godine dobio nove uplatnice od 372kn. Reko ok, radila je klima preko ljeta, imali smo stari veliki zamrzivač, stari frižider i još jedan novi frižider, a i tv i pc su radili barem 10h dnevno svaki.

No u međuvremenu i prije toga smo se riješili starog zamrzivača i starog frižidera, klima nije radila (jer je došla jesen/zima), a i počeli smo voditi računa o tome koliko PC i TV rade bez potrebe...

I tako, došao je 5mj i novo očitanje/uplatnice. Ja veseo, reko nema šanse da bude više od 300kn, a kada ono pafff 430kn.

I ništa, nastavili smo i dalje trošiti normalno, pazili smo, a nije ni klima puno radila po ljetu (osim ona cca 2 tjedna kada je bio pakao) i u međuvremenu sam saznao za tu HEP web aplikaciju "Moj račun" i onda sam skužio da smo u debeloj pretplati, tj. da ne trošimo više od cca 270kn/mj.

Sada sam pokušao ugovoriti samoočitanje i plaćanje po potrošnji (nažalost bez uspjeha). No dobro, u 12mj ide novo očitanje i nove uplatnice ako ne bude kako bi trebalo, prelazim na GEN-i kada uvedu svoju aplikaciju i jedinstveni račun (a to bi trebalo uskoro).
Prije nego što nekoga proglašavate retardiranim informirajte se.

Mjesečna novčana obveza za slijedeće obračunsko razdoblje od 6 mjeseci izdaju se na temelju odgovarajućeg prethodnog razdoblja.

U ovom slučaju mjesečna obveza za 11/2013 do 04/2014 izdaje se na temelju potrošnje 11/2012 do 04/2013. Bitno je napomenuti da se procjenjuje količina energije, a ne iznos. Temeljem količina izračuna se mjesečna obveza po cijenama koje će biti važeće u slijedećem obračunskom razdoblju.
Smanjena potrošnja u razdoblju od 05/2013 do 10/2012 služiti će za izdavanje mjesečnih obveza za razdoblje od 05/2014 do 10/2014.

Također Tarifni Kupac kategorije kućanstvo ima pravo na jedan izvanredni obračun tijekom obračunskog razdoblja, temeljem kojeg se za preostali dio obračunskog razdoblja mogu izdati manje/veće mjesečne novčane obveze.

Isto tako očitanja na dan 01.10.2013. koja se dostavljaju zbog promjene cijena služe za razgraničenje potrošnje do 01.10.2013. (po staroj cijeni) i od 01.10.2013. (po novoj cijeni) do slijedećeg redovnog ili izvanrednog obračuna.

Kupcima koji ne dostave stanje na 01.10.2013. do 10.10.2013. razgraničenje količina izračunati će se u omjeru trajanja razdoblja sa starom cijenom i razdoblja sa novom cijenom (dan prethodnog obračuna do 01.10.2013. prema 01.10.2013. do dana slijedećeg obračuna).

Nove mjesečne obveze u tekućem obračunskom razdoblju izračunat će se po količinama iz odgovarajućeg prethodnog razdoblja (istog kao i stare mjesečne obveze) ali prema novim cijenama. Nove mjesečne obveze neće se dostavljati Kupcima kojima je redovni obračun tijekom 10. i 11. mjeseca 2013. kao ni Kupcima kojima će nova cijena uzrokovati promjenu mjesečne novčane obveze manju od 10 kn.

Sve navedeno je javno objavljeno. Samo treba pročitati.


Opći uvjeti za opskrbu električnom energijom (NN 14/2006) - donijela Vlada RH

Članak 85.
(3) Brojila električne energije za tarifne kupce i za povlaštene kupce očitavaju se prema obračunskom razdoblju mjesečno unutar razdoblja od 30 +/– 3 dana ili šestomjesečno unutar razdoblja od 180 +/– 15 dana, ovisno o kategoriji potrošnje, što se smatra standardnom uslugom očitanja.

Članak 89.
(1) Standardna usluga za tarifne kupce kategorije kućanstva očitanje je i obračun potrošnje električne energije jednom u šest mjeseci.
(2) Standardna usluga za tarifne kupce u ostalim kategorijama potrošnje očitanje je i obračun potrošnje električne energije jednom u mjesec dana.
(3) Tarifni kupac kategorije kućanstvo može:
– redovito mjesečno sam dostavljati očitanje brojila operatoru distribucijskog sustava, na temelju kojih je opskrbljivač dužan utvrditi iznos mjesečne novčane obveze za plaćanje električne energije, što se uređuje posebnim ugovorom o samoočitanju između kupca i opskrbljivača,
– unutar obračunskog razdoblja zahtijevati izradu izvanrednog ili kontrolnog obračuna.
(4) Usluga izrade izvanrednog ili kontrolnog obračuna iz stavka 3. ovoga članka obavlja se o trošku tarifnog kupca.

Članak 90.
(1) Iznos mjesečnih novčanih obveza za tarifne kupce kategorije kućanstvo određuje opskrbljivač tarifnih kupaca na temelju prosječne mjesečne potrošnje iz odgovarajućeg prethodnog obračunskog razdoblja, pomnožene s korekcijskim faktorom promjene potrošnje u odgovarajućem obračunskom razdoblju prethodne kalendarske godine i tarifnim stavkama odabranog tarifnog modela, uvećano za stalnu mjesečnu naknadu.
(2) Iznos mjesečne novčane obveze iz stavka 1. ovoga članka predstavlja račun za ugovorenu električnu energiju, s datumom dospijeća sredinom mjeseca na koji se ta obveza odnosi, a na njega se ne obračunava zakonska zatezna kamata.
(3) Po isteku obračunskog razdoblja opskrbljivač temeljem očitanog brojila izrađuje konačni obračun za utrošenu električnu energiju toga razdoblja i ispostavlja račun obračunskog razdoblja, a novčanu obvezu iz tog računa tarifni kupac kategorije kućanstvo dužan je platiti u roku od 10 dana od dana izdavanja računa.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 08:31   #156
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Prije nego što nekoga proglašavate retardiranim informirajte se.
Vidim da su forumaši isprovocirali i jednog zaposlenika HEP-a da se registrira i da ih educira.
Fred, jeste dobro plaćeni tamo u HEP-u?
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 08:48   #157
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Vidim da su forumaši isprovocirali i jednog zaposlenika HEP-a da se registrira i da ih educira.
Fred, jeste dobro plaćeni tamo u HEP-u?
U pravu si. Najbitnije je radim li u HEP-u ili ne.

Samo sam skupio informacije koje su već objavljene. Možda nekome pomognu.

A jesu li postojeći propisi dobri ili loši, to je neka druga tema koju sigurno nećemo riješiti na forumu.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 09:05   #158
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
U pravu si. Najbitnije je radim li u HEP-u ili ne.

Samo sam skupio informacije koje su već objavljene. Možda nekome pomognu.

A jesu li postojeći propisi dobri ili loši, to je neka druga tema koju sigurno nećemo riješiti na forumu.
Pa nije sramota raditi u HEP-u.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 12:29   #159
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Prije nego što nekoga proglašavate retardiranim informirajte se.
Znači ovako, moja potrošnja od:

18.5.2012. - 20.11.2012. To je skoro 6mj = 2396kWh ispada 399kWh/mj*1.05kn = 419kn (a meni su došle uplatnice 375kn + 430 duga)

20.11.2012. - 18.5.2013. Također 6mj = 2140kWh ispada 356kWh/mj*1.05kn = 373kn (a meni su došle uplatnice na 430kn + 123kn duga).

Meni se tu baš i ne čini da je to transparentno. Oni računaju kako im se da.

ps. Kakav dug, o cemu oni pričaju?!?! I kakve su im to uplatnice!?!
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje Lex Luthor : 07.10.2013. at 12:42.
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 12:41   #160
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
prelazim na GEN-i kada uvedu svoju aplikaciju i jedinstveni račun (a to bi trebalo uskoro).
Pređi do kraja mjeseca, kad imaš mjesec dana struje besplatno.

Više ćeš uštedit taj mjesec nego u idućih godinu dana na GEN-I.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.