Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 15:46   #41
Quote:
Integer kaže: Pogledaj post
Ok, svatko ima pravo na svoje mišljenje, javio sam se zbog mišljenja drugih i ukazivanja na neke stvari koje ja vjerojatno ne vidim.
Nadalje, itekako sam svjestan da je mali nije afirmirana ličnost i upravo zato pokušavam skrenuti pažnju ženi da ga ovakvim načinom odgoja i trpanja pod stakleno zvono sjebava. Sada se afirmira, a po meni, afirmirat će se krivo ako ga i majka i baka filaju na način koji opisujem.
Drugoj autorici koja misli da sam tipičan balkanac koji misli da mamu treba što prije maknuti, jer eto, ti si muškarac, govorim da to nije slučaj. Ovo izgleda bolesno ne samo meni, već i pojedincima oko nas, zajedničkim prijateljima koji su isto primjetili. Kada sa 15 godina, laganom bradom i visinom 180 grliš mamu ispod sisa sa naslonjenim vratom na rame i pimpekom priheftanim na njenu guzicu ispračajući mene i goste koji imaju upitnike iznad glave vjeruj mi djeluje i više nego čudno.
Ono što je istina što tvrdite da iako sam stariji i zreliji ne znam kontrolirati neke stvari i tu nekakvu akumuliranu ljutnju cijelog prethodnog perioda usmjeravam na krivu stranu.
Festivale sam spomenuo u kontekstu druženja mame i mene sa ekipom kada smo bili mladi, iako stariji nego što je mali danas. Čisto kao potvrdu da smo oboje bili za društvo, ne vezani toliko za roditelje.
Ekipu koju spominjem za malog je ekipa iz škole i sa treninga, gdje uvijek kada dođe u novu sredinu napravi istu grešku. Nameće se.
Nausikanja, preuveličavaš. Nitko ne škrguče zubima niti se to događalo. Jedino je što mi se nakupilo sve što sam tolerirao i gurao pod tepih. Sada, eto, pucam. Od tuda i post na ovom forumu kao i većine ovdje...
Sorry ak si tak shvatil, nisam htjela reći da si ti tipičan balkanac, nego sam to doživljavala i u svojoj obitelji od bliskih ljudi pa mi se nije činilo normalno Naslušala sam se rečenica tipa ''Ja sam muško pa ne grlim nikoga'', spljač . Eto, ne znam točno jer nisam vidjela ovaj njihov tip grljenja, možda stvarno jesi u pravu. Teško je to reći ovako preko foruma samo iz tvog opisa.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 15:47   #42
Mislim da nema govora o tome.
Integer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 15:49   #43
Meni se cini da se tu ponovno radi o jebenoj, vjecnoj muskoj zrtvi. Jer on jadan mora poslusat klinca koji govori sto se moze, a sto ne.
Ma genijalno! Asertivnost nula boda, osobne granice nula bodova, ali glavno da se ekipa poigrava sa adolescentskom psihijatrijom.
Majketimile koji shit!
Edit: treba provjerit dal mali ima stetovirano 666 ispod kose
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 15:53   #44
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni se cini da se tu ponovno radi o jebenoj, vjecnoj muskoj zrtvi. Jer on jadan mora poslusat klinca koji govori sto se moze, a sto ne.
Ma genijalno! Asertivnost nula boda, osobne granice nula bodova, ali glavno da se ekipa poigrava sa adolescentskom psihijatrijom.
Majketimile koji shit!
Edit: treba provjerit dal mali ima stetovirano 666 ispod kose
Obzirom da nema stručne ekipe ovdje koja može dati adekvatne savjete eto na tvoju inicijativu dajem preporuku da se ova tema ugasi. Tko će šta govorit kada ni nušikaja nema što pametnog za reći..

Mali je normalan, otac je lud, moderatiri ključajte ovo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 15:56   #45
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni se cini da se tu ponovno radi o jebenoj, vjecnoj muskoj zrtvi. Jer on jadan mora poslusat klinca koji govori sto se moze, a sto ne.
Ma genijalno! Asertivnost nula boda, osobne granice nula bodova, ali glavno da se ekipa poigrava sa adolescentskom psihijatrijom.
Majketimile koji shit!
Edit: treba provjerit dal mali ima stetovirano 666 ispod kose
S ovakvim živcima kakve ti imaš, ti nebi trpila ovu situaciju niti dva dana. Ne izigravam žrtvu, već otvoreno pišem da i ja znam biti seronja prema krivoj osobi, malome, sa svojim periodičnim tišinama. Tražim za konstruktivan savjet za promjenu mojeg ponašanja, a ti se ponašaš ko junferica. Imaš li nešto konstruktivno za reći s obizrom na litanije literature koju si pročitala na temu? Ako da, rado ću poslušati.
Integer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 15:58   #46
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni se cini da se tu ponovno radi o jebenoj, vjecnoj muskoj zrtvi. Jer on jadan mora poslusat klinca koji govori sto se moze, a sto ne.
Ma genijalno! Asertivnost nula boda, osobne granice nula bodova, ali glavno da se ekipa poigrava sa adolescentskom psihijatrijom.
Majketimile koji shit!
Edit: treba provjerit dal mali ima stetovirano 666 ispod kose
A sta bi ti rekla da je obrnuta situacija, da curicu od 15 godina tata grli ispod sisa prislonjen na nju? Ja se sjecam sebe s 15 godina, tad ti vec postaje drustvo jako bitno, ja sam u prvom srednje cijelo ljeto provela sa curama iz razreda na moru, nisu ti vise roditelji centar svijeta. Mama bi se trebala drukcije postaviti, ovakvo popustanje malom u svemu i grljenje na taj nacin...to nije prirodno i s razlog je cudno autoru i gostima...
Crvena-boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 15:59   #47
Ajmo sumirat malo, moze?
Klinac je prvo prosao razvod svojih roditelja, i to ocito gadan.
Prosao je vezu svoje mame sa nasilnim tipom.
Prosao je kroz useljenje strane osobe u svoj zivot.
Prosao je rodjenje novog djeteta koje za razliku od njega ( za sada) ima i manu i tatu.
I klinac ima problema sa ponasanjem??? No shit!
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:01   #48
Nije normalno i ne moze biti,po mom misljenju mali je moguce gay
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:02   #49
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ajmo sumirat malo, moze?
Klinac je prvo prosao razvod svojih roditelja, i to ocito gadan.
Prosao je vezu svoje mame sa nasilnim tipom.
Prosao je kroz useljenje strane osobe u svoj zivot.
Prosao je rodjenje novog djeteta koje za razliku od njega ( za sada) ima i manu i tatu.
I klinac ima problema sa ponasanjem??? No shit!
S problemom sam se i javio, nismo otkrili toplu vodu. Što sugeriraš? Kakav pristup?
Integer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:04   #50
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ajmo sumirat malo, moze?
Klinac je prvo prosao razvod svojih roditelja, i to ocito gadan.
Prosao je vezu svoje mame sa nasilnim tipom.
Prosao je kroz useljenje strane osobe u svoj zivot.
Prosao je rodjenje novog djeteta koje za razliku od njega ( za sada) ima i manu i tatu.
I klinac ima problema sa ponasanjem??? No shit!
Ima, i zato ga se vodi psihijatru, a mama treba biti svjesna da sinčić nema što raditi oko njene suknje niti ju ćapati ispod sisa već bi trebao hvatati druge cure za onu stvar ne više za kikice..
Pa evidentno je da mali ima problema i da majka toga nije svjesna i još participira u takvom ponašanju..
Otac pita što mu je za činiti a ti nisi riječi rekla osim što si sasula i drvlje i kamenje na očevu nezrelost, a on je možda najsvjesniji u ovoj priči jer je otvorio temu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:07   #51
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Nije normalno i ne moze biti,po mom misljenju mali je moguce gay
Hahahah, ma zasto bi bio gay? A i da je gay to uopce nije bitno, pa nije "biti gay" nista problematicno.

Autore, reci zeni da procita ovu temu, nek razmisli i preispita neke stvari, mozda promjeni pristup klincu ako postane svjesna cime ce ovakav njen stav rezultirat.
Crvena-boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:08   #52
Quote:
Integer kaže: Pogledaj post
S ovakvim živcima kakve ti imaš, ti nebi trpila ovu situaciju niti dva dana. Ne izigravam žrtvu, već otvoreno pišem da i ja znam biti seronja prema krivoj osobi, malome, sa svojim periodičnim tišinama. Tražim za konstruktivan savjet za promjenu mojeg ponašanja, a ti se ponašaš ko junferica. Imaš li nešto konstruktivno za reći s obizrom na litanije literature koju si pročitala na temu? Ako da, rado ću poslušati.
Pa sad si vec puno blize pravom problemu - a to su tvoje tisine. Gutas ljutnju, gutas nezadovoljstvo i onda te prasne potisnuti gnjev.
Zasto sutis? Ne kazem da se trebas derat, nego pokusaj smireno, ali jasno i glasno reci sto te smeta i sto zelis da bude drugacije i onda se pridrzavaj toga.
Ako ne zelis prat sudje za malim - pa ti nemoj i reci da neces. Postavi jasne granice jer ovako, gutajuci nezadovoljstvo, gutajuci bijes postajes jako toksican.
Situacija u kojoj se nalazis nije jednostavna, nije laka, no nisi ni prvi ni zadnji.

I, da. Mislum da preusmjeravas ljutnju na krivu odobu. Ako te smeta sto ti zena previse paznje pisvecujes sinu - trebas to s njom rijesiti
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:09   #53
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ajmo sumirat malo, moze?
Klinac je prvo prosao razvod svojih roditelja, i to ocito gadan.
Prosao je vezu svoje mame sa nasilnim tipom.
Prosao je kroz useljenje strane osobe u svoj zivot.
Prosao je rodjenje novog djeteta koje za razliku od njega ( za sada) ima i manu i tatu.
I klinac ima problema sa ponasanjem??? No shit!
Kome ti objasnjvas uopce?
Covjek je zauzeo stav...i to je to.
Mamu treba osvjestiti...ako je to uopce moguce
A nadobudnog ocuha...prizemljiti.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:09   #54
Quote:
Integer kaže: Pogledaj post
S problemom sam se i javio, nismo otkrili toplu vodu. Što sugeriraš? Kakav pristup?
Napisala sam ti. Govori sto ti smeta, jasno i glasno, po mogucnosti bez stdzbe. Postavi pravila i drzi ih se.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:11   #55
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kome ti objasnjvas uopce?
Covjek je zauzeo stav...i to je to.
Mamu treba osvjestiti...ako je to uopce moguce
A nadobudnog ocuha...prizemljiti.
Zašto prizemljiti? Na koji način?
Integer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:11   #56
I da, malom treba terapija. Treba ga podrzat danastavi ici psihologu, a to se najbolje moze blagim i prijateljskim pristupom
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:16   #57
Malo si mislim... meni bi bio pun klinac sa mi uvjete diktira što ću radit s drugim djetetom i moje vlastito dijete a kamoli da mi se tuđe postavlja s visoka.

I mislim da je glavni problem što autor to nema s kime iskomunicirat. Nitko tamo valjda ne komunicira normalno (pretpostavka s obzirom na količinu nakipljenog bijesa prema 15ogodišnjem klincu i materina reakcija svaki put kada se ukaže na bilokakvu sitnicu vezano u prvog klinca?)...

Katastofa.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:22   #58
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Malo si mislim... meni bi bio pun klinac sa mi uvjete diktira što ću radit s drugim djetetom i moje vlastito dijete a kamoli da mi se tuđe postavlja s visoka.

I mislim da je glavni problem što autor to nema s kime iskomunicirat. Nitko tamo valjda ne komunicira normalno (pretpostavka s obzirom na količinu nakipljenog bijesa prema 15ogodišnjem klincu i materina reakcija svaki put kada se ukaže na bilokakvu sitnicu vezano u prvog klinca?)...

Katastofa.
Meni se svi u toj prici cine zdrmani i van balansa. Zasto ta majka tako brije - pojma nemam. Definitivno klincu tim ponasanjem radi stetu. I smatram da poocim, netko tko je svojevoljno usao u tu zajednicu, puno moze napraviti da se situacija stabilizira.
A to se moze zauzimanjem cvrstog stava. Asertivno, a ne nasilno.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:25   #59
Nausikaja ima pravo.

Grozno mi je čitati što sve lijepite klincu.

Nitko ne kaže da je lako, teško je i s rođenom djecom, kamoli s partnerovom.

A teško je bome i mami s ovakvim partnerom i svaka joj čast što je uz klinca kojem je potrebnija nego mužu (koji je valjda odrasla osoba) i pazi da se ne osjeća zanemareno u obitelji, naročito uz novopridošlog brata koji živi i s ocem i s majkom.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:25   #60
Pa ti si ful mlad covjek da sad vise uopce nema pravo 'izlazit van' i radit neke svoje stvari. Mislim da ces s njom morat malo drugacije jer mi se cini da ona kolo vodi, a ti si poslusnik. Moras malo crvrscr se postavit(reci ti njoj ne nekada pa vidi kakva ce bit reakcija, a ne samo zasutit). Ja popizdim kad muskarci nemaju svoje ja, kad sve potcine zeni/curi. Zasto odustajrs od svojeg ja? Ako te ta zena ne postuje, nemas sta vise radit s njom, ti si u najboljom godinama mladosti, a ona je sad vec stara koka skoro.

Sto se tice malog, pranje suda i odbijanje je normalno jer je tinejđer, pa tad radis sve suprotno od onog sto ti se kaze. Radi li sve ono sto mu mama kaze? Ako radi, onda tebe ne postuje.
Mislim da je ona previse zastitnicki prema njemu nastrojena sto cr ga kostat na kraju jer nece znat funkcionirat medu drugom okolinom.

To sto nema prijatelja-jel mozda debel pa ga zezaju? Jel ima nekakvih takvih problrma da bi ga ostali mogli zadirkivat? Moguce da je imao neku traumu pa se sad tesko spocijalizira. Sumnjam da mali ne kuzi da su rastavljeni, pa ima 15 godina. A da pitate razrednika kakav je u skoli? Kakav ne s prijateljima? Ja bi ga tamo poslala psihologu ako eventualno ima nekih problema koje su oni primjetili.
Inače ne vidim da ovakvo ponasanje noje normalno jer znam dosta tih klinaca koji nemaji frendove. Evo od najboljeg prijatelja brat je tek ovu godinu izasao van, a ima 17. Inace preko dana nokud bas ne ide, samo visi za kompjuterom.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.