Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 16:10   #81
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa ja fakat mislim da je ona predlozila to cimerstvo do kraja ove godine da bi mu mogla krivicu nabijat na nos.
A možda je jednostavno takva osoba pa ga nakon 7 g. nema srca bez prebijene pare baciti na cestu.
S obzirom da je išla pješice na posao, otkidala od svojih usta i po njegovim riječima se žrtvovala financijski i na druge načine kako bi uspjeli staviti neku određenu sumu novaca sa strane za svadbu koju je on onda neobjašnjivo zapio.

Slično je postupio i moj suprug u jednoj prošloj vezi. Ostavio je curu u stanu dok se nije snašla i dao joj vremenski ultimatum da nađe sebi stan.

Meni to nije ništa neobično i mogu razumjeti, iako bih ja postupila dijametralno suprotno.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:13   #82
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
A možda je jednostavno takva osoba pa ga nakon 7 g. nema srca bez prebijene pare baciti na cestu.
Kaj ti ne čitaš tekst? Ona živi kod njega
Da, baš je Majka Tereza, nema srca odseliti - na cestu. Hm.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:20   #83
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kaj ti ne čitaš tekst? Ona živi kod njega
Da, baš je Majka Tereza, nema srca odseliti - na cestu. Hm.
Ljubav ne nestaje nakon 7g. veze.

On je napravio nešto u afektu (popio njihovu ušteđevinu koju je uglavnom ona stavljala na stranu pa je za pretpostaviti da bolje financijski stoji) i ona je odreagirala isto (otkazala vjenčanje i nazvala sve da ih unaprijed o tome obavijesti).

Sada oboje kupuju vrijeme jer se očito nisu prestali voljeti - on se prijavio u klub liječenih alkosa, ona mu "pomaže" financijski pa kada dođe do love, spremna je iseliti se.

Imaju problem velik kao kuća koji je pred svadbu izašao na vidjelo.

Pitanje je samo da li će ga i kako riješiti.

Ni prva ni zadnja veza koja je u svojoj povijesti imala prekinute zaruke.

To je još i dobro prema onim parovima koji su se međusobno ženili i rastajali po nekoliko puta dok se nisu uravnotežili.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:26   #84
Quote:
Sholder kaže: Pogledaj post


Dogodilo se to da sam kroz period od mjesec i nešto zapio 4000kn
Živim sa zaručnicom i počeli smo planirati svatove. Imam stresan posao kao i ona... radimo na telefonu... Ja sam neznam zašto, uhvatila me neka panika paranoja neznam ni sam djetinje ponašanje i malo po malo sam zapio taj iznos. Lagao sam joj nisam joj nosio izvode samo sam joj govorio "stanje" ona se trudila išla pješke na posao otkidala od sebe kako bi nam uštedila za poklone i svatove. Kupila mi je svašta a ja sam samo sakrivao i slijepo trošio... Zajedno smo 7 godina u vezi...
Kada smo bili u šopingu i kada sam provukao karticu bila je odbijena počeo sam se tresti... počeo sam shvaćati koja sam ja budala i koje si ja gluposti priređujem sramota... Ona je provukla svoju karticu i išli smo provjeriti stanje računa... šokirala se ja sam lagao da je greška u banci i da ću sutra otići provjeriti (lagao sam opet)

Kasnije navečer smo bili u šoku i ja sam se slomio i priznao sam joj... ona je bila van sebe nazvala je odmah kumu i rekla joj po redu nekim ljudima je ispričala nazvala mi je i mamu... rekla mi je da je samo meni vjerovala i da nemože vjerovati...

Toliko sam je razočarao i izgubila je povjerenje u mene... rekla je da do petka otkažem vjenčanje jer sam sam sjebao... prekinula je samnom rekla je da ćemo biti cimeri i da će se iseliti iza nove godine kada skupim lovu da mogu živjeti sam.

Prijavio sam se u udrugu za odvikavanje od alkohola i krećem na sastanke... žao mi je i nadam se da ću uspjeti vratiti njeno povjerenje koje je do temelja srušeno...

Neznam što želim sada od vas ovdje ali... neznam
Nisi to smio napraviti.
Ali, ona je još više kriva jer je 7 godina veze pretvorila u ljutnju zbog 4.000 kuna.
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:26   #85
Men' je ovo super - cura je kriva, ona je rospija koje se treba bojati, proračunata osoba - a autor je samo malo posrnuli anđelak. :klap:
Forum FTW
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:31   #86
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post

Sada oboje kupuju vrijeme jer se očito nisu prestali voljeti - on se prijavio u klub liječenih alkosa, ona mu "pomaže" financijski pa kada dođe do love, spremna je iseliti se.
Da, tu si vjerojatno u pravu, samo taj period će im biti noćna mora jer zvuči kao da o mjesec i pol dana ovisi- biti ili ne biti.
Bolje da su to vjenčanje odgodili dok ne smisle kaj će dalje, nego ovako se mučiti ni vrit ni mimo. Al kaj bi selo reklo
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:37   #87
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Men' je ovo super - cura je kriva, ona je rospija koje se treba bojati, proračunata osoba - a autor je samo malo posrnuli anđelak. :klap:
Forum FTW
To ni meni nije jasno u cijeloj priči.

U najmanju ruku su oboje zasrali na svoj način, ali način na koji se njegova odgovornost umanjuje preko njenih leđa, mene iskreno zapanjuje
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:39   #88
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da, tu si vjerojatno u pravu, samo taj period će im biti noćna mora jer zvuči kao da o mjesec i pol dana ovisi- biti ili ne biti.
Bolje da su to vjenčanje odgodili dok ne smisle kaj će dalje, nego ovako se mučiti ni vrit ni mimo. Al kaj bi selo reklo
A gle, s obzirom da je sve to u afektu s obje strane, možda se tih mjesec i pol produži pa si daju još jednu šansu.
U svakom slučaju kao što veliš
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:44   #89
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post



Ona se treba iseliti tak da mi ovo izigravanje Majke Tereze dok on skupi lovu za sebe zvuči prejeftino.
Al tu je bitno samo kaj ona rekla i da je on nasjeo.
Ak neko otkazuje vjenčanje zbog partnera i prekida, onda prekida sad, a ne iza Nove godine.
Ta il ne misli prekinuti uopće pa ga dodatno zastrašuje s takvim prijedlozima il joj treba vremena zbog nje same dok vidi kamo će. A boldano je čisti bullshit.

Autore, reci joj ako je to razlog - da može odmah iseliti, da ćeš se ti snaći za lovu
(Znam da je ovo SF i da joj to ne bi rekao ni u snu, nažalost, al morala sam to napisati).
Mislim da si ovdje na tragu dobrom. Jel, kao ona neće da se odseli zbog njega . Čeka ona drugu granu na koju će se prebacit, a ovi joj služi kao dobar backup, a još je ona ispala žrtva. Win win kako okreneš . Napisa sam ja autoru da je stjera u kurac. On je zasrao i očito nema želju za ženit se, al bogami nije ni ona anđeo.




Autore, okreni novi list i udalji se što više od dotične. To dokazivanje da bi dobio njenu "ljubav" dok istovremeno bježiš od problema jer sebi ne želiš priznat da ti to vjenčanje ni ne želiš već eto mora se je autodestruktivno ponašanje. Popričaj sa nekim bliskim ili psihologom da ti da perspektivu novu jer ti si emocionalno vezan za dotičnu, pa nisam siguran da ćeš moći donit dobru odluku. Što da se nekim slučajem pomirite? Da li bi želio takvu osobu uza sebe? Ona koja napušta brod kad počme tonut? Koja ti neće bit potpora u teškim vremenima? Tako bi mogao oženit neku poznanicu, a ne nju jer isto bi ti bilo. Ta osoba nije životni suputnik, to je znanac sa kojim si djelio sobu i krevet.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:05   #90
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ljubav ne nestaje nakon 7g. veze.

On je napravio nešto u afektu (popio njihovu ušteđevinu koju je uglavnom ona stavljala na stranu pa je za pretpostaviti da bolje financijski stoji) i ona je odreagirala isto (otkazala vjenčanje i nazvala sve da ih unaprijed o tome obavijesti).
ako je malo pomalo pio mjesec dana, onda nije u afektu.
zapravo on nju zeli otfikariti zbog tko zna kojih razloga, pa je nasao jedan od glupljih nacina.

btw, zasto ljubav ne bi nestala nakon x godina?
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 09:53   #91
Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
Da li bi želio takvu osobu uza sebe? Ona koja napušta brod kad počme tonut? Koja ti neće bit potpora u teškim vremenima? Tako bi mogao oženit neku poznanicu, a ne nju jer isto bi ti bilo. Ta osoba nije životni suputnik, to je znanac sa kojim si djelio sobu i krevet.
Ti zbilja pod "teška vremena" pod koja većina ljudi ubraja gubitak posla, bolest i slične stvari ubrajaš svjesno i namjerno trošenje ušteđevine (i nakon toga višekratno laganje) dok se druga strana istovremeno odriče hrpe stvari da bi uštedjela, za oboje?

Ajde da je potrošio na hranu, režije ili cipele jer su mu se stare raspale, ne bih ništa rekla. No, on je potrošio novce praktički na ništa.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:07   #92
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Men' je ovo super - cura je kriva, ona je rospija koje se treba bojati, proračunata osoba - a autor je samo malo posrnuli anđelak. :klap:
Forum FTW
Nije poanta u tome ko je kriv, to je deplasirano pričati. Veza im traje 7 godina, on stalno cuga, ona se stalno buni, a sad netom pred vjenčanje zbog istog razloga ga otkazuje i na tako ružan način reagira, btw mogla je stavit na oglasnu ploču u istoj općini gdje je trebala bit ženidba dat u Narodne novine, objavit na FB-u itd .
TO SE NE RADI. I to govori štošta o njoj. I više od izraza koji si navela.
Ako treba objašnjenje, objasnit ću
Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
Ta osoba nije životni suputnik, to je znanac sa kojim si djelio sobu i krevet.
Ako je bila iskrena dok je nudila cimerstvo, onda si s ovim totalno u pravu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:12   #93
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Covjek nije napisao da je alkoholicar i kronicna propalica,a nego da ga je uhvatila panika i paranoja pred svadbu (to se desava i u najvecim ljuvavima) ...
Ne opravdavam postupak, ali sigurno kao sto neko rece nije razlog da ga se nakon 7g veze ostavi
Ja isto citam i nevjerujem. Vjerojatno je trolanje.

Meni je isto priprema vjencanja bila grda - cijelo vrijeme nesto napeto, negdje moram ici iako mi se neda, itd .itd. Iskreno kak se ja nisam propio pred vjencanje - nemam pojma.

A nes ti velikog zapijanja ustedjevine. 4k kuna. Pff.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:41   #94
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
TO SE NE RADI. I to govori štošta o njoj.
Možda se žena htjela spriječit da kasnije poklekne i uda se za njega.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 23:11   #95
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nije poanta u tome ko je kriv, to je deplasirano pričati. Veza im traje 7 godina, on stalno cuga, ona se stalno buni, a sad netom pred vjenčanje zbog istog razloga ga otkazuje i na tako ružan način reagira, btw mogla je stavit na oglasnu ploču u istoj općini gdje je trebala bit ženidba dat u Narodne novine, objavit na FB-u itd .
TO SE NE RADI. I to govori štošta o njoj. I više od izraza koji si navela.
Ako treba objašnjenje, objasnit ću

Ne, trebala je ići do kraja.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 13:43   #96
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nije poanta u tome ko je kriv, to je deplasirano pričati. Veza im traje 7 godina, on stalno cuga, ona se stalno buni, a sad netom pred vjenčanje zbog istog razloga ga otkazuje i na tako ružan način reagira, btw mogla je stavit na oglasnu ploču u istoj općini gdje je trebala bit ženidba dat u Narodne novine, objavit na FB-u itd .
TO SE NE RADI. I to govori štošta o njoj. I više od izraza koji si navela
Šta to govori o njoj? Meni govori da je bila šokirana onim što je učinio i postupila ne baš lijepo, ali ne vidim da je postupila ni toliko loše koliko se pokušava prikazati na ovoj temi. ON je taj koji pije i koji ima žestoke probleme. To što je očito društveno prihvatljivije da se alkosu tepa, a čuvanje intime je "sveta krava" i veći grijeh od opijanja, meni samo govori o generalnom stanju društva.

Inače, autor je shvatio koliki problem ima i nadam se da će se uspjeti izvući iz alkoholizma, ali da sam na mjestu njegove cure, ja bih ga ostavila bespovratno (imam kolegicu čiji je muž alkos i to je jedna od rijetkih situacija koje ne bih oprostila, naročito u slučaju recidiva). I inače ne bih bila s osobom koja navodno nije alkos, ali svaki dan mora popiti bar čašicu pića. Isto kao ni s onim koji navodno nije narkoman, ali svaki dan mora smotati joint.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 13:25   #97
Dajte molim vas, kakva je to SVADBENA UŠTEĐEVINA od 4000 kn?
Pa fotograf je bar duplo od toga, kakva svadba, kakvi bakraci?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:05   #98
Znamo da je autor malo neiskren. Zato sam ga i pitao za plaću. Evo ja imam minimalac i to je dvije moje place. Veča je vjerojatnost da je zaboravio dodati nulu ili dvije nule.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:22   #99
Nije zaručnica popiz....dila jer je zapio 4000 kn nego JER ih je zapio.
Jer je zapio baš "tih" 4000 kn koje su zajedno skupljali za te jako važne stvari.
Time joj je vjerovatno dao do znanja koji su mu prioriteti i vidjela je da ona i njihov zajednički život nisu na toj listi.
nego mu je ona toliko bitna da mu je ta lova kroz guzicu prošla.
moglo se radit o 4 kn .

uopće nije stvar u lovi već u namjeni te love.

bar ja tako vidim
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:05   #100
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li i ti primjecujes da u tvojim izjavama postoje, hm, odredjene nepomirljivosti?

Velis, ovisnost je bolest kojom se mice fokus od dubljih problema.

Meni se sad tu cini da bas nije skroz jasno u kojem grmu lezi zec - u alkoholu ili u dubljim problemima?
I sto je tu tocno bolesti.

Usprkos mom forumskom rap-u kojeg su mi prikeljili neki forumski pojedinci - da stalno dijagnosticiram - ja zasita mrzim, ali mrzim bilo kakvo univerzaliziranje, etiketiranje, trpanje ljudi u isti kos.

Jer, Ivo Ivicic je prvenstveno ( i samo) Ivo Ivicic, a 'njegova' depresija ili 'njegov' alkoholizam nikako ne mogu biti bitnije u definiranju njegovog identiteta.

A kroz tvoje rijeci - upravo mi to tako izgleda - ajmo sa svima njima u isti kos! Strogo, nemilosrdno, jer sad cemo mi stvari nazvati pravim imenom

Yeah, right.

Ivo Ivicic je dio jednog sistema, jedne sredine, koja, samo na prvi poged moze izgledati kao da je identicna sredinama u kojima zivimo ti i ja.

Medjutim, devil's in the detail i njegova sredina i moja sredina, i njegov sistem i tvoj sistem se bitno razlikuju.
Toliko se razlikuju da postaje upitno zasto uopce donositi bilo kakve univerzalne zakljucke, kada je to naprosto nemoguce.


I tu razliku treba drzati kao najdragocjeniju kap vode na dlanu - that is, ako se nekome zeli pomoci.

Jedino sto mogu razumjeti kod potrebe za guranjem svih nas u isti kos je kod onih koji se vole osjetiti da sjede, oh, na tako visokom konju

Autor je svoj problem rijesavao 7 godina alkoholom. Vjerujem i nekim drugim metodama, takodjer. Nije ga uspio rijesiti. A mozda i je.
zaboravljamo da nije uvijek slucaj da se neki problem rijesava alkoholom.... nekad alkohol JE problem

koliko samo znam mladih koji piju zato sto mogu, zato sto je petak, zato sto wuuhuuuu idemo se svi sad napit jer ce nam biti super... zato sto moraju ucit pa ce radije pit, zato sto su dobili dzeparac, zato sto su dobili placu, zato sto nisu dobili placu, zato sto im je rodjendan, zato sto je prijatelju rodjendan, zato sto je prijateljevom susjedu rodjendan, zato sto su mladi pa je red da se pije dok si mlad

i znam puno odraslih koji piju jer to nije alkohol, to je samo piva, on nije alkoholicar vec si samo svaku vecer uz dnevnik popije 3 deci, pola litre, litru finog crnog vina jer je dobro za krv

u nasem drustvu cuganje je prihvatljivo. ne samo da je prihvatljivo vec se potice. kad ne pijes si izrod jer si dosadan nekul, asketa i sl
pijani ljudi su slatki, simpaticni, drustveni, zabavni

nije ni sipmaticno ni zabavno zivjeti s osobom koja pije a ima jako puno vrsta alkoholicara:

solodrinkeri - pijes svaki dan (ne do granice riganja) jer si ne mozes zamisliti dan da si malo nakon posla ne popijes. alkohol ne bi trebao biti lijek za stres

socijalni cugeri - pije se jer svi piju, jer se ne moze izaci van bez da se napije do nesvijesti (pa bilo to i jednom mjesecno, ako ne mozes da se ne napijes kad god izadjes van, imas problema)

kroneri - inventar u birtijama i dat ce zadnju lipu za pivu

osobe koje piju su nepouzdane. u stanju su lagati i sebi i svima drugima samo da prikriju svoju potrebu za cuganjem. nisu svi poceli cugati jer su imali problema, nekad si sami stvore problem time sto cugaju a ne mogu ili ne zele prestati

piti ili ne piti, to nije odluka koju ti je donio netko drugi
kao sto ni doticnog nije cura natjerala da sustavno laze, izmisljava i glumi. on je to sam odlucio i sproveo

on je shvatio da je usrao, ne vidim zasto ga se sad tapsa po ledjima i pronalaze izgovori za to. koji god da je razlog cuganju, ona mu nije pivu tocila u grlo niti ga je tjerala da joj laze, skriva i mulja

Zadnje uređivanje satori : 26.11.2014. at 14:28.
satori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.