Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 00:19   #1
Otvorila sam mu dušu- on nije reagirao

Pozdrav svima,
Ja sam "tihi" član foruma, ali muči me nešto pa bih htjela čuti vaše mišljenje. Molim administratore da ostave temu tu, jer mislim da ću dobiti zrelije odgovore, a i novootvorene teme su me ponukale da ovo napišem.

Imam 25 godina i u vezi sam oko pola godine. On je stariji 2 godine od mene i imam samo riječi hvale za njega i našu vezu. I prije sam bila u vezama u kojima sam većinom ja bila šupendara i on je prvi s kojim bih se usudila reći da želim nešto ozbiljnije i ne vidim rok trajanja našoj vezi.
On je imao samo jednu curu, veza je trajala više od 7 godina, bili su i pred zarukama ali su prekinuli, navodno zadnjih godinu dana veze nije išlo..

Ja sam došla relativno kratko nakon nje, mislim oko pola godine iza. Veza je predivno počela, i u startu je sve bilo drukčije nego šta sam ikada prije osjetila. Ispočetka sam bila malo suzdržana zbog negativnih iskustava ali sam se sada emocionalno otvorila kao nikada prije.

Tu dolazimo do problema. Ja sam jako emotivna osoba i otvorena. Uvijek kažem ono što mislim i osjećam, bez okolišavanja, mogu reći da dajem sebe cijelu u odnos. On je također dobar prema meni, ali osijećam da postoji nekakva kočnica kod njega.

Kada sam se počela zaljubljivati rekla sam mu to, i od njega sam dobila hladan tuš, samo se nasmijao i promijenio temu, kad je vidio moju reakciju odgovorio je: "I ja u tebe", ali je bilo očito da je to rekao da mi udovolji. U zadnje vrijeme se to često događa. Ja njemu otvorim srce ali nemam povratnu reakciju. On i meni govori lijepe stvari ali primjetila sam da nikada nisu vezane uz osjećaje. Reći će mi da sam najljepša, najzgodnija itd. ali nikada npr ti si meni posebna, osijećam se predivno s tobom, zaljubljeno itd.

Osijećam kao da mi ne želi tj nije spreman reći takve stvari. Ja od njega ne tražim da mi izjavljuje ljubav nakon pola godine ali bi bilo lijepo da bar ima pozitivniju reakciju kada mu pokažem koliko mi znači.

To je kod mene počelo izazivati nesigurnost, osijećam da sam se lagano počela zatvarati od straha da ne budem povrijeđena. Strah me da sam njegovo dobro ponašanje prema meni protumačila kao osjećaje koji kod njega ne postoje ili nisu toliko izraženi.

Također me strah da nismo prerano ušli u vezu, pa da on i dalje smatra da je njegova bivša (s kojom je ipak proveo cijelu mladost) ta koja je posebna a ne ja. Ovo "posebna" spominjem jer sam mu baš prije 3 dana rekla da je poseban za mene, on je rekao: "Super".

Kako da se postavim, nemogu ga natjerati da govori stvari koje ne želi? Ali što da ja radim? Da se malo ohladim od njega? Ili da pokušam razgovarati? Na koji način?
Bukowska2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:32   #2
Kakav je on inace tip osobe? Meni je bivsi znao govoriti takve stvari i ja nisam imala pojma sta da mu kazem na to. Jednostavno nisam taj tip.

Ako sam s nekim u vezi, onda to definitivno znaci da je jako poseban i najbolji ikad i jos tisucu epiteta. Ali nemam to obicaj govoriti.

Mozda on jednostavno nema potrebu za verbalnim izljevima emocija
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:33   #3
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Kakav je on inace tip osobe? Meni je bivsi znao govoriti takve stvari i ja nisam imala pojma sta da mu kazem na to. Jednostavno nisam taj tip.

Ako sam s nekim u vezi, onda to definitivno znaci da je jako poseban i najbolji ikad i jos tisucu epiteta. Ali nemam to obicaj govoriti.

Mozda on jednostavno nema potrebu za verbalnim izljevima emocija
Slažem se s ovim uz još jednu mogućnost-da vam se emocije ne razvijaju istim tempom i intenzitetom. Što uopće ne mora biti problem, dokle gode se razvijaju u istom pravcu.

Kakav je što se tiče ponašanja u vezi?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:36   #4
Quote:
Bukowska2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Ja sam "tihi" član foruma, ali muči me nešto pa bih htjela čuti vaše mišljenje. Molim administratore da ostave temu tu, jer mislim da ću dobiti zrelije odgovore, a i novootvorene teme su me ponukale da ovo napišem.
...

Gle,ja sam u vezi već dvije godine i to sam sad počela gledat pod normalno.
To im je u krvi valjda,mogu to nazvati emotivno oštećene osobe.Jednostavno ako planiraš s njim na duge staze prihvati to jer ne vjerujem da e doć do ikakvih promjena.

Zadnje uređivanje Retra : 19.09.2014. at 07:36. Reason: q
Snježy1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:45   #5
Quote:
Snježy1611 kaže: Pogledaj post
Gle,ja sam u vezi već dvije godine i to sam sad počela gledat pod normalno.
To im je u krvi valjda,mogu to nazvati emotivno oštećene osobe.Jednostavno ako planiraš s njim na duge staze prihvati to jer ne vjerujem da e doć do ikakvih promjena.
Evo ja zbilja mislim da nisam emotivno ostecena osoba ni u kojem pogledu. Dapace, uvijek sam bila i mazena i pazena i nikad nisam voljela pretjerane izljeve emocija.

Nije da ja ne volim ljude, samo im to nemam potrebu naglasavati

Emotivno osteceni ljudi su ipak nesto drugo.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:50   #6
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Evo ja zbilja mislim da nisam emotivno ostecena osoba ni u kojem pogledu. Dapace, uvijek sam bila i mazena i pazena i nikad nisam voljela pretjerane izljeve emocija.

Nije da ja ne volim ljude, samo im to nemam potrebu naglasavati

Emotivno osteceni ljudi su ipak nesto drugo.
Čast izuzecima,al u većini slučajeva ljudi koji ne izražavaju svoje osjećaje imaju neka negativna iskustva ili u djetinjstvu ili u životu općenito i to nešto im sve to otežava.Ipak nemora ni to značit da je to,možda jednostavno sami po sebi takvi.
Snježy1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 01:13   #7
Quote:
Mademoiselle X kaže: Pogledaj post
Toliko sam se sad naživcirala da sam se morala logirati preko davno nekorištenog srednjoškolskog profila.
grammar nazi.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim uz još jednu mogućnost-da vam se emocije ne razvijaju istim tempom i intenzitetom. Što uopće ne mora biti problem, dokle gode se razvijaju u istom pravcu.
ovo. možda mu treba vremena da se razviju dublje emocije.

bolje i da kaže "super", a ne da ti drobi o tome koliko si mu najposebnija ako to (još) ne misli.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 19.09.2014. at 01:25.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 02:58   #8
Ja bih ovako uradila...kad meni nesto duze vrijeme izaziva nesigurnost, ja znam da pitanje dana kad cu puknuti i mozda reci nesto sto ne mislim.

Ne znam kakva si ti, mozda imas veci nivo tolerancije od mene. Pitanje je samo da li ces ti njemu vjerovati. Bilo bi pametno da prvo razmislis o svemu tome prije nego sto potegnes tu temu. Mozda shvatis da trebas vjerovati svojim osjecajima.

Ps. Manje razmisljaj o njegovoj bivsoj.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:21   #9
Quote:
Bukowska2 kaže: Pogledaj post
Ja njemu otvorim srce ali nemam povratnu reakciju.
On uzme konac i zakrpa ti ga ponovo, eto ti reakcije.

Stavi se u njegove postole: mlad je, bija je prid zarukama, drži te ka kap vode, al nije spreman ponovo se brzo (dat) zajebat.
Za razliku od tebe, on se vratija iz bezdana u kojemu riči ne znače previše, tu mu moraš virovat.

Ali...i noga u dupe je korak naprid, kako je reka čuveni mislioc - ti nemaš vrimena za trošenje i imaš nastavit ovin sistemon akcija-reakcija.
Na način da na jedan period uspraviš tu vrčinu iz koje se priljevaju tvoje emocije. Ti ćeš moć priživit bez izjava posebnosti, a on nije tupan koji neće vidit da se nešto prominilo i moga bi sam zaključit koja vrata triba otvorit da se vratite na staze stare slave.
Tribat će ti malo strpljenja, uostalon ka za sve u životu.
Sritno!
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:29   #10
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Kakav je on inace tip osobe? Meni je bivsi znao govoriti takve stvari i ja nisam imala pojma sta da mu kazem na to. Jednostavno nisam taj tip.

Ako sam s nekim u vezi, onda to definitivno znaci da je jako poseban i najbolji ikad i jos tisucu epiteta. Ali nemam to obicaj govoriti.

Mozda on jednostavno nema potrebu za verbalnim izljevima emocija
i ja sam ista takva. i ne kuzim one koji gledaju mjesec i klece kod prosidbe.
previse sam prakticna, i ne volim te pompe oko svega.

cak sam mu i mogucu trudnocu objavila tako da sam ga odbila namazati s nekom kremom, zastekala ga leda, a ja rekla, necu ti ja to na svoju kozu jer pise da trudnice ne smiju, a ja sam mozda trudna.
i ne ocekujem cvijece za godisnjice, svecane vecere, svjecice u spavacoj sobi. ono, moze ako hoces, ali me to ne impresionira uopce.

uvijek se zezamo da sam ja kao charlie u dva i pol muskarca kad mu neka zenska veli "volim te", a on njoj veli "hvala".

jednostavno je tvoj decko takav, probaj mu reci koliko ti to znaci, pa mu makar sugeriraj da ti recimo svaki dan bar jednom veli "volim te" ako to tebi toliko znaci. nece mu kruna otpasti s glave, nek si napise podsjetnik ako misli da ce zaboraviti. bar toliko mu ne bi trebalo biti tesko.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:31   #11
Možda je on osoba koja teško govori o svojim osjećajima.
Možda vam se osjećaji, kao što je netko rekao već, ne razvijaju istim tempom.
Meni je mm puno prije otvorio svoje srce ego ja njemu. Ja sam izašla emotivno oštećena iz prošle veze plus osoba sam kojoj treba jedan izvjesni period da artikulira svoje osjećaje. Kad mi je rekao da me voli, nasmijala sam se, zagrlila ga i rekla neka oprosti ali ja to još ne mogu izgovoriti.
Poštovao je to, znao je da imam osjećaje za njega i to što ja nisam mogla artikulirati svoje, nije imalo nikakve veze sa njim nego isključivo samnom.
Shvaćam tvoju nesigurnost, ali ti najbolje znaš kakva vam je veza i imaš li razloga za nesigurnost ili ne. Ako se ponaša na način da vidiš da mu je stalo, onda je sve ok.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:54   #12
Quote:
Bukowska2 kaže: Pogledaj post
Kako da se postavim, nemogu ga natjerati da govori stvari koje ne želi? Ali što da ja radim? Da se malo ohladim od njega? Ili da pokušam razgovarati? Na koji način?
Ja bih ga otvoreno pitala šta osjeća. Ako vezu temeljite na iskrenosti, ne vidim problem u otvorenom razgovoru.

Ne možeš ga, naravno, natjerati da govori ono što ne želi ili ne osjeća, ali možeš ga otvoreno pitati i porazgovarati s njim o tome.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:00   #13
Ja već nakon tri mjeseca govorim curi da je volim i da mi je jedina u svemiru. Srodne duše.
I volim se držati za ruke, non-stop. I cmokati u restiću.

Ljubav je samo jedna.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:17   #14
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ja već nakon tri mjeseca govorim curi da je volim i da mi je jedina u svemiru. Srodne duše.
I volim se držati za ruke, non-stop. I cmokati u restiću.

Ljubav je samo jedna.
evo ja sam na primjer ovo nekad bas voljela..
da se puno mazim i pazim i da ljubav leluja svuda oko mene i oko njega..
lijepe rječi i lijepe geste..
a sada na primjer mi bi čak i smetalo takav obrazac u javnosti..
na autoričinu mjestu jos bi svemu dala vremena da odleži i razvije se,nekako vjerujem da njen partner i sam želi biti sigurniji u ono što osjeća pa onda tek jasno izreći..
druga opcija,mozda je zaista osoba koja će prije nekim djelima pokazati osjećaje nego rečenicama..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:17   #15
Quote:
Bukowska2 kaže: Pogledaj post
....
Tu dolazimo do problema. Ja sam jako emotivna osoba i otvorena. Uvijek kažem ono što mislim i osjećam, bez okolišavanja, mogu reći da dajem sebe cijelu u odnos. On je također dobar prema meni, ali osijećam da postoji nekakva kočnica kod njega.
....
Kako da se postavim, nemogu ga natjerati da govori stvari koje ne želi? Ali što da ja radim? Da se malo ohladim od njega? Ili da pokušam razgovarati? Na koji način?
Ono što ja mislim da je moguće da je kod njega ta prijašnja veza ostavila malo traga. Ne usmislu nečega što bi se ti trebala posebno bojati već u smislu da je malo distanciran.

Moguće da se i ne snalazi najbolje pred silnim naletima i izjavama tvojih emocija. Kako su ti neki i rekli možda on i nema toliko potrebe za tim verbalnim izražavanjima emocija ili mu se sve to čini prerano.

No slušaj, ja tu ne bi previše brinula. Koliko vidim tu drugih problema nema. Nemoj da brojiš njegove ljubavne izjave niti da ih forsiraš. Time na njega vršiš pritisak što mu je neugodno, a i ti bivaš nezadovoljna kad ti ne odgovori na onaj način koji si očekivala. Važno je da vam je lijepo. Pa stoga, opusti se i uživaj, a sve ostalo će doći samo po sebi, spontano.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:21   #16
ja sam svoju curu pitao zašto ne dobivam natrag ono što dajem? ona je rekla da nije neki emotivan tip za razliku od mene, da me voli i to je to. da ne očekujem neka skakanja oko mene, kisi kisi na svakom koraku i to je to. i slažem se s time. s vremenom sam shvatio da je u meni problem što očekujem nešto takvog. neki zajeb je da daješ i onda očekuješ isto natrag. nismo svi isti. daj kolko možeš i kolko hoćeš, a ne očekuj previše.
neznamništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:24   #17
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Nemoj da brojiš njegove ljubavne izjave niti da ih forsiraš. Time na njega vršiš pritisak što mu je neugodno, a i ti bivaš nezadovoljna kad ti ne odgovori na onaj način koji si očekivala. Važno je da vam je lijepo. Pa stoga, opusti se i uživaj, a sve ostalo će doći samo po sebi, spontano.
Mislim da nije stvar u "brojanju izjava" već u tome da ona ima potrebu da mu govori koliko joj znači, ali dobiva "hladan tuš" njegovim reakcijama na to.

Zato mislim da je bolje da verbaliziraju ovaj problem...

Teško se možeš opustiti i uživati kada upravo u trenucima spontanosti voljenoj osobi kažeš koliko ti znači, a ta osoba ne reagira.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:44   #18
Quote:
Bukowska2 kaže: Pogledaj post
Također me strah da nismo prerano ušli u vezu, pa da on i dalje smatra da je njegova bivša (s kojom je ipak proveo cijelu mladost) ta koja je posebna a ne ja. Ovo "posebna" spominjem jer sam mu baš prije 3 dana rekla da je poseban za mene, on je rekao: "Super".

Kako da se postavim, nemogu ga natjerati da govori stvari koje ne želi? Ali što da ja radim? Da se malo ohladim od njega? Ili da pokušam razgovarati? Na koji način?
ja mislim da ovo može izjaviti samo neki kreten. teško mi je zamisliti to.
a mislim i da je ovo isto šupendarstvo, jer si u vezi u kojoj ne dobivaš ono što daješ.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:45   #19
Ne voli te.Simple as that....
Ovaj ne govori jer ne može izreći ono što ne osjeća.
Ljubav. Često ljudi govore volim te a zapravo vole jedino sebe...ima i toga.
No ovo je jasna stvar.
Ne voli te...ne iskreno niti ti može pružiti ljubav i pažnju kakvu ti trebaš.
Makni se.

Quote:
neznamništa kaže: Pogledaj post
ja sam svoju curu pitao zašto ne dobivam natrag ono što dajem? ona je rekla da nije neki emotivan tip za razliku od mene, da me voli i to je to. da ne očekujem neka skakanja oko mene, kisi kisi na svakom koraku i to je to. i slažem se s time. s vremenom sam shvatio da je u meni problem što očekujem nešto takvog. neki zajeb je da daješ i onda očekuješ isto natrag. nismo svi isti. daj kolko možeš i kolko hoćeš, a ne očekuj previše.
Tužno za čitati .
Ovo je bulšit i jako jadan izgovor za osobu koja se ne može istinski duboko emotivno povezati.
Na kraju si zahvalan i za sitnice....
Zakaj si u vezi sa curom koja ti ne može iskazati pažnju i ljubav, koja se ne trudi oko tebe i kojoj je napor taj kisi , kisi ?
Kaj si ne nađeš nekoga kome to nije napor?
Tko ne može pokazati ili izreći ljubav a kakti u ljubavnoj ste vezi, tko te ne želi stalno ljubiti ili da ga ljubiš i pipkaš i ponaša se (osim seksa) kao da ste kompići i cimeri...batali to!
Zato kaj (ali kakti to je ful svemirska ljubavna veza )....taj nema to u sebi.
Simple as that.
Sve ostalo su izgovori.
To je onda veza iz neke emotivne, socijalne ili društvene koristi...ne ljubav.
Veza sa robotom, curom-mamom itd.
Ma zaboravi, život je prekratak za to.

Ako te netko istinski voli u ljubavnoj vezi....željeti će tvoje poljupce, zagrljaje, dodire, tvoju blizinu i sve od tebe.
Ako te ovako ne voli (osjeti i čitaj ) tijelom i dušom...ne voli te iskreno:

http://youtu.be/pqymfx3ucfg


No naučila sam da emotivni, usamljeni i željni ljubavi na svašta pristaju sa raznim frižiderima i lukavcima...
A gle...možda ti je dobar kompić za cuge, kuharica, drug za šetnje, netko da nisi sam i spremačica ?
Uzmi kaj možeš.

Zadnje uređivanje pozitivax : 19.09.2014. at 10:02.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:24   #20
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mislim da nije stvar u "brojanju izjava" već u tome da ona ima potrebu da mu govori koliko joj znači, ali dobiva "hladan tuš" njegovim reakcijama na to.

Zato mislim da je bolje da verbaliziraju ovaj problem...

Teško se možeš opustiti i uživati kada upravo u trenucima spontanosti voljenoj osobi kažeš koliko ti znači, a ta osoba ne reagira.
To stoji. Ali pitanje je koliko ona tu može biti uopšte objektivna. Možda on nije hladan? Možda su njegove reakcije umjerenije od njenih. Ne vole baš svi da se toliko "peljaju". Po meni ne bi bio uopšte sa njom ni toliko u vezi da mu nije lijepo. Da mu je samo zamjena, pojavile bi se tu još neke naznake da nešto ne štima.

Sve je stvar subjektivnih potreba, meni možda treba više, tebi manje. Rađe da mi neko djelima dokaže, a ne da me bombarduje izjavama. Ne mora posebno ništa ni da govori, ako je ima ljubav se osjeti. No jedno stoji, niko ne voli pretjerivanje u nečemu-to sputava i guši.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.