Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 15:20   #41
Honey, ja sam nekako skuzila da je rijec o odrasloj zeni ciji svekrva i svekar su rastavljeni, pa svekrva ne zeli doci na nekakvo slavlje ako dođe ta nova partnerica od svekra. A ta zena iz posta je stala na stranu svekrve iako ona sa svim tim skupa nema veze

Bit ce da sin slavi rođendan ili se zeni, pa je pozvao oba roditelja.

Meni je iskreno stajanje na stranu svekrve u ovoj situaciji petljanje gdje joj nije mjesto. Valjda bi taj sin trebao odlucivati koga zeli gledati na svojoj proslavi
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:52   #42
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Honey, ja sam nekako skuzila da je rijec o odrasloj zeni ciji svekrva i svekar su rastavljeni, pa svekrva ne zeli doci na nekakvo slavlje ako dođe ta nova partnerica od svekra. A ta zena iz posta je stala na stranu svekrve iako ona sa svim tim skupa nema veze

Bit ce da sin slavi rođendan ili se zeni, pa je pozvao oba roditelja.

Meni je iskreno stajanje na stranu svekrve u ovoj situaciji petljanje gdje joj nije mjesto. Valjda bi taj sin trebao odlucivati koga zeli gledati na svojoj proslavi
Tnx na objašnjenju, previše je likova i raznih mišljenja oko toga da mi je najbitnije ostalo nejasno, ja sam shvatila da svekrva neće doći jer joj sin ima drugu ženu a ona je s prvom dobra dok novu ne prihvaća
Ako je pak ljubomorna na novu ženu svog bivšeg muža, onda je pitanje koliko joj je stalo do vlastitog sina zbog kojeg se valjda okuplja obitelj. On je vjerojatno pozvao oboje, a stara neće doći ako dođe i ova druga. To je njeno pravo, niko je nemre prisilit da bude tamo gdje neće, tj s osobama koje ne podnosi al fakat ne kužim kaj se itko izvan te priče ima stavljati na nečiju stranu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:03   #43
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Najbrže i bolje rješenje mi se pari da se sa bivšin partneron ostane u dobrin odnosima jer je on taj koji najbezbolnije može anulirat zlostavljača. Ako se taj i njemu može sakrit, onda jebiga.
Često je najteže ostat u dobrin odnosima, tim više šta fokus nikako da ne siđe s zavađenih partnera i zaustavi se na dici.
Slazem se, samo sto pocesto odnosi ne budu toliko dobri da bi stvar bila izvediva. Uostalom zbog nedobrih odnosa se ljudi i rastaju, a nekompatibilnost se tada zna prosiriti i na definiranje onoga sto ditetu steti, kao i na interpretaciju tude motivacije. Dodaj tome mogucnost nekriticne zaljubljenosti u novu zenu i dobijes plodno tlo za sranja dok kazes keks.
Ponavljam, ne mora biti teska zlostava u pitanju di muz ne kuzi da mu zena doma lema dite, govorim o suptilnijim sranjima koje zaljubljenik ili ne vidi ili vidi priko prizme ljubavnih roza cvikera, a ako ih bivsa slucajno istakne znaju poprimiti oblik ljubomornog kenjanja prije nego opravdane reakcije.
Mozda je u biti jos gora situacija koju sam navela: kad otac kroz nove zene u svom zivotu ni ne smatra da cini nesto lose. Takav ce nazalost sutra slicna nekorektna ponasanja tolerirati i svojoj novoj boljoj polovici.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:09   #44
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Tnx na objašnjenju, previše je likova i raznih mišljenja oko toga da mi je najbitnije ostalo nejasno, ja sam shvatila da svekrva neće doći jer joj sin ima drugu ženu a ona je s prvom dobra dok novu ne prihvaća
Ako je pak ljubomorna na novu ženu svog bivšeg muža, onda je pitanje koliko joj je stalo do vlastitog sina zbog kojeg se valjda okuplja obitelj. On je vjerojatno pozvao oboje, a stara neće doći ako dođe i ova druga. To je njeno pravo, niko je nemre prisilit da bude tamo gdje neće, tj s osobama koje ne podnosi al fakat ne kužim kaj se itko izvan te priče ima stavljati na nečiju stranu.
To ni meni nije pretjerano jasno.
Iako virujem da je prica moguce nesto slojevitija pa stav snahe nije nista drugo doli odraz stava sina.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:22   #45
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mozda je u biti jos gora situacija koju sam navela: kad otac kroz nove zene u svom zivotu ni ne smatra da cini nesto lose. Takav ce nazalost sutra slicna nekorektna ponasanja tolerirati i svojoj novoj boljoj polovici.
Gora situacija daje svima svojevrstan izlaz: ocu da ne mora glumit oca, ditetu da ne mora tražit oca, novoj da nema konkurencije, a majka dobije dite više kod sebe.

Mezzo situaciju u kojoj suptilni zlostavljači dobivaju prostor, sponzorira zaljubljenost prije svega u sebe, u svoju novu slobodu, više nego u novu curu.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:43   #46
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ovo je najgori dio, zato što takve manipulativne kučke tačno znaju do kojih granica "smiju" ići, kakve sve "suptilne" metode zlostavljanja mogu upotrijebiti, a da im se ništa ne može dokazati (osim u ekstremnim slučajevima zlostavljanja). Nerijetko one ispadnu "žrtve" zločeste djece i neurotičnih bivših. Treba biti jako mudar u takvim situacijima, ali rijetke su one žene koje u situacijama kada im je dijete ugroženo postupaju mudro.
Ovakve situacije su nažalost veoma česte. Lično poznajem jednu ženu koja je sa svojim djetetom otišla da živi kod svog novog muža. Koji takođe ima dijete iz prvog braka samo se on nije razveo već mu je žena umrla.

Sve bi bilo cile-mile dok je on tu, a čim bi leđa okrenuo to bi bila druga priča. Nije bilo batina, ali je bilo psihičkog maltretiranja koliko voliš. Stvari su se još više pogoršale kada su oni dobili zajedničko dijete. To njegovo se žalilo ocu i rodbini ali joj niko nije vjerovao. Pa dijete je ostalo bez majke,samo mu je još ona falila da ga maltretira. Neznam kako je sve to izašlo na vidjelo, uglavnom oni više nisu skupa, razveli su se. Sad je to cirkus. Jedno dijete sa tom ženom živi, posjećuje svog oca njenog prvog ex muža, drugo to njihovo zajedničko je takođe sa njom i ide kod njenog drugog ex muža, a ta njegova mala je ostala sa njim. A sad se u priči pojavio i njen novi frajer. :zubo Mislim...jadna ta djeca kada ih rastežu kako ko stigne.

Drugi primjer komšijskog djeteta koje plače svaki put kada se rastaje sa ocem. Taj njegov otac ima novu ženu, dijete iz tog braka i niko nema protiv da dijete boravi skim hoće i koliko hoće. No dijete to ne prihvata dobro, jer drugo dijete ostaje sa ocem i majkom, ima porodicu, govori da je ono nema jer njegov tata ne ide sa njim. Nema tu nikakvog huškanja, sve su to stresovi i dijete to uopšte emotivno dobro ne podnosi. Sad uključili su i psihologa da se vidi može li se tu šta učiniti.

Dakle, situacije su različite, izrazito bolne za mnogu djecu i ne svodi se sve samo na to majka neda, majka brani. Osim toga i djeca su različita i ne prihvataju svi prilagođavanje kako mi mislimo da bi trebalo. Po meni najvažnije je da djeca ostvaruju dobar odnos sa oba roditelja, da se to gradi, da ti roditelji ako je ikako moguće imaju koliko-toliko dobar odnos radi tog njihovog djeteta. Ostalo ništa ne mora, gdje piše da mora?

Bilo je ovdje slučajeva da je ta nova žena sasvim ok, ali da je dijete od njenog muža razmaženo. Šta ta žena može kad ni roditelji ne mogu izaći sa njim na kraj? Niti se ta žena smije previše uplitati niti može biti po strani. Samo tonu živaca da pogubi i opet je pitanje kako će to ispasti. Šta se može nekoj majci djeteta koja brani da se dijete viđa sa novom partnericom oca? Ako se nekako ne dogovore i smire strasti, uvijek će biti problema.

Ja imam dvije razvedene zaove sa djecom, čiji očevi niti žele za njih izdvajati novac niti ih žele viđati. Djeca nemaju nikakva kontakta sa očevima iako su im majke pokušavale da ih ostvare i šta im se može? Za jednog od njih ni rođena majka nezna gdje je.

Najpametnije bi bilo kada bi moglo kako da se odrasli obavežu i natjeraju da mora da bude kako je najbolje po djecu, a njima ako nešto nije pravo koga briga. Ali jedno su priče kako bi trebalo što svi znamo, a sasvim drugo realan život. To što se dešava oko nas su sve mnogo tužnije i kompleksnije priče nego što se misli u kojima najviše ispaštaju upravo ta djeca.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.