Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2014., 13:58   #221
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
Sad je to otkriveno, u prvom redu krivim sebe jer mi je trebalo toliko da mi padne na pamet taj razlog, u drugom njega jer je mislio da ce me razocarat takvim odgovorom. Krece vrijeme u kojem mu zelim pomoci da prijede preko tog straha, a ako ne uspije meni je to dovoljno ozbiljan razlog za neimanje djeteta.
Ti si trenutno na sedmon nebu jerbo želiš dite, tilo ti samo mućka hormonalni koktel i u ton stanju idealiziraš potencijalnog taticu.

Nikidan si tila skakat mu po glavi jer te šokira, a danas sa milozvukon prilažiš prvon odgovoru koji ti je ispalija. Priton masiraš svoju glavu da kako se toga nisi sitila, jerbo, eto, znaš koliki to straj može muškome bit.
Daj, ispadaš smišna, jel možda napadaju crveni mundiri?

Nikidan je oni šeta po kabelu između dva nebodera, na 1234. katu. U jednon smjeru je ima šipku za balans, koju je na povratku odbacija i još zaveza sebi oči.
Nije se srušija.
I gle, njegov pradida je radija u cirkusu i isto šeta po kabelima.
Ti pradida je napravija njegovog didu, valjda isto ludoga, taj dida je napravija njegovog ćaću, isto takvog lapana, ne bi li on doša na svit i šeta po nebu.
Poanta je da moš utjecat samo na svoju odgovornost, ne na sudbinu.
A valjda je odgovoran kad si ga već izabrala.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:20   #222
Vidim da vise bas nema smisla tu pisati nesto sto najvjerojatnije necete shvatiti isto kao sto ni ja ne shvacam zasto mi govorite da bi trebala uvesti dvostruka mjerila ( ja sam se smjela bojati prije i on nije forsirao, a on se nesmije bojati sad i ja ga moram forsirati ). Ne opravdavam ga, razumijem ga, kako ne razumjeti nekoga tko se boji da ga mozda sutra opet zadesi ista stvar kao i prije godinu i nesto, tko je svjestan da sljedeci put mozda nece imati toliko srece kao taj put. Vjerujem da je prva crta izuzetno stresna i strasna stvar, ali eto, bila je prije dvadesetak godina, to ne umanjuje njezinu cinjenicu, ali vrijeme napravi svoje, njemu je ovo presvjeze, i ako covjek treba jos vremena, pa boze moj dobit ce ga, barem njega imamo. Neznam dali ste preskocili ili izignorirali moju zadnju recenicu u kojoj jasno pise da MI zelimo, dakle, JA zelim i ON zeli, ali se boji! Neznam kako se ljudi dogovore oko imanja djeteta ili se ne dogovore, meni je jedini ispravan nacin zeljeti i biti spreman u isto vrijeme sa osobom koju volis, bez ikakvih prisila, ucjena, prijetnji, vristanja, cemu nekoga prisiljavati na nesto toliko ozbiljno pa da mi se to kasnije obije o glavu. Dijete nije za kratko, dijete je za zauvijek, ja sam spremna, on trenutno nazalost nije, mozda ce biti sutra, mozda ce biti za dva mjeseca.
Cimocio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:42   #223
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
ja sam spremna, on trenutno nazalost nije, mozda ce biti sutra, mozda ce biti za dva mjeseca.
možda za dvije godine, možda za 12, možda za 20 godina...
no nema veze, važno da si ti popušila njegovo objašnjenje.
s time da pretpostavljam da to ipak nije bilo njegovo objašnjenje, nego si to ti prva ''predložila'', pa je dotični to tako lijepo prihvatio, sretan što sad ne mora ništa drugo izmišljati i što te sad s time može navlačiti okolo do kad god poželi.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:46   #224
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
... ja sam spremna, on trenutno nazalost nije, mozda ce biti sutra, mozda ce biti za dva mjeseca...
... a možda nikada.
I to je cijeli bit ovog topica.
Ne želim biti zločestiji nego inače ali meni se čini da je on odigrao jaku emocionalnu kartu (jer te poznaje) i da mu je ovo jaaakoo dobar izgovor da te skine sa vrata na neko vrijeme. I tako kupio mir u kući. I Machiavelli bi bio ponosan na njega.
Sve bih dao da se varam u procjeni.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:39   #225
Daj fakat vi žene koje želite djecu ne nasjedajte na takve glupe izgovore, to se može prodati meni kojoj dijete nije nikakav prioritet, nisam sigurna ni da ga želim, znači život bez djece je meni sasvim ok tako da odgovori tipa "jednog dana" meni su ok jer me boli klinac za to.


Ali vi koje to fakat želite prestanite glumiti neke moderne ženice, kao praviti se da nećete potezati to pitanje i slično, to je ozbiljna tema, to je vaš život i treba vam partner koji također želi djecu kao i vi!
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 16:19   #226
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
moram ti reci da mi nije jasno kako ne razumijes da osobu moze biti sramota straha, pogotovo musku, ... nekima nije lako priznati da se boji. Da, bit ce tesko pomirit se sa cinjenicom da mozda nikada necemo uspijeti, ali prihvatiti necije slabosti i mane meni je bitnije od tjeranja vode na svoj mlin.
Ja te kužim ako ti to kaj znači . Mm i ja smo nekoliko puta bili na postupku MPO-a i kako smo tamo visili u više navrata po desetak dana zaredom, imali smo se prilike svačeg nagledati i naslušati. Jedan par se jednom posvađao upravo zato kaj je lik reagirao slično tvome mužu, da bi nam ženska kasnije ispričala da nije mogao podnijeti da nema djecu i da se takvom izjavom "branio" od istine, od boli, od srama itd. naime, on je bio "kriv" za njihovu neplodnost (iz psihologije često spominjana priča o lisici i kiselome grožđu). Dakle, lik se radije ogradio rečenicom da mu to baš i nije tak bitno, nego da prizna da je papak koji nemre napraviti dijete ni putem MPO-a. Ali nemaju svi toliko razvijenu emocionalnu inteligenciju da bi mogli razumjeti da to kaj ti je na kraju priznao da ga je strah, da je time pobijedio samog sebe što je ipak najteže i u konačnici najbitnije za vas.
Al, forum će valjda bolje znati vaš sedmogodišnji odnos, pa ak ti tu vele da mu nikaj ne vjeruješ iako veliš da je brutalno iskren, onda ga popljuj na sveopće pljeskanje većine.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:09   #227
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja te kužim ako ti to kaj znači . Mm i ja smo nekoliko puta bili na postupku MPO-a i kako smo tamo visili u više navrata po desetak dana zaredom, imali smo se prilike svačeg nagledati i naslušati. Jedan par se jednom posvađao upravo zato kaj je lik reagirao slično tvome mužu, da bi nam ženska kasnije ispričala da nije mogao podnijeti da nema djecu i da se takvom izjavom "branio" od istine, od boli, od srama itd. naime, on je bio "kriv" za njihovu neplodnost (iz psihologije često spominjana priča o lisici i kiselome grožđu). Dakle, lik se radije ogradio rečenicom da mu to baš i nije tak bitno, nego da prizna da je papak koji nemre napraviti dijete ni putem MPO-a. Ali nemaju svi toliko razvijenu emocionalnu inteligenciju da bi mogli razumjeti da to kaj ti je na kraju priznao da ga je strah, da je time pobijedio samog sebe što je ipak najteže i u konačnici najbitnije za vas.
Al, forum će valjda bolje znati vaš sedmogodišnji odnos, pa ak ti tu vele da mu nikaj ne vjeruješ iako veliš da je brutalno iskren, onda ga popljuj na sveopće pljeskanje većine.
Oni se nisu ni približili tome da zajednički žele dijete, a on se strahom opravdava zbog toga što ne želi imati djecu.
Ne vidim nigdje sličnosti ni poveznice, osim u smislu da muškarci nekad svađom i dernjavom skrivaju strah - u njenom slučaju od imanja djece, u slučaju koji ti navodiš od mogućnosti neimanja djece.

Ako ona poznaje njihov sedmogodišnji odnos i njega, zašto je onda uopće dolazila na forum postaviti takvo pitanje? Osobito u situaciji ako je on tako brutalno iskren cijelo vrijeme, a njoj je trebalo da smogne hrabrosti pitati ga zašto ne želi djecu sad kada se njoj baš hoće.

Ok je ako želi djecu, ali je skužio da ga je istovremeno i strah pa mogu zajedno poraditi na tome. U tom slučaju im želim sreću.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:32   #228
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ako ona poznaje njihov sedmogodišnji odnos i njega, zašto je onda uopće dolazila na forum postaviti takvo pitanje? Osobito u situaciji ako je on tako brutalno iskren cijelo vrijeme, a njoj je trebalo da smogne hrabrosti pitati ga zašto ne želi djecu sad kada se njoj baš hoće.
U afektu i zbog šoka, ni prva ni zadnja.
Ne more se očekivat brutalna iskrenost 24/7.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:01   #229
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ne vidim nigdje sličnosti ni poveznice, osim u smislu da muškarci nekad svađom i dernjavom skrivaju strah - u njenom slučaju od imanja djece, u slučaju koji ti navodiš od mogućnosti neimanja djece..
Nisam spominjala nikakvu dernjavu i svađu kao poveznicu, niti bi to bila neka bitna sličnost. Ono kaj je tu bitno je muški ego koji se može na ovaj ili onaj način manifestirati, a zbog njega neki strahovi, brige, problemi, sram itd nisu stavljeni na oglasnu ploču prve općine nit se o njima priča bilo s frendovima bilo s nepoznatim osobama, a najčešće im se najteže otvoriti upravo prema najbližim osobama.
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ako ona poznaje njihov sedmogodišnji odnos i njega, zašto je onda uopće dolazila na forum postaviti takvo pitanje?
To mene puno pitaš, kaj ja znam zakaj al lijepo je rekla da dok nije stavila neke dvojbe crno na bijelo i "popričala" tu, da joj je bila zbrka u glavi, a kasnije su joj neke stvari postale jasnije. I to je jedino važno u cijeloj priči.
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Osobito u situaciji ako je on tako brutalno iskren cijelo vrijeme, a njoj je trebalo da smogne hrabrosti pitati ga zašto ne želi djecu sad kada se njoj baš hoće.
Možda zato kaj je to ipak neka druga i daleko osjetljivija tema od svih ostalih u kojima su do sad bili "brutalno iskreni". Sve kaj su si međusobno govorili vjerojatno je podložno promjenama tipa- kosa ti je danas u kaosu i njezin komentar - manje nego tvoja škemba -to bi eventualno bila "brutalna iskrenost" usmjerena vjerojatno na pozitivne promjene. Ali nekaj bitno kao planiranje djeteta ne može se staviti pod zajednički nazivnik s takvim primjerima.
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ok je ako želi djecu, ali je skužio da ga je istovremeno i strah pa mogu zajedno poraditi na tome. U tom slučaju im želim sreću.
Od iznošenja problema do ovog zaključka prošlo je tek par dana, a u međuvremenu je autorica skužila mogući razlog i o tome popričala s mužem te dobila potvrdan odgovor da je ono na kaj je sumnjala upravo razlog njegovoj reakciji. Tako da, nema razloga za neke sumnje koliko se dobro poznaju, očito dovoljno bez obzira na forumsko mišljenje.
Btw slažem se s ovim i pridružujem se tvojim lijepim željama
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:17   #230
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
Ok, naravno da imas pravo na svoje zakljucke, ali moram ti reci da mi nije jasno kako ne razumijes da osobu moze biti sramota straha, pogotovo musku, neznam sa kakvim osobama si okruzena, ali znam kakav je on i razumijem da ga je bilo sram. Nismo svi isti, nekima nije lako priznati da se boji. Kao sto bi ja bez problema priznala strah pred bilo kim, pa cak i banalan strah od leptira i skakavca, ali s druge strane jako tesko bi priznala ili mozda cak nebi da vise ne stanem u najdraze traperice jer sam se udebljala ( primjeri su karikirani ). Nije mi jasno zasto se vecina osoba negativno uhvatila za brutalnu iskrenost, zar je tesko prihvatiti takav nacin funkcioniranja. Ok, prije nekoliko dana kad je povuceno pitanje djeteta i kad mi je dao odgovor koji je dao desio mu se trenutak slabosti, svi na takav trenutak imamo pravo, jednostavno nije imao mu.. da prizna da je papak, nebi ni meni bilo lako. Sad je to otkriveno, u prvom redu krivim sebe jer mi je trebalo toliko da mi padne na pamet taj razlog, u drugom njega jer je mislio da ce me razocarat takvim odgovorom. Krece vrijeme u kojem mu zelim pomoci da prijede preko tog straha, a ako ne uspije meni je to dovoljno ozbiljan razlog za neimanje djeteta. Kao sto sam ja imala pravo biti nespremna tako ima i on, a i da sam bila spremna prije 2 god. vec bi mozda i imali dijete. Prisiljavati i ucjenjivati ga ne zelim, odustati od njega necu jer znam koje traume je prosao (ocito ih nije ni prosao do kraja) i znam koliko ga volim. Da, bit ce tesko pomirit se sa cinjenicom da mozda nikada necemo uspijeti, ali prihvatiti necije slabosti i mane meni je bitnije od tjeranja vode na svoj mlin. Vama hvala na tome sto sam progledala, pomogli ste mi da dodem do razloga, sad mi pozelite srecu da se to rijesi po nasim zeljama, jer i on zeli, ali se boji.
Svatko normalan se boji imati dicu.
Bolest, smrt, hendikepi...na svasta se apstraktnog spremas kad se odlucujes na dicu.
Ali ako nesto zelis, koracas sa strahom.
Druga stvar je paralizirajuci strah kao rezultat traume koja se tebi navodno prezentira.

Da li je ovaj tvoj iskren, upitno je.
Meni nekako ne zvuci kao da je prometni PTSP u pitanju, vise strah vulgaris o kojem sam pisala na pocetku.

Zato mi se cini da ti je prodana prica.
I to toliko efikasno da sad smatras kako je njegov navodno paralizirajuci strah dovoljno dobar razlog da u potpunosti odustanes od onog sto navodno oboje zelite.
Znaci, normalno ti je da patologija pobjedi vase zelje i planove.
Svasta.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:53   #231
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Zato mi se cini da ti je prodana prica.
I to toliko efikasno da sad smatras kako je njegov navodno paralizirajuci strah dovoljno dobar razlog da u potpunosti odustanes od onog sto navodno oboje zelite.
Znaci, normalno ti je da patologija pobjedi vase zelje i planove.
Svasta.
Ja to nisam baš tako shvatila

Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
nema vise verglanja u glavi i trazenja milijuna raznih pametnih i glupavih razloga. Sad se lupam po glavi kako mi to nije prije palo na pamet, ali nekad se desi da je rjesenje ispred nosa. Naravno da on kao dobra vecina muskaraca nije htio priznati svoj strah. Sretna sam jer znam da cemo to rijesiti, medusobno ili uz strucnu pomoc
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:27   #232
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Od iznošenja problema do ovog zaključka prošlo je tek par dana, a u međuvremenu je autorica skužila mogući razlog i o tome popričala s mužem te dobila potvrdan odgovor da je ono na kaj je sumnjala upravo razlog njegovoj reakciji. Tako da, nema razloga za neke sumnje koliko se dobro poznaju, očito dovoljno bez obzira na forumsko mišljenje.
Btw slažem se s ovim i pridružujem se tvojim lijepim željama
Iako me način njenog izlaganja i intuicija uopće ne vode u tom smjeru, stvarno se nadam da je tome tako i da će s vremenom uspjeti.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:12   #233
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
Ok, naravno da imas pravo na svoje zakljucke, ali moram ti reci da mi nije jasno kako ne razumijes da osobu moze biti sramota straha, pogotovo musku, neznam sa kakvim osobama si okruzena, ali znam kakav je on i razumijem da ga je bilo sram. Nismo svi isti, nekima nije lako priznati da se boji. Kao sto bi ja bez problema priznala strah pred bilo kim, pa cak i banalan strah od leptira i skakavca, ali s druge strane jako tesko bi priznala ili mozda cak nebi da vise ne stanem u najdraze traperice jer sam se udebljala ( primjeri su karikirani ). Nije mi jasno zasto se vecina osoba negativno uhvatila za brutalnu iskrenost, zar je tesko prihvatiti takav nacin funkcioniranja. Ok, prije nekoliko dana kad je povuceno pitanje djeteta i kad mi je dao odgovor koji je dao desio mu se trenutak slabosti, svi na takav trenutak imamo pravo, jednostavno nije imao mu.. da prizna da je papak, nebi ni meni bilo lako. Sad je to otkriveno, u prvom redu krivim sebe jer mi je trebalo toliko da mi padne na pamet taj razlog, u drugom njega jer je mislio da ce me razocarat takvim odgovorom. Krece vrijeme u kojem mu zelim pomoci da prijede preko tog straha, a ako ne uspije meni je to dovoljno ozbiljan razlog za neimanje djeteta. Kao sto sam ja imala pravo biti nespremna tako ima i on, a i da sam bila spremna prije 2 god. vec bi mozda i imali dijete. Prisiljavati i ucjenjivati ga ne zelim, odustati od njega necu jer znam koje traume je prosao (ocito ih nije ni prosao do kraja) i znam koliko ga volim. Da, bit ce tesko pomirit se sa cinjenicom da mozda nikada necemo uspijeti, ali prihvatiti necije slabosti i mane meni je bitnije od tjeranja vode na svoj mlin. Vama hvala na tome sto sam progledala, pomogli ste mi da dodem do razloga, sad mi pozelite srecu da se to rijesi po nasim zeljama, jer i on zeli, ali se boji.
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja to nisam baš tako shvatila
Ja jesam.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:50   #234
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ja jesam.
E onda je u međuvremenu promijenila ploču

Btw ako ne znam kaj želim, fakat mi je nonsens od drugog očekivati da to zna.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.