Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 08:14   #61
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Za kritičara. Svi bendovi koji sviraju moraju ic preko glazbene agencije. bez toga nema svirke. Za tvoji informaciju vjenčanje je privatna zabava tako da inspekcija prvo treba nalog...
Zločka,za tvoj bend sam prvo procitala da se zovu Špice, a onda skuzih
Možeš li nam malo pojasniti preko koje to agencije moraju ići bendovi?
Za tvoju informaciju, vjenčanje je privatna zabava, ali nije privatni posjed, osim ako ne radiš svadbu u dvorištu kuće ili u stanu.
__________________
drummer
drummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 08:45   #62
Podsjećam vas kako je (samo)reklamiranje zabranjeno, ovo je mjesto za raspravu o bandovima. Pohvale su dobrodošle, ali ne kao celofan za reklamu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 17:29   #63
Sori, zlocka, nisam dobro pročitala sve.
Vama znači svira Koala.
Bila sam na dvije svadbe na kojima su oni svirali i meni je bilo ok, dečki su zafrkanti i napravili su fakat dobru atmosferu.
Al to je bilo davno, pa ne znam dal se kaj promijenilo..
Jel još uvijek s njima ona cura Kristina?
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:04   #64
koliko znam je, svirali su zajedno na samoborskom fašniku. kad idemo na dogovor pitat ćemo. iako bi trebala, kaparili smo ih u kompletu ne samo muške.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:10   #65
mora zenska pjevat!!
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 12:44   #66
Quote:
ancibald kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Malo gledam te bendove i nekak mi se čine dobri ex-zodiac (čula sam ih na jednoj gaži i bili su mi super), spice grills (njih sam čula baš na svadbi i neke stvari su super odsvirali, a na nekima pjevač otpjeva svoje "viđenje" pjesme, pa se melodija malo razlikuje od stvarne, al u principu su bili dobri).

A nekak mi se čine ok i samoborski fakini, al na webu nema repertoara, pa dal netko zna iz prve ruke kakvi su oni na svadbi (200€ su jeftiniji od ova dva benda) i kakav im je repertoar?

Ak je netko slučajno čuo sva tri benda, kojeg bi preporučili?

thanx
danas za sve postoji facebook.
svi smo frendovi, tako sam i ja sa bendom koji mi je svirao svadbu, a to su Samoborski Fakini.
nedavno prije nekih mjesec dana bio sam na jednoj njihovoj svirci ( za to doznah preko fejsa ) i gle novosti imaju pjevačicu koja je ujedno i klaviristica a svira i flautu i turbo izgleda a onda pitam klaviristu Juru od kad to? a on veli već skoro godinu dana.
najbolje nazvati sam bend u vezi informacija, i tražiti od njih sve.
bijeloglavi mup is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 12:50   #67
a kad ja nisam na fejsu

pitala sam ih preko maila, pa su mi rekli da osim pjevačice imaju i profesionalni lightshow(sve uključeno u cijenu od 1500€)
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:33   #68
kad smo kod fakina...gdje si bio na svirci? svadba?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:33   #69
kad smo kod fakina...gdje si bio na svirci? svadba? baš ću pitat frendicu jel im bila pjevačica, svirali joj prije mjesec dana. nije baš zadovoljna.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:27   #70
Quote:
drummer kaže: Pogledaj post
Možeš li nam malo pojasniti preko koje to agencije moraju ići bendovi?
Za tvoju informaciju, vjenčanje je privatna zabava, ali nije privatni posjed, osim ako ne radiš svadbu u dvorištu kuće ili u stanu.
Dečko mi se bavi glazbom i znam da idu preko agencije. Znači, ako sviraju feštu koju organizira bubam grad Rijeka. Oni kažu svoju cijenu isto bubam 5 000 kn, ali pošto grad Rijeka želi imat račun mora se ic preko agencije. A ako se ide preko agencije onda agencija uzima svoj postotak + pdv 23%
Na kraju grad Rijeka placa bubam 8 000 kn . 5 000kn ide bendu, 3 000 kn ide agenciji i pdv.
Sad ja ne znam kako je u Zagrebu ili negdje. Tu kod mene bendovi kad sviraju vjenčanje ne idu preko glazbene agencije nego ajmo rec na crno. S tim da riskiraju. Ako im dode inspekcija i nemaju racun od agencije mogu pobrat kaznu ili rec ostao im je doma, donest cemo vam u ponedjeljak. E i onda u ponedjeljak trce u agenciju da im da racun i naravno ona uzme svoju proviziju. Tako da se ne zeznete i da vas zbog toga bend ne bi zeznuo i uzeo još 2000 kn.
Svaki bend ima svoju politiku. Možda vec imaju uracunat pdv i agenciju u svoju cijenu.
Jedan savjet mog decka je : Ako placate bendu u sali, platite im na kraj veceri, a ne na pocetku. Kad znaju da imaju u džepu lovu, odmah ih prođe volja za sviranjem i sviaju preko ku***...
Nadam se da ste skuzili ovo s agencijom, jer nism bas vjesta u objasnjavanju.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:33   #71
mislim da toga nema tu. većina ih svira na crno. ne znam za inspekciju, al ako dođe traže fotografa obrtnicu i da li je uplaćen zamp. to je ono što sam čula za upadanje na svadbe. za zagreb i okolicu.
za plaćanje, obično se i plaća ujutro, kad prestanu svirat, kod nekih i idući dan.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:36   #72
Decko govori, da neki vole dat lovu prije, da ne misle na to. Sad 100 ljudi, 100 cudi.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:30   #73
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
kad smo kod fakina...gdje si bio na svirci? svadba? baš ću pitat frendicu jel im bila pjevačica, svirali joj prije mjesec dana. nije baš zadovoljna.
eto bilo je to u laganini baru u zaprešiću, sad mislim možda mjesec i pol.

ali mislim da ti muljaš, jer tvojoj frendici sigurno nisu svirali prije mjesec dana svvadbu jer je bila korizma, i neznam ćemu te glupe kritike da ona nije zadovoljna, zakaj to sama nije napisala a ne ti.
mislim da si ljubomorna jer o tom bendu nigdje do sada nije bilo loše kritike.
bijeloglavi mup is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:36   #74
a ak ne vjeruješ za pjevačicu, slobodno pogledaj facebock stranicu od Laganini bara u Zaprešiću, na njihovoj stranici imaš fotke i tam sam ja na šanku sa svojom dragom.

a koliko znam imaš fotke sa fašnika na facobocku od Fakina pa si tam pogledaj gospodičnu koja pjeva, svira, pleše i nama je svima mrak. ono obučena ti je u ženu mačku.

i još nekaj cure, izgleda da ste ljubomorne na doborg komada.
a mi frajeri volimo da cure izgledaju urbano, da ne pjevaju samo Rozgu, da sviraju još par instrumenata, e to je sexy, i da je super atmosfera.
bijeloglavi mup is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:43   #75
bijeloglavi, ajd se zaustavi na vrijeme...
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:51   #76
stvarno je vrijeme da staneš. obzirom da sam slike dobila na mail, ne mogu izmišljat. no što joj konkretno smeta napisat će ona ako želi, ja neću, jer nije na meni. ja ih ni slušala ni vidjela. i imaš pravo, nije prije mjesec dana.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:53   #77
i tu bi bio kraj daljnje rasprave...
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 21:52   #78
za zfrknuta...

samo mali dio iz zakona ....
Inspektori po kućama
Osim što će dobiti ovlasti ulaženja u kuće i druge objekte za koje sumnjaju da se u njima obavlja nezakonita djelatnost, državni inspektori će dobiti ovlasti hitnog pečaćenja objekata, uređaja i opreme za rad koju su takve osobe koristile, a najkasnije u roku dva dana od obavljanja nadzora. Štoviše, ovaj zakon inspektorima će omogućiti postupak pečaćenja i bez rješenja u pismenom obliku.

Nadalje, zakon predviđa novčane kazne u rasponu od tri do 50 tisuća kuna za sankcioniranje nelegalnog rada, a može se oduzeti i predmete korištene ili nastale u takvom obliku rada, te imovinsku korist ostvarenu kršenjem zakona. Sankcioniranje će obuhvatiti i one koji omogućuju obavljanje neregistriranog rada.

ili ti ga napises zakon o zabrani rada na crno u google i sve ti izbaci...

meni jos nisu bili al znam neke koji su bili frajeri dok im inspekcija nije upala na svadbu...
a o pricama da je privatni party ili nesto privatno pa da ne mogu upast..malo si procitajte definiciju sta je privatno i gdje se odrzava,a sta je javno -jer i za to postoji zakon...
a uz to molim te zlocka koja je razlika izmedju fotografa i banda,ako "samo pitaju fotografe za ugovor ili obrtnicu" te mladence za zamp...pa vise ne mozes ni kolace imati bez racuna....
a u stvari ne zelim vas plasiti,samo sam dao do znanja da ne pisete cijene tako javno jer su ugovori koje neki sklapaju sa mladencima na daleko manje iznose,pa je i to prekrsaj...imate PM za to,osim ako se ne samoreklamirate...
kriticar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 22:10   #79
Quote:
Sabina82 kaže: Pogledaj post
Bile smo kuma i ja u svatovima od frendice gdje je svirao Apokalipso band i zvuče izvrsno, sve su nas digli na noge, kuma ih je odmah sutradan kaparila za 30.09...U ponudi imaju violinu i sax koji su zvučali savršeno... Dečki su stvarno napravili show .. Ne rade puno pauza i ne sviraju cajke ...
Meni svirali ovaj vikend Crank band, koji više ne postoji jer je sad postao Apokalipso! :-D U Cranku je drugi dečko vokal. I napravili su tako dobar štimung da me svaki drugi gost pitao di smo našli tak dobar bend! Ja preeeesretna!
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 22:32   #80
Quote:
kriticar kaže: Pogledaj post
samo mali dio iz zakona ....
[I]Inspektori po kućama
...........................
a u stvari ne zelim vas plasiti,samo sam dao do znanja da ne pisete cijene tako javno jer su ugovori koje neki sklapaju sa mladencima na daleko manje iznose,pa je i to prekrsaj...imate PM za to,osim ako se ne samoreklamirate...
Dobro si proučio zakon i to je u redu. Link koji sam dao u svom postu govori o provođenju tog zakona "na terenu" u kojem se ističe ova rečenica
"Od toga da se kažnjava i one koji angažiraju majstore na crno zasad se odustalo."

A to bi značilo da mladenci kao naručitelji neće biti kažnjavani (barem za sada) dok je za muzičare ovaj zakon vrlo "opasan".
Kaj bute delali ak vam zemu instrumente?
__________________
ǝšıd oʇš ɐɯıuɐz ǝʇ oʞɐ ǝʞčɐdoɐu ɹoʇıuoɯ ıuǝɹʞo
zfrknt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.