Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2006., 11:59   #21
Quote:
Valery kaže:
Ovako, ja sam ti iz Đakova i stvar je ovakva...komplicirana!

Kod nas postoje dvije župe, Dobrog pastira i ova gdje je katedrala(ne znam kak se zove!). Uglavnom, svi se žele vjenčati u katedrali, što je malo smetalo drugom župniku. I stvari ti je u tome da je on taj koji nije puštao mladence da se vjenčaju u katedrali (ako su oboje iz njegove župe!). Ali ako je barem jedno od mladenaca iz druge župe, onda je sve ok!

Dok opet, kad mi se frendica udavala, ona je iz jednog sela, muž joj je iz drugog i htjeli su u katedrali. Nudili su njezinom župniku i do 1000eura samo da ih pusti u katedralu, ali ovaj nije dao!

Ali nemoj se bedirati, crkva Dobrog pastira nije katedrala, ali iskreno, intimnije je vjenčanje u noj, zato što je manja! A uostalom, crkva je nova, tako da je i ona prekrasna! A i sada je drugi župnik, tak da nemaš frke!
Župnik s kojim smo mi razgovarali bio je Tomislav Ćorluka i pretpostavljam da je on župnik u katedrali. Što se tiče Dobrog pastira, vjerujem da je lijepa crkva, al ja ŽELIM baš katedralu. Da sam htjela neku manju crkvicu i moderniju lako bi se vjenčala u njoj. Želim nešto veličanstveno kao što je katedrala.
Svjesna sam da se vjerojatno neću moći vjenčat u katedrali zbog samovolje nekog župnika ili koga već, i prihvatila sam to na neki način, al svejedno se nadam...vidjet ćemo što će biti.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 12:12   #22
dodji u katedralu u zadru, tu nema nikakvih problema
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 12:17   #23
Quote:
moses kaže:
dodji u katedralu u zadru, tu nema nikakvih problema
He he Teško bi to bilo izvedivo AL zanimljivo bi bilo Krenit iz Splita u Zadar pa produžit do Đakova u salu
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 15:11   #24
Evo da javim da od katedrale ništa Recimo da je jedan crkveni dužnosnik čak i prijetio...eto što ti je naše svećenstvo...
E sad me zanima papirologija. Trebamo li papire za vjenčanje u matični ured donijeti zajedno ili je dovoljno npr. da samo jedna osoba odnese sve papire?
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 18:09   #25
Ja mislim da morate oboje otići.

Baš mi je žao za katedralu
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 07:13   #26
Jesi li zaručnički tečajevi u ZG i preko ljeta ili postoji pauza od npr.15.6. - 01.09.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 08:09   #27
Vjenčanje u crkvi - združeni topic

Čini se da ću se i ja pridružiti ovom forumu.
vikend je bio nadasve zanimljiv.

I već imam pitanje.

Da li je bitno (crkveno vjenčanje) da imam žensku osobu za kumu? Ja bi svog najboljeg prijatelja.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 10:22   #28
Morate sigurno oboje otici, ja pitala tetu.
IDIOTI!!! I onda ti tako kazu da oboje moraju doci, a rade 8:30-15:30. I sad ti dodji. Uf...
grrrrrrr
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 10:29   #29
Da, znam zato sam i pitala. Ja iz Splita moram uzet 2 dana godišnjeg da bi došla u Osijek i to obavila Katastrofa
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 10:37   #30
Koliko sam čula mislim da nije bitno. Valjda to zavisi i od svećenika. Al znam da mi je neko bija priča da je isto tako jedna cura za kumu izabrala najboljeg frenda.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 11:13   #31
nebitno je u potpunosti.popa prebiješ ako bude zanovijetao.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 11:19   #32
nije bitno
__________________
Bolje biti loš original nego dobra kopija ...
blink_blink is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:14   #33
Meni ce definitvno moj najbolji frend biti kum..nemam povjerenja u zenske frendice...na jednoj svadbi prije 6 mjeseci, mladozenja nije imao kuma, nego kumu..pa ne vidim zasto bi meni branili kuma..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 17:15   #34
Na vjenčanju u Crkvi KUMOVI NE POSTOJE: Radi se samo o svjedocima koji potpisuju (svjedoče) u ime mladenke/mladoženje da ih nitko nije prisilio na taj čin nego da su posve slobodno i svjesno... tako to. Čak niti ne moraju nužno biti kršćani, a kamoli kakva ograničenja oko spola.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 17:18   #35
Kakva katastrofa? pa tko može osim tebe odgovoriti na pitanja zašto ste se zaljubili, odlučili vjenčati i sve ostalo što vas svećenik mora oboje pitati da bi vas mogao uopće čiste savjesti vjenčati...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 17:19   #36
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Na vjenčanju u Crkvi KUMOVI NE POSTOJE: Radi se samo o svjedocima koji potpisuju (svjedoče) u ime mladenke/mladoženje da ih nitko nije prisilio na taj čin nego da su posve slobodno i svjesno... tako to. Čak niti ne moraju nužno biti kršćani, a kamoli kakva ograničenja oko spola.
uzeo mi riječ iz usta. Kumova nema - to mi u žargonu zovemo kumovi.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 17:32   #37
Ljudi su puni najmaštovitijih predrasuda oko vjenčanja. Jedan prsten da vlada svima!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 19:15   #38
Kumovi odn. svjedoci moraju biti trijezni Tako nam je rekao svećenik na zaručničkom tečaju
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:04   #39
I vidi čuda: i MLADENCI moraju biti trijezni. Ja sam čitala na vjenčanju gdje je mladenac bio tak pijan da se ljuljao ko list na vjetru i uopće nije znao što se događa... Nagovarala sam župnika neka ih odbije vjenčati jer to stvarno nema nikakvog smisla. A on mi odgovori: "Pa da me sutra razvlače po novinama i forumuma..." Gulp! Do čega smo došli!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 14:30   #40
Da li se može vjenčati u crkvi ako si samo kršten, a nisi išao na "firmu" i pričest?
little duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.