Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2014., 11:27   #1
Prava ljubav ili "manipulacija"?

Pozdrav svima,

dakle, s dečkom sam 9 godina, meni je 27, njemu 28.
Kako to obično biva, veza nam je prešla u nekakvu monotoniju, oboje smo se zabili u svoje poslove, obveze... Ako razumijete.
Jedne noći vodili smo razgovor kada sam mu rekla da trebam vremena da razmislim malo o nama, je li to to, da trebam prostora za sebe, jednostavno da malo "predahnem" i vidim(o) što i kako dalje. 10-ak dana kasnije, zaprosio me.
Dok jedni tvrde da je to njegova "slamka spasa" i dokaz ljubavi, drugi kažu da je to čista "manipulacija" odnosno, da tim činom nije mislio na mene, nego samo na sebe, a da je ipak trebao misliti na mene.

Što vi mislite o tome? Zbunjena sam
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 11:39   #2
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

dakle, s dečkom sam 9 godina, meni je 27, njemu 28.
Kako to obično biva, veza nam je prešla u nekakvu monotoniju, oboje smo se zabili u svoje poslove, obveze... Ako razumijete.
Jedne noći vodili smo razgovor kada sam mu rekla da trebam vremena da razmislim malo o nama, je li to to, da trebam prostora za sebe, jednostavno da malo "predahnem" i vidim(o) što i kako dalje. 10-ak dana kasnije, zaprosio me.
Dok jedni tvrde da je to njegova "slamka spasa" i dokaz ljubavi, drugi kažu da je to čista "manipulacija" odnosno, da tim činom nije mislio na mene, nego samo na sebe, a da je ipak trebao misliti na mene.

Što vi mislite o tome? Zbunjena sam
Niko ovdje ne može znati kakva je on osoba, osim tebe. Šta ti misliš koji je njegov motiv?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 11:54   #3
Glasam za manipulaciju.

Svjesna ili ne, ali je manipulacija. On se ili uplašio da će te izgubiti, ili je možda pogrešno shvatio što si mu rekla i pretpostavio da se TI želiš udati, tj. poduzeti taj "sljedeći korak" u vezi jer je veza počela stagnirati pa, opet iz straha da te ne bi izgubio, odlučio te zaprositi - jer vam je "vrijeme", a ti valjda nisi htjela otvoreno reći da želiš u brak (to je ono što pretpostavljam da je tvoj dečko mogao misliti).

U oba slučaja nije te ozbiljno shvatio i nije ispoštovao tvoju želju za pauzom i odmakom.

Razgovaraj s njim, razgovor, razgovor, dok ne izvučeš razlog ovog njegovog postupka.


Uostalom, nisi ni napisala - jesi li pristala?
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:38   #4
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Jedne noći vodili smo razgovor kada sam mu rekla da trebam vremena da razmislim malo o nama, je li to to, da trebam prostora za sebe, jednostavno da malo "predahnem" i vidim(o) što i kako dalje.

Da mi cura kaže ovo gore, to bih smatrao krajem ili početkom kraja veze.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:51   #5
Teško je reći...Ja bih na njegovom mjestu shvatila da veza nakon 9 g. nema baš smisla, ako ne ide u smjeru braka.
Ali to bih pomislila zato što je to inače moj stav o takvim vezama. Osim ako nisu počeli vezu kao tinejdžeri, što se imaju vući 10 g. kao cura i dečko...

Baš sam imala takav slučaj u okolini prije nekoliko godina. Ona je tako počela izražavati nezadovoljstvo na razne načine, i čak je prekinula vezu nakon 8 g., i on ju je za par dana zaprosio. Nikad je nisam vidjela toliko sretnu.

Pa sad ti znaj tko što misli.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:58   #6
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

dakle, s dečkom sam 9 godina, meni je 27, njemu 28.
Kako to obično biva, veza nam je prešla u nekakvu monotoniju, oboje smo se zabili u svoje poslove, obveze... Ako razumijete.
Jedne noći vodili smo razgovor kada sam mu rekla da trebam vremena da razmislim malo o nama, je li to to, da trebam prostora za sebe, jednostavno da malo "predahnem" i vidim(o) što i kako dalje. 10-ak dana kasnije, zaprosio me.
Dok jedni tvrde da je to njegova "slamka spasa" i dokaz ljubavi, drugi kažu da je to čista "manipulacija" odnosno, da tim činom nije mislio na mene, nego samo na sebe, a da je ipak trebao misliti na mene.

Što vi mislite o tome? Zbunjena sam
A što ti misliš?
Ako je on osoba s kojom ti želiš zasnovati brak, imati djecu i slično, onda je tako svejedno što mi mislimo ili koji su njegovi motivi.

Ako nisi sigurna, onda odgodi zaruke i bok. Pa ćeš vidjeti.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 13:22   #7
Premalo si toga napisala da bi ti se moglo nešto suvislo komentirati.

Moguće da je sebičan manipulant i da se uplašio da će ostati bez tebe, pa te šokirao prosidbom.
Ili misli da ti želiš ulazak u brak, a njemu je svejedno, ali obzirom da te iskreno voli, zaprosio te je.

Znam za slučajeve dužih veza u kojima su cure pizdile jer muškarci nisu bili prezainteresirani za brak, cure htjele prekinuti jer "troše vrijeme uzalud i prolaze ima najbolje godine", pa bi ih muškarci usrećili prosidbom... možda i tvoj dečko zna za takve slučajeve.

Jeste li već prije razgovarali o braku? Kakav je bio njegov, a kakav tvoj stav u svezi glede? Zašto si odučila razmisliti o svemu skupa?
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:39   #8
Mozda on misli da ti mislis da je krajnje vrijeme da ti stavi prsten.
Mozda si on misli da ti njime kakti manipuliras, ko fol trebas prostor a zapravo zelis brak. A ocito te dovoljno voli da te zaruci. Iako, po njemu, to bi doslo za xy vremena.

Kao ono, kad zena kaze ne, a misli da. Nezrelo, ali moze biti.

I komentar koji ne zelis cuti: nista u zivotu nisi probala. Kad tad ces se pitati... Razidjite se, upoznaj samu sebe, i onda se udaj. Za nekog 10-og. Cirka.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:42   #9
Ja mislim da je prava ljubav u pitanju a ne manipulacija.Pretpostavljam da te je htio i ranije zaprositi a iz ko zna kojeg razloga nije.Ono što si mu rekla bio je samo trigger da to konačno učini.A pobojao se da te i ne izgubi.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:52   #10
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Dok jedni tvrde da je to njegova "slamka spasa" i dokaz ljubavi, drugi kažu da je to čista "manipulacija" odnosno, da tim činom nije mislio na mene, nego samo na sebe, a da je ipak trebao misliti na mene.

Što vi mislite o tome? Zbunjena sam

i što bi on time dobio?! koju korist on ima od toga da se s 28 godina oženi i to za nekoga koga ne voli?!
kao da je on taj koji hvata zadnji vlak. može on i u 45-oj.

kome uopće može pasti na pamet da je to njegova slamka spasa.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:38   #11
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
kome uopće može pasti na pamet da je to njegova slamka spasa.
a što je tu tebi tako jako nemoguće & smiješno?
ono, ljudi rade sranja. i žene se samo zato da ne bi ostali sami.
& da, možda mu ovo i jest zadnji vlak, tko mu garantira da će opet (ikad) naći nekog tko mu paše? a možda mu se ni ne traži pa mu je ona čisto dovoljna.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 16:19   #12
Autorice ja na tvom mjestu ne bi razmišljala o braku s nekim od koga mi treba pauza. Bar ne prije nego dođete opet u neku fazu gdje ste jedno drugome naj i centar svijeta i sve štima. I mislim da je nebitno zašto je on to napravio, bitno je samo šta ćeš ti napraviti s tim.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 16:46   #13
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Dok jedni tvrde da je to njegova "slamka spasa" i dokaz ljubavi, drugi kažu da je to čista "manipulacija" odnosno, da tim činom nije mislio na mene, nego samo na sebe, a da je ipak trebao misliti na mene.

Što vi mislite o tome? Zbunjena sam
A što je tvoj motiv bio? Da te zaprosi i da krenetne u tom smjeru ili stvarno trebaš predah od njega/vas?
Ili si nedajbože tako nešto rekla da "testiraš" njega i kako će on reagirati. Ne znam jel s njegove strane to prava ljubav, al s tvoje mi se ne čini baš.
supradyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 17:34   #14
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ono što si mu rekla bio je samo trigger da to konačno učini.A pobojao se da te i ne izgubi.
I ja razmišljam u tom smjeru.

Ali, njegovi motivi su u ovom trenutku manje važni. Možda se varam, ali imam dojam da i u ovoj situaciji tražiš razlog da mu prigovoriš, čim na ovaj način preispituješ njegove namjere.

Šutanje mrtvog konja nikad ne poluči nekakav rezultat. Dobro razmisli.
Alpha Centauri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:09   #15
Biti tolko dugo u vezi i u vašim godinama je zeznuto, pogotovo ako vam je to prva veza i ne znate za bolje. Devet godina je taman vremena da se veza potroši, da se strast izgubi i da ste više cimeri nego ljubavnici. Ako već sad znaš da to više nije to neće nikakva prosidba tu pomoći. Zapravo nije ni bitno koji su njegovi motivi već da ti raščistiš sama sa sobom što želiš. U brak nikako ulaziti ako postoji i najmanja sumnja.

Using Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:23   #16
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Glasam za manipulaciju.

Svjesna ili ne, ali je manipulacija. On se ili uplašio da će te izgubiti, ili je možda pogrešno shvatio što si mu rekla i pretpostavio da se TI želiš udati, tj. poduzeti taj "sljedeći korak" u vezi jer je veza počela stagnirati pa, opet iz straha da te ne bi izgubio, odlučio te zaprositi - jer vam je "vrijeme", a ti valjda nisi htjela otvoreno reći da želiš u brak (to je ono što pretpostavljam da je tvoj dečko mogao misliti).

U oba slučaja nije te ozbiljno shvatio i nije ispoštovao tvoju želju za pauzom i odmakom.

Razgovaraj s njim, razgovor, razgovor, dok ne izvučeš razlog ovog njegovog postupka.


Uostalom, nisi ni napisala - jesi li pristala?
Rekla sam da ne znam.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:33   #17
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Premalo si toga napisala da bi ti se moglo nešto suvislo komentirati.

Moguće da je sebičan manipulant i da se uplašio da će ostati bez tebe, pa te šokirao prosidbom.
Ili misli da ti želiš ulazak u brak, a njemu je svejedno, ali obzirom da te iskreno voli, zaprosio te je.

Znam za slučajeve dužih veza u kojima su cure pizdile jer muškarci nisu bili prezainteresirani za brak, cure htjele prekinuti jer "troše vrijeme uzalud i prolaze ima najbolje godine", pa bi ih muškarci usrećili prosidbom... možda i tvoj dečko zna za takve slučajeve.

Jeste li već prije razgovarali o braku? Kakav je bio njegov, a kakav tvoj stav u svezi glede? Zašto si odučila razmisliti o svemu skupa?
Dakle - odgovor za većinu: nisam ja ciljala na brak kad sam rekla da trebam odmak. Ciljala sam na odmak. Da to raščistimo - nisam rekla ništa dvosmisleno niti je u mojim riječima bila skrivena poruka "zaprosi me!"

Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Mozda on misli da ti mislis da je krajnje vrijeme da ti stavi prsten.
Mozda si on misli da ti njime kakti manipuliras, ko fol trebas prostor a zapravo zelis brak. A ocito te dovoljno voli da te zaruci. Iako, po njemu, to bi doslo za xy vremena.

Kao ono, kad zena kaze ne, a misli da. Nezrelo, ali moze biti.

I komentar koji ne zelis cuti: nista u zivotu nisi probala. Kad tad ces se pitati... Razidjite se, upoznaj samu sebe, i onda se udaj. Za nekog 10-og. Cirka.
Komentara za koji misliš da ga ne želim čuti sam itekako svjesna...

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je prava ljubav u pitanju a ne manipulacija.Pretpostavljam da te je htio i ranije zaprositi a iz ko zna kojeg razloga nije.Ono što si mu rekla bio je samo trigger da to konačno učini.A pobojao se da te i ne izgubi.
Sasvim sigurno se pobojao da me ne izgubi.
Ali nije mislio na ono što sam zaista tražila. Na predah. Samo da malo, malo vidim što i kako.

Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Biti tolko dugo u vezi i u vašim godinama je zeznuto, pogotovo ako vam je to prva veza i ne znate za bolje. Devet godina je taman vremena da se veza potroši, da se strast izgubi i da ste više cimeri nego ljubavnici. Ako već sad znaš da to više nije to neće nikakva prosidba tu pomoći. Zapravo nije ni bitno koji su njegovi motivi već da ti raščistiš sama sa sobom što želiš. U brak nikako ulaziti ako postoji i najmanja sumnja.

Using Tapatalk
Da, samo kako raščistiti..
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:45   #18
Raščistiš tako da se razdvojite, ne vidite i ne komunicirate neko vrijeme.

Using Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 21:42   #19
Šta je on rekao na tvoj odgovor?
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 22:00   #20
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Da, samo kako raščistiti..
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Raščistiš tako da se razdvojite, ne vidite i ne komunicirate neko vrijeme.

Using Tapatalk
Rašćišćavanje na ovaj način nakon 9 godina veze je zapravo kraj. To znaš i sama, a vjerovatno je to i ono što želiš pa su pitanja o njegovoj možebitnoj manipulaciji ionako bespredmetna jer važno je što ti želiš, ne samo on. Bez obzira bio njegov motiv najiskrenija ljubav, strah od gubitka ili miks svega.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.