Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 20:53   #81
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ma gle, sve ja to znam. Ja sam nažalost ili nasreću puno radila na sebi i znam svoje probleme i svoja ograničenja. I svoje prednosti i nedostatke.

Ne mislim da sam ukleta i znam da je veliki dio ovog problema i mojom krivnjom.

Da sam..da sam..da sam....ne mogu se više sa time zamarati. Nisam.

Mogu jedino razmišljati da li ću i kada ću...i što ću. Više se ne zamaram time što sam veliki dio svog života provela u braku koji mi u ničem nije odgovarao. To je moja odgovornost ili neodgovornost.

No, opet vjerujem da netko i u tom dijelu ima više sreće da možda eto naleti na nekoga tko mu paše. Osobno znam kakvog bih muškarca htjela, samo ne znam gdje živi (malo se šalim).
Kaže mi kristalna kugla da po svoj prilici živi negdje vrlo blizu tebe, relativno brzo ćeš ga sresti i onda ćeš ostaviti ovog svog jadnička.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 20:57   #82
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Kaže mi kristalna kugla da po svoj prilici živi negdje vrlo blizu tebe, relativno brzo ćeš ga sresti i onda ćeš ostaviti ovog svog jadnička.
Iskreno najlakše se sprdati sa nekim. I ja bih možda to učinila da sam na tvom mjestu.

Ne vjerujem u kristalnu kuglu, ali vjerujem da su nam neke stvari u životu "namjenjene", samo je pitanje kako ćemo se mi na kraju krajeva sa njima izboriti. I da li ćemo na vrijeme odreagirati...i tako dalje....a kugle bi bile super kada bi nam mogle zbilja predvidjeti buduće događaje.

Probala...nije uspjelo
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 21:00   #83
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Iskreno najlakše se sprdati sa nekim. I ja bih možda to učinila da sam na tvom mjestu.

Ne vjerujem u kristalnu kuglu, ali vjerujem da su nam neke stvari u životu "namjenjene", samo je pitanje kako ćemo se mi na kraju krajeva sa njima izboriti. I da li ćemo na vrijeme odreagirati...i tako dalje....a kugle bi bile super kada bi nam mogle zbilja predvidjeti buduće događaje.

Probala...nije uspjelo
Ne sprdam se uopće, žao mi je što tako misliš. Samo ti kažem koji je realno najvjerojatniji ishod tvoje situacije. Takvih priča znam zaista puno.

Prije dosta vremena bila sam u gotovo identičnoj situaciji kao i ti, a danas sam u oko milijun puta goroj pa oprosti ako ne pokazujem dovoljno suosjećanja.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 21:10   #84
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Ne sprdam se uopće, žao mi je što tako misliš. Samo ti kažem koji je realno najvjerojatniji ishod tvoje situacije. Takvih priča znam zaista puno.

Prije dosta vremena bila sam u gotovo identičnoj situaciji kao i ti, a danas sam u oko milijun puta goroj pa oprosti ako ne pokazujem dovoljno suosjećanja.
Ma sve pet...žao mi je da si u ružnoj situaciji.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 21:43   #85
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ma sve pet...žao mi je da si u ružnoj situaciji.
Ma riješit će se, nadam se. Hvala.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 23:44   #86
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Da, to "prokleta" i "ukleta" zvuči super zato jer za to odgovornost preuzima sudba kleta, baba vračara ili tko već, a za ostajanje u lošoj vezi osuđenoj na propast bi trebali mi sami.
Ne, ne - nisi dobro shvatila. Ne prokletstvo kao sudba kleta (a tko zna ima li možda nešto i u tome) ili baba vračara i slične stvari nego prokletstvo u smislu - pa kakva sam to ja (moji kriteriji, senzibilnost, reagibilnost, zahtjevnost (a zahtjevaš najprije puno od sebe), narav, sustav vrednovanja...)) kad ni s kim ne uspijevam ostvariti trajniji zadovoljavajući odnos. I još ako se prema tebi netko postavlja kao da je krivnja do tebe a on eto ispravan (što je i prvi simptom lošeg odnosa) i ti počneš osjećati i vjerovati da je krivnja do tebe, možeš početi na sebe i svoju osobu gledati kao na "prokletstvo" (toga što si).
E, onda upoznaš nekog s kim se divno razumiješ i shvatiš..... da je moć njegovog razumijevanja od ključne važnosti za dobar uzajamni odnos.
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 01:23   #87
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Netko sa kime možete razgovarati bez straha da vas neće krivo shvatiti ili razumijeti. Netko tko je na vašoj valnoj dužini...neki ljudi trebaju više akcije, pokreta, trke...ja spadam u one koji trebaju puno razgovora, dobrog humora i ne hvatanja za svaku riječ. Kada ste sa nekim tko je na vašoj valnoj dužini onda to ide onako...glatko...naravno da i tu ima problema, ali sa tom osobom o tim problemima možete i razgovarati, opet naglašavam bez osjećaja straha.
Eto, to... Sad kad pogledam na neka svoja prijašnja iskustva, zaključujem da mi je pun kufer strepnji i zaziranja, nesigurnosti reći što mislim i osjećam i kako će to biti shvaćeno, kako će on reagirati i što iz toga može proizići i neće li se (što posebno mrzim) povući i ignorirati me odbijajući komunikaciju. Kad s nekim ne možeš biti slobodan i slobodno, otvoreno reći što misliš i želiš i komunicirati neki problem koji osjećaš (bez straha što će on na to) to nije ni zdravo a nije ni normalno.
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 11:19   #88
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Ne, ne - nisi dobro shvatila. Ne prokletstvo kao sudba kleta (a tko zna ima li možda nešto i u tome) ili baba vračara i slične stvari nego prokletstvo u smislu - pa kakva sam to ja (moji kriteriji, senzibilnost, reagibilnost, zahtjevnost (a zahtjevaš najprije puno od sebe), narav, sustav vrednovanja...)) kad ni s kim ne uspijevam ostvariti trajniji zadovoljavajući odnos. I još ako se prema tebi netko postavlja kao da je krivnja do tebe a on eto ispravan (što je i prvi simptom lošeg odnosa) i ti počneš osjećati i vjerovati da je krivnja do tebe, možeš početi na sebe i svoju osobu gledati kao na "prokletstvo" (toga što si).
E, onda upoznaš nekog s kim se divno razumiješ i shvatiš..... da je moć njegovog razumijevanja od ključne važnosti za dobar uzajamni odnos.
Oprosti, ali ne vidim neku značajniju razliku u vjerovanju da je na tebe bačen urok babe vračare i u onom da ti je zlosretnom sudbinom karakter krivo složen. I prema jednom i prema drugom shvaćanju abolirana si krivnje za ostanak u vezi za koju znaš da ne vrijedi pišljiva boba.

Za dobar uzajamni odnos ni bog ne zna što je važno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:27   #89
I ja sam bila od onih glupacica koje su sve gledale kroz ruzicaste naocale i mislila jao sve je sjajno i bajno dok nisam dobila zivotni samar.
Nakon sto sam provela neko vrijeme razmisljajuci kako, zasto i mucila sebe shvatila sam nekoliko sitnica.
Moj stav je da institucija " BRAK" pokvari sve ono dobro sto postoji izmedju dvoje ljudi. Taj jbni papir napravi nekako da se izgubi sve ono lijepo sto je bilo, nema vise spontanosti, izgubi se ono " vrijeme za sebe" koje treba partnerima da otpuste ventile i odahnu. Sve postane nekako rutina i tu se gubi ona strast, volja za romantikom, njeznosti pa se to pokusava nadoknaditi " sa strane " varanjem ne bi li se opet osjetili zivima i vratili one trnce koje osjecamo kad smo u vezi i iscekujemo susret sa dragom osobom.
maya1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:39   #90
Quote:
maya1 kaže: Pogledaj post
I ja sam bila od onih glupacica koje su sve gledale kroz ruzicaste naocale i mislila jao sve je sjajno i bajno dok nisam dobila zivotni samar.
Nakon sto sam provela neko vrijeme razmisljajuci kako, zasto i mucila sebe shvatila sam nekoliko sitnica.
Moj stav je da institucija " BRAK" pokvari sve ono dobro sto postoji izmedju dvoje ljudi. Taj jbni papir napravi nekako da se izgubi sve ono lijepo sto je bilo, nema vise spontanosti, izgubi se ono " vrijeme za sebe" koje treba partnerima da otpuste ventile i odahnu. Sve postane nekako rutina i tu se gubi ona strast, volja za romantikom, njeznosti pa se to pokusava nadoknaditi " sa strane " varanjem ne bi li se opet osjetili zivima i vratili one trnce koje osjecamo kad smo u vezi i iscekujemo susret sa dragom osobom.
Ja ne gledam sve kroz ružičaste naočale.
U braku sam.
Točno je da poslije deset godina suživota ne padaš u nesvjest od trnaca, ali se zdravo ljudski razveseliš partneru kada ti ujutro kada se spremaš na posao dobaci tople čarape - čisto da ti bude toplo (banalan primjer).
Nemam bljuv-bljuv priča za onaj egzotični topic gdje ljudi hvale svoje veze, ali sam mišljenja da institucija braka ne pokvari sve ono dobro što postoji između dvoje ljudi - ljudi to pokvare sami po sebi.

Smiješno mi je kako često naletim na postove tipa da je netko u braku postao kreten ili drolja.. pa to su ljudi kojima ste zdušno stavili prsten na ruku, vašom slobodnom voljom.

U braku sam, imam vremena za sebe i partnera koji to poštuje. Nikada nisam očekivala od druge osobe da se u potpunosti prilagodi mojim potrebama, niti sam očekivala princa na bijelom konju koji će teatralno ujahati u moj život i riješiti sve moje probleme.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:46   #91
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ne vidim neku značajniju razliku u vjerovanju da je na tebe bačen urok babe vračare i u onom da ti je zlosretnom sudbinom karakter krivo složen. I prema jednom i prema drugom shvaćanju abolirana si krivnje za ostanak u vezi za koju znaš da ne vrijedi pišljiva boba.

Za dobar uzajamni odnos ni bog ne zna što je važno.
Možda ne zna bog ali ja znam što je meni važno. I nije bitno uopće to što ti potenciraš (a i nisi me baš ispravno shvatila, ali nema veze) jer je moj point bio nešto sasvim drugo: postoje ljudi s kojima smo kompatibilni i oni s kojima nismo. Pitanje teme je koliko ste promijenili svoje mišljenje o pojmu ljubavi i braku tokom određenog vremenskog perioda, a moja replika u tom smislu je da - nisam u suštini promijenila ništa od onog što mi je važno u ljubavi/braku ali što nisam nalazila na zadovoljavajući način i trajnije u svojim nekadašnjim odnosima (toliko, da počneš misliti da i nisi za vezu), pa se pokazalo da i nije problem u poimanju ljubavi/ braka nego koliko vam se poimanja uzajamno razlikuju i razilaze.
Svakako, ono poimanje pod koje može stati i: "ako ti se ne sviđa, spakiraj kufere", totalno je nespojivo s mojim.
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:56   #92
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
I da ne duljim...i ja sam htjela drugačiju ljubav nego što sam je dobila, drugačiji brak nego što sam željela...ne mislim da je samo krivnja na mom mužu, ali tisuće drugih stvari su od samog početka krenule krivo. Okolnosti.
Ono što se ne može popraviti je to što je vrijeme koje je prošlo nepovratno.
Ono što bi se moglo popraviti je da sada, ovog trenutka nešto promijenim.
Nitko osim vas nije kriv za tih tisuću stvari koje su od samog početka krenule krivo.Okolnosti stvaramo sami i na osnovu njih iskustvo a sve začinimo sa izgrađenom(stvorenom) intuicijom.Tko želi takvim redom učiti.
Ono vrijeme što je prošlo ti daje mogučnost da imaš sadašnjost kakvu želiš.
Točka A,B,C..vrlo jednostavan put traženju sreće.Ono što napraviš u sadašnjosti ti daje sretniju(ili ne)budučnost,pošto razmišljamo kao entuzijasti ne gubimo nadu i volju za vjerovanjem kako je moguće sutra biti ispunjeniji i sretniji nego jučer.
Učenjem iz prošlosti daje manje mogučnosti za greške u budučnosti.Sve je to subjektivno naravno ali jedan od puteva kako sam promijenio svoje stvaove o ljubavi i životu.Volio bih da sam više učio iz tuđih grešaka ali svoje sam pokušavao objektivno(koliko sam mogao)sagledati,izbaciti loše i negativne stvari koje nas prate i uskoče nam u život(ljubav) čim uzmemo stvari zdravo za gotovo.Koliko sam(ili svi mi)naučili iz prošlosti,ne znam ali trudim se da ne radim greške,ili da ih bar radim što manje,da ih ne ponavljam jer mislim da samo tako mogu živjeti upravo kako sad(i ne samo sad)živim.
Osobno mislim da greške u prošlosti ne ulaze u temu neodgovornosti,više neiskustva i neke(nama poznate)komocije.Život je takav,trenutno je bolji ili lošiji i nemam potrebu mijenjati bilo što.Tu griješimo.Život je stalna promjena,ne postoji konstanta.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:59   #93
Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
ali sam mišljenja da institucija braka ne pokvari sve ono dobro što postoji između dvoje ljudi - ljudi to pokvare sami po sebi.
nmmal5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:03   #94
Quote:
maya1 kaže: Pogledaj post
I ja sam bila od onih glupacica koje su sve gledale kroz ruzicaste naocale i mislila jao sve je sjajno i bajno dok nisam dobila zivotni samar.
Nakon sto sam provela neko vrijeme razmisljajuci kako, zasto i mucila sebe shvatila sam nekoliko sitnica.
Moj stav je da institucija " BRAK" pokvari sve ono dobro sto postoji izmedju dvoje ljudi. Taj jbni papir napravi nekako da se izgubi sve ono lijepo sto je bilo, nema vise spontanosti, izgubi se ono " vrijeme za sebe" koje treba partnerima da otpuste ventile i odahnu. Sve postane nekako rutina i tu se gubi ona strast, volja za romantikom, njeznosti pa se to pokusava nadoknaditi " sa strane " varanjem ne bi li se opet osjetili zivima i vratili one trnce koje osjecamo kad smo u vezi i iscekujemo susret sa dragom osobom.
Dok god budeš krivila instituciju za svoje nezadovoljstvo- ne možeš ići naprijed, niti će ti ikada biti bolje.
Nije vas rasplinuo brak,vi bi se tijekom godina i u vezi rasplinuli.
Kao što je to lijepo i Petra objasnila.

Ja sam također jedna od onih koja ne vjeruje u bračne terapije.
Ne može mene bračna terapija okrenuti tako da nekoga volim.
A samo iz čiste ljubavi ja sam takva prema mužu da mu je ugodno sa mnom,a takav je i on prema meni.
Nikakav rad na braku niti svjesne odluke tipa - ajme,idem biti pažljiva prema njemu...
Nikad o tome tako ne razmišljam.
Nesvjesno radim stvari koje njega vesele,a tako i on meni...ne radimo to da bi održali ovo ili ono,nego eto osjećamo potrebu napraviti nešto,reći nešto...što usreći onog drugog bez očekivanja da ćeš dobiti nešto zauzvrat.
Djelovanje bez kalkulacije.
Srcem.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 18:19   #95
Quote:
maya1 kaže: Pogledaj post
I ja sam bila od onih glupacica koje su sve gledale kroz ruzicaste naocale i mislila jao sve je sjajno i bajno dok nisam dobila zivotni samar.
Nakon sto sam provela neko vrijeme razmisljajuci kako, zasto i mucila sebe shvatila sam nekoliko sitnica.
Moj stav je da institucija " BRAK" pokvari sve ono dobro sto postoji izmedju dvoje ljudi. Taj jbni papir napravi nekako da se izgubi sve ono lijepo sto je bilo, nema vise spontanosti, izgubi se ono " vrijeme za sebe" koje treba partnerima da otpuste ventile i odahnu. Sve postane nekako rutina i tu se gubi ona strast, volja za romantikom, njeznosti pa se to pokusava nadoknaditi " sa strane " varanjem ne bi li se opet osjetili zivima i vratili one trnce koje osjecamo kad smo u vezi i iscekujemo susret sa dragom osobom.
Što se izgubilo s papirom izgubilo bi se i bez njega.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 18:25   #96
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Što se izgubilo s papirom izgubilo bi se i bez njega.
bi. al uz papir se veže određena konotacija, papir nekako više omogući ljudima da se opuste, da se osjete sigurno ugnježđeni bez da mrdnu prstom.
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 21:56   #97
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
bi. al uz papir se veže određena konotacija, papir nekako više omogući ljudima da se opuste, da se osjete sigurno ugnježđeni bez da mrdnu prstom.
Ovisi kako ga tko shvaća.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 22:27   #98
kao što je danas rekao trener Lokomotive ( o Hajduku ) promijenio sam mišljenje za 360 stupnjeva
Ideas for life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:19   #99
Nisam još ni blizu braka, a kamoli toga da mogu govorit kako mi je promijenio pogled na ljubav. Ali... Zapravo, čisto me zanima par stvari pa ću ovdje napisat moje mišljenje i iskustvo.

Moje poimanje ljubavi je itekako drugačije nego li je bilo prije. Naravno, valjda većina djevojaka gleda na ljubav sa ružičastim naočalama i k tomu su uvjerene da nemaju iste na očima. Međutim, jedna okončana duga veza u mladim danima, nekoliko neuspjelih pokušaja, jedna zaluđenost poptupno pogrešnim tipom.. I eto, naočale su spale same od sebe i sad vidim koje segmente odnosa sam vidjela ružičasto a zapravo su sivi.

Razočaranja u ljude je bilo, naravno, ali srećom nisam ih nikad doživjela fatalno nego sam ih racionalizirala i uzela kao životnu školu.

Kad sve to zbrojim, mislim da trenutno imam zreo i zdrav pogled na odnose. I ono što mislim da je najvažnije jest da sam prvo upoznala sebe, osvijestila si svoje i vrline i još važnije mane i shvatila kakvu osobu trebam da bih bila zadovoljna, odnosno kakvoj osobi bih ja bila dobar partner. Znala sam koje su mi stvari u životu bitne i preko kojih ne bih mogla proć, odnosno bez kojih ne bih mogla. A osobno vjerujem da sreća proizlazi iz iskrenog prijateljstva s nekom osobom i nadopunjavanja, a onda na to seks, strast i geste rezervirane za zaljubljene spontano dođu kao začin.

Racionalizirat "ljubav" možda zvuči okrutno, ali ipak ta veza potencijalno vodi cjeloživotnom partnerstvu i stoga treba hladne glave dobro razmislit o svemu. I naravno, živjet tu vezu godinama, živjet tog čovjeka i dat njemu da živi tebe, a brak, djecu i slične "velike stvari" ostavit za vrijeme kad ćemo oboje bit samostalni i sigurni da koliko toliko vladamo vlastitim životima.

Eto, ne znam dal' možda još uvijek imam ružičaste naočale na nosu, samo možda druge nijanse.
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 03:07   #100
Quote:
Green Jade kaže: Pogledaj post
A osobno vjerujem da sreća proizlazi iz iskrenog prijateljstva s nekom osobom
pa je,to je osnov.
a neki za osnov uzmu sex,privlačnost,zaljubljenost, i normalno da to ne može opstat duže.
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.