Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2016., 00:56   #41
Nije problem kad se pije kava s kim god.
Problem je kad se skriva da se pila kava. Ili s kim se pila kava.
Cudi me da ne primjecujete razliku.
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 01:06   #42
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Dobro da ga se riješila.
Nije imala povjerenja u takvog čovjeka i sada će sigurno birati pametnije.
I biti sretnija osoba.
već vidim... drugi dan veze, a ona panično kopa po njegovom fejsu i očekuje od njega detaljno objašnjenje za svaku žensku osobu na listi... plus naravno dokaze da mu je ono fakat sestrična ili teta
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 01:16   #43
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Izgleda da je svatko ovo što je autorica ispisala iščitao drukčije.
Tu se ništa ne da napraviti.

Dobro da ga se riješila.
Nije imala povjerenja u takvog čovjeka i sada će sigurno birati pametnije.
I biti sretnija osoba.
Slazem se, uz dodatak da mora iz ove price izvuci i pouku za rad na sebi, ne samo prilikom odabira muskaraca.

Moze bit da fali informacija, ali njena izjava da je on dodavao zene na fejs i to skrivao... Prvo se zapitam koliko oni godina imaju. Onda se zapitam u kojoj je mjeri ona posesiva/paranoicna, a u kojoj on muljator. Nemamo cijelu pricu. Nema li povjerenja samo u njega ili nece imati niti u kojeg sljedeceg?

Moze biti da ovaj slucaj promatram kroz naocale svog iskustva, ali kada partner negoduje zbog random ljudi na fejsu, provjerava koliko sam i kad bila aktivna na netu/mobitelu, s kim sam pila kave i slicno, meni ne mirise na dobro.
Ili cemo biti odrasli pa se suzdrzavati kontrole nad partnerom jer je za ozbiljan odnos kljucno povjerenje, a ono automatski iskljucuje gore navedene provjere ili cemo sve odmah objesiti macku o rep.

Dakle, mozda je on muljao. Ona jos uvijek nije sigurna je li je varao, je li flertao ili je samo te zene iz x drugih razloga imao za fb frendice. Ono sto je sigurno je da ona svoju posesivu mora staviti pod samokontrolu i vjerovati buducem partneru, jer ljudi generalno bas i ne vole biti pod konstantnim povecalom.

Nekad ce to povjerenje biti izigrano. Ali nam takav slucaj nikad ne smije posluziti za to da se pretvorimo u detektiva koji ce pratiti svaki partnerov korak. Da, nakon gorkog iskustva tesko je oduprijeti se zelji, ali je nuzno za zdrav odnos, a mislim da autorica nije na dobrom putu s generalizacijama koje je iznijela.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 09:52   #44
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
...za ozbiljan odnos kljucno povjerenje, a ono automatski iskljucuje gore navedene provjere ili cemo sve odmah objesiti macku o rep.

Dakle, mozda je on muljao. Ona jos uvijek nije sigurna je li je varao, je li flertao ili je samo te zene iz x drugih razloga imao za fb frendice.

Nekad ce to povjerenje biti izigrano. Ali nam takav slucaj nikad ne smije posluziti za to da se pretvorimo u detektiva koji ce pratiti svaki partnerov korak. Da, nakon gorkog iskustva tesko je oduprijeti se zelji, ali je nuzno za zdrav odnos, a mislim da autorica nije na dobrom putu s generalizacijama koje je iznijela.
Eto ovi dijelovi mi se sviđaju, i sama tako mislim. Pišem jer sam u vezi s jednim koji dosta podsjeća na autoričinog bivšeg i jer se polako počinjem pitati da li je i on "igrač"?

Mislim da je to razlog muljanju i potrebi da se skriva nešto, makar to nešto bilo sasvim nevino kao naprimjer novi ljudi koje dodaje na fejs. Ovaj moj me dodao na fejs i stao sa svim aktivnostima, prije toga je imao i po nekoliko postova dnevno, nakon što me dodao odjednom je mijenjao cover jednom mjesečno i eventualno bio tagan od nekog s posla. Nisam se zabrinjavala ali sam pitala da li me ima na nekoj restricted listi zbog koje ne vidim šta objavljuje ali je rekao da nema i da je to javni profil na kojem svi sve vide. I ja zaboravila na sve dok jednog dana nisam došla kod njega i vidjela da je na fejsu i da to nije isti fejs koji ja vidim na njegovom profilu? Kad sam pitala kako to da ja sa svog fejsa ne vidim šta posta njegov odgovor je bio da ne zna, ovo-ono.. na kraju se "slučajno promijenila postavka kod objava". I morao je hitno ići nekud tako da nismo raspravljali. Frendovi s kojima sam pričala su mi potvrdili da je malo sumnjivo da lik 6 mjeseci skriva sve objave od mene, nakon čega je, navodno, promijenio postavke.

Ima još takvih situacija u kojima se ono što priča ne poklapa s onim što radi, ali neda mi se nabrajati. Recimo ima jednu žensku s kojim se dopisuje, ne znam koliko često ali češće nego samnom (vidjela sam jer mi je isto slao screenshotove da nešto dokaže, mada nisam tražila) lajka joj svaki k, tipa kad ženska share-a neki post od stranice koja dijeli žensku robicu, sad navodno je pozvan kod nje na rođendan ali je natuknuo kako će vjerojatno samo otići odnijeti poklon i nazad doma, jer si baš i nije dobar s njom, vide se svakih pola godine i tak... nije to njegovo društvo. I sad si ja mislim... zašto netko tko te vidi svakih pola godine i tko nije tvoje društvo ima potrebu da te zove na rođendan a ti se osjećaš dužnim ići?

Kad sam pitala za neku drugu žensku prvo mu je kao trebalo malo da se sjeti kak se zove... pa je nakon mjesec dana za istu tu žensku slučajno provalio kak je spašavala njega i njegovog frenda na jednom tulumu na koji idu samo stalni gosti nekog birca. I to kad mu je izletio njen nadimak, onak zbunjeno zastane na trenutak i onda nastavi priču oslovljavaući ju sa "jedna frendica".

I tak, ima tih sitnica poprilično ali zasad samo snimam jer nisam tip koji će ići okolo i mahnito pratiti svaki njegov korak, mislim da ako si je baš zabrijao da će imati mene i još neku sastrane da će to napraviti pa makar ja angažirala pola njegove ulice da ga prati. Sama ne mogu saznati da li me mulja a ako pitam odgovor koji dobijem je da sam zabrijala. Naravno da neće priznati da je muljator i da mu je gušt misliti kako mu je cura toliko zatelebana da popuši svaku laž.

Htjela sam reći da mislim da su neki likovi jednostavno takvi, zabriju da su neki ultra cool igrači i da je ne znam kakva umjetnost muljati žensku, i dok si to ne izbiju iz glave neće ni jedna imati sretnu vezu s njima!

Ono što mene polako počinje mučiti, isto kao i kod OP, je što su to sitnice koje primjećujem i koje kad pitam za njih, dobijem najležerniji mogući odgovor da je to glupost, ništa, da ne obraćam pažnju na to, da ne zabrijavam, da je to možda moja nesigurnost koja će proći i slično. Možda i je nesigurnost ali je nekako previše sitnica!

A inače je sjajan, bajan, mazan, pun pažnje, uvijek govori točno ono što treba, ma kao po scenariju iz onih cheesy ljubića.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:01   #45
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Nije problem kad se pije kava s kim god.
Problem je kad se skriva da se pila kava. Ili s kim se pila kava.
Cudi me da ne primjecujete razliku.
Ovo!
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:34   #46
Ja ne sakrivam ništa.

Na tebi je da me prihvatiš kao osobu kakva jesam ili ne.

Za uzvrat dajem isto.

FB nemam i zaista su mi smiješni mnogobrojni threadovi gdje dolazi do
konflikata koji su posljedica tko je koga i zašto dodao ili oduzeo.

Slično kao kad bih na ulici pozdravio nekoga pa da dobijem
ultimatum " tko je ona, ne želim da ju više pozdravljaš, tu je sigurno
nekada nešto bili ili će biti".

Za takve osobe nema mjesta u mome životu. Odmah i trenutačno.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:40   #47
ne vidim uopće problem,normalo da ću prešućivat stvari, kada ti svaka sitnica istine izađe na uši.
nauči čovjek izbjegavat takve situacije,odnosno prepozna ih unaprijed.

imao sam vrlo loša iskustva sa FB,iako nisam ama baš ništa po njemu radio,također i sa forumom,ono seciranje svake upisane riječi i slova i konstantno nagledanje.
i zato kažem laži ili šuti,ovisno što trenutna situacija zahtjeva.opravdano je!

Zadnje uređivanje Otto83 : 09.07.2016. at 11:52.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:47   #48
Kad pročitam "Nije problem kad se pije kava s kim god.
Problem je kad se skriva da se pila kava. Ili s kim se pila kava.
Cudi me da ne primjecujete razliku." uhvati me jeza.

Čitam to kao potencijalnu apsolutnu obvezu da se uvijek sve izbifla čim se uđe u vidokrug i sluhokrug partnera...a ako se to ne učini odmah se smatra da se nešto skriva.
Teški su mi i presmiješni ljudi koji forsiraju takav tip apsolutne transparentnosti. Za mene su to prikriveni ljubomorci koji si racionaliziraju svoje prave posesivne motive.

Iako većinom kažem ako se zbije nešto interesantno ili me okolnosti navedu na to, znam popiti kavu s frendicom ili poznanicom a da ne kažem ništa mužu. Ne zato jer nešto skrivam, nego jer niti je događaj u sebi skrio neku bitniju informaciju za podijeliti sa supružnikom, niti je to bitno za naš odnos. Onako, jednostavno tema ne dođe na tapet jer nam je nebitna.
Evo, neki dan sam popila kavu u gradu s jednim muškim frendom, ničeg novog, nisam mužu ni spomenula. Počeli smo razgovarati o nečem stotom kad sam došla doma, do kraja dana sam već zaboravila na tu kavu. I zašto je sad odjednom spominjati? Kavu koja je nama kao paru totalno nebitna. Samo da položim račun?

Sigurno i on tako meni ne govori uvijek s kim je sve na određeni dan pio kavu ili koga je sve sreo.

I nikom ništa.

Dobro, nekad mi propusti reći neki sočni trač, krenemo na neku stotu temu, pa zaboravi, pa mi kaže tek za mjesec dana (kad se sjeti) kad sam već van svih tokova. E tu poludim.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:49   #49
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Najveca je sloboda i zivot kad pokraj sebe nemas paranoicnog, posesivnog manijaka nego normalnu osobu koja ti vjeruje, postuje te i voli (i ne brka to s posjedovanjem i kontrolom) pa mozes picit po kavama s kim hoces i kad hoces, samo eto najcesce ne stignes, jer najvise zelis biti s tim normalnim. Al kad stignes popit kavu s xy osobom, doceka te zagrljaj a ne detektor lazi

Sto je netko rekao, razumijem covjekovu potrebu za skrivanjem, s obzirom na od autorice do sad napisano.
Pa da, mislila sam da je to jednostavno za shvatiti.

Naravno da sam sretna što mogu u miru ručati nakon posla s prijateljicama u gradu i popiti kavu nakon toga, bez da mi zvoni mobitel svakih 10 minuta sa pitanjima da li sam završila i o čemu pričamo i tko je točno sve tamo.
Vidim da na sreću dosta vas nije imalo bliske susrete s takvom osobom, ali kad te netko traži da mu za 150 ljudi izlistaš odakle se točno znate i u kakvom ste odnosu (mislim da većina ljudi ima ljude iz škole, ulice, faksa, posla, teretane, eventualno random poznanici s nekih fešti s kojima se često srećete), prožvačeš to. S vremenom ta osoba postane ljubomorna i na vaše vlastite roditelje i braću, prijateljice, apsolutno sve ljude s kojima bi se htjeli povremeno družiti, a koji su vam bitni, do kad za ''mir u kući'' ne prestanete kontaktirati sa svima i tad kreće pakao. Meni je drago da forumašica ovdje pametuje kako se ti dotični psihopati spase, ali ne želim joj da se ikad u životu dovede u situaciju da se boji svaki dan, a granice posesivnosti se samo dižu i dižu, tako ni ne shvatiš kad si lupio o samo dno.
Da, jesam se spasila, jer sam sa svojim mužem u 6 godina naučila da ljubav nije vezanje lancima, ultimatumi i prijetnje, i da se povjerenje gradi godinama, kroz razne životne situacije, a ne kroz to koga on ili ja imamo na FB-u kojeg posjećuješ valjda 3 puta tjedno kad čekaš red ili imaš problema sa nesanicom. Taj tko se želi smuvati, napravit će to s FB-om ili bez njega.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:51   #50
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Slično kao kad bih na ulici pozdravio nekoga pa da dobijem
ultimatum " tko je ona, ne želim da ju više pozdravljaš, tu je sigurno
nekada nešto bili ili će biti".

Za takve osobe nema mjesta u mome životu. Odmah i trenutačno.
Pa...iz mog iskustva, nakon seciranja liste sa FB-a, dolazi do ovog, korak po korak...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:03   #51
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Nije problem kad se pije kava s kim god.
Problem je kad se skriva da se pila kava. Ili s kim se pila kava.
Cudi me da ne primjecujete razliku.
Ja primjećujem razliku. No stvar je u nečem drugom. Ti u tom odnosu podrazumijevaš da bi se osoba kojoj se javlja s kim se i kada pila kava zadovoljila samom tom informacijom.

Nažalost, iz mog iskustva i time ne tvrdim da se to odnosi na autoricu, iako iskreno vidim neke naznake tog ponašanja, ta informacija vrlo, vrlo često služi da daljnje rasprave i na višoj razini za pokušavanje modeliranja osobe i njenog ponašanja. Do sada nisam srela osobu koja bi čisto informativno željela znati takve detalje partnerova života ("Kakva sad kava, Nisi javio/la unaprijed, Kakva Petra/koji Marko, Pa mislila sam da se poznate iz 3. srednje, kak sad veliš da ste se upoznali u 4.?"), a da se iza toga ne krije barem malena želja za kontroliranjem ili mijenjanjem partnera.

Ukratko, i moj je bivši takav. Čudno, nije bio ljubomoran u smislu strahovanja od prijevare (ili je to jebeno dobro skrivao ), ali je isto tražio izvještaje o svakom mom koraku. I to za moje dobro, da unaprijedi mene punu potencijala, ali nažalost ogrezlu u populističkim tričarijama! Ovo je izravni citat, moliću

A kad bi dobio odgovor - spektakl

Nikada ništa nije bilo dobro. Ako sam bila na kavi X - X je poludjela feministica, puni mi glavu, truje... Bolje da sam išla s Y. E, kad sam išla s Y, pa ona je dobroćudna kokoška, da kaj je meni da sam s njom, pa bolje da sam umjesto kave otišla na poreznu, a ne na kavu pa na poreznu, uštedjela bih 45 minuta toga dana i mogla bih sjesti i razmisliti kako ih korisno ispuniti...

Posao mi uključuje dežurstva. Naravno, uvijek pitanja jel bilo puno intervencija, ako nije, kaj si radila dok si čekala. Nevina pitanja, tek toliko da on zna. I naravno - ništa ne valja. Ni ako sam jela kebab (treba nositi hranu od kuće), ni ako sam sama pila kavu (previše kave škodi), ni ako sam gledala filmove (prestara sam da bi mogla gledati blockbustere koje ionako samo gledam zbog frajera ).

Uglavnom, potkraj sam prestala govoriti istinu i govoriti ono što je on htio čuti. Trajalo je par tjedana, a onda sam skužila da je najzdravije prekinuti pa mu fino neću morati govoriti ništa, ni laži ni istinu.

Autorice, ne kažem da je ovaj tvoj bivši zlato, niti ne mogu dati ruku u vatru da nije htio nešto s tim ženama. Ali ovo bi ti bila neka druga strana medalje u kojoj nije bilo loših i nepoštenih namjera, pa je svejedno došlo do prešućivanja ili laganja. Razmisli možda malo o tome drugi put.
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:03   #52
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Najveca je sloboda i zivot kad pokraj sebe nemas paranoicnog, posesivnog manijaka nego normalnu osobu koja ti vjeruje, postuje te i voli (i ne brka to s posjedovanjem i kontrolom) pa mozes picit po kavama s kim hoces i kad hoces, samo eto najcesce ne stignes, jer najvise zelis biti s tim normalnim. Al kad stignes popit kavu s xy osobom, doceka te zagrljaj a ne detektor lazi

Sto je netko rekao, razumijem covjekovu potrebu za skrivanjem, s obzirom na od autorice do sad napisano.
Ovo će posebno razumijeti ljudi koji su bili u ovakvim situacijama.
To ispitivanje, optuživanje i stalno nadgledanje dovede drugu stranu do toga da počme sakrivati sve situacije koje bi mogle dovesti do svađa.
Zato ova boldana rečenica je moje pravilo
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:06   #53
Meni bi jako na zivce kad bi mi muz davao izvjestaje s kime je sve popio kavu. Ja bih se osjecala lose, kao da sam neki strogi roditelj/ policajac/ sudac.. Kad bi mi spominjao bas svaku kavu, a ne samo one za koje misli da bi meni bilo interesantno cuti.

I grozno mi je razmisljanje o dva tipa zena - za zabavu, za brak, i onda jos komentar kako su zabavne u brakovima koji zbog njihove tipogije zavrse razvodom. Dok su bracne bogice solo
Sad si razmisljam koji je to fax autorica zavrsila? Ocito neki na kojem se studente ne uci kako razmisljati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:10   #54
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
I grozno mi je razmisljanje o dva tipa zena - za zabavu, za brak, i onda jos komentar kako su zabavne u brakovima koji zbog njihove tipogije zavrse razvodom. Dok su bracne bogice solo
Sad si razmisljam koji je to fax autorica zavrsila? Ocito neki na kojem se studente ne uci kako razmisljati.
Jel to s ove teme ili one gdje bi se žena udavala nakon dvije kave? Je, razmišljanje je ubi Bože, ali me zanima jesu li to iste osobe ili se takvo razmišljanje širi po temama
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:11   #55
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni bi jako na zivce kad bi mi muz davao izvjestaje s kime je sve popio kavu. Ja bih se osjecala lose, kao da sam neki strogi roditelj/ policajac/ sudac.. Kad bi mi spominjao bas svaku kavu, a ne samo one za koje misli da bi meni bilo interesantno cuti.

I grozno mi je razmisljanje o dva tipa zena - za zabavu, za brak, i onda jos komentar kako su zabavne u brakovima koji zbog njihove tipogije zavrse razvodom. Dok su bracne bogice solo
Sad si razmisljam koji je to fax autorica zavrsila? Ocito neki na kojem se studente ne uci kako razmisljati.
Odlično.Drago nam je da si podijelila svoje mišljenje o temi i autorici. Ono je izrazito bitno autorici,a i nama ostalima koji ne razmišljamo kao ti da bi trebali poć tvojim stopama. Evo ja bum krenul upisat tečaj pisanja kvalitetno po forumima i savjetovao bi to svima koji se jave na ovom podforumu i ne promišljaju kao ti.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:20   #56
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Jel to s ove teme ili one gdje bi se žena udavala nakon dvije kave? Je, razmišljanje je ubi Bože, ali me zanima jesu li to iste osobe ili se takvo razmišljanje širi po temama
Ma, nazalost, takva razmisljanja su rezultat toksina u drustvu koje ocito niti visoko obrazovanje ne moze istrijebiti.
Kurikularna reforma
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:23   #57
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Želim opširnije odgovore čisto da budem mudrija u budućnosti.
Ne postoji univerzalni odgovor na ovu tvoju problematiku. No realnost je da te taj momčić nikada nije voljel na naćin koji bi ti htjela. A to je onaj klasično-romantični kad se dvoje ljudi vole i pretoče u jedno. On očito voli malo slobode i ne doživljava ljubav s tobom na isti način ko kaj si ti sa njim. Postoji ekipa koja zaista sve radi skupa ali eto postoji i ekipa koja to ne dela. Pronađi si nekog momčića s kojim buš skupa pisala po fejsu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:24   #58
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Pa da, mislila sam da je to jednostavno za shvatiti.

Naravno da sam sretna što mogu u miru ručati nakon posla s prijateljicama u gradu i popiti kavu nakon toga, bez da mi zvoni mobitel svakih 10 minuta sa pitanjima da li sam završila i o čemu pričamo i tko je točno sve tamo.
Vidim da na sreću dosta vas nije imalo bliske susrete s takvom osobom, ali kad te netko traži da mu za 150 ljudi izlistaš odakle se točno znate i u kakvom ste odnosu (mislim da većina ljudi ima ljude iz škole, ulice, faksa, posla, teretane, eventualno random poznanici s nekih fešti s kojima se često srećete), prožvačeš to. S vremenom ta osoba postane ljubomorna i na vaše vlastite roditelje i braću, prijateljice, apsolutno sve ljude s kojima bi se htjeli povremeno družiti, a koji su vam bitni, do kad za ''mir u kući'' ne prestanete kontaktirati sa svima i tad kreće pakao. Meni je drago da forumašica ovdje pametuje kako se ti dotični psihopati spase, ali ne želim joj da se ikad u životu dovede u situaciju da se boji svaki dan, a granice posesivnosti se samo dižu i dižu, tako ni ne shvatiš kad si lupio o samo dno.
Da, jesam se spasila, jer sam sa svojim mužem u 6 godina naučila da ljubav nije vezanje lancima, ultimatumi i prijetnje, i da se povjerenje gradi godinama, kroz razne životne situacije, a ne kroz to koga on ili ja imamo na FB-u kojeg posjećuješ valjda 3 puta tjedno kad čekaš red ili imaš problema sa nesanicom. Taj tko se želi smuvati, napravit će to s FB-om ili bez njega.
Mislim da uparivanje s posesivcem ima veze s tolerancijom za iste. Ne kažem da je netko kriv za nečije ponašanje, ali je definitivno time što je izabrao takvu osobu nakon početnih upozorenja (kojih uvijek ima) suodgovoran za vlastitu sudbinu.

Iako sam jako, jako često u prošloti birala kretene, imali su neke druge falinge...ali nikada, baš niti jednom nisam bila u vezi s posesivcem.
Prvi pokušaj kontroliranja i meni bi osoba odmah postala neinteresantna. Ne bi ni došla do stadija prave veze.
Vjerujem da sam i ja takvim muškarcima, kao s njihovog stajališta tvrdoglava, prgava i željna opuštenosti u muško-ženskim odnosima, bila u krajnjoj liniji neprivlačna.

Tako da vjerujem da sve to na psihološkoj razini funkcionira po principu lonac/poklopac.

E sad, super je kad se nekom posesivcu biva poklopcem jednom, jer se iz neiskustva bilo pretolerantno na sranja na koja se nije trebalo biti tolerantno, pa se naknadno osvijesti vlastita odgovornost u cijeloj priči, tj. uloga poklopca. Jedino ta svijest čovjeka može spriječiti da ponavlja istu pogrešku.

Zato je bitno da se autorica više skoncentrira na sebe i vlastite mehanizme u cijeloj priči.
Ne zato jer je ona "kriva" i jer bi se trebala samobičevati jer je bila "glupa".
Nego zato jer će sutra opet nabasati na sličnog muškarca i ponoviti lonac/poklopac ciklus.

Čini mi se da je jako česta pojava u životu da ljudi ponavljaju neke svoje lonac/poklopac scenarije iz veze u vezu, pa znaju imati niz različitih veza gdje se uz varijacije na temu uvijek ponavljaju isti problemi (posesivnost, nasilje ili neki drugi repetitivni problemi).

Onaj tko se (poput tebe) otrgne iz toga...svaka čast.

Edit: na kraju mi u biti djeluje da su i autorica i njen bivši oboje posesivni i željni kontrole. A kad se na tom polju nađu slični, nema šanse da to štima. Oni su dva lonca, a to ne ide.

Zadnje uređivanje choupette : 09.07.2016. at 12:37.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:24   #59
Jel bi prošao izlazak oženjenog muškarca i udane žene u disco klub za kojih ih vežu uspomene iz mladosti, dakle prijateljski odnos, vole istu glazbu, a bračni partneri ne vole, gdje to strpati, jel može pod kavu , dakle isključene intimnosti samo razgovor i glazba.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:25   #60
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Jel to s ove teme ili one gdje bi se žena udavala nakon dvije kave? Je, razmišljanje je ubi Bože, ali me zanima jesu li to iste osobe ili se takvo razmišljanje širi po temama
JUpiii!Ajmo tražit postove od svih ljudi koji otvaraju teme i onda ih omalovažavat jer smo intelektualno nadmoćni na forumu! Huraa!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.