Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2013., 14:26   #41
da uopce ne ulazim u to koliko je moralno uzeti lovu od nekoga ko to nije blizak i kog smatras seljanom itd, opcenito pitanje graditi na tudjem ili ne.
da li se mozes zamisliti da izgovaras sljedecu recenicu:
"super nam je, sveki cesto uleti kad dijete treba cuvati, ma sta cuvati, vise je kod njih nego kod nas, uz to super je doc na skuhan rucak jer dugo radimo pa je glupo da mi kuhamo za sebe tek u 6 a i par puta je vidjela da vesa ima puno na stiriku pa ga skinula i opeglala usput."
bez da dobijes ospice?
ako mozes, super.
Sljedece je pitanje imas li kamo otici na svoje s djetetom ako se pozelis rastati?
ako imas, odlicno.

ako je odgovor na oba pitanja ne, ja bi jako jako jako jako dobro razmislila.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 14:29   #42
Nebitno mi se čini kakve su oni osobe (osim ako su baš sotone, srat će vam na tepih pred vrata i slično).

Kakav ti je muž? Je li se odlijepio od roditelja? Može im se suprotstaviti kad se ne slažu? Jasno mu je da u eventualnim miješanjima roditelja mu u vaš život ne bi birao između tvoje i njihove strane, nego između svoje i njihove strane? Kakav je vaš odnos? Poštuje li te? Očekuje li da budeš bff s njegovom mamom? Očekuješ li ti da budeš bff s njegovom mamom? Hoćeš li moći podnijeti činjenicu da ti ona ne odgovara, i ne forsirati druženja, i ne pristajati na forsirana druženja, nego biti ljubazna i na distanci?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 14:34   #43
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da li se mozes zamisliti da izgovaras sljedecu recenicu:
"super nam je, sveki cesto uleti kad dijete treba cuvati, ma sta cuvati, vise je kod njih nego kod nas, uz to super je doc na skuhan rucak jer dugo radimo pa je glupo da mi kuhamo za sebe tek u 6 a i par puta je vidjela da vesa ima puno na stiriku pa ga skinula i opeglala usput."
bez da dobijes ospice?
ako mozes, super.
Zašto?

Ja se ne mogu zamisliti kako izgovaram tu rečenicu bez da dobijem ospice, i mislim da bi mi to u ovakvoj zajednici bio plus.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 15:07   #44
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
spomenula sam mužu da bi se taj stan onda trebao prepisat na mene...on se nasmijao i rekao a zašto,otkud ti to zar ti misliš da ćemo se mi rastat,pa kaj ti je...
...zašto bi se stan, sagrađen od ušteđevine njegovih roditelja, na njihovoj kući pisao na tebe
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 15:17   #45
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto?

Ja se ne mogu zamisliti kako izgovaram tu rečenicu bez da dobijem ospice, i mislim da bi mi to u ovakvoj zajednici bio plus.

jer po mom isklustvu, to tako nakon par godina zavrsi
pocne tako da par utvrdi granice, mi cemo sami brinuti za sebe i blablabla. onda dodju doma u 6 s posla, sveki zovne na rucak, sta cete sad narucivat pizzu/vaditi iz frizera cuspajz, dodjite na toplo i frisko
pa dodjes, jer eto glupo ti je gladovati jos pol sata kad mozes sjesti i jesti.
i onda to ucesta, pa nakon 3 godine doalzis direkt baki na rucak i onda su neki zapravo sretni s time, a neki pizde do neba jer se nisu ni snasli a pravila su se promijenila

od svih parova koje poznajem da zive u takvom ili slicnom aranzmanu, samo jedni su zadrzali pocetnu neovisnost i samostalnost.
ne kazem da se ne moze, samo kazem da je jako jako jako komplicirano to, balansirati izmedju pristojnosti i distance.

uz to, ostaje ono sto meni osobno bio najveci problem, ulazes u tudje. I ako se odlucis rastati, ili ako muz umre da budemo morbidni, ti si fasovao.
je, dici ce kredit i isplatiti te, mos misliti. od kuda i kako novci u tom slucaju za tvoj stan, di ces ti, to nitko ne razmislja.
kad imas stan, jbg, ili ga prodas, ili ga iznajmljujes ili bilo sta. u obiteljskoj kuci to nije bas moguce.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 15:21   #46
Mislim da "federacije" bilo kakvog tipa, nisu bas najbolje rjesenje. Slobodu i mir ti nitko ne moze platiti.
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 15:39   #47
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...zašto bi se stan, sagrađen od ušteđevine njegovih roditelja, na njihovoj kući pisao na tebe
Više je razloga tome. da si pažljivije čitao, vidio bi da je to cura

1. odrasla u centru grada

2. kulturna uglednica i posjetiteljica kazališta i predstava

3. školovana sa slovima na diplomici koja samo što se nisu posušila

.......da ostale vrline ne pobrajam jer me zasljepio takav beskonačni skup poželjnih karakteristika

A s druge strane imamo seljake, neškolovane, na selu i ne bi zapravo bilo čudo da takvi neuki i tupavi bez odgledane jedne kazališne predstave odu i zamijene danas sutra kat od mladog para za sijeno ili kravu

Mlada (i pametna) nevjesta ima posve pravo
__________________
Be not another, if you can be yourself.
Southerner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 16:17   #48
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
možda bi bilo dobro ako napravimo ugovor o useljenju i kućna pravila kojeg se moramo pridržavati svi,nas dvoje i njegovi roditelji i to ovjeriti kod javnog bilježnika,zvuči pretjerano ali nije

spomenula sam mužu da bi se taj stan onda trebao prepisat na mene...on se nasmijao i rekao a zašto,otkud ti to zar ti misliš da ćemo se mi rastat,pa kaj ti je...
Inače je opće poznata stvar da svaka svekrva i svekar jedva čekaju kako će svoju imovinu prepisati, nti manje niti više nego snaji

Ne, fakat, ti se šališ jel da?

Pa koja bi to pobogu prisebna osoba napravila?
Da li bi ti prepisala svoju imovinu ( da je imaš) na njegove?
Naravno da ne bi. Isto kao što niti oni ne budu dali tebi.

Ako prepišu na sina, onda budu prebacili putem darovnog ugovora što svi rade, i darovano ne ulazi u bračnu stečevinu.

Da li oni imaju dosta love za svoju starost,gdje vama daju taj višak pomoći u vidu financija? ili na slijepo pucaju gdje bi vama dali svu ušteđeivinu pa pod stare dane budu gledali 'čez prste'?
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 16:36   #49
kleopatra,generalno sam protiv zajedničkog života....i da ste si naj naj najbolji na svijetu ( a niste) ne preporučam nikome takav suživot.

obično u našem mentalitetu priča s darovanom kućom/stanom/ušteđevinom završava da darovatelji očekuju zauzvrat 100% poslušnost tj čitaj između redaka,nećeš ti u svemu određivati kakav će ti život biti nego će oni preko svog sina imati zamisli....ne brini,za odgoj djeteta će ti se petljati bez obzira ali većim intezitetom ako ćete živjeti iznad njih....zamisli kako ćete kad uselite morati zaključavati ulazna vrata a sveki će vam poželjeti vidjeti unuka/donjeti kolače itd a vi bi baš u tom trenu sex??? ajde razuvjeri me da je tm među onih 10% koji može bez beda mami ili tati odbrusiti da ne smetaju

ovo za kućna pravila je s tvoje strane pokušaj nekog uređenog života koje ti možeš uvesti u svoju obitelj,ali u tuđu?? nema šanse

nemoj napraviti životnu grešku,budite podstanari,štedite i jednog dana ćete imati i nasljedstvo i ušteđevinu i što je najvažnije imat ćete svoje živce!!
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 16:41   #50
Ono sto mene zanima je - u kakvom je stanju taj kat kuce koji biste vi uredivali i da li bi ustedevina roditelja to mogla pokriti?

Ovisno o gradvinskim zahvatima, to bi moglo biti prilicno skupo i vjerojatno biste ionako morali dici barem manji kredit.

Druga stvar - ljudi stare i ljudi umiru. Da li racunas na to da ce danas-sutra svekar ili svakrva umrijeti pa ce druga strana postati usamljena i fokusirati se na najblize susjede? Ili ce se i jedan i drugi razboliti, a posto ste im vi najblizi rod i fizicki najblizi, blio bi lijepo da uskocite i pomognete nemocnim starcima

Sto se ugovora o useljenju tice, sto je pobogu to? Ugovor kojim ti nameces svoja pravila ljudima kojima si se uselila u kucu?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 17:09   #51
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

jer po mom isklustvu, to tako nakon par godina zavrsi
pocne tako da par utvrdi granice, mi cemo sami brinuti za sebe i blablabla. onda dodju doma u 6 s posla, sveki zovne na rucak, sta cete sad narucivat pizzu/vaditi iz frizera cuspajz, dodjite na toplo i frisko
na moju sreću, postoje i žene kojima centar života nije kuhanje i briga za sve oko sebe i koje imaju svoj život
(stvarno, zašto se kreće od pretpostavke da ta svekrva ima svo vrijeme svijeta, da je u mirovini ili ne radi i da uopće stigne kuhati za sve?! i da joj se hoće. mojoj bi se svekrvi prvoj kosa digla na glavi od ideje da svaki dan kuha i za nas )

što se tiče rizika - jestm postoji taj rizik ulaganja u tuđe, ali s tim ili možeš ili ne možeš živjeti. i kredit nosi rizik i podstanarstvo nosi rizik. bez rizika je jedino da ti padne s neba mjesto za život po mjeri ili ti misteriozni netko ostavi stan.

Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Inače je opće poznata stvar da svaka svekrva i svekar jedva čekaju kako će svoju imovinu prepisati, nti manje niti više nego snaji
glupo je očekivati da prepišu samo na nju, ali mogli bi taj stan pisati na kleopatrinog muža i nju. doduše, ni to ne bi bilo fer, ako bi ti roditelji dali svoj i prostor i ušteđevinu - imaju pravo pisat ga i na svoju mačku onda, ako hoće.

Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
ajde razuvjeri me da je tm među onih 10% koji može bez beda mami ili tati odbrusiti da ne smetaju
zašto odbrusiti, zar ne bi mogao normalno reći?
i zašto misliš da samo toliko malo muškaraca želi živjeti svoj život i da bi smetalo da mu se mama i tata motaju okolo
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 17:31   #52
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Možeš ti misliti o kome šta hoćeš, ali isto tako ljudi onda imaju pravo misliti o tebi šta hoće, na temelju takvog rezoniranja - a ja sam zaključila da je ona kombinacija snoba i pokondirene tikve..
...i ne, ne možeš postavljati uvjete nekome kad dolaziš na njegovo... tebi ljudi koji ulaze u kuću, govore šta da radiš u njemu i kako da ga razmjestiš?
Točno tako. I u tome je cijela poanta. Istina je da ona dolazi na tuđe i to će uvjek biti tuđe. I nikada ona to neće smjeti zaboravit. Jer može ona u taj trosoban stan u tuđoj kući ulupat tonu para i može u njemu provest sljedećih 40 godina, ali to će uvjek biti tuđe. Nikad se neće moći požalit, pa čak i izreć kritiku na svekrvin račun, a da zauzvrat ne dobije da živi u svekrvinoj kući i da je nezahvalna, snob...

A šta se tiče mišljenja, to uopće nije bitno dok se god jedni prema drugima odnose uljudno. Kleopatra je samo iznijela neke općenite podatke o svekrvi kako bi pokazala koliko su njih dvije duboko različite. Zašto bi to bila uvreda za svekrvu ako je samo napisala istinu da tu ženu zanima tračanje, da smatra da su muzeji i kazališta bezveze, da s vegetarijancima priča o klanju kokoši, da nemaju zajedničkih interesa... Sve to treba uzeti u obzir kad ulaziš u tuđu kuću. Jer jedno je biti uljudan i prilagodt se nekome pri povremenim posjetima, a skroz drugo kad moraš to tolerirat na svakodnevnoj bazi sljedećih xy godina.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 17:39   #53
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
A šta se tiče mišljenja, to uopće nije bitno dok se god jedni prema drugima odnose uljudno. Kleopatra je samo iznijela neke općenite podatke o svekrvi kako bi pokazala koliko su njih dvije duboko različite.

ne vidim veliki problem u tome što sa svekrvom nema o čemu pričati i što su različitog pedigrea. tko kaže da moraju biti prjateljice i da moraju puno razgovarati uopće o bitnim temama eda bi se slagale ili poštovale.
problem jest što kleopatra nimalo ne poštuje svekrvu i dosta je nezrela
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 17:59   #54
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne vidim veliki problem u tome što sa svekrvom nema o čemu pričati i što su različitog pedigrea. tko kaže da moraju biti prjateljice i da moraju puno razgovarati uopće o bitnim temama eda bi se slagale ili poštovale.
problem jest što kleopatra nimalo ne poštuje svekrvu i dosta je nezrela
Da, ostavlja dojam nezrele osobe. Ali ne bih baš rekla da ne poštuje svekrvu. Napisala je da se u njihovim druženjima ona prilagođava njoj što meni ipak govori da ima određeno poštovanje prema toj ženi. Ne znam baš puno vegetarijanaca koji bi mirno odslušali priču o klanju kokoši. Samo mi nije jasno zašto su se ljudi toliko raspištoljili jer je ova rekla da voli ići u kazališta i muzeje. Glupo mi je kad se nekoga tko voli ići na izložbe odmah okarakterizira glumatalom i omalovažavajući govori kao nekakvoj kulturnoj uglednici i sl. Ali Kleopatra je ipak prešutila svekrvi kad joj je ona rekla da je to bezveze. I dobro da je, jer je očito riječ o starijoj ženi s drukčijim pogledom na svijet.

Treba imati na umu i vrlo loše iskustvo koje je njena mama imala za vrijeme suživota sa svojom svekrvom i svekrom i najvjerojatnije prenijela na kćer. Tako da mogu shvatit zašto joj se po glavi trenutno motaju najcrnji scenariji.

Također, iz iskustva drugih ljudi koji su se uselili pod tuđi krov, sagradili stan u tuđoj kući i sl. znam da taj njihov kutak nikad nije u potpunosti njihov nego uvjek ispada da žive pod tuđim krovom. I uvjek je teško postavit granice ili zamolit ih da ne dolaze nepozvani jer ispada da u njihovoj kući namećeš ljudima svoja pravila.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:15   #55
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Da, ostavlja dojam nezrele osobe. Ali ne bih baš rekla da ne poštuje svekrvu. Napisala je da se u njihovim druženjima ona prilagođava njoj što meni ipak govori da ima određeno poštovanje prema toj ženi. Ne znam baš puno vegetarijanaca koji bi mirno odslušali priču o klanju kokoši. Samo mi nije jasno zašto su se ljudi toliko raspištoljili jer je ova rekla da voli ići u kazališta i muzeje. Glupo mi je kad se nekoga tko voli ići na izložbe odmah okarakterizira glumatalom i omalovažavajući govori kao nekakvoj kulturnoj uglednici i sl. Ali Kleopatra je ipak prešutila svekrvi kad joj je ona rekla da je to bezveze. I dobro da je, jer je očito riječ o starijoj ženi s drukčijim pogledom na svijet.

Treba imati na umu i vrlo loše iskustvo koje je njena mama imala za vrijeme suživota sa svojom svekrvom i svekrom i najvjerojatnije prenijela na kćer. Tako da mogu shvatit zašto joj se po glavi trenutno motaju najcrnji scenariji.

Također, iz iskustva drugih ljudi koji su se uselili pod tuđi krov, sagradili stan u tuđoj kući i sl. znam da taj njihov kutak nikad nije u potpunosti njihov nego uvjek ispada da žive pod tuđim krovom. I uvjek je teško postavit granice ili zamolit ih da ne dolaze nepozvani jer ispada da u njihovoj kući namećeš ljudima svoja pravila.
Zašto onda uopće i razmišlja o preseljenju kod njegovih kad oni ne ispunjavaju neke njezine kriterije...ona bi se hebala da joj ne uđe...htjela bi konforan stan i po mogućnosti da starcima ne mora reći ni dobar dan...najbolje bi bilo kad im starci pomognu da urede stan nek se oni isele...

Ako joj smeta srednja škola,kokoši,trač itd...onda nek ostane u podstanarstvu koje plaća 2000kn.
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:20   #56
ja bih da sam na kleopatrinom mjestu odbila svekrvu-seljanku i zatražila od svojih finih gradskih roditelja da mi obezbijede stan u centru koji će biti blizu hnk-a.....i da sufinanciraju bebysitera kad poželim masažu,pedikuru,predstavu...što već.mislim da bi to bilo fer. ipak su to moji roditelji i bliskiji smo..............
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:23   #57
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Zašto onda uopće i razmišlja o preseljenju kod njegovih kad oni ne ispunjavaju neke njezine kriterije...ona bi se hebala da joj ne uđe...htjela bi konforan stan i po mogućnosti da starcima ne mora reći ni dobar dan...najbolje bi bilo kad im starci pomognu da urede stan nek se oni isele...

Ako joj smeta srednja škola,kokoši,trač itd...onda nek ostane u podstanarstvu koje plaća 2000kn.
Pa vidiš da je muž već sve dogovorija s roditeljima i samo se čeka da ona kaže da ili ne. To je ipak veliki pritisak kad o tebi ovisi hoćete li plaćat 2000 kn podstanarstvo ili ulagat u stan u tuđoj kući. A očito je što muž želi.
Osim toga ne može joj se magično primjenit mišljenje samo zato jer su njegovi roditelji ponudili mogućnost gradnje stana na vlastitoj kući. A iskreno i mene bi smarali konstantni tračevi o tome tko s kim i kada ili da mi netko govori da je bezveze nešto što volim. I opet se vraćam na ono da je lako prešutit i prilagodit se kad se s nekim povremeno viđaš, a sasvim drugo kad živiš u tuđoj kući.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:36   #58
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
nemoj useliti u njihovu kuću.
budite podstanari.
skupljajte lovu.
i čuvajte živce.
živite svoj život.
jedan je.
i prekratak je.
jedino ako ne želiš uskoro pisati na svekrvama.
E ovo je dobar komentar.
Ako dignete kredit u banci, prije ili kasnije cete ga vratiti i prestati biti robovi. Sto bi se reklo starogrcki, opet cete biti slobodni gradjani.
Ako dignete kredit kod njegovih staraca, vracat cete ga cijeli zivot dok ovi ne vrisnu... Uz paprene kamate.

Osim ako si naucila da ti se zapovijeda. Tada ce to savrseno funkcionirati.
__________________
“Where the good and the bad and the worst and the best have gone to their eternal rest.”
Ithuriel46XY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:41   #59
Ne seli se tamo.
Nisi tolerantan tip osobe, a za netolerantne nije suzivot u istoj nekretnini.
I imas prevelika ocekivanja u svom smjeru (mozda se salis) kucnih pravila i prepisivanja nekretnine.

Useljavati se u kucu osobe koju vec u startu prezires i smatras seljancurom, sa vlastitim niskim pragom tolerancije za razlicitosti je recept za katastrofu.

Inace suzivot ne mora biti paka, kao sto svakako ne mora biti ni raj.
Obicno bude mjesavina stvari koje odgovaraju i onih koje ne odgovaraju toliko, a to da li ce nam ta mjesavina biti u globalu ok ovisi o nama.

Ali ako se ide ovako kruto i netolerantno u startu bolje je ziviti skroz odvojeno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:47   #60
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
ja bih da sam na kleopatrinom mjestu odbila svekrvu-seljanku i zatražila od svojih finih gradskih roditelja da mi obezbijede stan u centru koji će biti blizu hnk-a.....i da sufinanciraju bebysitera kad poželim masažu,pedikuru,predstavu...što već.mislim da bi to bilo fer. ipak su to moji roditelji i bliskiji smo..............
naravno, ja bi odbila i tog muža, pih.. pa i on je izašao iz seljačke izde

autorice ne useljavaj se tamo, pusti ljude da u miru prožive starost
Efica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.