Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2016., 11:34   #6041
ne razmisljanje o tome je meni razorilo brak. jebiga...sad to znam. nece se ponoviti.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 11:38   #6042
Quote:
fekoljabut kaže: Pogledaj post
ne razmisljanje o tome je meni razorilo brak. jebiga...sad to znam. nece se ponoviti.
Vrlo si spreman na sve. Trebalo bi sad staviti neki smiley, ali jednostavno nema prikladnog. To je samo činjenica.

Dobro je da si svjestan i svog dijela odgovornosti iako iduća možda bude skroz drugačija žena i kod nje neke druge "greške" budu presudne.
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 17:36   #6043
istina...ali baratam sa znanjem koje imam. sa ovoliko godina i sranjima koja sam prosao...bar znam sebe i ono sto meni treba kao osobi isto i na koje kompromise mogu pristati, a na koje ne.
naravno da prihvacam svoj dio odgovornosti...nista nije nikada jednostrano, sve ima svoje uzroke i posljedice. osim ak imas neku dijagnozu iz ustanove...jebiga...onda si ne mozes pomoci pa radis sranja.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:47   #6044
Pozdrav svima. Pratim duže vrijeme forum i teme koje me zanimaju, ali nisam ništa pisala stoga se unaprijed ispričavam ako negdje pogriješim. Nisam sigurna gdje pisati pa ako nisam na dobrom mjestu, molim da me prebace.
Moja priča … stvarno više ne znam kako sebi pomoći i maknuti se s mjesta i ostaviti ovoliku tugu više iza sebe, niti prijatelji mi više ne znaju pomoći … tema je tipični klišej. Muževi, žene, ljubavnice … Zaljubili smo se i bili u vezi nekoliko godina. Oboje u braku. On bez djece, ja s djecom. Negdje s vremenom sam shvatila da moj brak nema smisla i rastala se bez ijedne Njegove riječi o našoj budućnosti. Znači, odluka je bila samo i isključivo moja, gdje sam ja izabrala svoj put bez obzira na Njega. Nakon moje rastave, On je sam izjavio da bi se i on razveo. Međutim … njegov način rješavanja stvari nije bio tipičan što je u meni budilo sumnju i nervozu. On me uvjeravao da svatko rješava ovakve stvari na svoj način. Točno .. međutim koraci su isti, zar ne? Bilo je tu svega, i svađa i mirenja i prekida i obećanja i zaklinjanja i vraćanja … da bi na kraju On odlučio da je gotovo s brakom i da ne može bez mene, predao papire i odselio se od žene. U međuvremenu je počeo polako suživot sa mnom i mojom djecom. Planovi, budućnost … i sve što ide s tim. Sve do jednog dana dok se nije vratio opet ženi … za stalno … uz obrazloženje da ga je prebacilo i da ne može to napravit. Način na koji je to izveo bolje da ne pišem …
Prošlo je dva mjeseca i ja nisam mogla k sebi doći. Mislim, prihvatila valjda jesam kraj ali mi ova tuga grozna ne prolazi, guši me i povlači na dno. Sve znam realno, i da imam dovoljno razloga za biti sretna i smirena s ostatkom svog života ali ne mogu još bez Njega. Trebala bi ga mrzit, trebao bi mi se zgadit … ali ništa od toga. Očito ne ide to tako kod mene.
Nakon svega, pokušavao je uspostaviti kontakt, opet mi se približit … i uspjelo mu je. Opet. U emotivnom smislu sam imala koliko toliku granicu jer mi nema smisla to šta radi. Izabrao je svoj put i neka bude sretan u svom izboru. Meni ništa ne znače znakovi pažnje i lijepe riječi, a odluka se ne mijenja. Kasno je za to. Opet je počeo govorit da je pogriješio i opet se nikako završilo. I meni prilično mučno nakon svega sve to slušat i proživljavat. Ja sam kao završila priču.
Što on radi? Što ja da radim? Otkud tolika tuga i nemoć? Stvarno nemam više snage za ovakav osjećaj, fizički nemam snage … a ne mogu se pomaknut. Kao ukopana. Kako da izbacim sve iz glave, prihvatim situaciju i budem čvrsta kakva sam nekad i bila?
tugagolema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:36   #6045
Čitam zadnji upis i doslovno mi se povraća.
Ne znam kako se u tebi nije probudio barem neki osjećaj mržnje prema dotičnom...

Ne ulazim u to kakav ti je brak bio prije njega, ali je očito da je on bio jedan od utega koji je vukao na razvod. Oboje se razvedete, krene suživot, on se vrati bivšoj ženi, ti umireš od tuge i onda ti se on opet javlja i uspije ti se emotivno približit?

I ti ćeš taj intenzivan osjećaj patnje koja prožima vaš odnos od samog početka klasificirati kao veliku ljubav. Jer hoćeš, nećeš, ljubavnički odnos je miks zanosa, patnje, grižnje savjesti, tuge i koječega još...Intenzivna emocija pojačana faktorom da radiš nešto što je zabranjeno...

Ne sudim tebe i tvoj preljub, nisi ni prva niti zadnja, ali sudim tvoju sklonost njegovoj manipulaciji jer njegovi postupci nisu postupci osobe na koju se možeš osloniti...

Blago rečena katastrofa, makni se od njega, promjeni broj mobitela...prekini sve kontakte. On je očito emocionalni vampir koji još k tome nema nikakvog srama ni obraza pojavit ti se na pragu nakon što te nekoliko puta ostavio u blatu...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:38   #6046
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Pratim duže vrijeme forum i teme koje me zanimaju, ali nisam ništa pisala stoga se unaprijed ispričavam ako negdje pogriješim. Nisam sigurna gdje pisati pa ako nisam na dobrom mjestu, molim da me prebace.
Moja priča … stvarno više ne znam kako sebi pomoći i maknuti se s mjesta i ostaviti ovoliku tugu više iza sebe, niti prijatelji mi više ne znaju pomoći … tema je tipični klišej. Muževi, žene, ljubavnice … Zaljubili smo se i bili u vezi nekoliko godina. Oboje u braku. On bez djece, ja s djecom. Negdje s vremenom sam shvatila da moj brak nema smisla i rastala se bez ijedne Njegove riječi o našoj budućnosti. Znači, odluka je bila samo i isključivo moja, gdje sam ja izabrala svoj put bez obzira na Njega. Nakon moje rastave, On je sam izjavio da bi se i on razveo. Međutim … njegov način rješavanja stvari nije bio tipičan što je u meni budilo sumnju i nervozu. On me uvjeravao da svatko rješava ovakve stvari na svoj način. Točno .. međutim koraci su isti, zar ne? Bilo je tu svega, i svađa i mirenja i prekida i obećanja i zaklinjanja i vraćanja … da bi na kraju On odlučio da je gotovo s brakom i da ne može bez mene, predao papire i odselio se od žene. U međuvremenu je počeo polako suživot sa mnom i mojom djecom. Planovi, budućnost … i sve što ide s tim. Sve do jednog dana dok se nije vratio opet ženi … za stalno … uz obrazloženje da ga je prebacilo i da ne može to napravit. Način na koji je to izveo bolje da ne pišem …
Prošlo je dva mjeseca i ja nisam mogla k sebi doći. Mislim, prihvatila valjda jesam kraj ali mi ova tuga grozna ne prolazi, guši me i povlači na dno. Sve znam realno, i da imam dovoljno razloga za biti sretna i smirena s ostatkom svog života ali ne mogu još bez Njega. Trebala bi ga mrzit, trebao bi mi se zgadit … ali ništa od toga. Očito ne ide to tako kod mene.
Nakon svega, pokušavao je uspostaviti kontakt, opet mi se približit … i uspjelo mu je. Opet. U emotivnom smislu sam imala koliko toliku granicu jer mi nema smisla to šta radi. Izabrao je svoj put i neka bude sretan u svom izboru. Meni ništa ne znače znakovi pažnje i lijepe riječi, a odluka se ne mijenja. Kasno je za to. Opet je počeo govorit da je pogriješio i opet se nikako završilo. I meni prilično mučno nakon svega sve to slušat i proživljavat. Ja sam kao završila priču.
Što on radi? Što ja da radim? Otkud tolika tuga i nemoć? Stvarno nemam više snage za ovakav osjećaj, fizički nemam snage … a ne mogu se pomaknut. Kao ukopana. Kako da izbacim sve iz glave, prihvatim situaciju i budem čvrsta kakva sam nekad i bila?
Jos uvijek se nadas da ce ti se vratiti?
Njemu je ocito pasala prva situacija. Da ima zenu i obitelj, i ljubavnicu sa strane. Prema potrebi.

Slusaj, imas obaveze i koncentriraj se na njih. Pusti tugu neka pritisce, ali potrudi se da ti nije primarna.
Dopusti joj da bude u rebi dok ne odbolujes. Ali kad ujutro ustanes, cim osjetis da te pocinje lomiti, sjeti se sto sve moras obaviti taj dan, raduj se i zabavljaj se s djecom, a s tugom postani prijatelj. Onako je usput u danu pozdravi, jer, izbrisati je ne mozes. I nemoj se siliti da radis bilo sto, samo da ne mislis na tugu. Uzmi u danu par puta po par trenutaka da budes sa tim svojim bolom, ali nemoj mu dopustiti da te savlada i da utones u njega.
I osvijesti si da te svaki san resetira i da nakon njega ulazis u novi dan drugacija i nova. Na tebi je da izaberes na koji nacin ces ga provesti.

Covjek je s razlogom usao u tvoj zivot, prihvati to i kreni dalje. Imas djecicu, nek ti ona budu psihicka pomoc dok ne prebrodis barem ove prve najteze trenutke.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:40   #6047
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
..Sve do jednog dana dok se nije vratio opet ženi … za stalno … uz obrazloženje da ga je prebacilo i da ne može to napravit. Način na koji je to izveo bolje da ne pišem …
Hahaha, pobjega od svoje žene da bi uselio ljubavnici i shvatio da je sve to isto sranje drugo pakovanje i pokunjeno se vratio ženici. Prežalosno na šta žene poput tebe nasjedaju. Ajde ti dalje pričaj o tuzi golemoj i nemoći da mu se otrgneš. Valjda bi ti normalan život bez drame i svemirske ljubavi bio dosadan
Može karton, hvala
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:44   #6048
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Pratim duže vrijeme forum i teme koje me zanimaju, ali nisam ništa pisala stoga se unaprijed ispričavam ako negdje pogriješim. Nisam sigurna gdje pisati pa ako nisam na dobrom mjestu, molim da me prebace.
Moja priča … stvarno više ne znam kako sebi pomoći i maknuti se s mjesta i ostaviti ovoliku tugu više iza sebe, niti prijatelji mi više ne znaju pomoći … tema je tipični klišej. Muževi, žene, ljubavnice … Zaljubili smo se i bili u vezi nekoliko godina. Oboje u braku. On bez djece, ja s djecom. Negdje s vremenom sam shvatila da moj brak nema smisla i rastala se bez ijedne Njegove riječi o našoj budućnosti. Znači, odluka je bila samo i isključivo moja, gdje sam ja izabrala svoj put bez obzira na Njega. Nakon moje rastave, On je sam izjavio da bi se i on razveo. Međutim … njegov način rješavanja stvari nije bio tipičan što je u meni budilo sumnju i nervozu. On me uvjeravao da svatko rješava ovakve stvari na svoj način. Točno .. međutim koraci su isti, zar ne? Bilo je tu svega, i svađa i mirenja i prekida i obećanja i zaklinjanja i vraćanja … da bi na kraju On odlučio da je gotovo s brakom i da ne može bez mene, predao papire i odselio se od žene. U međuvremenu je počeo polako suživot sa mnom i mojom djecom. Planovi, budućnost … i sve što ide s tim. Sve do jednog dana dok se nije vratio opet ženi … za stalno … uz obrazloženje da ga je prebacilo i da ne može to napravit. Način na koji je to izveo bolje da ne pišem …
Prošlo je dva mjeseca i ja nisam mogla k sebi doći. Mislim, prihvatila valjda jesam kraj ali mi ova tuga grozna ne prolazi, guši me i povlači na dno. Sve znam realno, i da imam dovoljno razloga za biti sretna i smirena s ostatkom svog života ali ne mogu još bez Njega. Trebala bi ga mrzit, trebao bi mi se zgadit … ali ništa od toga. Očito ne ide to tako kod mene.
Nakon svega, pokušavao je uspostaviti kontakt, opet mi se približit … i uspjelo mu je. Opet. U emotivnom smislu sam imala koliko toliku granicu jer mi nema smisla to šta radi. Izabrao je svoj put i neka bude sretan u svom izboru. Meni ništa ne znače znakovi pažnje i lijepe riječi, a odluka se ne mijenja. Kasno je za to. Opet je počeo govorit da je pogriješio i opet se nikako završilo. I meni prilično mučno nakon svega sve to slušat i proživljavat. Ja sam kao završila priču.
Što on radi? Što ja da radim? Otkud tolika tuga i nemoć? Stvarno nemam više snage za ovakav osjećaj, fizički nemam snage … a ne mogu se pomaknut. Kao ukopana. Kako da izbacim sve iz glave, prihvatim situaciju i budem čvrsta kakva sam nekad i bila?
imala sam vrlo sličnu priču u blizini,
i sada mi mučnina kada se sjetim,

ona je okončala brak koji je bio na izdisaju,
on je šepesao tamo-amo bez ikakve empatije prema
ikome osim sebe u cijeloj priči,
na kraju se i oženio i imao dijete s novom,
da bi se nakon par godina opet vratio prvoj,

znam da ti sada ništa ne znači, ali mogla si i gore proći,
kada prekineš svaki kontakt očekuj najezdu proljevastih poruka,

želim ti snage da se uzdigneš iznad toga,
muški drama queen

edit, psihičke posljedice po sve u priči su nesagledljive
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:46   #6049
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Hahaha, pobjega od svoje žene da bi uselio ljubavnici i shvatio da je sve to isto sranje drugo pakovanje i pokunjeno se vratio ženici. Prežalosno na šta žene poput tebe nasjedaju. Ajde ti dalje pričaj o tuzi golemoj i nemoći da mu se otrgneš. Valjda bi ti normalan život bez drame i svemirske ljubavi bio dosadan
Može karton, hvala
Nije to za karton...
A ljubav...što mi nepreljubnici znamo o ljubavi. Jer ljubav očito nije ljubav ako ne patiš ko pas, ako ne plačeš noćima od jada i čemera.
"Normalna" ljubav je dosadna, učmala...nema adrenalina. : sarkastični:
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:57   #6050
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Nije to za karton...
To ćemo još vidjeti

Quote:
A ljubav...što mi nepreljubnici znamo o ljubavi. Jer ljubav očito nije ljubav ako ne patiš ko pas, ako ne plačeš noćima od jada i čemera.
"Normalna" ljubav je dosadna, učmala...nema adrenalina. : sarkastični:
Ma ništa mi ne znamo..U pravoj ljubavi se dozivate sa Jose Andres i Esmeralda, ay mi amor. Recimo, ovo što je on sad izveo je zapravo znak da je zbunjen čovjek koji silno voli ljubavnicu. Nismo se još dotakli mogućnosti da mu je žena zla rospija koja ga je sigurno nekako prisilila da joj se vrati. Hm, da nije prijetila samoubojstvom ili nešto tako Jer koji bi drugi razlog mogao biti zašto je odselio od ljubavnice i njene dice? Zaboga, pa nije valjda razlog onaj najlogičniji da je ne voli? Ne, to je prerazumski. Razumu nema mjesta u pravim ljubavnim pričama.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:04   #6051
Hvala svima na odgovorima ...
Ne mislim ja da je to svemirska ljubav ili ljubav uopće. Barem s njegove strane. Smatram da kad voliš ne možeš osobi nanjeti bol i tugu. želiš ju zaštitit, jel?
Racionalan dio mene mi govori sve što i vi, vjerojatno sam putem to i ja negdje vidjela samo nisam htjela prihvatiti.
Ali ima onaj jbn drugi dio mene ... koji misli da ne bi te neke stvari napravio da nije stvarno htio i mislio, da ne bi barem djecu uvlačio u to, da nije baš sve laž. Negdje duboko mislim da nije loš čovjek samo da je kukavica i da nema snage prelomit. Jer i njoj je napravio isto što i meni. Nije skrivao nikome što se događa kada se trebalo dogoditi. nije se pokušao izvuči bez da itko pa i ona sazna. Taj dio mi otežava ... znam, prokleta nada. Kako da se nje riješim???
tugagolema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:06   #6052
Sta ce ti taj papak, samo te iskoristava, malo tebi malo njoj...kukavica i slabic, otkantaj ga i nadi si muskarca koji ce te cijeniti i volit.
Dok god si mu na raspolaganju ce te gazit...
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:07   #6053
Nije ona rospija. Dapače, mislim da je sasvim okej osoba i da im je brak bio ok prije mene. Možda ne baš savršen ali sigurno ne za razvod.
On govori o grižnjoj savjesti i žaljenju nje koja bi ostala sama ... što ne bi ljubav trebala biti jača od toga? Ako je ljubav ... očito jbn nije
tugagolema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:10   #6054
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Nije to za karton...
A ljubav...što mi nepreljubnici znamo o ljubavi. Jer ljubav očito nije ljubav ako ne patiš ko pas, ako ne plačeš noćima od jada i čemera.
"Normalna" ljubav je dosadna, učmala...nema adrenalina. : sarkastični:
nisam ja tražila takvu ljubav ... ja sam otišla od muža jer ga nisam voljela. Sama s djecom jer jedino želim živjeti po istini pa koliko teška i riskantna bila.
Mislila sam da i on ... jbg
tugagolema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:17   #6055
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
nisam ja tražila takvu ljubav ... ja sam otišla od muža jer ga nisam voljela. Sama s djecom jer jedino želim živjeti po istini pa koliko teška i riskantna bila.
Mislila sam da i on ... jbg
Meni je iskreno žao tvoje djece (posebno ako imaš žensku) sa tako nestabilnom materom...sorry....
MARYPOPINS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:20   #6056
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
...
Što on radi? Što ja da radim? Otkud tolika tuga i nemoć? Stvarno nemam više snage za ovakav osjećaj, fizički nemam snage … a ne mogu se pomaknut. Kao ukopana. Kako da izbacim sve iz glave, prihvatim situaciju i budem čvrsta kakva sam nekad i bila?
on se igra jer mu obje pružate igralište
a što ti radiš, ne kužim jer u tu si igru uvukla i djecu
ako uistinu želiš do ozdravljenja, odreži svaki kontakt s njim
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:21   #6057
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
Meni je iskreno žao tvoje djece (posebno ako imaš žensku) sa tako nestabilnom materom...sorry....
Nestabilna mater? Zašto?
Zato što sam ostavila oca im jer ga nisam voljela. Bolje bi bilo drugačije?
jer sam se zaljubila i vjerovala pa ispušila? Pa sam sada razočarana i tužana?

to je nestabilna osoba?? Okej ...
ja se trudim zadnjim snagama funkcionirati s njima i na poslu ... nekad uspijem nekad je teže. Tuga je u meni, nisam robot. ili bi trebala biti?
tugagolema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:23   #6058
Quote:
MARYPOPINS kaže: Pogledaj post
Meni je iskreno žao tvoje djece (posebno ako imaš žensku) sa tako nestabilnom materom...sorry....
Mislim da zena sasvim korektna i da je postupila ispravno. Izasla je iz braka u kojem se nije osjecala dobro i to je sasvim u redu.
Nego sto je po tebi trebala? "Radi djece", ostati u braku bez postovanja i ljubavi, i to bi onda po cemu konkretno bilo dobro za djecu?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:25   #6059
Quote:
tugagolema kaže: Pogledaj post
Nestabilna mater? Zašto?
Zato što sam ostavila oca im jer ga nisam voljela. Bolje bi bilo drugačije?
jer sam se zaljubila i vjerovala pa ispušila? Pa sam sada razočarana i tužana?

to je nestabilna osoba?? Okej ...
ja se trudim zadnjim snagama funkcionirati s njima i na poslu ... nekad uspijem nekad je teže. Tuga je u meni, nisam robot. ili bi trebala biti?
Daj molim te ne obaziri se na ove pune mudrosti koji nisu probali zivota, ali uredno popuju o njemu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:25   #6060
nestabilna ili nepromišljena jer si djeci uvela stranca u život
stranca jer ga ne poznaš (tek shvaćaš za što je kadar)
k tomu stranca koji se nikad nije razveo, zar ne?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.