Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 13:00   #1
Prevara u trudnoci

Nova sam ovdje i iskreno vam moram reci da se jos i nekuzim ba u sve ovo...
Ali mi trebajesto gdje mogu otvoriti usta i srce i iapricati svoju pricu... Nezelim vam biti dosadna ili zamarat vas sa kukanjem... Neki savjet ili prica slicna mojoj bi mi dovoljno pomogli...

Malo je dugacko ali pokusat cu slratiti sto vise mogu... Naknadno cu rado odgovoriti na svako pitanje

Vrlo sam mlada imam 21 godinu i trudna sam 30tjedana... Trebam roditi oko Bozica... U pubertetu sam imala jako los odnos prema roditeljima... Pogotovo sa ocem.. Sta god da ja napravila nije bilo dovoljno dobro za njega... I tako su pocele svadje, inati itd.. Upoznala sam svog sadasnjeg muza sa 16 god... Bio je divan.. Sve super sve pet... Stari se protivio vezi jer sam premlada... Neki inat me naterao da se sa 18 god udam sudbeno za muza.. Mislila sam da radim najispravniju stvar... Ipak nam je veza bila bajna.. Mi zaljubljeni.. A i prilika starom se inatiti i odselit se od njih... (Moram reci da zivimo u inozemstvu, tako je moj muz dobio sa vjencanjem vizu i preselili smo se u stan)
Nakon godinu dana smo imali crkveno vjencanje...

No pola godine prije vjencanja sam ga zatekla kako se dopisuje sa zenskom.. Tj nasla sam chat... I culi su se tjednima iza ledja.. Cak su se htjeli i naci... Ja sam ga konfrontirala sa tim.. On se branio kao; htjeo je stim dati meni do znanja da sam zamjenjiva i da se malo vise trudim oko braka... No, i ja budala oprostim... I trudim se oko braka... On ibeca da nece kontaktirat vise sa drugima... Proslo je od tad godina i pol i on jos uvijek se dopisuje iza ledja i zove cak prostitutke na telefon... Cim je sam zivka ili se dop... Cak i sad... Kad mi je trbuh do zubi... Ja sam jednom napravila fake profil bas da vdim hoce li tako nisko pasti... I dop se "samnom" htjeo je da se nadjemo, pricao mi kako ima trudnu zenu ali je on covjek koji treba malo nesto novo isprobavati...
Prestali smo se dop, izgleda je skuzio da sam to ja bila... Nez sta da vam kazem... Usred trudnoce muz sanja o drugim zenama.. Ode si izdrkat i onda dodje kmeni i mazi stomak i tepa kcerkici u stomaku... Zar je to uredu?
Sexa mu nefali tj uvjek sam ja inzistirala da bude sexa i da bude zadovoljen... Odkako sam trudna nezeli spavati samnom... Kaze da mu neide... Jednom mjesecno ipak stisne zube... I odradi... Ali sve to hladno... Iako bih ga ja cekala otvorenih ruku...
Moram jos naglasiti sa dugo nismo mogli oatati trudni... On si je to jako zelio i samo je pricao o bebici i sada jedva ceka da se mala rodi ali kako moze toliko nepoativati zenu koja ce mu roditi to djete??
Ja da imam kud oa bih ga ostavila... Ali nemam jer su moji dali do znanja da kad sam otisla nema nazad... A i financijski ako se rastanemo kredit stan i sve ide na moja ledja jer on mora natrag u hr jer mu se viza oduzima... A ja nisam u mogucnoati to sve placati jer sam izgubila posao zbog trudnoce... Joooj sta da radim, kako da se postavim da bi napokon dobila oni malo ljubavi i posti anja sto zasluzujem... Neznam stvarno... Help

Sorry na romanu.. Ali to je moja prica, da je sa detaljima mogla bi biti knjiga :/
Lorena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:17   #2
ovdje ima toliko gadljivosti, da je neke rečenice odvratno za čitati...

žao mi je da imaš toliko malo samopoštovanja, pa još želiš malo ljubavi od njega...bljak

žao mi je da si momentalno u financijski otežanoj situaciji, ali na tvom mjestu bih poduzela sve samo da se njega riješim. Npr. pokušaj vidit sa svojima, možda bi te ipak primili...ili nađi posao čim rodiš i odi dalje sama
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:23   #3
Svhati da si donijela nekoliko pogrešnih odluka. Upoznaj roditelje sa svojom situacijom i zamoli ih za pomoć. Ako su iole normalni, vidjet će kakva te budućnost čeka i pomoć će ti.

Tvomj muž vašu ljubav očito od početka nije shvaćao na isti način kao ti. Shvati to što prije.

Tvoja se situacija samo može popraviti ako ti sama dođeš "on terms" (kak se to rvatski veli??! ) s njom. Razgovaraj s roditeljima, očito su od početka imali dobar nos, i zamoli ih za pomoć da prebrodiš kroz ovo razdoblje.

Imaš priliku za novi početak. Možda ti se sad čini groznom, ali imam prijateljicu koja je bila u praktično istoj situaciji, odjebala je muža, razvela se, rodila i danas živi svoj sretan život bez budale u njemu.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:31   #4
Quote:
Lorena21 kaže: Pogledaj post
kako da se postavim da bi napokon dobila oni malo ljubavi i posti anja sto zasluzujem... Neznam stvarno... Help
Nakon kaj si iznijela svoju priču, ovo je tvoje pitanje, tak da, sve kaj bi ti ja rekla na te činjenice gubi smisao kad tebe zanima to kaj gore pitaš.
Jasno mi je da ti u trudnoći treba puno ljubavi, pažnje i nježnosti pa te neću pitati zakaj ti je ovo gore najveći problem, svako od nas je drukčiji i ako tebi od njega sada treba to, bez obzira na sve kaj ti radi- onda to i traži od njega- traži više ljubavi i poštovanja i sve ostalo kaj poželiš jasno i glasno bez očekivanja da sam shvati kaj trebaš. Njegovo ponašanje neću ni komentirati, eventualno ako se nakon poroda vratiš na forum i budeš imala neke drukčije želje, tipa- da si središ život da bude onakav kakav bi trebao biti ili ako to poželiš tijekom rasprave na ovoj temi.

Tak da, možda bi bilo dobro da napišeš- jel ti fakat imaš želju za njegovom ljubavlju, ili si se "pomirila sa sudbinom" pa pokušavaš dobiti barem mrvice, ili pak smatraš da te ustvari i nije fizički prevario pa time to i nije tako strašno i da će proći. Meni nije jasno zakaj si to tak postavila, pa te zato pitam.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:43   #5
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Tak da, možda bi bilo dobro da napišeš- jel ti fakat imaš želju za njegovom ljubavlju, ili si se "pomirila sa sudbinom" pa pokušavaš dobiti barem mrvice, ili pak smatraš da te ustvari i nije fizički prevario pa time to i nije tako strašno i da će proći. Meni nije jasno zakaj si to tak postavila, pa te zato pitam.
Neznam kako bi to objasnila... Na pocetku tog njegovog ponasanja sam molila za kjubav, nadala se popravku... Zeljela bit voljena... Sad ti neznam ni reci sta ocekujem od ovog braka... Dosla sam na tocku di se stvarno pitam, trpiti za cerkicu, uzeti sve dugove na sebe i poceti glabat ispocetka, pomirit se stim ( iako na neki nacin vec jesam jer od njega osobno vise nista ne ocekujem i samocekam dan kad ce jos gore se ponasati...

U pravu si... Silno mi treba ljubav i postovanje... No neznam jer to trazim opcenito u zivotu jer sam prolazila samo kroz losa razdoblja... Ili to stvarno trazim od njega koji me je povrijedio kao niko do sada... Nevjerujem..

Snjim zivim onako eto od danas do sutra.. Ne ulazim vise u diskuzije neke... Ne ocekujem nista od njega... Hladna sam postala moze se reci cak i u neku rupu spala...
I nevidim pametan izlaz stvarno neznam sta bi...
Lorena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:59   #6
Quote:
Lorena21 kaže: Pogledaj post
Neznam kako bi to objasnila... Na pocetku tog njegovog ponasanja sam molila za kjubav, nadala se popravku... Zeljela bit voljena... Sad ti neznam ni reci sta ocekujem od ovog braka... Dosla sam na tocku di se stvarno pitam, trpiti za cerkicu, uzeti sve dugove na sebe i poceti glabat ispocetka, pomirit se stim ( iako na neki nacin vec jesam jer od njega osobno vise nista ne ocekujem i samocekam dan kad ce jos gore se ponasati...

U pravu si... Silno mi treba ljubav i postovanje... No neznam jer to trazim opcenito u zivotu jer sam prolazila samo kroz losa razdoblja... Ili to stvarno trazim od njega koji me je povrijedio kao niko do sada... Nevjerujem..

Snjim zivim onako eto od danas do sutra.. Ne ulazim vise u diskuzije neke... Ne ocekujem nista od njega... Hladna sam postala moze se reci cak i u neku rupu spala...
I nevidim pametan izlaz stvarno neznam sta bi...
Da, tebi je problem i kaj si u stranoj državi i nemaš riješene financije, tak da si postala i pomalo "pomirena sa sudbinom", ali gle- ne moraš ti nikaj sad odlučiti. Ja kad ne znam kaj da napravim, onda ne napravim ništa. Mislim da sad nije pravo vrijeme za neke velike i sudbonosne odluke jer mi se ti ne činiš ni spremnom na to, a još manje odlučnom i tu ne vrijede neki tuđi primjeri kak je neko nekog ostavio ili nije, ti si ti i ono kaj tebi sad treba to je jedino relevantno bez obzira kak se nekome činilo. To kaj sad tražiš puno ljubavi, normalno je zato kaj si trudna, bilo bi čudno da nije tako, a vjerojatno si i puno osjetljivija nego prije- tj kad si i prije samog braka znala kaj on radi, a svejedno se udala za njega. Ako si tada prešla preko toga, vjerojatno si imala dobre razloge za to, samo kaj ih sad više ne vidiš pa se vrtiš u začaranom krugu i kao da između dva zla biraš neko manje, a koje je to kao da ni sama ne znaš.
Ne znam kak da te utješim, al moguće da ti je dragi isto tako premlad ušao u tu vašu ozbiljnu vezu, da se nije iživio, pa kako smo već na ovom forumu imali prilike vidjeti, kao i mnogi slični poseže za nekim virtualnim "zadovoljstvima" koja mu ustvari ne znače ništa a s druge strane tebi rade pakao od života u razdoblju kad bi trebala biti najsretnija.
Ovo kaj si se ohladila, iako je dobro za tebe, nije dobro za nastavak braka jer sad bi imao i "razloga" koje do sad nije imao, pa mislim da bi bilo najbolje da probaš s njim popričati koliko te boli njegovo ponašanje i sve ovo kaj se tu pitaš da pitaš direktno njega pogotovo zato kaj ti je već jedno obećao da to više neće raditi. E sad, jel zabranjeno voće najslađe ili je sklonost prema tome jača od njega samog, to ne znam, al u svakom slučaju ni tebi ni njemu vjerojatno ne bi bilo u interesu da se zbog njegovog neodgovornog ponašanja razvedete i da se morate vratiti iz inozemstva i možda si svima upropastiti život dok ste s druge strane mogli tamo u svakom pogledu uspjeti, biti sretni i uživati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:59   #7
Quote:
Lorena21 kaže: Pogledaj post
Neznam kako bi to objasnila... Na pocetku tog njegovog ponasanja sam molila za kjubav, nadala se popravku... Zeljela bit voljena... Sad ti neznam ni reci sta ocekujem od ovog braka... Dosla sam na tocku di se stvarno pitam, trpiti za cerkicu, uzeti sve dugove na sebe i poceti glabat ispocetka, pomirit se stim ( iako na neki nacin vec jesam jer od njega osobno vise nista ne ocekujem i samocekam dan kad ce jos gore se ponasati...

U pravu si... Silno mi treba ljubav i postovanje... No neznam jer to trazim opcenito u zivotu jer sam prolazila samo kroz losa razdoblja... Ili to stvarno trazim od njega koji me je povrijedio kao niko do sada... Nevjerujem..

Snjim zivim onako eto od danas do sutra.. Ne ulazim vise u diskuzije neke... Ne ocekujem nista od njega... Hladna sam postala moze se reci cak i u neku rupu spala...
I nevidim pametan izlaz stvarno neznam sta bi...
Jeli postoji neka šansa da se poprave odnosi sa roditeljima?
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 20:46   #8
Smatram da ljudi koji upravo to rade dok su u vezi i cijelo vrijeme to vjesto skrivaju od osobe s kojom su u vezi su ovisnici o tome
da imaju nesto "sa strane" i dno su samog dna. ne zasluzuju apsolutno nikog i apsolutno nista. nikad se nece promijeniti, moze samo biti gore,
nikad bolje.
user888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:04   #9
Quote:
Lorena21 kaže: Pogledaj post
Joooj sta da radim, kako da se postavim da bi napokon dobila oni malo ljubavi i posti anja sto zasluzujem... Neznam stvarno... Help

Sorry na romanu.. Ali to je moja prica, da je sa detaljima mogla bi biti knjiga :/
Činjenice..
Zasrala si si život kreditom, neiskustvom, djetetom, nezaposlenošću, životom u stranoj zemlji i pogrešnim odabirom partnera... dakle nisi sebi napravila jedan veliki problem već njih šest u najbolju ruku..
Tvoja situacija se ne rješava čarobnim štapićem ili postom na forumu. Mislim da još nisi ni svjesna što te je snašlo, a posljedice osvješćenja biti će bolne..
Ne vidim da možeš uspjeti kao samohrana majka sa kreditom i djetetom, no ako postoji mogućnost da se zaposliš vani to bi bio dobar put u rješavanju problema.
Brak ne raskidaj jer si trenutno iznimno ovisna o suprugovim financijama.. guraj tako dok god se isplati. čim se financijski dovedeš u red imati ćeš prilike prekinuti s tom budalom, uzeti dijete za ruku, pronaći stan i teškom mukom pokušati živjeti... sada si taj luksuz ne možeš priuštiti stoga nemaš druge nego trpi tog kretena još neko vrijeme... to je u tvom interesu trenutno... bez njega bi bilo mnogo gore...
To je moj savjet, netko će se složiti a netko ne, na žalost bez para se ne živi, a u tvojoj situaciji treba mnogo para i mnogo pameti također...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:05   #10
Ako je on preko tebe dobio papire, znaci da si ti drzavljanin neke fine zemlje.
odjebi ga.
kad ti dodju dugovi na naplatu, a ti nemas posao i imas malo dijete, lijepo proglasi privatni bankrot i primaj pomoc od drzave. Za dijete ces imati. To ce ti trajati nekih 3 godine...i naravno moraces preseliti u nesto jeftino.
bitno je da te njegova prisutnost vise ne truje, i da si slobodna.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:08   #11
Pa nije ona u stranoj zemlji, nego on.
to je njena zemlja.
odjebi lika, stan nazad, banci bankino i zivotari par godina s bebom, taman dok je mala i nije strasno.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 21:21   #12
18 udaja, dijelom iz inata roditeljima
21 majčinstvo
10ak godina frustracija, najviše seksualnih
27 - 33 (cca) prvi izvanbračni seks pa više njih
40 gdje mi je bila pamet s 20?
kćer od 20 mi se udaje dijelom meni / ocu u inat jer smo se u kritičnim godinama bavili sami sobom umjesto njom

Pa tko te tjerao da se udaješ s 18 godina? Trebala si biti u školi, a ne u braku
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:52   #13
Zasrala jesam sa puno odluka u zivotu i ne krijem se od toga.. Naravno da je jednog dana sve moralo doci na naplatu i nije mi na neki nacin ni zao.. Jer se to kad trad trebalo naplatiti... Jedino sto je sada u glavi je, kako postupiti a da najmanje pati moja kcerkica... Za mene me manje vise i nije briga u ovoj situaciji... Zelim da za nju prodje bezbolno...

Svjesna sam da je za nju najbolje, sto financijski a sto i zivotno da zasad ostanem snjim... Jer rastanem li se, on ode u hr a mala ostaje bez oca... Kad bi ga vidila?
Ali moram i gledat kako se pomiriti sa tom situacijom, kako se postaviti a da i mene manje boli tj da ona ne osjeti tu tugu i hladnocu sto vlada medju nama...

Nazalost kredit nije na stanu tako da se nemoze tako lako rijesiti, a sa mojima smo u dobrim odnosima... Kad sam se odselila odnos sa ocem se popravio, valjda je to pomoglo sto nismo u 4 zida... I mozda cete reci da sam luda ida neznam sta pricam ali nezalim odluku odlaska... I na neki nacin sam sretna zbog toga sto sam se odselila postala samostalna i stim se i nas odnos popravio... Jedina kvaka je sto sam otisla u pogresnom pravcu znaci izabrala sam pogresnu osobu sa kojom sam okrenila novu stranicu... Ehh kako mi je lako sada reci; da mi je ova pamet bila..
Ali nije... I valjda sam morala toliko nisko pasti da bi se probudila iz tih snova svojih i pocela shvacati da pn nije pravi i da ma koliko se trudila necu dobiti natrag dobrotu koju pruzim...

Hvala am na savjetima... Financijski nemogu otici ali mogu naci nacin kako se bolje nositi stim i mozda i on shvati da je izgubio puno toga pa se bar vise bude trudio oko djeteta kad oko mene vec nemora ;-) potanje je samo kako dovesti takvu osobu do zdravog razmisljanja...
Lorena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:08   #14
Otjeraj ga, a ti ces od drzave dobit socijalnu pomoc , i zasto se brines ? problem rijesen.



p.s. kakav je to covjek? bolje ti je biti samoj nego sa budalom .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:21   #15
Ne razumijem onaj dio da kredit i stan i sve ide na tvoja ledja????

Jer ako stan dijelite na pola ako je bracna stecevina onda valjda i kredit dijelite? Iz koje si ti drzave?

Za sada je najbolje da ostane sve kako je. Ne treba nista srljati i nikuda zuriti. Beba dolazi a ti tones u ocaj. Ma probudi se, pokusaj biti sretna jer sva negativnost i stres utjecu na bebu. Misli na to malo bice u sebi i pruzi mu svu ljubav, a muz mozda dodje pameti a mozda i ne. Ali za sada zaboravi na rjesavanje bracne situacije. beba dolazi pripremaj se ili pripremajte se za to a uostalom mozda ga dolazak prinove malo promjeni i opameti. Obicno su ocevi vezani za kceri, pa mozda i on poludi za njom i odluci i radi sebe,nje i tebe ipak se potruditi u vasem braku i odluci se boriti za vasu obitelj.
vanessa1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:38   #16
Takvi tipovi se ne mjenjaju, on ako šara sada šarat ce i dalje. Govno od čovjeka.

Mlada si i nemoj da ti život ode na živciranje oko njega ni kada ce se on sjetiti da ti postojiš!
Stisni zube, pričekaj da mala uhvati godinu-dvije,skupi si što više love i makni se!

Sretno
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:41   #17
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Ako je on preko tebe dobio papire, znaci da si ti drzavljanin neke fine zemlje.
Ak je dobila otkaz zbog trudnoće onda baš i nije neka fina država
Nego autorice, možda bi bilo korisno da malo više napišeš o tome- gdje ste sad a gdje ste prije živjeli, gdje su ti roditelji, itd (jer ovako ispada malo konfuzan taj dio) a to bi možda moglo biti presudno za rješavanje tvojih problema.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:02   #18
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ak je dobila otkaz zbog trudnoće onda baš i nije neka fina država
Nego autorice, možda bi bilo korisno da malo više napišeš o tome- gdje ste sad a gdje ste prije živjeli, gdje su ti roditelji, itd (jer ovako ispada malo konfuzan taj dio) a to bi možda moglo biti presudno za rješavanje tvojih problema.
Zivimo u svicarskoj, ja sam se tu rodila, sestre i roditelji su mi tu a on e dosao naknadno.
Pa da nisu mi dali ugovor kad su saznali za trudnocu..
Lorena21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:31   #19
Quote:
Lorena21 kaže: Pogledaj post
Nova sam ovdje i iskreno vam moram reci da se jos i nekuzim ba u sve ovo...
...
Znam da je drugima,lako kuditi i suditi,čuditi se itd.
U cijeloj tvojoj situaciji,ostaje ti da sama sa sobom napraviš kompromis.
Mani se čežnje za ljubavlju i poštovanjem,jer to sada u ovom trenutku nije tvoj najteži problem.To ostavi za budućnost.
Sada je u pitanju golo preživljavanje.
Iz tvog posta zaključujem,da nema šanse da se tvoj brak izmijeni,odnosno muž izmijeni.

Ostaj u braku do daljnjega,neka on radi i zarađuje da se plaća kredit,ti i dijete možete preživjeti.
Ali nikako ne smiješ ostati pasivna.Ili pomiriti se da je to sada trajno stanje.To je privremeno stanje.
Raspitaj se o svojim zakonskim i socijalnim pravima i odgovornostima u toj zemlji čiji si državljanin.
I tamo postoje mogućnosti pravnih savjeta,a da o njima nitko ne bude obaviješten,ni roditelji ni muž..
Je li on mora biti s tobom 3 g u braku,da bi dobio pravo boravka u svicarskoj?
Razmišljaj hladnom glavom,jer samo tako u neko dogledno vrijeme češ moći nastaviti život samostalno i neovisno,a brak završiti.
Srećom mlada si,bolja budućnost nije za tebe izgubljena.Ali prema njoj ćeš ići korak po korak i to bez bilo kakvih kratkoročnih očekivanja..
Draga moja,u sličnoj situaciji našli su su se ljudi(žene)koje su daleko životno iskusnije od tebe..a kojima životna dob nije ostavila puno nade..
iskreno mi je žao da si sve to doživjela i još ćeš morati trpjeti,no jedina osoba koja ti može i mora pomoći si ti sama.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 14.10.2014. at 12:35. Reason: q
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:36   #20
Quote:
Lorena21 kaže: Pogledaj post
Zivimo u svicarskoj, ja sam se tu rodila, sestre i roditelji su mi tu a on e dosao naknadno.
Pa da nisu mi dali ugovor kad su saznali za trudnocu..
Ti imaš perspektivu (bez obzira na trenutnu situaciju) a on je bez tebe očito nema (ni poslovno ni privatno kak se čini). Daj mu to do znanja pa vidite kaj ćete dalje.
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Mani se čežnje za ljubavlju i poštovanjem,jer to sada u ovom trenutku nije tvoj najteži problem.To ostavi za budućnost.
Žena je sada trudna, ja je razumijem, iako kužim kaj si joj htjela poručiti
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.