Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 08:11   #1
Muž me ne brani pred svekrvom

Ja i muz zivimo u zajednici vec 1 godinu,ostalo nam je jos 3 mjeseca i idemo u drugu drzavu.U braku smo 1 godinu i trudna sam,sto nam je donjelo veliku radost.Svekrva s kojom zivim je zivi nocmar....ja sam uspjela presutjet sve gotovo i mogu reci da joj nisam rijec ruznu rekla u ovu gotovo 1 godinu.Sinoc je opet bila svadja a radi se o tome kako ona nije zadovoljna mojim ciscenjem po kuci i naravno onda ona krene nabrojavat od kulina bana do danas,pocne vrijedjat roditelje...itd.Na kraju je moj muz pukao i rekao joj sta vise hoces,nabrojao joj i uglavnom posvadjali se,to je zavrsilo time sto je ona krenula kleti moje nerodjeno dijete...i tu je muz pukao i poceo joj psovati i lupati.Sve u svemu ona je to svalila sve na mene i ja sam ispala djavo tu.

Nakon toga ona sinu prilazi i kaze izvini i pocne plakati i on joj se izvine.Ona nakon toga nastavlja protiv mene i onda sam ja pukla a muz samo sjedi skamenjen,svekrva kaze mi izlazi iz stana mog, ja ustanem da odem u svoju sobu ona za mnom itd itd...Muz samo suti tu sve,ja mu kazem hocu li otici odavde sada on kaze samo nemoj ,ali postuj je..itd ,da ne duljim ovako je nastavilo do kasno

Za nju me nije briga ,rekla sam joj kad odselim mrtva je za mene,i to zaista mislim,,ali me moj muz iznervirao jer nije stao uz mene tu,njih dvoje se posvadjali i pomirili a ti se bori sama,tako je ispalo.Kasnije on govori htio je da ne nastavlja svadju samo medjutim ja sam mu dala do znanja da vise necu ni jednu glupost presutjeti i da ce na kraju morati stati na neciju stranu ,ciju nije me briga.

Nemam razumljevanja nikako za njega,i ako nije spreman bit uz zenu ne trebam ga.Prijateljica mi kaze da pretjerujem ,da je razumljivo sto u toj situaciji nije mogao da se vise svadja pa presutio u nadi da nju prodje huja...ali ja nisam namjerno popustala.Kako bi vi reagovali ? samo se kajem sto ne izadjoh iz stana imala sam kljuceve od kuce mojih roditelja koji nisu tu,ali bjese kasno
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 08:29   #2
Jadan je on sa njom i to su teške manipulacije jedne bolesne i pokvarene ženske osobe.
Sin je vjerovatno godinama izmanipuliran sa ovakvom mamom i ipak te je obranio ali kako obraniti sebe i tebe od luđakinje koja nga maltretira godinama?
Imaš još 3 mjeseca pa ako si izdržala godinu izdrži još 3 mjeseca.
Što manje budi blizu te sebične i iskreno rečeno odurne spodobe od svekrve. Bilo bi najbolje da do odlaska odeš svojima ali ako ti nisu blizu onda je to teško. Na njena proklinjanja moli za nju. To ti kažem kao vjernik. Znam da zvuči kontradiktorno ali tada sve što govori ići će na njenu dušu i njoj natrag.
Pusti je Bogu.
Ti budi smirena, šetaj što češće (sad je lijepo vrijeme), radi stvari koje te vesle i otiđi što češće kod neke frendice, kume, susjede.
Izdrži tu frustriranu i bolesnu babetinu ako nemaš već gdje otići a u slučaju ovako nečega (ona želi da pobaciš bebu, to je jasno) pozovi policiju.
Kada dođu dva u uniformi da vidiš kako će se luda baba (nema bolji naziv) smiriti.
Ona ali sin dobiva drugu percepciju svega.
Ona i njen sin a nesrećom tvoj muž imaju svoj odnos i tu ne možeš ništa. On je jednako očajan kao i ti. Razumijem tugu zbog odlaska sina u inozemstvo, razumijem da je nemirna, možda i ljuta, možda nezadovoljna sa tom činjenicom ali ovo je egoizam i poremećenost.
Koji kako pišeš, traje oduvijek.
Kada odeš van ona kada zove ti se ne javljaš a mužu objasni zašto. Ta osoba nije dobra za bebu ni mladu mamu.
Bude li ti on stvarao vani problema sa njom, ona silila nešto, da se preseli vama ili slično nogiraj njega i njegovu mamu jer bebin mir i tvoj mir su neprocjenjivi. Sa njom ne buš nikada imala mira u braku pa je drži što dalje. Nisu sve svekrve takve ali sa ovakvom ne možeš drugačije. Svi imaju strahove i brige, probleme pa ne proklinju svoju snahu ili bebu ili sinove i kćeri.
Zato izdrži i što prije otiđi vanm a mužu objasni zašto je to nužno jer je on slab pa da ga rospija ne bi ucjenjivala.
Vani neće moći kako želi imati kontrolu ni nad njim a niti nad tobom.
Ovo nije možda najugodniji savjet ali sada je najkorisniji.
Što manje vremena budi uz nju a u slučaju da te napadne zovi murju pa neka njima objašnjava zašto je napala trudnicu.
Kada odeš van sa njom si na kako ste, dobro sam i to je sve.

Zadnje uređivanje pozitivax : 20.04.2016. at 08:40.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 08:55   #3
A zasto ti odmah ne odselis u tu praznu kucu i tamo budes jos ta tri mjeseca?
Nego mislis ostat u tudoj kuci i svadat se.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:06   #4
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
A zasto ti odmah ne odselis u tu praznu kucu i tamo budes jos ta tri mjeseca?
....
Ima praznu kuću ?

Otiđi Medina u tu praznu kuću ako je posjeduješ ili smiješ koristiti, sve da imaš mira. Zato da ne počneš nalikovati na tu svekrvu (hoće to ako smo u blizini takvih idiota) i da bebica ne doživljava stresove.
Preseli stvari već sutra i tamo dočekaj preseljenje u drugu državu.
To bi trebao i tvoj muž napraviti.
Što dalje od te poremećene svekrve. Dok si u društvu takve poremećenosti sve to izgleda normalno i normalni počnu nalikovati ludima.
Posebno tvome mužu treba mir od mame. Bilo bi dobro da se makne od nje dok ne odete van.
Mir je ono što sada trebaš a ne da te netko maltretira
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:08   #5
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Ja i muz zivimo u zajednici vec 1 godinu,ostalo nam je jos 3 mjeseca i idemo u drugu drzavu.U braku smo 1 godinu i trudna sam,sto nam je donjelo veliku radost.Svekrva s kojom zivim je zivi nocmar....ja sam uspjela presutjet sve gotovo i mogu reci da joj nisam rijec ruznu rekla u ovu gotovo 1 godinu.Sinoc je opet bila svadja a radi se o tome kako ona nije zadovoljna mojim ciscenjem po kuci i naravno onda ona krene nabrojavat od kulina bana do danas,pocne vrijedjat roditelje...itd.Na kraju je moj muz pukao i rekao joj sta vise hoces,nabrojao joj i uglavnom posvadjali se,to je zavrsilo time sto je ona krenula kleti moje nerodjeno dijete...i tu je muz pukao i poceo joj psovati i lupati.Sve u svemu ona je to svalila sve na mene i ja sam ispala djavo tu.

Nakon toga ona sinu prilazi i kaze izvini i pocne plakati i on joj se izvine.Ona nakon toga nastavlja protiv mene i onda sam ja pukla a muz samo sjedi skamenjen,svekrva kaze mi izlazi iz stana mog, ja ustanem da odem u svoju sobu ona za mnom itd itd...Muz samo suti tu sve,ja mu kazem hocu li otici odavde sada on kaze samo nemoj ,ali postuj je..itd ,da ne duljim ovako je nastavilo do kasno

Za nju me nije briga ,rekla sam joj kad odselim mrtva je za mene,i to zaista mislim,,ali me moj muz iznervirao jer nije stao uz mene tu,njih dvoje se posvadjali i pomirili a ti se bori sama,tako je ispalo.Kasnije on govori htio je da ne nastavlja svadju samo medjutim ja sam mu dala do znanja da vise necu ni jednu glupost presutjeti i da ce na kraju morati stati na neciju stranu ,ciju nije me briga.

Nemam razumljevanja nikako za njega,i ako nije spreman bit uz zenu ne trebam ga.Prijateljica mi kaze da pretjerujem ,da je razumljivo sto u toj situaciji nije mogao da se vise svadja pa presutio u nadi da nju prodje huja...ali ja nisam namjerno popustala.Kako bi vi reagovali ? samo se kajem sto ne izadjoh iz stana imala sam kljuceve od kuce mojih roditelja koji nisu tu,ali bjese kasno
Muž nije stao na ničiju stranu, po meni je trebao reći dosta i vas obje poslati u pizdu materinu i tu presjeći a ne gledati kako se svađate. Opet mogu ga razumjeti jer je bio sjeban u tom momentu, mater ga je izmanipulirala.
Muž treba prekinuti napad na tebe, a to je najbolje tako da presječe i sa majkom riješi što ona ima protiv tebe. U miru se kasnije može popričati i dogovoriti oko nesuglasica. Sukob majke i žene nikada ne završi na dobro zbog specifičnosti situacije, a on je u nezgodnoj situaciji da treba birati strane jer često i ti znaš biti bezobrazna i neprimjereno reagirati a opet živiš u kući njegovih roditelja i trebala bi ih poštovati. To je jako nezavidna situacija i zbog toga on nije znao na čiju stranu stati, zapravo vjerojatno je tu bilo jako loših rječi sa obje strane i jebi ga kako presuditi..?

Popričaj s njim i jasno mu reci kako je odnos njegove majke prema tebi neprimjeren, kako to više ne možeš trpjeti i reci mu da razgovara sa majkom i postavi stvari na svoje mjesto. Ako on to nije u stanju, uostalom ako je slabić, a obično jest jer takve majke jako negativno utječu na takve muškarce, na tebi je odluka želiš li ga takvog trpjeti ili prekinuti vezu. Pri tome dobro iskalkuliraj realnu težinu problema jer si trenutno jako nošena bijesom i emocijama koje si nakupljala mjesecima i tražiš zadovoljštinu...
Još kratka napomena, obzirom na majčine izljeve bijesa, prokletstva i uvreda on vjerojatno nosi i teške rane u sebi, vjerujem da se i na njemu tako istresala, ne bi bilo loše popričati snjim o njegovom odnosu i osjećajima koje gaji prema majci..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:26   #6
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Muž nije stao na ničiju stranu, po meni je trebao reći dosta i vas obje poslati u pizdu materinu i tu presjeći a ne gledati kako se svađate.

Tako je moj presjekao prvu svadu izmedu mene i svekrve, i bome nikad se poslije u ovih 20 g nismo posvadale niti je ona gurala nos u moje kuhanje i pospremanje...

Opet mogu ga razumjeti jer je bio sjeban u tom momentu, mater ga je izmanipulirala.

Ah te mamice.....
Muž treba prekinuti napad na tebe, a to je najbolje tako da presječe i sa majkom riješi što ona ima protiv tebe. U miru se kasnije može popričati i dogovoriti oko nesuglasica. Sukob majke i žene nikada ne završi na dobro zbog specifičnosti situacije, a on je u nezgodnoj situaciji da treba birati strane jer često i ti znaš biti bezobrazna i neprimjereno reagirati a opet živiš u kući njegovih roditelja i trebala bi ih poštovati.

Srecom nece morati jos duho to trpjeti jer mater se ocito ne zna kontrolirati, a medina isto nema zivce sa vojnog otpada da ih moze mijenjati svako malo...
Osim toga, trudna je....

Još kratka napomena, obzirom na majčine izljeve bijesa, prokletstva i uvreda on vjerojatno nosi i teške rane u sebi, vjerujem da se i na njemu tako istresala, ne bi bilo loše popričati snjim o njegovom odnosu i osjećajima koje gaji prema majci..
...jer ce kroz neko vrijeme iste te osjecaje predlikati na svoju zenu....
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:27   #7
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...
Muž treba prekinuti napad na tebe, a to je najbolje tako da presječe i sa majkom riješi što ona ima protiv tebe. U miru se kasnije može popričati i dogovoriti oko nesuglasica. Sukob majke i žene nikada ne završi na dobro zbog specifičnosti situacije, a on je u nezgodnoj situaciji da treba birati strane jer često i ti znaš biti bezobrazna i neprimjereno reagirati a opet živiš u kući njegovih roditelja i trebala bi ih poštovati. To je jako nezavidna situacija i zbog toga on nije znao na čiju stranu stati, zapravo vjerojatno je tu bilo jako loših rječi sa obje strane i jebi ga kako presuditi..?
...
roditelje treba poštivati,
a još više ako nas primaju u svoju kuću,
ili novčano i radno pomažu.

kod poslodavaca ne izvoljevamo,
jer ćemo dobiti otkaz.
zašto bi nas roditelji trebali trpiti ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:38   #8
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
roditelje treba poštivati,
a još više ako nas primaju u svoju kuću,
ili novčano i radno pomažu.

kod poslodavaca ne izvoljevamo,
jer ćemo dobiti otkaz.
zašto bi nas roditelji trebali trpiti ?
On neka poštuje svoju majku koliko god želi, to mu je "dužnost"..
Ona ne, što ona ima sa njegovom majkom, je li se udala za nju, je li joj obećala ljubav i vjernost, hoće snjom raditi i podizati djecu? Što se nje tiče njegova majka je obični stranac i poštovat ju može koliko ova poštuje nju samu. Očito je da ju njegova majka ne poštuje već se po manipulativnom obrascu nastavlja ponašati prema njoj kao prema sinu. Ona to nije dužna trpjeti, odnosno ako joj se ne sviđa i ne može imati mir u toj kući trebala bi ga sa svojim mužem potražiti na drugom mjestu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:42   #9
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
kod poslodavaca ne izvoljevamo,
jer ćemo dobiti otkaz.
Ne izvoljevamo, u svakom ugovoru imaš obaveze i prava.
Iako ne znam kako smo roditeljstvo povezali sa poslovnim odnosom.

Taj koji može proklinjati nerođeno dijete je smeće od čovjeka, pa nek imao 300 kuća, i takvu osobu definitivno nisi dužan poštovati, što god pisalo u rodnom listu.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:45   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...
što ona ima sa njegovom majkom, je li se udala za nju, je li joj obećala ljubav i vjernost, hoće snjom raditi i podizati djecu? Što se nje tiče njegova majka je obični stranac i poštovat ju može koliko ova poštuje nju samu. ...


njegova majka,
automatski postaje i njena majka
i baka njenoj (eventualnoj) djeci.
treba je poštivati.

problem je u današnjem vremenu.
mnogi mladi misle,
kako su jaja starija od kokoši
i bahate se
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:46   #11
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Ja i muz zivimo u zajednici vec 1 godinu,ostalo nam je jos 3 mjeseca i idemo u drugu drzavu.U braku smo 1 godinu i trudna sam,sto nam je donjelo veliku radost.Svekrva s kojom zivim je zivi nocmar....ja sam uspjela presutjet sve gotovo i mogu reci da joj nisam rijec ruznu rekla u ovu gotovo 1 godinu.Sinoc je opet bila svadja a radi se o tome kako ona nije zadovoljna mojim ciscenjem po kuci i naravno onda ona krene nabrojavat od kulina bana do danas,pocne vrijedjat roditelje...itd.Na kraju je moj muz pukao i rekao joj sta vise hoces,nabrojao joj i uglavnom posvadjali se,to je zavrsilo time sto je ona krenula kleti moje nerodjeno dijete...i tu je muz pukao i poceo joj psovati i lupati.Sve u svemu ona je to svalila sve na mene i ja sam ispala djavo tu.

Nakon toga ona sinu prilazi i kaze izvini i pocne plakati i on joj se izvine.Ona nakon toga nastavlja protiv mene i onda sam ja pukla a muz samo sjedi skamenjen,svekrva kaze mi izlazi iz stana mog, ja ustanem da odem u svoju sobu ona za mnom itd itd...Muz samo suti tu sve,ja mu kazem hocu li otici odavde sada on kaze samo nemoj ,ali postuj je..itd ,da ne duljim ovako je nastavilo do kasno

Za nju me nije briga ,rekla sam joj kad odselim mrtva je za mene,i to zaista mislim,,ali me moj muz iznervirao jer nije stao uz mene tu,njih dvoje se posvadjali i pomirili a ti se bori sama,tako je ispalo.Kasnije on govori htio je da ne nastavlja svadju samo medjutim ja sam mu dala do znanja da vise necu ni jednu glupost presutjeti i da ce na kraju morati stati na neciju stranu ,ciju nije me briga.

Nemam razumljevanja nikako za njega,i ako nije spreman bit uz zenu ne trebam ga.Prijateljica mi kaze da pretjerujem ,da je razumljivo sto u toj situaciji nije mogao da se vise svadja pa presutio u nadi da nju prodje huja...ali ja nisam namjerno popustala.Kako bi vi reagovali ? samo se kajem sto ne izadjoh iz stana imala sam kljuceve od kuce mojih roditelja koji nisu tu,ali bjese kasno
Pa 3 mjeseca buš još nekak izdurala ,a onda uživancija!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:48   #12
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


njegova majka,
automatski postaje i njena majka
i baka njenoj (eventualnoj) djeci.
treba je poštivati.
Koja glupost
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:48   #13
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


njegova majka,
automatski postaje i njena majka
i baka njenoj (eventualnoj) djeci.
treba je poštivati.
Nemreš poštivati nekoga tko proklinje nerođeno djete. Budimo realni.Naravno. Pod uvjetom da je to istina i da je baba fakat proklela nerođeno unuče.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:56   #14
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nemreš poštivati nekoga tko proklinje nerođeno djete. Budimo realni.Naravno. Pod uvjetom da je to istina i da je baba fakat proklela nerođeno unuče.
ovisi li se,
ili ne o majkama
- treba se intelektualno postaviti iznad nesporazuma,
poštivati i razgovarati.

ako ne ide,
elegantno se maknuti,
bez prekidanja odnosa.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:00   #15
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ovisi li se,
ili ne o majkama
- treba se intelektualno postaviti iznad nesporazuma,
poštivati i razgovarati.

ako ne ide,
elegantno se maknuti,
bez prekidanja odnosa.
Da naravno. No za trpiti glupost moraš bit iznimno jak i nadmoćan. Nažalost nemaju svi te kapacitete. Ova dama bi to trebala odraditi još samo 3 mjeseca. Ne čini se nekaj kaj nije izvedivo. Nakon ta tri mjeseca bu se odvojila od gospođe,a onda je na gospođi da se ispriča kaj je ikad proklela unuče. Ako to uspije onda i ne moraju prekinut odnos. Ne čini mi se priča nekaj prerealnom ionak.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:07   #16
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
...a onda je na gospođi da se ispriča kaj je ikad proklela unuče. ...
teške izjave obično dolaze,
nakon tuđih težih radnji,
ili postupaka.
pitanje je tko se kome treba ispričati

najbolje je biti razuman, tolerantan
i poštivati roditelje.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:14   #17
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
teške izjave obično dolaze,
nakon tuđih težih radnji,
ili postupaka.
pitanje je tko se kome treba ispričati

najbolje je biti razuman, tolerantan
i poštivati roditelje.
Krin sa oproštenjem ne s..
Jesi bio kad u takvim odnosima, ja sam kroz njih prolazio čitav život.
Ne postoji tu poštovanje, poštovanje postoji do trenutka kada tebe netko ne uvrijedi i prekine krug poštovanja. Tada više ne možemo govoriti o poštovanju već o razmišljanju o prekidu sukoba ili prekidu utjecaja dotične osobe.
Supruga nema nikakvu obvezu prema njegovoj majci, to je jednostavno dobra volja koja može počivati na poštovanju i zajedničkim interesima. Ukoliko se radi o različitim karakterima njih dvije se ne moraju slagati, ali ne moraju ni ratovati. Međutim u praksi to nije tako jer naš bijes prije ili kasnije pronađe kanale kroz koje izađe van. Većina odnosa između nevjeste i svekrve je oduvjek bila prepuna tenzija, sa poštovanjem ili bez njega. Sina si rodio, nevjestu nisi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:21   #18
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
teške izjave obično dolaze,
nakon tuđih težih radnji,
ili postupaka.
pitanje je tko se kome treba ispričati

najbolje je biti razuman, tolerantan
i poštivati roditelje.
Nema tog pitanja u ovom slučaju. Starija osoba bi ipak trebala imat neki malo kulturniji nivo kada izgubi kompas. Trebala bi biti po defoltu razumnija i ne govoriti takve stvari koje se nikada ne govore. Ako uspije ta gospođa spoznat da to nije njen život nego njihov onda bu se lakoćom ispričala i ušla u njihov život. AKo to ne uspije ne mogu zamjeriti ljudima koji prekriže tako tupaste ljude pa čak i ako su im roditelji.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:24   #19
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


njegova majka,
automatski postaje i njena majka
i baka njenoj (eventualnoj) djeci.
treba je poštivati.

problem je u današnjem vremenu.
mnogi mladi misle,
kako su jaja starija od kokoši
i bahate se

Zašto partnerova majka treba postati meni majka, a moja njegova?

Ne.

Svatko ima svoju.

Nemojmo ludovati. Od pamtivijeka je poznata famozna tenzija između svekve i snajke (ili kako se već kaže u kom kraju).

Poštovanje treba postojati, obostrano. No ako ne ide, svatko treba postaviti granice do kojih je spreman ići.

Kad vidim ovakve priče, smrznem se. Iako nemam idiličan odnos sa mamom svog partnera, naše tenzije su zaista banalne prirode i hvala bogu na daljini između nas, nadam se da se neće razviti u ono što bi mogle postati da smo si tu.

Ja tu ženu poštujem jer je zaslužna što je moj partner takav kakav je, iako duboko u sebi vjerujem da je nije aktivno ni svjesno pridonijela tome nego da je grah eto tako pao, mogao je postati i inatljivi idot sa vrlo dominantnom majkom, koji ne poštuje ženski rod i fura neki mačo krkanski film.

Ne želim ni zamisliti situaciju u kojoj dolazi do sukoba kakav je autorica imala, mada, da dođe do toga, nisam sigurna kako bi se postavio i na čiju bi stranu stao...jer sudeći po nekom uzorku, oni koji imaju dominantne mame, ti se ne znaju suprotstaviti baš njima.

Autorice, odi u koću svojih ili kod brata/sestre/rodbine. Trudna si i sve ostalo je nebitno zapravo, a može ti ozbiljno škoditi.

Ona ti nije majka, no zbog unuka/unuke mogla je postati/biti nešto bliže toj ulozi. Očito je da to neće biti i prije svega ne želi biti. Ja ne bih ostajala u njezinoj kući, pa makar bila sama na svijetu, bez ikakvih opcija.

I posve je realno da će kasnije omekšati, ispričati se na svoj ponosni način ili pak praviti da se ništa nije dogodilo.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:24   #20
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
...
Ne postoji tu poštovanje, poštovanje postoji do trenutka kada tebe netko ne uvrijedi i prekine krug poštovanja. ...
sada treba preći na drugi level životne "igrice".
pokažeš razumijevanje i još uvijek poštovanje,
pa se "igra" okreće u obostranu korist.
svemir (moral i etika)
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.