Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 15:56   #201
Ah, pardon, nisam shvatila da ne smijem nadovezati razne životne situacije na priče raznih životnih situacija o kojima razglabamo tu.

Sorkač, ko da nisam ništa rekla.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:56   #202
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ma sve ok! Ali ako tresnes tu pricu usred ovakve teme i krenes naginjat prema ovo je pistupak pametne zene in general, meni se stvori tisucu upitnika nad glavom.
Ono, say WHAT?
Pametno je partnere tretirat ko blesavce?

Mozda je sado mazo odnos specificum njihove veze, sto ja znam. Po mojoj logici, to bi mi bilo jedno od prihvatljivih objasnjenja - oni su svojevoljno u odnosu u kojem ona njega ovako ponizuje, dok joj on ulijece sa pricama koje inspiriraju njenu potrebu da ga ponizuje
Da, kao...nemoj biti glup...da si došao doma do 5
WTF.?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:02   #203
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ah, pardon, nisam shvatila da ne smijem nadovezati razne životne situacije na priče raznih životnih situacija o kojima razglabamo tu.

Sorkač, ko da nisam ništa rekla.
Naravno da smijes

Jel netko rekao da ne smijes?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:14   #204
Strašno mi je čitati ovo o ucjenjivanju, privođenju u brak i nadigravanju ko će koga natjerati na ono što taj ne želi a ovaj drugi želi. To su sve igre moći i tužno mi je da postoje ljudi koji misle da je u redu tako se odnositi prema drugima.

Ali osobe koje pristaju na takve prijetnje i ucjene valjda ni ne zavrijeđuju drugo nego partnere koji se istima služe
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:17   #205
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Progovara: kako si se zaljubio, sad ćeš se i odljubiti. Taman posla, kakve su ovo gluposti. Iz ovih stopa izlazi van, prekidaj to i vraćaj se na večeru.
Jedna od gorih stvari koje sam čula ovdje. Dno dna za ženu. Ponizila je njega, a sebe deset puta više. No vidi se da ona nije zaljubljena u njega, više je to bio neki prijateljski odnos čini mi se. Nitko me ne može uvjeriti da su oni nakon toga (a i prije) imali sretan brak. To je bio neki dogovor i "poslovno" partnerstvo.


Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:23   #206
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Jedna od gorih stvari koje sam čula ovdje. Dno dna za ženu. Ponizila je njega, a sebe deset puta više. No vidi se da ona nije zaljubljena u njega, više je to bio neki prijateljski odnos čini mi se. Nitko me ne može uvjeriti da su oni nakon toga (a i prije) imali sretan brak. To je bio neki dogovor i "poslovno" partnerstvo.


Via Tapatalk
Dno dna i za njega.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:38   #207
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Stoga mama i razmetni sin

Sex im je sigurno fijubrijuuuuu
ima i toga!



sigurno ima frajera koji se na to turbopale, kao da budu zločesti pa ih žena ukroti i kazni nekakvim žestokim hejt seksom. čak sam takvu fantaziju pročitala ovdje na Forumu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:46   #208
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ima i toga!



sigurno ima frajera koji se na to turbopale, kao da budu zločesti pa ih žena ukroti i kazni nekakvim žestokim hejt seksom. čak sam takvu fantaziju pročitala ovdje na Forumu.

Vidis kak je super kad se price izvade iz kontexta
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:46   #209
evo pošto je autorica teme tražila da se sa osobnim iskustvima jave oni koji su prošli prekide dugogodišnjih veza, javljam se.
prošla sam kroz 3 duge veze (5 god, 2 god, pa opet 5 god). i svaki put sam bila ostavljena strana (nije mi na hvalu jel ).
u zadnjoj vezi sam i živjela sa čovjekom 1 godinu i mislila da je to to..
dok se on jedan dan samo nije iselio (a to jutro smo se i sexali čak štoviše)..znači nikako nisam naslućivala da će dan završiti tako tragično.
nakon tog trećeg prekida već sam shvatila drill koji slijedi: sve te boli fizički, psihički si rastrojen potpuno, ne jedeš, ne spavaš, ne funkcioniraš, ne ideš na posao, plačeš i umireš...želiš poslati poruku, nazvati, rituali koje ste stvorili (poruka za dobro jutro na poslu ili razgovor na večer tipa "kako ti je bio dan") su najveća želja i lome te svaki put iznova..sve dok se više ne umoriš od plakanja i samosažalijevanja i razmišljanja što si krivo napravila i zašto nisi bila dovoljno dobra, zašto ti se to svaki put iznova događa i koliko puta ćeš još to morati proći itd..
i tako ustaneš iz kreveta, isfeniraš kosu, nabaciš finu šminku, (do sad si već i pošteno smršavila) pa kupiš 2 broja manje crne kožne hlače i kreneš sa ženama u subotnji izlazak...tamo naravno ništa ne nađeš, jer previše popiješ i teturajući odeš doma u ranim jutarnjim satima...
u ponedjeljak je novi dan, novi tjedan, a ti sad već imaš i novu frizuru i liniju i garderobu, a i malo više samopouzdanja jer su ti ga popravile prijateljice vikend prije s riječima "on je kretenčina", "ima frajera ko grbavih drva" itd..
negdje između ručka i kave na poslu, počinješ primjećivati da te muški kolege škicaju i shvaćaš da nisi za baciti..i da on nije jedini, i da tvoja sreća ne ovisi o njemu..

sretno!!!
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:09   #210
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Jedna od gorih stvari koje sam čula ovdje. Dno dna za ženu. Ponizila je njega, a sebe deset puta više. No vidi se da ona nije zaljubljena u njega, više je to bio neki prijateljski odnos čini mi se. Nitko me ne može uvjeriti da su oni nakon toga (a i prije) imali sretan brak. To je bio neki dogovor i "poslovno" partnerstvo.
Složila bih se da je tu najviše u igri prijateljski odnos plus ekonomski interes u braku. Štoviše, poznajem mnoge brakove koji su se i održali zbog kombinacije prijateljstva i ekonomkih interesa, premda je bilo i zaljubljivanja i odljubljivanja partnera (negdje muških, negdje žena) i prelaženja preko svega, najčešće zbog "prijateljstva" i ekonomskih resursa.

Ali, ljudi se mogu oženiti i rastati, čak i više puta, ako žele. Neki se u drugim ili trećim brakovima više usreće, ali ima i onih kojima ništa ne pomaže i uvijek su nesretni, bez obzira u kojem braku. Danas se događaju i situacije da se partneri razvedu, no zbog neriješenih stambenih pitanja moraju se još dugo trpjeti zajedno u istom prostoru. Mislim da je to ipak najgora varijanta.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:14   #211
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
puno se ljudi u braku ne voli, ali imaju stvari koje ih vežu i ostaju skupa.
barem bi imala dijete,a možda bi i on bio bolji.ovako je znao da nema obavezu pa ko ga jebe.a đe je ona. nigdje je,eto đe je.
Nisu djeca utješna nagrada za žene koje su se samoproglasile usidjelicama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:25   #212
Nausikaja , pragmaticna ljubav ne mora nuzno znaciti kastraciju.

Stovise, usudim se reci da, kako starimo, sve vise pustamo ideju one 'romanticne ljubavi', kojom su nas zadojili odrastajuci i pretvaramo se u pragmu.

Takodjer, u drugim kulturama je drugacije. Pragma i postovanje cesto vode do dugotrajne i duboke ljubavi (dogovoreni brakovi). To je zato sto ideal nije vec u startu 'set up', baziran na idealiziranoj ljubavi. Koja se svodi na leptirice i zaljubljenost. I svemirski sex, da ne zaboravimo. Pa si parovi daju sansu. Jer nemaju taj nekakav 'unaprijed usadjeni otpor' pragmi. Niti idealiziranu sliku kako to 'prava ljubav treba izgledati' po PSu.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:30   #213
Autorice, poznati su mi osjecaji i stanja koje prolazis (i sama sam prosla isto,kao i vecina drugih sto muskaraca sto zena na ovome svijetu) i smatram da ih ne trebas ignorirati i zakopavati. No isto tako smatram da nema smisla da budes gruba prema sebi, "bicujes se" u nastojanju da shvatis gdje si to pogrijesila, u kojem to trenutku si ga izgubila, i sto bi bilo da si drugacije odigrala partiju. Vasa veza je zavrsila i tim igricam uma i beskonacnim analizama samo drzis fokus na proslosti i onome sto je bilo i nece vise biti. Budi blaga prema sebi, dopusti si da sve te emocije koje te obuzimaju jednostavno budu, postoje, pa ce nakon vremena i proci, i zamijenit ce ih nesto ljepse i pozitivnije. Ako mislis da bi ti putovanje pomoglo - otputuj (iako i na kraj svijeta sebe nosis, no ako bi ti fizicki odmak pomogao spakiraj se), ako ti je lakse kad pricas s prijateljima - pricaj, ako ti je lakse zakopat se u posao - odlicno, tu barem mozes i napredovati + vise para zaraditi u konacnici

No moje misljenje jest da se vas dvoje niste ni poznavali. Vi ste 5 godina kojih ste se znali, proveli na daljinu. To sto ti velis da ste kad se sve zbroji "zivjeli" skupa 6 mjeseci mozemo okaciti macku o rep, jer to nije bilo ni blizu zajednickom zivotu. Poznavali ste odredjene (i frizirane) verzije jedno drugoga, a one obicne svakodnevne monotone zivcane trenutke dijelili niste nikad. Netko je dobro napisao da si dobrim dijelom bila zaljubljena u ideju njega i cijele price koju ste, kao, skupa mastali (odn ti si je mastala), no njega u dubinu duse poznavala nisi imho. Veza nije sms-anje za dobro jutro/laku noc, skajp pozivi, provodjenje godisnjih skupa, vikend posjeti itd - mislim da je dobro proci nesto takvo na daljinu 1x u zivotu, no takve veze obicno zavrse na nacin kao i vasa ako se u nekom doglednom roku (max godinu dvije) ne predje sa daljine na konkretnu blizinu Isto tako drugacije je imat "pravu" vezu odredjeno vrijeme i onda iz nekog razloga izdrzat daljinu neko vrijeme dok se opet ne spojite - postoje razlicite kombinacije i igramo s raznim kartama koje nam zivot dobaci, no 5 godina biti s nekim u razlicitim drzavama, a ne pomaknut se s (mrtve) tocke je well, znakovito Zato velim, nemoj drzat fokus na njemu i njegovom postupku nego se okreni sebi i vidi sto mozes izvuci iz ove velike lekcije. Srusila ti se iluzija, a ne veza, i to ce ti biti kristalno jasno kad malo ovaj kaos u glavi i emocijama popusti.

I molim te, ucini si uslugu i prestani koristiti godine kao razlog, izgovor ili pravdanje za bilosta ikad (ne bi da si u 70ima, a ne 30ima )

Sretno
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:30   #214
Nitko me ne moze uvjeriti da je paradigma: 'za sobom ostaviti zgariste', eternally persuing THE happiness.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:34   #215
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Pragma i postovanje cesto vode do dugotrajne i duboke ljubavi (dogovoreni brakovi).
Mogu voditi, ali dosta uvjeta treba biti za to ispunjeno. Prije svega, da oboje razmišljaju na isti način. Ako jedno vjeruje da je brak mix poštovanja i zajedničkih ciljeva a drugo očekuje strast i leptiriće u želucu, teško da će to dovesti do obostranog zadovoljstva i "duboke ljubavi".
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:37   #216
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Nausikaja , pragmaticna ljubav ne mora nuzno znaciti kastraciju.

Stovise, usudim se reci da, kako starimo, sve vise pustamo ideju one 'romanticne ljubavi', kojom su nas zadojili odrastajuci i pretvaramo se u pragmu.

Takodjer, u drugim kulturama je drugacije. Pragma i postovanje cesto vode do dugotrajne i duboke ljubavi (dogovoreni brakovi). To je zato sto ideal nije vec u startu 'set up', baziran na idealiziranoj ljubavi. Koja se svodi na leptirice i zaljubljenost. I svemirski sex, da ne zaboravimo. Pa si parovi daju sansu. Jer nemaju taj nekakav 'unaprijed usadjeni otpor' pragmi. Niti idealiziranu sliku kako to 'prava ljubav treba izgledati' po PSu.
Slazem se ovim sto pises. Samo da te ispravim, mozda sam nesto zbrljala u pisanju / naime, ja ne mislim da su pragma brakovi kastracija, nego da je postupak te zene grubo nametanje svoje volje, mozebitna kastracija.

Onak, iskreno, vuce mi to na emotivno zlostavljanje.
Moja ideja pragma brakova je drugacija - ljudi se dogovore, bez prisile, uz puno postovanje necije individualnosti i daju sve od sebe da taj dogovor i zive. Dokle ide.

Sto se tice romantic love problematike - i tu se slazem s tobom, slazrm se da sarijevanje donosi benefit smanjivanja nerealnih ocekivanja.

Jedino sto ja nista od toga ne vidim u primjeru koji je navrla smart bitch
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:40   #217
Mogu razumijeti da netko nekoga ostavi zbog leptirića a kad oni prođu skuži da je to pogreška i poželi se vratiti. Mogu čak razumijeti i osobu koja primi takvog čovjeka nazad da pokušaju ponovo. Ali nikako ne mogu probaviti vezu gdje jedna strana pakira kofer jer se zaljubila a druga kaže ne ideš ti nigdje! I ovaj onda ostane pa nastave živjeti kao da ništa nije bilo. Kako takvo nešto izgurati bez da zamrziš i sebe i njega? Netko se ovdje gadno zavarava.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:09   #218
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Jedino sto ja nista od toga ne vidim u primjeru koji je navrla smart bitch
Ja vidim.

Whats on stake: zivot njihovog djeteta. Pa naravno da ce bar pokusati!
Potpuno razumijem tu zenu.

Protresla ga je i natjerala da razmisli i da im oboma bar da sansu. Zapravo je sebi kupila vrijeme. Dok se on u medjuvremenu zbrajao.

Muskarci (ponekad, ne svi) ni sami ne znaju sto hoce kad im se orosi glavic ()

Da je on u bilo kojem trenutku uistinu pozelio otici, nema te sile koja bi ga zadrzala. No ocito nije bio siguran.

Dakle sta je mogla? Odmah odustati?
Ona se kladila. I (figurativno) pobrala pare.


Mislim da za ovako nesto treba iznimno zbrojena i u sebe sigurna zena. Takodjer i emotivno stabilna, da ne procvika i ne prohisterizira odmah na prvu spomen 'druge zene'
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:21   #219
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Mislim da za ovako nesto treba iznimno zbrojena i u sebe sigurna zena. Takodjer i emotivno stabilna, da ne procvika i ne prohisterizira odmah na prvu spomen 'druge zene'
Vidiš kak svatko od nas to doživljava na drugačiji način. Meni je recimo teško zamisliti da bi iznimno zbrojena, u sebe sigurna i emotivno stabilna žena bila u braku s muškarcem koji brzopleto odluči pakirati kofere jer se zaljubio, a onda se u pet minuta predomisli i od te zaljubljenosti ohladi jer mu je žena rekla da se mora vratiti do večere

Ne velim da ona nije dobro napravila, jer oni si očito dobro pašu i on očito treba takav tretman, s obzirom da je još uvijek s njom. Ali ni jedno od njih ne odgovara mojoj predodžbi emotivno zrele, zbrojene i u sebe sigurne osobe.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:36   #220
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Vidiš kak svatko od nas to doživljava na drugačiji način. Meni je recimo teško zamisliti da bi iznimno zbrojena, u sebe sigurna i emotivno stabilna žena bila u braku s muškarcem koji brzopleto odluči pakirati kofere jer se zaljubio, a onda se u pet minuta predomisli i od te zaljubljenosti ohladi jer mu je žena rekla da se mora vratiti do večere

Ne velim da ona nije dobro napravila, jer oni si očito dobro pašu i on očito treba takav tretman, s obzirom da je još uvijek s njom. Ali ni jedno od njih ne odgovara mojoj predodžbi emotivno zrele, zbrojene i u sebe sigurne osobe.
I meni se tako čini.
On mi djeluje kao netko tko je slab i nesiguran stati iza svojih odluka, a ona mi djeluje proračunato i hladno.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.