Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 14:55   #81
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Niste, osuđujete, a da o tim vezama nemate nekog velikog pojma. To nije ok.
Što se tiče ovog Engleza kojeg sam naveo, čovjek je plah kao srna, ona njemu obrusi i snjim se sprda, tako da ne stoji priča sa su svi ti dedeki zli, rogati, prepredeni vragovi koji mladim nevinim djevojkama piju krv i cijede mladost iz njih...
takva je većina njih koje ja znam. ne znam odakle ta slika o jadnoj, mladoj, zavedenoj djevojci.
moja majka je puno mlađa, pa šefuje.

nema to veze nikakve.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:12   #82
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
S tim što ta njegova niti približno nije mlada djevojka, nego jedna koja sve zna i puno toga može više za sebe nego s 24...... Njoj već dajem puno pravo da odluči što i od koga želi. Jer bi trebala znati.
Ako su se upoznali prije 5 godina a njoj je sada 30, koliko joj je tada godina bilo..?


Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
takva je većina njih koje ja znam. ne znam odakle ta slika o jadnoj, mladoj, zavedenoj djevojci.
moja majka je puno mlađa, pa šefuje.

nema to veze nikakve.
Pa to se nekako pokušava ovdje provlačiti, on stari rogonja i ona naivna koja je pala na zaljubljenost. U realnosti nije istina. Dosta žena također i svjesno ide iz interesa u takve veze. Ali postoje i oni gdje se ljudi jednostavno nađu i zaljube...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:24   #83
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ako su se upoznali prije 5 godina a njoj je sada 30, koliko joj je tada godina bilo..?




Pa to se nekako pokušava ovdje provlačiti, on stari rogonja i ona naivna koja je pala na zaljubljenost. U realnosti nije istina. Dosta žena također i svjesno ide iz interesa u takve veze. Ali postoje i oni gdje se ljudi jednostavno nađu i zaljube...
Pa bas to.
Od kad stariji znaci i dominantniji?

Jos se spominju i emocionalni vampiri.
Ispada da s godinama postajes vampir i to je neminovno.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:25   #84
Dakle on će u mirovinu da se posveti - vama.
Imat će mirovine oko 2000 kn maksimalno, s obzirom da ima ispodprosječnu plaću i gleda da ode u prijevremenu penziju.

Kažeš nema nekih nekretnina, nema dobar auto, vikendicu ..

Dakle govorimo o čovjeku koji sa svojih 60 godina nije uspio profesionalno napraviti ništa od sebe. Nije si uspio osigurati ni nekakvu ugodnu starost, s obzirom da nema zaliha u smislu vlasništva, a lako mi je pretpostaviti da nema niti ušteđevinu.

Očito nije uspio niti na privatnom planu dosad, a proživio je puno godina prije nego je tebe upoznao.

Mogla bih ovo razumjeti i vjerovati da može uspjeti jedino da se radi o izuzetnoj osobi, koje je unatoč godinama vitalna, puna snage, koja je natprosječno uspjela u poslu i slično.
A mi govorimo o liku koji gleda da što prije zbriše u penziju!

Razmisli malo za 10 godina - ti ćeš biti u naponu snage s 35 godina, dok će on biti deda kojemu će pobjeći u gaće, pa će nositi pelene.

Životom s njim osudila si samu sebe na siromaštvo i ulogu medicinskog skrbnika koji mijenja pelene.

Vjerujem da ništa ovo ne dopire do tebe jer smatraš da ja ne razumijem tvoju svemirsku ljubav.
Moj ti je savjet da odmah započneš zajednički život s njim, kako bi se što prije otrijeznila.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:27   #85

koliko generaliziranja, pa to je strašno čitati
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:33   #86
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
zašto?
kao studentica, čuvala sam klince čiji je otac imao 63, a majka 31
u 8 godina su napravili 5 djece (ja sam pazila samo 2 )
dok je ona bivala trudna, on je spavao u drugoj sobi...
i tada, i danas, mi je taj odnos bio čudan ali koliko znam, još uvijek su skupa
Zato sta ili ce biti jako prisutan u zivotu djeteta na najgori nacin ili ce biti totalno odsutan .
Prvo majka je tu za sve . Kada je prisutan evo sta se dogadja . Naravno ne zelim generalizirati . Navest cu jedan primjer .
Stariji ocevi poznavajuci zivot naprave od djeteta jedno hendikapirano djete . Naravno iz ljubavi i iz straha da se njihovom djetetu nesta ne dogodi .
Navest cu par banalnih primjera da bi docarao moju konstataciju iz realnog zivota .
1) neda djetetu da se popne i sidje samo sa kauca . da ne bi pao .
2) kada se igra lopte ne dozvoljva djetetu da uzme inicijativu . primjera radi .
sjedne na podu igraju se lopte i on ce malom rasiriti noge umijesto da ga zatrazi da rasiri noge i da mu gurne loptu .
3) nece da ga nauci da ide biciklom past ce i razbiti se .
4) skriva sav alat (sarafcigere, cekice, sarafe)povrediti ce se .
5) djete nema pravo da uzme tus u ruke ugusiti ce se
6) majka je tu da sve radi umijesto djeteta .da ga pere ,oblaci, hrani do 25 godina .
7) djete nema pravo da se razvija prirodno samo i da devlopira elementarne sposobnosti .
8) on ce sve uraditi namijesto djeteta .
Jendostavno iz straha sprecava razvoj djeteta . Misli da dobro radi a u sutini od djeteta pravi invalida .

Ako se nesta dogodi djetetu za vreme njegove odsutnosti paljba na majku : gdje si ti bila i gdje su ti oci bili ,i sta si radila ?
Mislim ,mogu do sutra ovako .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:36   #87
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post

koliko generaliziranja, pa to je strašno čitati
Jelda?

Meni su najbolje ove fore da je frajer sa 63 de facto sa jednom nogom u grobu
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:37   #88
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Zato sta ili ce biti jako prisutan u zivotu djeteta na najgori nacin ili ce biti totalno odsutan .
Prvo majka je tu za sve . Kada je prisutan evo sta se dogadja . Naravno ne zelim generalizirati . Navest cu jedan primjer .
Stariji ocevi poznavajuci zivot naprave od djeteta jedno hendikapirano djete . Narano iz ljubavi i iz straha da se njihovom djetetu nesta ne dogodi .
Navest cu par banalnih primjera da bi docarao moju konstataciju iz realnog zivota .
1) neda djetetu da se popne i sidje samo sa kauca . da ne bi pao .
2) kada se igra lopte ne dozvoljva djetetu da uzme inicijativu . primjera radi .
sjedne na podu igraju se lopte i on ce malom rasiriti noge umijesto da ga zatrazi da rasiri noge i da mu gurne loptu .
3) nece da ga nauci da ide biciklom past ce i razbiti se .
4) skriva sav alat (sarafcigere, cekice, sarafe)povrediti ce se .
5) djete nema pravo da uzme tus u ruke ugusiti ce se
6) majka je tu da sve radi umijesto djeteta .da ga pere ,oblaci, hrani do 25 godina .
7) djete nema pravo da se razvija prirodno samo i da devlopira elementarne sposobnosti .
8) on ce sve uraditi namijesto djeteta .
Jendostavno iz straha sprecava razvoj djeteta . Misli da dobro radi a u sutini od djeteta pravi invalida .

Ako se nesta dogodi djetetu za vreme njegove odsutnosti paljba na majku : gdje si ti bila i gdje su ti oci bili ,i sta si radila ?
Mislim ,mogu do sutra ovako .
Ma daaaaaaj

A kad ima 25 recimo onda neće ništa od toga raditi sa djetetom jer će cugati u kafani sa badićima nakon posla jer to pravi muškarci rade
Budala je budala...imao 20 ili 60...nema razlike
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:39   #89
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post


Jelda?

Meni su najbolje ove fore da je frajer sa 63 de facto sa jednom nogom u grobu
Ovaj od autorice očito proživljava drugu mladost.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:41   #90
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post


Jelda?

Meni su najbolje ove fore da je frajer sa 63 de facto sa jednom nogom u grobu
Ma ne, on puca od zdravlja, 60-e su nove 20-e.

Kako je jedan šef komentirao za svog gazdu koji je isto imao debelo mlađu ženu - sada će pričati da može i dvaput. Pa i može, ima on dva vibratora za nju....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:41   #91
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Pa bas to.
Od kad stariji znaci i dominantniji?

Jos se spominju i emocionalni vampiri.
Ispada da s godinama postajes vampir i to je neminovno.
S godinama postaješ zahtjevniji, umorniji i bolesniji. Sigurno ne budeš išao po klubovima sa svojom trideset godina mlađim komadom. Nego ćeš ju čekati doma da ona dođe iz izlaska s frendicama. I vjerojatno prigovarati. Ili biti ljubomoran.
Uz razliku u godinama ide i razlika u iskustvu. On je prošao i to odavno ono što ona tek mora proći.

Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

Kažeš nema nekih nekretnina, nema dobar auto, vikendicu.
Ti si toliko opterećena s novcem da je to strašno.

Al ovo je još i ok upis u usporedbi s drugima na temi koji kao jedino pozitivno u toj vezi vide mogućnost da ona dobije njegovu imovinu nakon smrti.
A ako ni toga nema - onda radije nek ga nogira.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:42   #92
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post


Jelda?

Meni su najbolje ove fore da je frajer sa 63 de facto sa jednom nogom u grobu
Čitaj radicala...žena nakon 40-e baba
Čitaj ove danas...pokopali čovjeka sa 61-om
Što reći
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:42   #93
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ovaj od autorice očito proživljava drugu mladost.
Jednostavno nemamo dovoljno podataka. Autorica nam je dala pre malo informacija i onda popunjavamo praznine svojim projekcijama.
I to je pravilo na forumu. Situcija opisana jedva u par crta i booom ljudi krenu govorit o autoru, a zapravo govore o sebi.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:44   #94
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ma daaaaaaj

A kad ima 25 recimo onda neće ništa od toga raditi sa djetetom jer će cugati u kafani sa badićima nakon posla jer to pravi muškarci rade
Budala je budala...imao 20 ili 60...nema razlike

Da ,ali cesto se susretnu takve budale i zivot ti zatruju . Zato sam ja protiv velike razlike u godinama .
Frajer od 42 koji ozeni djevojku od 22 godine napravi od nje sta hoce . Dok ne odraste i sazre . E tada problemi pocinju . On 42 a on 62 . Puna zivota a on pred pemzijom .
Ne uvjek ali cesto dolazi do totalnog raspada .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:44   #95
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Čitaj radicala...žena nakon 40-e baba
Čitaj ove danas...pokopali čovjeka sa 61-om
Što reći
Imaju strah od neizbjeznog? Pregolemi?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:48   #96
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Imaju strah od neizbjeznog? Pregolemi?
Njušim strah

Quote:
lazan kaže: Pogledaj post

Da ,ali cesto se susretnu takve budale i zivot ti zatruju . Zato sam ja protiv velike razlike u godinama .
Frajer od 42 koji ozeni djevojku od 22 godine napravi od nje sta hoce . Dok ne odraste i sazre . E tada problemi pocinju . On 42 a on 62 . Puna zivota a on pred pemzijom .
Ne uvjek ali cesto dolazi do totalnog raspada .
Kao prvo ispričavam ti se unaprijed. Ti si zaista predugo sretno oženjen čovjek, pa su ti promakle neke novotarije ovdašnje mladeži. Zaboravi te spike...danas je to više nego obrnuto. Kad vidim starijeg lika sa mlađom curom pretežno mi dođe na pamet... a jadaaaaaaan
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:49   #97
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ti si toliko opterećena s novcem da je to strašno..
Krivo sam shvaćena. Uopće se ne radi o novcu, nego o nesposobnostima te osobe.

Ovo sam napisala u smislu da nije ništa postigao u životu sa 63 godine, s obzirom da ima ispodprosječnu plaću i da nije ništa stekao, a još gleda i da ode što prije u mirovinu.

To mi govori da je osoba ispodprosječno sposobna i vjerojatno lijena - pazi nema nekretinu - pa barem za vrijeme Juge stvarno nije bio problem imati stan.

Smatrala bih da veza može dugoročno uspjeti da je gospodin natprosječan (ovdje isto ne mislim primarno na pare radi samih para, nego bi "razvijenija" osoba u smislu nekog posla, hobija i slično zadržala i mlađi duh), jer onda bi imao što ponuditi toliko mlađoj ženi i na dulje staze, a ovako će ona vrlo brzo shvatiti na čemu je, max. 6 mjeseci nakon što počnu živjeti skupa.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:49   #98
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
...
Navest cu par banalnih primjera da bi docarao moju konstataciju iz realnog zivota .
1) neda djetetu da se popne i sidje samo sa kauca . da ne bi pao .
...
ne kužim kakve veze nabrojano ima s godinam roditelja jer osvrnuvši se na točku 1. nađoh sebe
- silazi sa stabla, dosta je bilo
- zašto mama?
-.... hm, zato što je mene strah
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:51   #99
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Jednostavno nemamo dovoljno podataka. Autorica nam je dala pre malo informacija i onda popunjavamo praznine svojim projekcijama.
I to je pravilo na forumu. Situcija opisana jedva u par crta i booom ljudi krenu govorit o autoru, a zapravo govore o sebi.
ha rekla je da lik ganja da ode u prijevremenu penziju, da ima ispodprosječnu plaću - pazi, na kraju radnog vijeka, da nema ništa od imovine ..

Sorry ali to znači da je lik luzer, jbg.
Znam da to zvuči grubo, ali sam realna.
Da netko nije ništa stekao za cijelog života, meni to nešto govori.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:53   #100
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
ha rekla je da lik ganja da ode u prijevremenu penziju, da ima ispodprosječnu plaću - pazi, na kraju radnog vijeka, da nema ništa od imovine ..

Sorry ali to znači da je lik luzer, jbg.
Znam da to zvuči grubo, ali sam realna.
Da netko nije ništa stekao za cijelog života, meni to nešto govori.
Možda se rastao i sve ostavio ženi i djeci...ne bi bio prvi.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.