Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 09:51   #261
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
....
Brak opstao i ostao, kakav je ne znam, ali cijenim neke aspekte ove priče.
odlučnost
zubo je tu zato što ne vjerujem da bi imala apetita za takvo nešto ali imam neku vrstu rispekta
znam za sličnu priču gdje je žena doznala za preljub ali nije dala mužu do znanja da zna nego je cijelu obitelj preselila u drugi grad
prilika je bila odlična jer su djeca kretala na faks, našla posao i sebi i njemu
kad su preselili, situacija se malo smirila, saopćila mu je sve što zna i zbog toga su sredili pozamašnu imovinu tako da je većina prepisana na djecu (da se ne bi mlade uspaljenice sladile njenim trudima)
također mu je obećala da će ga, ako joj ikad više zada takvu bol i poniženje, dat pretući
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:54   #262
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
strašno mi ide na neku stvar kad odrasle osobe glorificiraju seksualnu privlačnost i poklapanje interesa.


Ne mora biti riječ o glorifikaciji nego očekivanju, u čemu nema ništa neobično. U svaki se odnos ulazi s nadom i rizikom.

Dobiješ neke indicije i kreneš s povjerenjem da bi tu moglo biti nešto dobro.

Ne ulaziš ni u šta na način, idem probat jer mi se čini da je čovjek (stvar, posao, ... štogod) bez veze i mislim da neće biti niš od nas.
Kreneš kad pomisliš da je dobro i da će tako i biti.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:57   #263
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
odlučnost
zubo je tu zato što ne vjerujem da bi imala apetita za takvo nešto ali imam neku vrstu rispekta
znam za sličnu priču gdje je žena doznala za preljub ali nije dala mužu do znanja da zna nego je cijelu obitelj preselila u drugi grad
prilika je bila odlična jer su djeca kretala na faks, našla posao i sebi i njemu
kad su preselili, situacija se malo smirila, saopćila mu je sve što zna i zbog toga su sredili pozamašnu imovinu tako da je većina prepisana na djecu (da se ne bi mlade uspaljenice sladile njenim trudima)
također mu je obećala da će ga, ako joj ikad više zada takvu bol i poniženje, dat pretući
Sjajno.
Toliko divnih ideja kako zadržati u braku nekoga tko te ne voli, ali je u najmanju ruku preveliki papak da ipak ode u neizvjesno, pa ono, ajd, ostat ću.
Šteta što pokretačica teme nije prije dvije godine čitala ovako nešto, sad bi već imala dvoje djece i muža na lajni i svma srce na mjestu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:57   #264
Đizus, pa ne bi mi se dignut htjeo da osjetim da nema obostrane volje za seksom (možda za hejtfak ), a kamoli da bi imao ikakvo zadovoljstvo bivanja u vezi iz koje druga strana želi otići. Svjedočio sam tome kao tinejdžer i ne hvala, ne bih htio to nikome priuštiti.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:05   #265
Sve je bolje od samoće, od bolnog ega i toga što će ljudi reći
Jer kad nekog stvarno voliš, želiš mu sreću, pa makar i s drugom.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:11   #266
Pa taj muz iz Smartine price je ionako htio da zena odluci umjesto njega, a ona je to provela na nacin koji ju najmanje ugrozava financijski, komocijom, brigom oko djeteta. I on je vjerojatno odmah oda'nuo da mu je zabranila jer je to taman fina isprika prije nego ljuba pocne dobivat sulude ideje

To su te neke simbiotske veze medju parovima koje imaju svoje nepisane zakone i simbole u koje strani mozak ne moze proniknuti, a ima ih svud oko nas na izvoz.

Kako bih ja postupila u tom slucaju? Ovisi sto je na kocki, to mi je jedini fer odgovor.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:19   #267
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Sjajno.
Toliko divnih ideja kako zadržati u braku nekoga tko te ne voli, ali je u najmanju ruku preveliki papak da ipak ode u neizvjesno, pa ono, ajd, ostat ću.
.....
ne ulazim u kvalitetu takvih odnosa
kukavica kojeg jedna žena pakira, a druga raspakira ionako nema kapaciteta za išta bolje
ovoj je i takav bio dovoljno dobar otac djeci koja o preljubu nisu doznali
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:29   #268
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ne ulazim u kvalitetu takvih odnosa
kukavica kojeg jedna žena pakira, a druga raspakira ionako nema kapaciteta za išta bolje
ovoj je i takav bio dovoljno dobar otac djeci koja o preljubu nisu doznali
Pa ne ulazim ni ja.
Čak i mislim da je većina brakova takva, koliko vidim oko sebe.
Neki u takvim brakovima samo mirno vegetiraju, neki su nesretni, ali nemaju kapaciteta za nešto drugo, neki se prešutno varaju, a obiteljske dužnosti uredno odrađuju i ok. Svak si bira svoje.
Osobno ne bih ni u bunilu držala u braku nekoga tko mi je jasno rekao i pokazao da me ne voli, nego eventualno samo tolerira moje postojanje, ali uopće ne tvrdim da neki drugi nisu zadovoljni i u takvom aranžmanu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:32   #269
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Sjajno.
Toliko divnih ideja kako zadržati u braku nekoga tko te ne voli, ali je u najmanju ruku preveliki papak da ipak ode u neizvjesno, pa ono, ajd, ostat ću.
Šteta što pokretačica teme nije prije dvije godine čitala ovako nešto, sad bi već imala dvoje djece i muža na lajni i svma srce na mjestu.
ne znam jel bi se smijala ili plakala,
ali u sridu...

inače, stvarno postoje situacije
gdje mlada bira opravu, a on dok je jos slobodan
malo uziva :klap:?
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:43   #270
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ne znam jel bi se smijala ili plakala,
ali u sridu...

inače, stvarno postoje situacije
gdje mlada bira opravu, a on dok je jos slobodan
malo uziva :klap:?
Dada. Ja osobno znam za situaciju gdje je on nju trudnu ostavio i otišo uživat sljedećih 10ak mjeseci bez da se uopće javio, odgovorio na poziv, pojavio na ultrazvuku, doslovno lik propao u zemlju pa eto im uskoro godišnjica braka i to ne prva... Obrazlozenje nakon toga, gotovo pa isto.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:44   #271
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa ne ulazim ni ja.
Ja sam ušla, silom prilika Moji starci imaju takav brak. Tako da sam dosta rano naučila da ni pod koju cijenu ne želim pristati na emocionalne pustinje. Kako god bolio prekid, ovakve veze bole puno više, bar mene. Ili je brak emocionalno živ ili ga ne treba ni biti, što se mene tiče.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:52   #272
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Ja sam ušla, silom prilika Moji starci imaju takav brak. Tako da sam dosta rano naučila da ni pod koju cijenu ne želim pristati na emocionalne pustinje. Kako god bolio prekid, ovakve veze bole puno više, bar mene. Ili je brak emocionalno živ ili ga ne treba ni biti, što se mene tiče.
da, najbolje naučiš na vlastitoj koži,
nažalost
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:56   #273
zadnji prekid sam prolazila sa 28 godina..e sad jel su to 20-e ili već polako 30-e neznam..i tada a i bome i sada mi je bilo zlo od pomisli na "tržište"

meni osobno se par mjeseci nakon tog prekida dogodila takva neočekivana ljubav (koja i danas traje...živimo zajedno već 3,5 godine).. zato mogu reći, nikad ne odustati
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:13   #274
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
...

Kako bih ja postupila u tom slucaju? Ovisi sto je na kocki, to mi je jedini fer odgovor.
mislim da se takvom procjenom rizika vodila i žena iz "moje" priče
zaštitila je uistinu veliku imovinu pripisavši je djeci, a njemu je rekla da je slobodan paliti se na mlađahne suradnice iz stančića koja ga pripada kao osobna imovina
slično je pripalo i nju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:35   #275
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Mi sjedimo u ženskom društvu i laprdamo šta bi i kako da dođe do prevare....
Meni bi čak pasalo da se malo tešemo sa strane ili čak zajedno tipa svinganje i slično. On neće (ni jedan do sad nije htio). Ja predložim, onako čisto da znaju da postoji ta opcija, u svakom slučaju puno bolje nego da sami meni nešto iza leđa rade (ili ja njima). Jedini problem je taj što sumnjam u čistoću (higijenu). To sve naravno nudim prije djece. Zašto se ne iživiti? Mislim, ako je tip normalan, bit će nam zabavno. Proć ćemo iskustva koja će nas vezati jednako kao što neki parovi odaberu gledanju filma u kinu ili izlet. Ako je on napaljen za probat nešto drugo, zašto bi mu ja to branila? A isto tako on valja znati da i ja imam zeleno svjetlo
Obzirom da on neće, i ja to poštujem, lijepo živim monogamnu vezu. To mi je ok jer poštujem dogovore. Inače imam osjećaj da kad bi svi imali slobodu, manje bi ih palilo "zabranjeno voće". A problem nastane kod emocionalnog vezivanja. To se, čini mi se, desilo Didulini. Opet, valja uzeti u obzir da iako oni jesu imali dugu vezu, nisu živjeli zajedno. 5 godina veze na daljinu manje vrijedi od godine suživota po mojem mišljenju. Ipak kod suživota nema tih pauza ni komoditeta prostora za disanje, pa žuljevi odmah izađu na vidjelo
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:49   #276
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
odlučnost
zubo je tu zato što ne vjerujem da bi imala apetita za takvo nešto ali imam neku vrstu rispekta
znam za sličnu priču gdje je žena doznala za preljub ali nije dala mužu do znanja da zna nego je cijelu obitelj preselila u drugi grad
prilika je bila odlična jer su djeca kretala na faks, našla posao i sebi i njemu
kad su preselili, situacija se malo smirila, saopćila mu je sve što zna i zbog toga su sredili pozamašnu imovinu tako da je većina prepisana na djecu (da se ne bi mlade uspaljenice sladile njenim trudima)
također mu je obećala da će ga, ako joj ikad više zada takvu bol i poniženje, dat pretući
Uvijek respektiram odlučnost u djelovanju, pragmatičnost i promišljenost.
Što sam zrelija to više uviđam koliko je zapravo praktična strana života važna za joy de vivre. Ne znam točno kako bi se ja osobno postavila u slučaju prijevare da nas vežu djeca i krediti, ali poznajući sebe i sagledavajući svoje životno iskustvo proaktivnost gotovo uvijek rezultira postizanju ciljeva, a njonjavost i kolebljivost nepostizanju istih.

Ovo nadilazi rasprave o tome kako se treba muško, a kako žensko postaviti, gdje se glorificira ženska drama i uvrijeđenost.
Primjećujem ovdje na topicu između redaka da se žene uglavnom snebivaju na primjer žene koja je rekla mužu da prekine preljubničku vezu do večere. I onda se pitam, što je važnije - s jedne strane odluka dvoje svjesnih i slobodnih osoba da će ući u brak i biti tamo i u dobru i u zlu ili nagoni i prolazni osjećaji? Zašto se još uvijek toliko cijeni romantična dimenzija odnosa? Zašto se ne cijeni podjednako snaga odluke, ustrajnost, posvećenost i naravno uz sve to romantična dimenzija?

Ja ne bih radi romantike i prolazne kemije niti mentalno dovela u pitanje odnos koji izgrađujem godinama s partnerom. Ono, desi mi se kemija? I? Ništa bitno. Uopće me to u životu ne zanima ako sam izgradila stav oko vrijednosti svog braka.

Što se tiče same autorice i njezine veze, žao mi je što je tako ispalo. Iz svog iskustva nakon jednog prekida u kojem sam ga pošteno ispičkarala, a bome i on mene, drugi dan sam oslobođena nastavila sa životom. Ne volim mutne prekide i mutne osobe. No, isto tako da sam na mjestu autorice ja bih odavno poduzela korake kako bi živjeli zajedno. Ovdje fali taj poduzetnički duh i smisao za upravljanje životom. Pa čak i ako ta veza ne bi uspjela ne bih bila pet godina u vezi na daljinu. Radije bih riskirala i krenula u sve to do kraja i do jaja nego lebdjela u međuprostoru mašte i stvarnosti.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:02   #277
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Zašto se još uvijek toliko cijeni romantična dimenzija odnosa? Zašto se ne cijeni podjednako snaga odluke, ustrajnost, posvećenost i naravno uz sve to romantična dimenzija?
Ma sve pet. Neki cijene jedno, neki drugo, neki nešto treće. Nije to problem uopće, dok god oboje cijene isto. Problem nastaje kad su predodžbe partnera različite.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:15   #278
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Ma sve pet. Neki cijene jedno, neki drugo, neki nešto treće. Nije to problem uopće, dok god oboje cijene isto. Problem nastaje kad su predodžbe partnera različite.
Upravo to.
Ona ne bi ugrozila brak i zavjete zbog kemije, a on bi i kaj sad?
Poduzeti sve da ga se prisili da ostane?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:22   #279
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Poduzeti sve da ga se prisili da ostane?
Kako vidimo na ovoj temi, i o tome se predodžbe razlikuju

Neki idu tako daleko da prijete fizičkim nasiljem kako bi partnera prisilili da ostane, a neki mu pomažu pakirati kofere I sve između.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:22   #280
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Upravo to.
Ona ne bi ugrozila brak i zavjete zbog kemije, a on bi i kaj sad?
Poduzeti sve da ga se prisili da ostane?
Ma ponijelo ga je.
Ona se postavila na način da to prekine.
Kad ga je zanos pustio, prekinut njezinom prizemljenošću, priča je pala u vodu.
Da ga nije pustio, ne bi pala.

Čovjeka zna ponijeti situacija, godine, sanjarenja neka, hormoni, erekcija, kaj god.
Ona je odlučila preuzeti kormilo i on se, začudo, nije bunio.
I pri tome uopće nije bitno bi li netko od nas tako postupio ili ne bi, jesmo li radi toga očajni ili ispadamo očajni u očima forumašica.
Koga briga.
Priča je dobra, životna. Kvalitetna.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.