Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 00:00   #41
Quote:
vandamme kaže: Pogledaj post
A ovi što se tješe da bogataši ne žive dobro,jednostavno odite živjet u šumu zašto radite za novce?
Ne rade za dovoljno novaca.
A neki rade i za kikiriki.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:27   #42
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Ne rade za dovoljno novaca.
A neki rade i za kikiriki.
Eto kao što napisah dolazim iz prosječne obitelji,troje nas je,ali svi radimo.Moja plaća je ispod hrvatskog prosjeka,i oni koji su govorili da živim na roditeljskoj grbači govore kako je glupo da ja koji imam gdje živjest i jest imam posao a mnogi na burzi nemaju...tipični hrvatski jal.
vandamme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 06:12   #43
Zivot kao zivot. Vazni su odnosi, postovanje, ljubav, kompromisi. I to se nikad nece promijenit - zivimo li u vili trokatnici ili u supi, sve je manje-vise isto.. Financije ne znace srecu, isto kao sto ni manjak istih ne znace tugu. Svi mi imamo/cinimo sretnije ili manje sretnije obitelji i sigurna sam da se ne moze usporedivati sa novcem. Novac moze samo olaksati neke stvari. Ali isto tako i otezati.. Da vise ne duljim.
__________________
it ain't me babe, ain't me you're looking for...
behind.the.sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 07:36   #44
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Kakav je to posao koji nije nimalo stresan, a donosi ovakav novac ?
Mozes biti teta u ljekarni. Ili biti sveucilisni profesor koji sve uvaljuje asistentima da rade
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:00   #45
Je, do tih poslova se dolazi nestresnim zivotom i bez ulozenog napora
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:34   #46
koliko vidim oko sebe, prvi i jedini razlog svađa i problema u obiteljima je manjak novaca, i naravno da su onda svi nervozni, nesretni, nezadovoljni, rijetko viđam obitelji da iako nemaju dovoljno novaca da sve to staloženo podnose

tako da mi ne stoje te priče da nije u šoldima sve, ustvari i nije, ali tek kad ih imaš više nego što ti treba
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 08:48   #47
Ma oni imju samo jednu brigu manje i ništa više.
I kako su rekli u Alan Fordu:
"Bolje bit bogat cijeli život nego siromašan tjedan dana!"
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:14   #48
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Je, do tih poslova se dolazi nestresnim zivotom i bez ulozenog napora
Stvari do kojih dođes bez ikakvog ulozenog napora obicno i ne zelis. Pitao je kojo posao nije stresan
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:23   #49
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Ma oni imju samo jednu brigu manje i ništa više.
I kako su rekli u Alan Fordu:
"Bolje bit bogat cijeli život nego siromašan tjedan dana!"
Blaga korekcija poradi štovanja lika i djela čuvenog prevoditelja Nenada Brixyja!

"Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi"
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:23   #50
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Stvarno sam pomalo zavidna što imaju takav predivan život, nema ništa ljepše nego kad navečer legneš u krevet i znaš da imaš milijune na računima, a ne da moraš mislit dal ćeš sutra moći kupit nešto za jest, platit račune itd..
Najvaznije u zivotu je biti sretan, zadovoljan vlastitim zivotom, te osjecati mir i spokoj.

Svaka osoba sama odreduje sto joj je bitno, a rijetki su oni koji uspijevaju postici stanje srece i zadovoljstva vlastitim zivotom i unutrasnjeg mira i spokoja. Sasvim sigurno novac to ne moze osigurati.

Ne kazem da je lose imati puno novca, jer naravno da nije. Ali ocekivati da ce novac ili bilo sto drugo zamijeniti perspektivu na zivot koja osigurava osjecaj srece, zadovoljstva i smirenosti, to jeste pogresno.

Mnogi i jesu nesretni (ukljucujuci i jako bogate ljude, ma koliko na facebooku pricali kako su sretni ) bas iz tih razloga, traze ono sto misle da ce ih usreciti, donijeti mir i zadovoljstvo, a to nije nesto sto mogu naci van samih sebe.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:26   #51
Quote:
vandamme kaže: Pogledaj post
Ova tema ce vristati klasicnim hrvatskim jalom.Imam 20 godina,zivim u obitelji ajmo reci srednji viši sloj i vidim kako se čak i duplo stariji od mene ponašaju poput "briga te,imaš novaca".

A ovi što se tješe da bogataši ne žive dobro,jednostavno odite živjet u šumu zašto radite za novce?
Od prve polovice posta, bilo je dobro, druga polovica mi vuče na "neka jedu kolače".

Quote:
vandamme kaže: Pogledaj post
Eto kao što napisah dolazim iz prosječne obitelji,troje nas je,ali svi radimo.Moja plaća je ispod hrvatskog prosjeka,i oni koji su govorili da živim na roditeljskoj grbači govore kako je glupo da ja koji imam gdje živjest i jest imam posao a mnogi na burzi nemaju...tipični hrvatski jal.
Ovdje se slažemo, posao je očito nešto što te zadesi ili ne zadesi, ti nikako ne možeš utjecati na to, hoćeš li ili ne imati posao? Oni vjerojatno i na svom poslu primaju plaću? Kakav profil ljudi uopće treba za smisliti takvu nebuloznu konstrukciju?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:28   #52
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pitanje je kako su stekli takvo bogatstvo i šta znači "kvalitetniji život". Ja ne bih mogla uživati u takvom životu da znam da je stečeno bogatstvo, stečeno "krvlju drugih".
Svako je bogatstvo steceno krvlju drugih. Svako. Ama bas svako. To sto si ti druga treca ili cetvrta ruka ne mijenja cinjenicu da su tu vrijednost zaradili siromasni pakistanci, kinezi, indijci..
Cim svoj rad naplatis vise, jer to eto mozes, zaradio si krvav novac. Npr jako si cijenjen strucnjak, i opet su to cime te placaju zaradili pakistanci, kinezi ili indijci. Ili hrvati. Oni siromasni. Bez obzira placali tebe bogatasi, drzava, multionacionalka ili netko cetvrti. Taj novac, tu vrijednost, su zaradili siromasni. Ili je od njih oteta.
Do takvih sam zakljucaka ja dosao. I jedini je nacin iskupljivanja od tog krvavog novca da se odmah i potpuno vrati onima od kojih je otet. Bez zadrzavanja dijela za sebe.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:39   #53
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Svako je bogatstvo steceno krvlju drugih. Svako. Ama bas svako. To sto si ti druga treca ili cetvrta ruka ne mijenja cinjenicu da su tu vrijednost zaradili siromasni pakistanci, kinezi, indijci..
Cim svoj rad naplatis vise, jer to eto mozes, zaradio si krvav novac. Npr jako si cijenjen strucnjak, i opet su to cime te placaju zaradili pakistanci, kinezi ili indijci. Ili hrvati. Oni siromasni. Bez obzira placali tebe bogatasi, drzava, multionacionalka ili netko cetvrti. Taj novac, tu vrijednost, su zaradili siromasni. Ili je od njih oteta.
Do takvih sam zakljucaka ja dosao. I jedini je nacin iskupljivanja od tog krvavog novca da se odmah i potpuno vrati onima od kojih je otet. Bez zadrzavanja dijela za sebe.
Na koji si ti nacin kao nuklearni fizicar, neurokirurg, poznati dirigent i sl. oteo nivce siromasnom Pakistancu?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:41   #54
Quote:
Plava Gruda kaže: Pogledaj post
Svejedno ti ako je netko gnjus s parama ili bez njih - i dalje je gnjus
Cim ima pare odmah je gnjus. Samo sto to mozda ne zna.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:45   #55
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Na koji si ti nacin kao nuklearni fizicar, neurokirurg, poznati dirigent i sl. oteo nivce siromasnom Pakistancu?
Nisi iz prve ruke, nego iz druge, trece ili cetvrte. Oteo ga je onaj tko tebe placa. Ili onaj tko njega placa. Ili onaj od koga je on nasljedio. Ili...

Lova ne pada s neba. Nekom je oteta.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:52   #56
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Do takvih sam zakljucaka ja dosao. I jedini je nacin iskupljivanja od tog krvavog novca da se odmah i potpuno vrati onima od kojih je otet. Bez zadrzavanja dijela za sebe.
Sviđa mi se teorija.

Možda je boldano razlog šta su neki bogatuni filantropi.
Ili tek smanjuju dobit.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:04   #57
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se teorija.

Možda je boldano razlog šta su neki bogatuni filantropi.
Ili tek smanjuju dobit.
Ako do svoje pedesete zaradim milijardu. I vratim siromasnima 990 milijona. Po cemu me to cini boljim od onog koji je do svoje pedesete siromasnima oteo 10 miliona?

Po prividu?



Jedini nacin vracanja siromasnima je da ne zadrzis dio za sebe. Ne da veci dio vratis. Nego da sve vratis. Bas sve.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:09   #58
Ja nisam zavidna osoba. Dakle ako on posluje manje više legalno meni ne smeta.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:13   #59
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Jedini nacin vracanja siromasnima je da ne zadrzis dio za sebe. Ne da veci dio vratis. Nego da sve vratis. Bas sve.
Znan di ovoga ima, onde na onome otoku, Utopiji.

Nego, možda bi pošteno vrednovanje rada najbolje izniveliralo odnos bogatih i siromašnih. Radnici bi bili plaćeni koliko zarade, a bogatunima bi svakako višak bija izbijen iz džepova. Ne bi bilo one krvi.

U biti, di su pare sredstvo plaćanja rada, uvik će se nekome lipit za ruke, zato su i izmišljene.

Na onome otoku s početka rad se plaća radon/uslugon.
__________________
Mrzin narativ

Zadnje uređivanje speculaas : 07.07.2014. at 10:32.
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:14   #60
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Ja nisam zavidna osoba. Dakle ako on posluje manje više legalno meni ne smeta.


To manje više šalje penzionere u redove prid kontenjere.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.