Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 18:16   #81
Ja sam,da si olakšam i da nemam toliko misli u glavi uzela papir i olovku i na jednoj strani napisala pozitivno a na drugoj negativno u toj vezi i sad naravno odmah sam krenula sa listom negativnih i ispisala tri lista,pa sam skužila kako pozitivno jednostavno ne vrijedi napisat.
Malo se bolje osjećam jer sam shvatila da mi uzalud sažaljenje,da mi uzalud misli kak bi bilo lijepo da se vratimo jedno drugom i da zaboravimo što je bilo ali ipak moji osjećaji više nisu isti i ja sam slomljena skroz tako da ne znam kako bi mogla vratit povjerenje u tu osobu i uopće bit s nekim tko me toliko povrijedio ne samo sad nego kroz cijelu vezu kad smo imali trzavica i svađa i shvatila sam i čak bi rekla upoznala onu drugu stranu njega koja se kroz svađe uvijek ista pokazivala a definitivno mi to ne treba u životu. Dovoljan mi je odgovor da me netko više ne želi pa reko eto ne želim ni ja tebe više jer ljubav tu ne postoji.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:16   #82
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
strpljivo čekaj, vrijeme ispere sve
klišej je znam ali je istina
i prestani bjesomučno u glavi vrtiti bilo koju scenu iz filma kako je bilo i kako bi bilo..
pusti ga s mirom
voljet ćeš opet, voljet će te opet a ovo više neće boljeti
A šta ako ne prolazi i nakon 5godina?
manekenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:54   #83
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Podrav svima! Zanima me vaše mišljenje o tome na koji način ste vi preboljeli bivšeg partnera?
Svi kažu da vrijeme liječi sve ali to mi tako šuplje zvuči.
Ja sam prekinula našu vezu i sad će te sigurno reći 'Što se sad žališ???' ali nije funkcioniralo. Ja ga i dalje volim ali znam da nema smisla počimati iznova kad ni prvi put nije išlo. I nikako da se izvučem iz začaranog kruga u kojem jedan dan razmišljam kako možda drugi put bude super, kako ljubav pobjeđuje sve, kako ćemo ovaj put uspjeti, dok drugi dan razmislim malo bolje i sjetim se da je nakon svih naših razgovora što je krenulo krivo on zaključi da sam ga ostavila jer mi je dosadio . I onda je zapravo glupo od mene što se zavaravam da će komunikacija "drugi put" biti bolja.
Loša komunikacija je bila samo jedan dio te priče...a prekinuli smo prije nekih pet mjeseci. Ja imam 29, on 34. I dalje mi je jako stalo do njega, nedostaje mi svaki dan i nikako se ne mogu natjerati da pustim tu priču.
Imate li vi iskustva s time, kako riješiti takvu zavrzlamu u glavi? Vjerujete li da postoje ljudi koji se zavole ali jednostavno nisu jedno za drugo, nisu kompatibilni?
- odbolujes (vremenom)
- prestanes se bojati da nece naici neki koji ima sve to i ono sto ti je kod ovoga smetalo

Da. Moguce je zavoliti nekoga, a da niste kompatibilni dovoljno da ostanete zajedno.
ogranicena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 01:00   #84
Moje misljenje je da, ako ga bas nisi zamrzila ili ti se zgadio jel, neces ga prestat bas voljet. Mislim da je normalno da to ostane tu negdje, samo se transformira u drugu vrstu ljubavi(bez one pozude i sl) jer s vremenom se ohladis od toga ako bas svr veze prekinete. Znaci ako se potpuno makned od njega. U mom slucaju je uvijem vrindilo daleko od ociju, daleko od srca.

ali naravno, najlakse je preboljet tako da se ponovno zaljubis, nades novog decka jel..
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 05:33   #85
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Moje misljenje je da, ako ga bas nisi zamrzila ili ti se zgadiojel, neces ga prestat bas voljet. Mislim da je normalno da to ostane tu negdje, samo se transformira u drugu vrstu ljubavi(bez one pozude i sl) jer s vremenom se ohladis od toga ako bas svr veze prekinete. Znaci ako se potpuno makned od njega. U mom slucaju je uvijem vrindilo daleko od ociju, daleko od srca.

ali naravno, najlakse je preboljet tako da se ponovno zaljubis, nades novog decka jel..
Boldano. Gađenje. Meni se moj bivši toliko zgadio da nemam riječi s kojima bih to mogla opisat. Nemam više trunka osjećaja za tu seljačinu nakon što sam doživjela šok nad šokom,nakon što sam dobila laži i neiskrenost a i ja sam budala jer mi je trebalo dosta dugo da sve saznam. Od slatkoriječivosti do muljanja. Ne znam šta mi je bolje bilo za čut i na šta sam pala od volim te najviše na svijetu,do ti si mi jedina,želim sve samo s tobom najgore što sam mogla doživjet je da je on iskren samnom da on nema drugu i da ga druge ne interesiraju ali je na kraju krajeva uvijek bio problem u meni nikad u njemu. :klap::klap: Manipulator. Baš me zanima kad mi je htio reć da drka na neku jeftinu konobaricu na lokaciji gdje mu je i posao,mora da je od tog bio jako umoran
Hvala Bogu da sam na vrijeme dobila loš predosjećaj o našoj vezi jer bi u protivnom samu sebe posrala.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 07:51   #86
Quote:
manekenka25 kaže: Pogledaj post
A šta ako ne prolazi i nakon 5godina?
proći će, kad tad..
nema tu lijeka, nema neke točne računice, vrijeme zalovanja za partnerom je inddividualno..no nemoguće je da zauvijek tuguješ i žališ za nekim
moguće je u biti ali tada je to neka vrsta opsesije..isto kao što s edogađa bol u našem srcu tako se događaju i neke reakcije u našem mozgu, nakon nekog vremena počine obrambeni mehanizam..
problem su krizne situacije koje mogu biti okidać za vraćanje korak dva unatrag..

problem sa prekidom je da ne samo što gubimo voljenu sosobu već na neki naćin gubimo i osjećaj pripadnosti , sigurnosti..gubimo tlo pod nogama, doslovce
snaga treba, treba ju naći u sebi, boriti se, proći potrebno razdoblje tugovanja i tada se boriti da ponovno staneš na noge
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 07:53   #87
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Moje misljenje je da, ako ga bas nisi zamrzila ili ti se zgadio jel, neces ga prestat bas voljet. Mislim da je normalno da to ostane tu negdje, samo se transformira u drugu vrstu ljubavi(bez one pozude i sl) jer s vremenom se ohladis od toga ako bas svr veze prekinete. Znaci ako se potpuno makned od njega. U mom slucaju je uvijem vrindilo daleko od ociju, daleko od srca.

ali naravno, najlakse je preboljet tako da se ponovno zaljubis, nades novog decka jel..
prestat će ga voljeti
ljubav je jedna i jednina..nema neke druge vrste ljubavi..to su smao nijanse,roditeljska, ljubavnička, prijateljska...

jel ti voliš sve svoje bivše? ili su ti samo dragi na neki naćin jer su bili dio tvog života?
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 17:20   #88
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ma neš ti mene ovo je najelelentarnija psihologija...
Ti ne prolaziš kroz sve te faze istovremeno nego se odbijaš sresti sa boli..i pokušavaš raditi što god ti padne na pamet zbog straha od boli, stoga ljubiš njegovu sliku, razmišljaš o njemu, ljutiš se na njega.. jer percipiraš da je još tu blizu, kraj tebe..
Odlučujući moment dolazi kada odlučiš pospremiti njegovu sliku na tavan, izbrisati broj, maknuti ga sa facea itd. Tek tada ulaziš u fazu sama sam, više ga nema u mom životu, moram preboljeti i krenuti dalje. Ovo odgađanje žalovanja o besvijesti samo je začarani krug koji će te na kraju odvesti u psihičku bolest, ti se svaki dan izlažeš strašnim emocionalnim izbojima, koji kada se zbroje na duge staze budu gori od samog žalovanja, i u svemu se pogubiš i na kraju prdneš u potić...

Kod osjetljivih osoba to je čest slučaj, one se plaše negativnih emocija i njihov ego će naći elemente nezrele obrane od takvih emocija, ideš u bilo što makar i u razne opsesije, iluzije samo kako bi si napravila prihvaljivu iluziju stvarnosti. Kao osoba koja se plaši aviona, dizala, ljudi i slično i sve će učiniti da se ne suoči sa strahom...
Ovo što je radical napisao je teška istina.
Ja sam prolazila sve te faze kao i ti. Svaki dan i tako godinama.
Dugo je trajalo. Doslovno sam se uništavala, a od mojih osjećaja prema njemu ostala je samo neka fiksirana ljutnja na život jer nisam mogla prihvatiti da nas dvoje, kao savršeni jedno za drugo, nećemo biti zajedno.
I isto tako, sjećala sam se i mana i vrlina, svaki dan je bio tobogan dok nije došlo do potpunog psihičkog ludila.
Fizički me počelo bolit koliko me to sve opsjedalo, pričala sam sa njim u svojoj glavi neprestalno.
Nema šta nisam radila da to prestane..od ulazaka u brojne neuspješne veze, puštanju drugim muškarcima da me iskorištavaju(tad si nisam mogla pomoći, moj sustav vrijednosti je bio kompletno uništen)..
I tako dok nisam dotakla dno.
Nakon još jedne neuspjele veze gdje me taj novi isto odbacio(podsvjesno sam znala da je moja krivnja što sam inzistirala na naočigled neuspješnoj vezi) sam otišla kod psihijatra.
Polako sam počela shvaćati da mi veze propadaju jer nemam emocija više iskrenih za muškarce.(čak ni ljude općenito)
To je bilo zato jer nisam bila iskrena prema sebi, priznati da nije išlo i da me taj moj mr. x zapravi možda i nije toliko volio i da ta veza i nije bila baš savršena(a taj je bio šarmer svih razmjera, neopisivo drag poeta koji je znao moje emocije bolje od mene same).
Uglavnom to moje bauljanje se nastavilo, sad malo mi je bilo lakše provoditi dane jer mi je psihijatar prepisao neku terapiju..
E...da dodam...ja jesam naočigled nastavila sa svojim životom...nema s čim se nisam bavila, koje hobije nisam probala..čak uz fakultet i stalni posao i društvo i sve... samo u meni je jednostavno bila ogromna praznina. Kao da više nisam imala duše...

Ali polako...puževim koracima malo su se stvari pomicale.
Ja sam postajala druga osoba.
Prestala sam se identificirati s njim i s tom vezom.
To je bila ključna promjena.
Stvoriti sebi NOVI život.
Kad sam to počela raditi, u moj život jest ušao pravi muškarac.
Dan danas me drži kao kap vode na dlanu, mnogo se poštujemo i o svemu dogovaramo.
On misli na moje potrebe i ja na njegove. Velika smo si podrška.
Osjećam se voljeno, sigurno i zaštičeno. O svemu mogu s njim pričati i nema emocionalne boli.
To je pravi odnos kakav treba biti.
Imamo i najljepšu malu bebu.

Sad kad se sjetim bivšeg - to je bila jedna druga vrsta ljubavi, nikako za brak i sigurna sam da s njim nikad nebi imala duševni MIR.

Nadam se da si prestala žalovati, a ako nisi da nečeš ići tako daleko kao ja što sam morala ići na psihijatriju
A i tamo nije tako loše, malo popričaš s nekim i vidiš da je to sve ok...nitko te ne sudi i saslušat će te nepristrano.

Sve najbolje
x

Zadnje uređivanje Deniaa : 11.07.2016. at 17:34.
Deniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 13:52   #89
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Podrav svima! Zanima me vaše mišljenje o tome na koji način ste vi preboljeli bivšeg partnera?
Svi kažu da vrijeme liječi sve ali to mi tako šuplje zvuči.
Ja sam prekinula našu vezu i sad će te sigurno reći 'Što se sad žališ???' ali nije funkcioniralo. Ja ga i dalje volim ali znam da nema smisla počimati iznova kad ni prvi put nije išlo. I nikako da se izvučem iz začaranog kruga u kojem jedan dan razmišljam kako možda drugi put bude super, kako ljubav pobjeđuje sve, kako ćemo ovaj put uspjeti, dok drugi dan razmislim malo bolje i sjetim se da je nakon svih naših razgovora što je krenulo krivo on zaključi da sam ga ostavila jer mi je dosadio . I onda je zapravo glupo od mene što se zavaravam da će komunikacija "drugi put" biti bolja.
Loša komunikacija je bila samo jedan dio te priče...a prekinuli smo prije nekih pet mjeseci. Ja imam 29, on 34. I dalje mi je jako stalo do njega, nedostaje mi svaki dan i nikako se ne mogu natjerati da pustim tu priču.
Imate li vi iskustva s time, kako riješiti takvu zavrzlamu u glavi? Vjerujete li da postoje ljudi koji se zavole ali jednostavno nisu jedno za drugo, nisu kompatibilni?
Ljudi vole KOMPLICIRATI oduvijek......ako si niste posložili sve u glavi i dalje ćete biti u začaranom krugu....
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:22   #90
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Ljudi vole KOMPLICIRATI oduvijek......ako si niste posložili sve u glavi i dalje ćete biti u začaranom krugu....
ja imam jednu rodicu koja je opsjednuta sa likom koji ju je spucao i otišao sa starijom kokom..i to već traje koju godinu,od toga da im je dolazila na vrata gdje žive, pa to teških psihofizičkih-stanja u koja dotična upada.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 21:32   #91
Nema recepta.
Dok trazim nacin, ulijevam votku da mi pomuti um
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 09:01   #92
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Nema recepta.
Dok trazim nacin, ulijevam votku da mi pomuti um
pusti votku
i postavi stvari na pravo mjesto.

nije suđeno (karma, karakter, ...),
a kada nije suđeno,
nema smisla patiti.
kraj
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 10:47   #93
Da je to tako jednostavno i da prodje tako kada sebi kazes u sekundi svijet bi bio idealno mjesto.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 11:36   #94
zapravo jest jednostavno. Stvar je u nadi ili u želji da se ta osoba vrati. Kad doista shvatiš (i prihvatiš) činjenicu da iz nekog razloga niste jedno za drugo i da veza ne funkcionira niti bi nekim čudom mogla postati super, ta želja nestaje, a s njom i bol zbog gubitka.
Uzgred, može se voljeti nekoga i ne biti s njim, niti željeti biti s njim. Ljubavne boli uglavnom proizlaze samo iz povrijeđenog ega.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 20:25   #95
Malo mi je čudna situacija voljeti nekoga sa kime iz xy razloga ne želiš biti.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 22:15   #96
Voliš i želiš opet biti jer voliš i trebaš tu osobu, a s druge strane ne želiš zbog povrijeđenosti i zbog straha da se opet ne ponovi. Jednostavno tako.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 00:00   #97
Jednostavno je to racionalno postaviti, ali obzirom da ljudi ne idu samo mozgom nego i emocijama koje su već tu, potreban je određen proces kako bi se ono zamišljeno provelo u djelo.

Taj proces, naravno, ne treba trajati predugo jer je onda posrijedi iluzija, ali nije normalno ni da se preko noći čovjek zavara i kaže kraj. Ne može to onaj kome se emocije nisu ohladile.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 11:48   #98
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A nekad, nekad treba zavoljeti sebe tako jako da ti nikad više ne padne na pamet nekog tko te natjerao na mijenjanje kože iznova, nazvati svojom ljubavlju. Jer on to nije. Samo prolaznik kojeg si voljela, ništa više. Ne suputnik, nikad to.

Voljet ćeš opet. I biti ćeš voljena. Sve te prošle komplicirane priče će biti tek crtica i ništa više. Otplači. I živi.
Hvala ti na ovome Anais. <3
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 11:58   #99
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Jednostavno je to racionalno postaviti, ali obzirom da ljudi ne idu samo mozgom nego i emocijama koje su već tu, potreban je određen proces kako bi se ono zamišljeno provelo u djelo.

Taj proces, naravno, ne treba trajati predugo jer je onda posrijedi iluzija, ali nije normalno ni da se preko noći čovjek zavara i kaže kraj. Ne može to onaj kome se emocije nisu ohladile.
Potpisujem. Racionalno je jednostavno. Znaš što trebaš napraviti da bi riješio problem i znaš zbog čega to trebaš napraviti i što je dovelo do toga. Ali srce ne sluša razum...ono tjera svoju volju i onda si zbunjen. Zašto ga želiš ako te odnos ne ispunjava, zašto ti nedostaje kad si usamljena s njim, zašto ga samo želiš zagrliti kad znaš da to neće ništa riješiti ili popraviti.
I zato se ljudi muče...jer ne shvaćaju kako možeš voljeti nekoga tko nije za tebe.
Mislim da sam se ja pomirila s time. Sad mi je malo lakše. I dalje mi nedostaje, i dalje mi je žao što nismo uspjeli ali znam u kojem smjeru moram ići i ne planiram se vraćati nazad na šbbkbb.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 12:19   #100
Samo sada i kroz izvjestno vrijeme dok ne osjetiś da si "preboljela" śto manje a najbolje 0 kontakta sa njime jer śto je daleko od oćiju, daleko je i od srca
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.