Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 08:23   #61
tako nebi ni ja onda radila svadbu kad nebi mogla to podmirit ,valjda znamo sa koliko novaca raspolažemo kad idemo tako nešto veliko organizirat
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:23   #62
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ako nekoga zoveš u goste u ovom slučaju na vjenčanje ti si ta osoba koja se mora pobrinuti da su ljudi smješteni i lijepo ugoščćeni jer je to tvoja ili moja ili bilo čija svadba
Ja sam bila sestrični na svadbi i morala sam platit smještaj u hotelu koji ne vrijedi niti jedne te kune ,šta nisam ni znala da moram platit već sam došla na recepciju hotela i pitala dali imamo šta za podmirit i eto iznenađenja plati baja


točno to maj dear.
opet će ovaj reć ovo, ovaj ono, ali po meni to je stvar opće kulture pojedinca.
moš ti mislit da ćeš riješit tereta mladenaca i sam sebi platit, ali nitko normalan neće ljude zvat na svoju feštu i tražiti da si za tu istu feštu sami plate smještaj. opet ponavljam - nisu se ljudi sami zvali.
ali to sam samo ja. i moj mentalni sklop.


__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:24   #63
Ma ne kažem ja da nije u redu da se mladenci pobrinu za smještaj, već govorim s druge strane. Recimo meni ne bi bilo ugodno spavati u kući kod nekoga koga niti znam niti poznam, dijeliti kupaonicu s njima, spavati na njihovoj posteljini i sl. A ruku na srce, većina mladenaca smješta goste upravo po kućama prijatelja i rodbine. I malo njih ima apartmane ili sobe za iznajmljivanje.
Druga stvar je kada se radi o hotelu, ali opet, ako mi mladenci osiguraju smještaj u kućama, nije realno od njih očekivati da mi plate hotel samo zato što mi se ne sviđa njihov smještaj
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:25   #64
pa to nebi ni radila i to je dosta nezgodno mješat ljude koje se ne poznaju,ako nemaju app.imaju sigurno u blzini motele ili hotele ili nekog tko također nudi privatan smještaj šta je je jeftinije nekad od hotela
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:37   #65
A čuj ima privatnog smještaja kod tebe i mene, ali nemaju baš svi tu recimo privilegiju.

A što se tiče miješanja ljudi, do toga jednostavno dođe ako su mladenci iz različitih krajeva i ako samo jedna strana putuje na vjenčanje.
Ne kažem da je idealno, ali to se ipak u većini slučajeva radi.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:46   #66
meni će to biti ogroman problem. apsolutno cijela tatina rodbina treba preći 700 km u jednom smjeru, a ima ih 50-ak. budući da su najbliža rodbina, nema šanse da ih ne pozovem. uostalom, to su tatine sestre i njihova djeca i želim da dođu. smještaj kod ostale rodbine nije opcija iz jednostavnog razloga što ona gotovo ne postoji. još je najmanji problem kud s njima jer mogu u hotel, ali tko će to platit? nije ih troje u pitanju pa da je trošak zanemariv.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:47   #67
A bus?
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 08:50   #68
Quote:
pandalavanda kaže: Pogledaj post
meni će to biti ogroman problem. apsolutno cijela tatina rodbina treba preći 700 km u jednom smjeru, a ima ih 50-ak. budući da su najbliža rodbina, nema šanse da ih ne pozovem. uostalom, to su tatine sestre i njihova djeca i želim da dođu. smještaj kod ostale rodbine nije opcija iz jednostavnog razloga što ona gotovo ne postoji. još je najmanji problem kud s njima jer mogu u hotel, ali tko će to platit? nije ih troje u pitanju pa da je trošak zanemariv.


ako smještaš tol'ko velik broj ljudi, da se izdogovorit s hotelom oko niže cijene.
nemoj pristati na uobičajene cijene. traži popust za grupu. jer to ipak dosta ljudi.
i tak....
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:12   #69
dobro ti kaže prove popust traži
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 09:34   #70
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Ono ceg se ja bojim je da ce se uvijek naci neko pametan tko ce prigovarati da smo ga zvali, a nismo mu platili smjestaj.
Ista stvar, ali recimo da ja idem na takvu svadbu i da mi mladenci zele platiti svadbu, odbila bi jer ipak je to prevelik trosak. A opet, da nemam love za smjestaj i za dar, a cuj nebi isla na svadbu.
Uvijek će se naći netko pametan, pa da im platiš i smještaj, i prijevoz i kupiš sama sebi poklone, te daš malo džeparca uz lunch paket. Dežurnih pametnjakovića uvijek imaš.
Ako imaš novaca plati (organiziraj smještaj), ali ocigledno ti se ne daje par tisuća kuna za tako nešto. Bez veze mi je da oni sebi organiziraju smještaj, jer ne poznaju ZG. A ak im ti organiziraš, bezveze je da im kazes, ajd dajte po 100 kuna po osobi. Oni ak osu toga svjesni dat će ti upoklonu 100 kuna više. Mrzio sam uvijek kada mi naplaćuju fotografije iz svatova, iako nije puno novaca, stvar principa.
Sa druge strane, narodna kaže nije kuća tijesna ako čeljad nisu bijesna, sto bi rekli za to jednu noć, odnosno ostatak noći i jutro mogu se ljudi i stisnuti i snaći kod rodbine, prijatelja i susjeda. Rekla si da su mu sestre tu i starci. Pa neće gosti ostati tjedan dana pa da im treba ajnc a komfor.
__________________
epruveto sretan ti majčin dan
SANJAM U BOJAMA
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 10:20   #71
Imas pravo, ali sestre mu zive sa starcima i nisu bas odrasle, a sad da ce 40 ljudi moc biti u jednom stanu, mislim, da je to malo teze.
Kad dodje vrijeme za to, sve mi se cini, da cu se pobrinut za neki hotelcic i gotovo. Drugog rjesenja nema.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:25   #72
to i nas muci...
vecina moje rodbine ce doci iz BiH (Posavine) i Slavonije, mada to nije toliko ni daleko od Ivanica,ali ipak...
imam sestru u Vrbovcu i jednu u Dugom Selu,tako da ce netko kod njih biti..a takodje imam i kumove u D.Selu pa se budu i kod njih neki smjestili...
a i vecina ima nekoga blizu ZG...a ako netko nema bas nikoga,onda cu naci u Vrbovcu(to je najblizi sljedeci grad di se biti sala) neki hotelcici ili pension...
mada vecina moje rodbine svi putuju nazad..zasto? e to se i ja uvijek pitam...
tako je kod nas...
kad mi je se brat zenio, bratici iz beca su dosli do frankfurta i istu noc se opet vratili za bec,mada im je brat nudio smjestaj,ali oni su takvi, izgleda da se vole vozit autom
i mi smo uvijek putovali nazad, nikad nismo ocekivali od nekoga da nam plati ili nadje smjestaj...
a vecina,tj. prijatelji i tak mladjarija svejedno ce tek u 7 leci (kad se ostali dignu,pa budemo se mjenjali za krevete ) a nije ni prvi put da 2 noci nespavamo...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:54   #73
nedavno sam bila na jednoj svadbi gdje su mladenci (tj.njihovi roditelji) u sklopu hotela gdje je bila vecera iznajmili sobe za goste izvan grada. dobili su popust na kolicinu naravno.
meni se cini da bi mladenci trebali platiti smjestaj. ako ugoscuju, onda neka ugoste kako treba

ako cu raditi svadbu i ja cu napraviti isto, s obzirom da i mi imamo goste iz izvan grada.
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:50   #74
nama se dogadja da nam je popis gostiju neocekivano narastao, zbog staraca i baka zovemo neke ljude koje jedva poznajemo i koje nismo namjeravali zvat bas iz tog razloga jer ih NE POZNAJEMO, ali eto zbog mira u kuci rekli dobro, zvat cemo ih, ali im smjestaj necemo platiti - ako vam ih se zove, placajte im vi. Nisu se onda jos izjasnili po tom pitanju. Al to nije nasa briga.
Ja sam shvatila da treba radit po svom. Stalno pristajem na kompromise i samo sam zbog toga nezadovoljna. Sutim i radim po svom.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:03   #75
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
nama se dogadja da nam je popis gostiju neocekivano narastao, zbog staraca i baka zovemo neke ljude koje jedva poznajemo i koje nismo namjeravali zvat bas iz tog razloga jer ih NE POZNAJEMO, ali eto zbog mira u kuci rekli dobro, zvat cemo ih, ali im smjestaj necemo platiti - ako vam ih se zove, placajte im vi. Nisu se onda jos izjasnili po tom pitanju. Al to nije nasa briga.
Ja sam shvatila da treba radit po svom. Stalno pristajem na kompromise i samo sam zbog toga nezadovoljna. Sutim i radim po svom.
Nemoj se ljutiti draga, ali čija je to svadba koju spremaš? Tvoja ili bakina?!?!?
Mir u kući, a nemir u tebi... Nije baš neki izbor.
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:11   #76
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti draga, ali čija je to svadba koju spremaš? Tvoja ili bakina?!?!?
Mir u kući, a nemir u tebi... Nije baš neki izbor.
ne ljutim se - da, moja je svadba, ali tesko ti je izbjeci da ti se svi ne mijesaju, pogotovo ako ih imas tako puno. Ljudi briju da ti daju dobronamjeran savjet, ali u biti ne kuze koliko te znaju povrijediti jer ne postuju tvoj trud i angazman.

Ali kao sto rekoh u svom proslom postu, vec neko vrijeme sutim i radim po svom. "pripreme teku super, dodjite 26.04., pa cete vidjeti" ako im pocnem govorit sto/gdje/kada/kako, samo se petljaju i trabunjaju neke svoje ideje koje mi se uopce ne svidjaju.

Kad me npr. pitaju "jel idete na tecaj plesa", ja velim idemo, sta ih briga to sto doma uvjezbavamo svoju koreografiju. Budu dosli, pa ce vidjet.

psssst...ovop mi vec lici na ceteraj, bjezmo, da ne dobijemo po guzi :-)
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:37   #77
Quote:
Kikica26 kaže: Pogledaj post
ja bi isto svim gostima izvana platila smještaj a ako si to ne bi mogla priuštiti ne bi ni pravila veliku svadbu....bezveze mi zvat puno ljudi a onda mislit kak ću i na kome uštedjet.....
Slažem se s tobom! U ovom slučaju, gosti su prisiljeni ostati u tom hotelu jer je povratak za svih organiziran za sutradan popodne istim brodom kojim će i doći. Radi se o cca. 150 ljudi. Svadbena večera je 90 E / osobi + smještaj (ako ga mladenci plaćaju)!
Too much....
__________________
23.08.08. From this moment life has begun...
SNJESKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:41   #78
Quote:
Kikica26 kaže: Pogledaj post
ja bi isto svim gostima izvana platila smještaj a ako si to ne bi mogla priuštiti ne bi ni pravila veliku svadbu....bezveze mi zvat puno ljudi a onda mislit kak ću i na kome uštedjet.....
lakse reci nego uciniti....
otkako sam objavila da se udajem, ljudi se ponasaju ko da sam multimilijarder....

ili jos bolje - pijani multimilijarder
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:59   #79
mi smo imali svadbu kod buncica i kod njega smo rezervirali sobe za goste koje smo dobili po 100 kn. i platili smo ih mi. ali samo za goste koji dolaze iz daleka i samo za tu noc.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 23:02   #80
Quote:
SNJESKICA kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom! U ovom slučaju, gosti su prisiljeni ostati u tom hotelu jer je povratak za svih organiziran za sutradan popodne istim brodom kojim će i doći. Radi se o cca. 150 ljudi. Svadbena večera je 90 E / osobi + smještaj (ako ga mladenci plaćaju)!
Too much....
Mislim, nemoj me sad krivo shvatiti, ali po ovome što si napisala i opisala, to se meni čini kao neka luksuzna svadba? 90E svadbena večera? Helouu?

Po meni, ako vam ne daju izbora, znači ako se možeš tek vratiti drugi dan popodnevnim brodom, onda su oni dužni platiti smještaj. I točka.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.